Miasto

Zarabie: Otwarcie kompleksu sportowego

Zarabie: Otwarcie kompleksu sportowego
Jesteśmy pierwsi w Małopolsce, a możliwe, że nawet w całej Polsce – podczas otwarcia kompleksu sportowego na Zarabiu mówił burmistrz Maciej Ostrowski

fot. Piotr Jagniewski

To kolejny krok Myślenic w staraniach o status bazy na Euro 2012. Obecnie na Zarabiu znajduje się hala widowiskowo-sportowa, pełnowymiarowe i oświetlone boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, hala treningowa, sauny i sale fitness. Obok wymienionych obiektów powstaje strzelnica. Całkowity koszt budowy kompleksu wyniesie 33 mln złotych.

- Może jak nie piłkarze, to będą tutaj sędziowie. Nie wiem. My jesteśmy gotowi i te warunki, które postawiła przed nami UEFA, są spełnione – powiedział dla TVP Kraków Maciej Ostrowski.

Największym atutem Myślenic jako zaplecza treningowego ma być nie tylko cicha okolica, ale boisko ze sztuczną nawierzchnią, jakim mogą pochwalić się nieliczne kluby w Europie. Wczoraj, podczas oficjalnego otwarcia, na boisku trenowała Wisła Kraków – mistrz Polski.

Po godzinie 16 wiślacy wybiegli na boisko ze sztuczną nawierzchnią, które chwilę wcześniej zostało oficjalnie otwarte i poświęcone. Wśród podopiecznych Macieja Skorży znalazła się spora grupa młodych zawodników z zaplecza zespołu, a także testowany z Górnika Zabrze Michał Pazdan.

- Oferujemy standard z najwyższej półki. Całość kompleksu wyposażona jest w odpowiednie zaplecze sanitarne. Trzy boiska: główna płyta, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią (wraz z oświetleniem) oraz boczne boisko treningowe obsługiwane są przez kompleks nowych szatni wraz z prysznicami. Do Centrum prowadzi doskonały dojazd zakopianką, a w pobliżu jest kilkaset miejsc parkingowych. Wkrótce zakończy się budowa nowoczesnej strzelnicy sportowej. Wszystko to sprawia, że nasza oferta jest w krajowej czołówce – wyjaśnia Maciej Ostrowski, burmistrz Myślenic.

Jak podaje gmina w materiale opublikowanym na swojej stronie centrum powstaje z myślą o najlepszych drużynach z Polski, zgrupowaniach, obozach i treningach. Choć całość zostanie ukończona w 2012 roku, to już dziś do Myślenic przyjeżdżają najlepsze drużyny. Obóz treningowy organizowali m.in. piłkarze ręczni ekstra klasy Azoty Puławy – czytamy na stronie gminy.

Mimo, że Kraków nie otrzymał praw organizacji meczów podczas Euro 2012 w dalszym ciągu jest na liście 44 miast pobytowych dla sportowców i drużyn uczestniczących w Euro. W tej liście władze Myślenic szukają dla siebie szansy.

- Jesteśmy na to przygotowani. Mamy wypracowane na tą ewentualność specjalne porozumienie z hotelem Turówka w Wieliczce. Nasza baza treningowa jest do dyspozycji sportowców – wyjaśnia Małgorzata Trolka, z Biura Strategii, Rozwoju Gospodarczego oraz Promocji.

Powiązane tematy

Otwarcie hali na Zarabiu
Miasto 69

Otwarcie hali na Zarabiu

Zakończyło się oficjalne otwarcie hali widowiskowo sportowej w Myślenicach. To pierwszy etap budowy centrum pobytowo treningowego na Euro 2012

Komentarze (47)

Zobacz więcej