Kultura

Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych 2010

Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych 2010
Fame Fatal i Ałaj to dwa zespoły, które zdobyły główną nagrodę w dziesiątym, jubileuszowym Powiatowym Przeglądzie Zespołów Muzycznych

fot. Mariusz Drzyzga

Przegląd zgromadził mniejszą niż rok temu liczbę zespołów. Na scenie w MOKiS zaprezentowało się 8 kapel: Mutant Mass, Inna Perspektywa, Enter To Escape, The Bastard, Fame Fatal, Hell Haven i Ałaj.

Oprócz dobrze znanych myślenickiej publiczności zespołów takich jak The Bastard (stwierdzili, że to ich ostatni występ na przeglądzie), Fame Fatal, czy HellHaven wystąpiły nowe formacje, czyli Mutant Mass, Clamor Proof (wykluczeni z konkursu z powodu zagrania jednego utworu), czy Enter To Escape z jedyną wokalistką podczas całego przeglądu.

Jury w składzie Adam Zadora, Stanisław Bularz, Grzegorz Bylica i Zbigniew Morawski przyznało dwie pierwsze nagrody dla Fame Fatal i Ałaj.  Postanowiliśmy przyznać dwie główne nagrody, aby wyróżnić różne style muzyczne – swoją decyzję uzasadnili członkowie jury. Podczas oceny zwracali uwagę na dostosowanie repertuaru do możliwości zespołu, wykonanie, zgranie, brzmienie, ogólne wrażenie, a w przypadku zespołów, które występowały po raz kolejny; postępy.

famefatalband/youtube.com


hellhavenrocks/youtube.com

Powiązane tematy

Komentarze

 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 18 cze 2010

  Piszcie ludzie swoje opinie na ten temat, bo zanim komuś dojadę, a dojadę, chcę znać Wasze zdania. Hehe.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 18 cze 2010

  Gdy widzę te zdjęcia, to mi serce pęka, że nie byłem w stanie przybyć i zaśpiewać.. :<

  stay sic!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  Therion popraw się szybko zanim się ktoś zorientuje i będzie wstyd :) FAME FATAL I AŁAJ zajęły 2 pierwsze miejsca HELL HAVEN był drugi

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  Dantejskie sceny. Po co oni tak krzyczą i wariują? Spocą się.

  Odpowiedz
 • 18 cze 2010

  co tu komentować ??? ;)

  Odpowiedz
 • 18 cze 2010

  @Therion: I zmień szybko Hell Heaven na HellHaven, póki Ryba nie widzi. I jeszcze dopisz nazwę 8mej kapeli, bo wypisałeś 7 :)

  @Kaper: ładuj :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  te zdjęcia są świetne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  ciekawe ,że clamor został wykluczony za 1 numer a z 5 zespolów grało grubo ponad 10min a podobno wtedy miała być dyskwalifikacja...
  komisja nie zna sie na muzyce a w enter to escape grał syn morawskiego więc musieli dostać cokolwiek.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  aha ,zapomniałem skrytykować akustyka , ktory jak zwykle byl DO TRAGEDIA MASSAKRA DRAAAAMAT , W GLOWIE SIE NIE MIESCI JAK KTOS TAKI MOZE SIE TYM ZAJMOWAC ,CHLOP JUZ DAWNO STRACIL SLUCH....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  PEACE :D

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 18 cze 2010

  Apel Pana Zdzicha do Młodzierzy

  Szanowni Młodzierzy!

  Długo siem zastanawiano jak przemuwić do rozumu, skoro jak widać na zdejmć mocno wszczomśniemty. W końcu umyślono: Jeśli karzden co był na przeglomdzie puńdzie do spowiedzi, ale musi siem najprzud uczesać, jeśli zaklemknie w kościuł parafialny poprzed ołtarzem i wyduknie:
  przenajświemtszy ksiemrzu proboszczu, anioły w niebie, dyrektorze Jacku i Panie Burmiszczu Macieju, z cały swuj serc przepraszam za szatanizm uczyniony w domie kultury, obiecywam rze obetne włos jeśli chłopiec i wyjmne kolczyki z nos jeśli dziewczemcie, obiecywam dobrze siem uczyć na WoS, z matematyki i jemzyk polski, obiecywam pomuc mamie posprzomtać dom, obiecywam rze siem jurz nigdy nie zadam z kolegami i nie posłucham onyh szarpidrutuw...
  jeśli karzden tak powie ze szczery serc to jest na szamsa na weńście na dobro droge, jes szamsa na poprawe.
  Przemyścierz co to powiedział Pan Zdzich, zwarzcierz...
  pozdrawiam
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  Panie Zbyshcku M(123). porządna INTERNETOWA TUBA W pANSKI policzek.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  koncert 9 lipca,tam sobie sami nagłośnimy i będzie git :D

  MUTANT MASS

  Odpowiedz
 • 18 cze 2010

  weź ty Zdzichu zważ se łeb ....

  Odpowiedz
 • 18 cze 2010

  blednie podani zwyciezcy to naszaa wina, nie autora. juz wszystko powinno byc poprawnie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  na przeglądzie w MOKiS nawet The Mars Volta i The Jimi Hendrix Exp. nie pomoże :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2010

  Fame Fatal - ładny w ostatnim kawałku, dla mnie no.1
  The Bastard - całkiem spoko, ten nowy kawałek mi się podobał
  Mutant Mass - nie zrozumiałem ani jednego słowa co "zaśpiewał" wokalista
  HellHaven - Ryba ma fajne brzmienie, mnie się podobało, pomysłowe zmiany tempa, fajne riffy
  Enter to Escape - panna coś nie dawała rady ale myślę, że później będzie ok :)
  Ałaj - spoko, nie mój typ muzy

  a reszty jakoś nie specjalnie zapamiętałem

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 19 cze 2010

  @nomad - wiem, że liczysz na tradycyjne zmieszanie z błotem Pana od nagłośnienia - ale nie tym razem. :)
  O dziwo, na widowni było nie najgorzej - co nie znaczy, że dobrze. Wy mieliście np. zbyt głośne gitary, gdzie indziej pierdział bas. Tematu słyszalności bębnów nie podejmę.
  Nie wiem, jak było słychać na scenie, bo tam nie byłem, ale po opiniach i ciągłych prośbach o pogłośnienie albo przyciszenie wokali bądź któregoś z instrumentów wnioskuję, że było marnie słychać, co potwierdził na końcu Przeglądu Szymek z Innej perspektywy. Przy okazji - powiedział na głos coś, o czym cicho jest mowa od początku istnienia Przeglądu w M-cach.
  Ale i tak, z tego co widziałem, nikt (czyt. organizatorzy) się tym nie przejął, czyli - "niech się gnojki cieszą, że mogą se zagrać".
  Szkoda, że Clamor Proof zagrali tylko jeden numer, bo ten jeden był fajny, ale trudno.
  Natomiast rozwaliła mnie siła głosu wokalistki z E. T. E. Po udawanej, jak sądzę tremie pokazała taki pazur, że przyszły mi na myśl lata świetności Chylińskiej, czyli daaawno temu z ONA.
  Zauważyłem, że poziom muzyczny, wyobraźnia zarówno muzyczna, jak i tekstowa poszły znacznie do przodu, co być może wpłynęło na decyzje jurorów odnośnie nagród. Mówię tu o "młodych", bo "starych" nie śmiem oceniać.
  Teraz, jak obiecałem, muszę dosolić.
  A baty należą się Wam, drodzy muzycy (oczywiście nie wszystkim!) za olewanie nas - potencjalnych przyszłych lub obecnych Waszych fanów. Za co? Ano za lekceważące podejście do Przeglądu.
  Godzina 15:56 - zespoły wchodzą sobie luzacko na scenę z futerałami. Bez pośpiechu, bo przecież nie ich kolej. I wychodzą takie kwiatki, że konferansjer (dlaczego zabrakło Stacha Cichonia?!) ściemnia na scenie, bo nie ma kapeli. Powód? "Bośmy nie wiedzieli, że nasza kolej". Spóźniać może się Metallica albo lokalnie - Maryla Rodowicz, bo to gwiazdy, chociaż różnych formatów. A tutaj, nie dość, że kapele pojawiły się późno, to jeszcze z nienastrojonymi gitarami. Dajcie spokój! Cały zespół stoi, bo gitarzysta się stroi pięć minut.
  Jak chcecie zacząć karierę od olewania widowni, to Wesołych Wszystkich Świętych. Słyszałem, jak ludzie psioczyli, że trwa to dłużej, niż Moda na sukces. Swoją drogą - ubawiło mnie to porównanie.
  Rozumiem, że każdy pałker ma inne ustawianie bębnów i po to też jest ten czas przed właściwym występem - ustawić gary, dostosować głośność gitar, wokalu i jedziemy.
  Pamiętam, że jak były pierwsze Przeglądy, to do rzadkości należały zespoły zjawiające się nawet pół godziny przed rozpoczęciem imprezy. Każdego cieszyła możliwość zagrania w MDKu na dużej scenie, przed dużą publiką. Inna sprawa, że cena biletu też mogła odstraszyć. Nie każdy ma ochotę wydać 7 zł na niepewny koncert.
  Zwłaszcza po tym, co było rok temu. ;)
  Ale i tak dobrze, że cokolwiek dzieje się w Myślenicach.
  Idę spać. Szkoda, że Anglicy nie przegrali. :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  usprawiedliwie małe opóźnienie , za cichy wokal i niedostrojony bass brakiem czasu ,który był spowodowany tym ,że w mdk przed przeglądem wyświetlany był film i ten ,,akustyk,, (tylko z nazwy) nie wyrobił się z ustawieniem sprzętu...

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  to zlikwidować kino... ażeby następnym razem nie było problemów;) pozdro... ja też idę spać i ogólnie to zgadzam się z Tobą Mirku w każdej kwestii... szczególnie Angoli....;) dobrej nocy....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Bardzo proszę poprawić nazwę HellHaven...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Panie szanowny Kaper - piszę specjalnie dla Pana. Ponieważ wiem, i zdaję sobie sprawę z faktu, że na tym przeglądzie najdłuższą "przerwę techniczną" zafundował zespół HellHaven, czyli zespół w którego imieniu mam zaszczyt pisać. Bardzo chętnie postawił bym Pana w naszej sytuacji. Proszę spróbować przyjechać na przegląd z własnym sprzętem ustawionym pod zespół a nie pod akustyka (do którego nie mam wyjątkowo zastrzeżeń) i uporać się ze wszystkimi problemami technicznymi na scenie, wiedząc, że 200 par oczu patrzy się właśnie na Ciebie. Proszę nie wygadywać bzdur, że jest to brak szacunku do słuchaczy, bo akurat słuchacze są najważniejszym ogniwem w tej całej muzycznej bajce. "Bo myśmy nie wiedzieli, że nasza kolej.". Panie szanowny Kaper - Za rok proponuje panu dopilnować osobiście, aby zespoły grały w tej kolejności, w której były na liście. Niestety, w trakcie przeglądu ktoś nie dopilnował porządku. HellHaven miało grać przed ostanie, a zagrało 4te. Dlaczego ? Nie wiem. Ale nikt jakoś nie narzeka z tego powodu. Po prostu dostosowaliśmy się do nadzwyczajnej sytuacji i koniec. "Nienastrojone gitary"... Kochany Panie Kaper. Gitary mają to do siebie, że potrafią się rozstroić w mgnieniu oka. Nastrojenie gitary przed samym wystąpieniem wcale nie znaczy, że przez następne kilka utworów wszystko będzie grało bez szwanku. Osobiście wolę nastroić się "nieprofesjonalnie" w trakcie występu, niż spieprzyć cały pokaz nienastrojoną struną. Brzmi mało profesjonalnie ? Cóż. W końcu to przegląd AMATORSKICH zespołów.

  Po prostu mnie gadanie, że nasza postawa (i innych zespołów ?) to brak szacunku dla słuchaczy. Pamiętajmy, że zespoły istnieją tylko i wyłącznie dla tego, że ktoś nas słucha. I chwała Wam za to !

  Pozdrawiam. Kuba.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Ps. Zmieńcie HellHeaven na HellHaven :)

  Synonimy (angielski) dla "haven":
  oasis seaport harbor harbour

  Ażeby nie było wątpliwości :)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 19 cze 2010

  Szanowny Kubo, dlaczegóż to nie pojawiliście się chociaż pół godziny wcześniej? Ja mimo, że jestem tylko widzem, byłem na miejscu o 15:30. I spokojnie uciąłem sobie pogawędką z wokalistą Ałaj, który to zespół był jeszcze wcześniej ode mnie. I jakoś ich gitar nie trzeba było stroić zaraz przed występem - posiedziały w ciepełku, zaaklimatyzowały się i stroiły.
  Tu wychodzi to, co napisałem wcześniej - nie mu już tego ducha, który towarzyszył dawnym Przeglądom. Teraz kapele wchodzą i grają, ale bez entuzjazmu.
  Nie kituj, Kubo, że sto osób, to dla Ciebie trema. Przecież nie pierwszy raz wystąpiłeś na Przeglądzie. Tak samo nie rozumiem tłumaczenia o zmienionej kolejności. Kolejność była ustalona wcześniej i to, że konferansjer Was wywołał, nie musiało znaczyć, że wyjdziecie. Trzeba było powiedzieć : "Sorry, nie nasza kolej, nie jesteśmy gotowi. Niech graja inni, wg ustalonej wcześniej listy."
  Na pewno by się zgodzili, bo dlaczego nie?
  Pozdrawiam, Mirek

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Ja mam jeszcze taką uwagę że w ogóle nie ma atmosfery na tym przeglądzie... zgodzi się ktoś ze mną??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  po pierwsze coś mi się dziwnie zdaję , zę ,,konferansjer,, był ostro przypity a gitare stroi się przed każdym występem.Możliwe ,że koledzy z ałaj mieli blokowane klucze i to im zapewniło prawidłowe strojenie , lecz nie każdy lubi/ma takie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  ja się zgodzę ponieważ nie lubię tego typu muzyki,teksty najczęściej były bez sensu lub poprostu głupie , a niektóre zespoły poprostu kopiują inne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  klimat nie jest tragiczny , ale komisja cała do wymiany.
  Powinni wprowadzić jakieś ograniczenie wiekowe bo ludzie grali po 40, 50 lat... gruboo...no i przedewszystkim nie dopuścić do głosowania Morawskiego ,którego syn grał na przeglądzie i tylko dzięki temu dostali 2 bańki

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Juror Bylica moglby robic za technicznego gitarzyscie Alaj. Bo taka jest przepasc miedzy nimi.
  A robil za jurora. :)

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 19 cze 2010

  Jak tak patrzę na niektóre komentarze to widzę tyle zazdrości oraz tyle zawiści do innych, że aż brak mi słów. Enter to Escape był najmłodszym stażem, jak i wiekiem zespołem, który wystąpił na przeglądzie. EtE pokazało całkiem dobry poziom, tak więc efekt był taki, a nie inny. Pozdrawiam wszystkich hejterów.. -.-

  stay sic!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  pokazało poziom yy ,,bardzo niski,,?? w dodatku ta dziewczyna na wokalu i przerwy w przejsciach perkusyjnych? numery były nudne ,nie przemyslane i wykonanie tragiczne

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 19 cze 2010

  Lol - kolejny, wielki znawca muzyki. Jeżeli jesteś taki dobry w tym fachu, to może Ty powinieneś wyskoczyć na scenę i zrobić show, a nie negować innych? Początki zawsze są trudne, nie od razu Kraków zbudowano mistrzu. ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  dobra ludzie ,spokój kapi 9 lipca mutant mass i reszta w f2f :)

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 19 cze 2010

  Będzie rzeźnia! :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  ja i tak czekam na ten klimat sp :D

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Zawsze najprościej jest skrytykować. Najgłośniej krzyczą Ci, którzy o tym co piszą nie mają bladego pojęcia.

  Warto tu zauważyć, że to JEDYNA impreza w MOKiS, która oprócz "Ziemi Myślenickiej", ściąga taką publikę. Teatr, wystawiający sztukę "na rzecz powodzian" przyciągnął coś... 40 osób.

  A co do akustyka - w MOKiS nikt nie zna się na swojej robocie, są puste etaty, każdy jest Dyrektorem, a Dyrektor (ten prawdziwy) wszystkich się boi. Więc dyskusja o poziomie jest bezcelowa.

  Z poważaniem

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 19 cze 2010

  I to jest Ryba - postawa godna naśladowania, pozdrawiam! / FJ 2 - jeżeli ten pomysł z SP wypali, to będzie naprawdę niesamowicie! :D

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  A! I nie mam nic do Teatru! Tylko, że to są 3 imprezy, które odbywają się w MOKiS, a ta ma zdaje się najmniejsza widownię.

  Nadal z poważaniem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  gadałem z frytą ,już niedługo :D

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Jeszcze jedno. Jak się nie "posmaruje" to w życiu sali widowiskowej w sobotę nie dostaniecie. Nie dziwię się w więc, że musiał być czwartek. Próba teatru, pupilka Miłościwie Nam Panującej, musiała się odbyć bezwzględnie. A tylko oni blokują salę. I oczywiście kino, które ma frekwencję sięgającą 4 - 5 osób na seansie.

  Z...

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  [quote]FJ 2 napisał: [br]gadałem z frytą ,już niedługo :D[/quote]
  Co masz na myśli? To komentarz do mnie czy komentarz w ogóle :)?!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  nie no do kapiego :) bo koncert na skate parku mutant massu miałbyć z okazji zawodów już w czerwcu ,ale przez powódz nie było, więc teraz jakoś go planujemy.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 19 cze 2010

  I to koncert naprawdę z wyższej półki, bo gdy się dowiedziałem jak cały koncert miał wyglądać, to mi szczena opadła! ;)

  Odpowiedz
 • Cysiaaa 19 cze 2010

  Jak się komuś nie podobało to mógł wyjść , a nie pisać teraz ,że ktoś nie dawał rady . Stres robi swoje . Powinniśmy się cieszyć ,że młodzi mają zajawke i robią to z pasją :) .

  peace & love .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Kaper ma 100% racji. Niektóre zespoły miały miały lekceważące podejście do publiki do komisji a także do innych zespołów czekających na swój występ. Można stroić gitarę na scenie ale jeśli umie się to robić i robi się to sprawnie i szybko. Jednak jeśli nie ma się w tym wprawy robi się to przed występem za sceną. Był na to czas. I nie pitolcie że gitarę trzeba stroić minutę przed graniem bo się roztraja. (to znaczy że macie strasznie dziadowskie gitary). Poza tym jeśli ktoś wychodzi na scenę i zaczyna stroić gitary solowe od nienastrojonej gitary basowej to na litość boską, to jest po niżej amatorki. A taki przypadek miał miejsce na tym przeglądzie.

  Inna sprawa to akustyk. Sprzęt nagłośnieniowy jest coraz nowszy ale niestety akustyk ten sam.Ale to nie do końca wina pana Włodka. On jest na etacie i robi co mu każą. I tu apel do pani dyrektor aby przynajmniej na ten przegląd wynająć kogoś kto w miarę ma pojęcie o muzyce. Nie musi być to zawodowy akustyk. Mam propozycję dla przyszłorocznych chętnych uczestników. Zgłosić się do przeglądu, a tydzień przed imprezą zasięgnąć informacji o akustyku. Jeśli okaże się że nic w tym temacie się nie zmieniło proponuję zbojkotować przegląd. I tyle. Albo pani dyrektor zrozumie albo nie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  pamiętam to strojenie od bassu:) ja mam grovery za 3 banki a i tak tam był taki tłok ,że trzeba było sprawdzić , jeden kumpel wdepnął w gitare drugi w zasilacz ,który sie zespuł...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Bardzo dziękuję, że ktoś usunął mojego posta. Widzę, że wolność słowa coś szwankuje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  sami "znawcy" jak widzę, parę osób na tym forum powinno się wyedukować muzycznie i to od A do Z

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Z powodu iż ktoś usunął mojego poprzedniego posta, być może z racji użytego słowa "dupa" które, jak widać, razi i zniesmacza - pozwolę sobie na 10 wdechów ku pokrzepieniu serca i napiszę raz jeszcze swoją kwestię. W grzeczny i spokojny sposób. Głównie kieruję go do użytkownika Kapera z którym to prowadzę ciekawy dialog poglądowy.
  Sam nie wiem po co się pcham w tą bezsensowną rozmowę, ale coś nie pozwala mi spać. Pozwolę sobie zacząć raz jeszcze -

  W odpowiedzi na Twojego ostatniego posta, Panie Kaper :

  Czwartki w życiu studenta będącego w środku sesji nie są najodpowiedniejszym dniem na powrót z Krakowa, a szczególnie w dniu egzaminu, i stawienie się na odpowiednio długi czas przed przeglądem. Musisz dostrzec fakt, że ludzie się uczą, pracują. Dlatego też specjalnie ustawiliśmy swoją pozycję na przed ostatnią. Pewnie powiesz - Nie macie czasu na granie - nie grajcie. Wtedy też odpowiedział bym - Dlaczego ludzie studiujący lub pracujący mają nie mieć możliwości uczestnictwa w konkursie. Wszystko było by świetnie zgrane gdyby nie czyiś błąd w kolejności zespołów. Bardzo Cię proszę, abyś nie komentował czegoś, o czym nie masz pojęcia. A jeśli masz - to najpierw się zastanów jak to mogło wyglądać, i postaraj się stanąć na naszym miejscu. (Na miejscu zespołów)
  Strojenie gitar - Było, jest i będzie najważniejsze. I jeśli potrzebuję nastroić gitarę w minute - zajmie mi to minutę. Ale jeśli warunki atmosferyczne nie pozwalają na szybkie nastrojenie gitary - zajmuje to więcej czasu. Zmiana temperatury, wilgotność, jakoś strun a nawet pozycja w jakiej trzyma się gitarę - wszystko ma wpływ. Ja mam jedną zasadę jeśli chodzi o komentowanie - najpierw upewniam się, że znam temat o którym piszę - potem piszę. Rozwścieczyłeś mnie tylko jednym tak na prawdę - oskarżeniem nas o brak szacunku do publiczności. To było bardzo nie na miejscu z Twojej strony. Moim skromnym zdaniem. Zapraszam na scenę za rok. Ja wtedy usiądę na widowni.

  Ps. Panie Kaper, w poprzednich wiadomościach mogłem być nazbyt "nerwowy" w układaniu swoich wypowiedzi. Proszę o wybaczenie mojego częściowego braku kultury w dialogu internetowym.

  Pozdrawiam serdecznie, Kuba.

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Jeśli chodzi o kolejność zespołów bardzo Cię Jakubie przepraszam to myśmy zamieszali... ponieważ nasz basista Krzysiu R. gra równocześnie też w Ałaju i dla jego dobra dogadaliśmy się z kim trzeba było i rzucili nas ażebyśmy grali z Ałajem obok siebie.... więc automatycznie przesunęli nas z trzeciego zespołu w kolejności na przed ostatni.... chciałem także zauważyć iż wcale nie gralibyście na początku jakby nie to że dwa zespoły się nie zjawiły (chodzi mi tutaj o my way, który z przyczyn wiadomych nie wystartował oraz o fame fatal który się spóźnił) oprócz tego jedna z kapel zagrała jeden numer i wszystko się przyspieszyło... ;/ wg mnie jeszcze jednym czynnikiem który spowodował że nie wiedzieliście że wasza kolej jest to że pan szanowny konferansjer nie podawał zespołu który będzie grał jako kolejny... a propos pracy i studiów... ja osobiście postawiłem na przegląd chociaż w tym samym czasie miałem zaliczenie z chemii na moim kochanym uniwersytecie.... i żeby było śmiesznie o 17 miałem też zajęcia z gitary z dziećmi... na szczęście udało mi się przesunąć spotkanie z dzieciakami na piątek ... i cieszę się że wybrałem tak jak wybrałem chociaż mnie (pewnie tak jak i wielu) wkurza organizacja tej imprezy.... z drugiej strony gdzie jak nie w Myślenickim Domu Kultury moglibyśmy się spotkać wszyscy razem i posłuchać siebie nawzajem ...;) pozdrawiam ... ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Ja się broń Boże nie denerwuje z powodu przesunięć, bo wiem jak jest na przeglądach - to normalnie. Denerwują się ludzie, którym grzecznie staram się wytłumaczyć, że bywa to normalne przy takiej ilości zespołów.

  Odpowiedz
 • Morcin 19 cze 2010

  Nie wiem o co się kłócimy... To że się dłużej zespół rozstawia to nie jest żaden objaw braku szacunku dla słuchacza lecz wynik okoliczności które zapanowały tego dnia... Nie potrzebie kombinowano z kolejnością grania zespołów, powinna ona być sztywna i nienaruszalna.
  Przegląd był dużo lepszy niż rok temu, coś się rusza w Myślenicach, to mnie cieszy...
  Gratuluje zwycięzcą: FF i Ałaj, świetny warsztat i kompozycje...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  mutant mass i hellhaven jakoś po przeglądzie się chillowało na patelni :D a ,więc żeby nie spinać każdym to koncertem ryba wezmie reszte zespołu i idziemy na % po koncercie 9 lipca w f2f, bo jesteście tak?? (tam nie będzie zadnej spiny czasowej :) )

  Odpowiedz
 • Morcin 19 cze 2010

  Ha!! A jak... HH z przyjemnością wypije bro po koncercie :D

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Ja rozumiem.... jak graliście słuchałem was zza sceny i gdy się rozstawialiście także byłem za sceną więc nie wiem jak reagowała publiczność ... ;)

  Do szanownego pana PILLONa: może i kolejnośc powinna być sztywna i nienaruszalna, ale jeśli jakiś d..il ustala kolejność i nie wie nawet że lepiej byłoby żeby zespoły które mają wspólnego członka grały obok siebie to gó.no z takiego ustalania .... aha ... no i nie zgodzę się z tym że "Przegląd był dużo lepszy niż rok temu, coś się rusza w Myślenicach" bo z tego co obserwuję przez kilka lat to jest coraz gorzej i poziom jest żenujący... nie chcę tu nikogo urazić ale młode pokolenie czyli my wszyscy, musimy jeszcze dużo ćwiczyć żeby dorównać klasie muzykom z ałaju czy choćby FF...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  miałem coś napisać,ale nie zrobie tego bo ten temat się nie skończy.Ide na impreze wy się spinajcie dalej głupim opoznieniem zespolów.Miłego weekendu.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  kto tu się spina ?? stary;) pozdro....

  Odpowiedz
 • Morcin 19 cze 2010

  Co do poziomu to się nie zgodzę... Rok temu było zdecydowanie gorzej... Ale to kwestia gustu więc się nie spieram...
  Natomiast jeżeli chodzi o kolejność grania to raz przed przeglądem chyba 2 lata temu było małe spotkanie kapel i organizatora z ramienia mdku i tam w swoim gronie na spokojnie ustalaliśmy kolejność grania. Jeżeli dany członek grał w 2 kapelach to dogadaliśmy się żeby one grały kolejno po sobie... Według mnie to jest najlepsze wyjście z sytuacji...

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  pamiętam to spotkanie i masz zdecydowanie rację....

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Co do naszego spóźnienia. Wg listy mieliśmy grać jako 7my zespół, czyli tak licząc skromnie po 15 minut na zespół (rozłożenie się + gra), więc planowo ok 17:30 byśmy wchodzili, a tu godzina może 16:40 była, jak Ryba mi dzwoni, że za 20 minut wchodzimy. Mimo, że byliśmy w MOKu nieco po 17stej musieliśmy czekać na perkusistę, który prosto z pracy jechał, żeby się stawić na przeglądzie. Cóż, różnie to w życiu bywa i spóźnienia się zdarzają. Przepraszamy. Biorąc pod uwagę fakt, że jednak większość zespołów była dostępna w budynku można było nieco kolejność przestawić, aby dziur nie było i w sumie się to udało. Inna Perspektywa i Ałaj zagrali obok siebie, a my wylądowaliśmy na sam koniec. O ile mi wiadomo to Bastardzi też wylądowali w kolejności jakoś wcześnie czym byli zaskoczeni. Ogólnie zatem warto uwagi nt. kolejności zgłaszać odpowiednio wcześnie, aby została wykreowana w miarę ostateczna lista, która wielu osobom uczącym się/pracującym pozwoli lepiej zaplanować dzień :)

  W kwestii tej przepychanki o szacunek dla publiczności to sądzę, że każdy zespół ma to na uwadze - przecież nie gramy dla siebie, tylko dla innych - dla ludzi, którzy siedzą na widowni. Chcemy zaprezentować się jako nowe zespoły (debiutanci), swoje nowe utwory, pokazać uczynione postępy, etc.

  Chciałbym pogratulować wszystkim członkom zespołów nagrodzonych i wyróżnionych, a wszystkim życzę dalszej determinacji do ćwiczeń, komponowania i aby za rok znów się pokazać.

  Sądzę, że warto by też zrobić jakieś spotkanie przedstawicieli zespołów z organizatorami przeglądu i wymienić się uwagami, aby następne edycje były lepsze, lepiej zorganizowane i ciekawsze.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Witam, nie chcę się wdawać w wasze "dyskusje". Chciałem tylko napisać, że bardzo szkoda mi zespołów Hell Heaven i Inna Perspektywa. Pomimo, że na muzyce wcale się nie znam to uważam że ich występy były bardzo dobre. Myślę więc, że zasłużyli na wyższe miejsca niż 2 i 3(nie jest to tylko moja opinia). Poza tym standardowo zgadzam się z większością w kwestii nagłośnienia i akustyki.

  Odpowiedz
 • 19 cze 2010

  Problem w tym kolego że lepsze od drugiego czy trzeciego miejsca jest tylko miejsce pierwsze ... na które na pewno nie zasłużyliśmy;)
  he he ;) ale pozdrawiam serdecznie;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 cze 2010

  Siemanko!!
  Przegląd spoko. Podejście muzyków? W sumie nie boli mnie 10 minut w tą czy w tamtą. Nic dziwnego, że ktośtam dłużej się stroił, skoro siedział na backstage&#039;u i myślał, że gra za pół godziny a tu mu wpada koleś i rzuca tekstem: "ej no, chłopaki, wchodzicie!". Spoko no comments, jeżeli jasno i wyraźnie ktoś komuś mówi, że gra wtedy i wtedy to jak to potem zmienia to niech nie oczekuje, że tamci sie wyzbierają w 5 minut.
  I tu widzę Kaper znowu się o coś pluje. Koleś. Masz problemy. Masz kompleksy. Co rok musisz po kimś jechać i z kimś się kłócić, boli cie, że nikt nie chce z tobą grać? Spoko ale kogo to obchodzi? Musisz psuć dzień innym tylko dlatego, że patrzysz na scene, i co też byś pograł a nie ma z kim? Albo nie chcesz grać, wolisz siedzieć i hejtować. Masz 10 lat? Szanuj się. Nic do ciebie nie mam koleś ale widać, że coś jest nie tak, nie odpisuj mi, pomyśl nad sobą, albo stary po prostu weź idź zagraj na ten przegląd za rok i tyle. Nigdzie nie pisze, że nie masz tam wstępu.

  Kapi... twoje wszystkie posty z twego forum lecą właśnie do kosza z jednego prostego powodu- nie było cie na przeglądzie. i o czym ty tu dyskutujesz w ogóle? piszesz o poziomie wykonania EtE? To kompromitacja, nie widziałeś ich a mówisz. A to, że EtE dostało nagrode za nazwisko to wiadoma sprawa. Mnie to nie boli, niech mają na zdrowie, nie muszę się dowartościowywać obrażając innych ale tak było.

  Odpowiedz
 • 20 cze 2010

  Jesteś fajny ziom ;) owszem ... ;) ale nie obrażaj Pan Kapera bo człowiek ten siedział na widowni i słuchał, obserwował i teraz może skomentować.... każdy ma do tego prawo;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Gościu nie obrażaj kapera bo jako nieliczny ma odwagę napisać to co naprawdę myśli i w zasadzie się pod tym podpisuje bo mam wrażenie że wielu wie kim jest kaper. Jak żeś taki mądry to nie pisz jako anonim. Poza tym kaper występował na scenie przeglądu w czasie kiedy wielu tu piszących jeszcze w pieluchy lało. A nie gra w zespole rockowy bo po prosu nie ma czasu i ochoty, nie dlatego że nikt z nim nie chce grać. Bo wielu by chciało.

  Co do dyskusji nad czasem strojenia, kolejnością występu czy brakiem czasu na przygotowanie sie na przegląd to na suwa mi sie tylko jedno skojarzenie: zasr..ej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy. Jak nie masz czasu się przygotować na przegląd to nie bież w nim udziału. Bo takie zachowania tylko zaniżają poziom konkursu a myślę że wszystkim chodzi o to żeby poziom z roku na rok był coraz wyższy.
  Poza tym w interesie zespołu jest dowiedzieć się kiedy będzie grał a nie liczyć na to że łaskawie "gwiazdę" ktoś poinformuje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Niepokojące jest to odwrócenie akcentów - zamiast o samej muzyce, rozprawia się tutaj nad kwestiami równie ważkimi, co jakość gitar uczestników przeglądu, czy ich zdolność do rozstawienia się na scenie w ciągu pięciu minut (sama ilość czasu proponowana przez MOKiS jest raczej skandaliczna; później ktoś się dziwi, że cuś nie brzmi, cuś się psuje).

  Miałem nadzieję, że poczytam tutaj coś o samej muzyce, bo wydawało mi się, że istota owego przeglądu polega na prezentacji muzyki właśnie; zamiast impresji na temat muzyki (prócz kilku chwalebnych wielce wyjątków) - widnieją tutaj idiotyczne uwagi w stylu tej, że problemy techniczne to wyraz braku szacunku muzyków do publiczności.

  To straszne, straszne. Straszne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Dawid, straszne jest to że nie rozumiesz iż jakość muzyki zależy od umiejętności muzyków. Także do jakości instrumentów. Nie pisz o problemach technicznych bo takich raczej nie było(akustyk wiadomo jaki miał być). Obok sceny jest sala w której można było nastroić instrumenty. Przygotować się i czekać na swoją kolej.
  Ktoś tam napisał o wpływie pogody na strojenie gitar. No ludzie nie kompromitujcie się. Rozumiem że jeśli by lał deszcz po gitarze to owszem po godzinie może i byłby odczuwalny jakiś wpływ.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Mieszasz sensy, by usprawiedliwić zwykłą małostkowość.

  Zasadne byłoby tutaj chyba rozróżnienie "muzyki wykonywanej" (tej autentycznie słyszanej, istniejącej realnie i stwarzanej w momencie wykonywania) od czegoś, co można chyba określić mianem "muzyki samej w sobie" (czyli samej kompozycji, koncepcji pozostającej czy to w umysłach muzyków na chwilę przed wykonaniem, czy to wydrukowanej na papierze w formie zapisu nutowego). Podział ten nie wydaje się być sztuczny i dorobiony na siłę; po prostu ujmuje pierwotne intuicje towarzyszące reflekcji nad sposobem istnienia tworu zwanego "muzyką".

  Przy problemie zarysowanym w ten sposób wychodzi chociażby to, że owe "umiejętności muzyków" (strojenie gitary, wiedza o tym, jak zwijać poprawnie kable, czy sama biegłość w posługiwaniu się instrumentem), na które to powołałeś się, szacowny lynyrdzie skynyrdzie - mają istotnie znaczenie, ale tylko i wyłącznie w odniesieniu do pierwszego aspektu zjawiska muzycznego (muzyki wykonywanej). Nieco niejasne może wydawać się samo znaczenie "umiejętności muzyków" dla jakości "muzyki wykonywanej" (śmiem twierdzić, że być może rzeczywiście są ważne, może nawet najważniejsze, jednak nie są przecież jedynym jej elementem).

  Sprowadzając cały problem do kwestii "umiejętności muzyków" (było to tutaj czynione wielokrotnie) - nie dość, że nie wyczerpujemy tego, co można powiedzieć, na temat "muzyki wykonywanej", to na dodatek ignorujemy "muzykę samą w sobie", czyli tak naprawdę jedyne, co młodzi debiutanci mają nam do zaoferowania. Raczej wątpliwe, by młode zespoły miały coś istotnego do pokazania w materii biegłości instrumentalnej, zdolności do rozłożenia całego sprzętu w pięć minut, czy temu podobnych rzeczy, ściśle przynależnych do zawartości pojęcia "umiejętności muzyków".

  Koniec filozofii czysto technicznej.

  Co chciałem powiedzieć? Chciałem po prostu zachęcić do podjęcia problemu samej "muzyczności" naszych występów (tak, ja również tam grałem). Wszystko, co zostało powiedziane na ten temat do tej pory to, tylko tyle, że ktoś miał fajne riffy, ktoś fajne zmiany tempa, a któryś kawałek komuś się podobał. Taka ignorancja szkodzi muzyce bardziej, aniżeli niedbalstwo techniczne, o którym napisano tutaj już ponad sześćdziesiąt postów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Dawid aleś pojechał. Pewnie jestem małostkowy za to ty jesteś wielki. Może opisał byś jeszcze jakieś zagadnienie w stylu: "Muzyka jako instrument wpływu na intensywność koloru żółtka w jajkach znoszonych przez kury zielononóżki kuropatfiane hodowane w systemie ściółkowym".

  A jak już to zreferujesz to podejmij problem "muzyczności" występów na przeglądzie. Bo jak do tej pory nic na ten temat nie napisałeś a czytać byś chciał.

  Ja tam problemu nie widzę ludzie chcą grać i to jest najważniejsze. Uważam tylko że podejście niektórych zespołów do tego przeglądu było poniżej amatorskiego poziomu. A teraz maja pretensje do całego świata. Jeśli komuś ma zależeć na tym żeby konkurs się rozwijał i aby poziom się podnosił to głównie zależeć powinno wykonawcom.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Najmocniej przepraszam, popełniłem błąd. Chodziło mi oczywiście o zielononóżki kuropatwiane.

  Odpowiedz
 • 20 cze 2010

  Chyba po prostu łatwiej ludziom wychodzi krytykowanie innych, czego na tym forum jest dużo, a żeby pochwalić to już chyba zbyt trudne ;) Faktycznie opinii nt samej muzyki niewiele, większość postów traktuje o rzeczach mniej ważnych (choć niemniej także istotnych). Niestety formuła przeglądu jest jaka jest - każda kapela gra 2 utwory, a żeby to zrobić trzeba się przygotować na scenie. "Uśredniając" czasy obu tych czynności to jakieś 1:1. Z tego też powodu dla słuchaczy nie jest to zbyt dobre, bo połowę czasu oglądają krzątających się po scenie ludzi. Tego jednak nie przeskoczymy. Jedyne co do zrobienia w tej materii to nieco większe skupienie zespołów i sprawniejsze rozstawianie gratów, co dla debiutantów pewnie nie jest takie proste, chyba że wychodzą z samym instrumentem, bez dodatkowych efektów podłogowych.

  Chciałbym przeczytać opinie nt samego wykonania i zaprezentowanych przez zespoły utworów. Może ktoś w tym kierunku pójdzie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Witam wszystkich.Odnośnie przeglądu to według mnie wypadł nieźle fajnie że pojawiły się jakieś nowe kapele i wprowadziły trochę nowości:)Co do zespołów...E.T.E zagrało według mnie dość przyzwoicie,wiadomo że jeszcze robią błędy ale mają pasje to niech grają :)Ogromnym atutem jest wokalistka która ma mocny głos i oby zespół go nie utracił:) Kolejna ekipa którą chciałbym skomentować to The Bastard.Jak dla mnie chłopaki niszczą ,zajebisty power czuć w tej muzyce i życzę im sukcesów:)Następnie FF-klasyka ,grają dobry metal ale według mnie jak na ich świetne umiejętności powinni grać trochę mocniej i szybciej(nic nikomu nie narzucam to jest moje osobiste zdanie) P.S pozdrawiam wszystkich z kotła pod sceną. m/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  lynyrd skynyrd - [cytat] "Jak żeś taki mądry to nie pisz jako anonim.". Czyżbyś się przyznawał do własnej głupoty ?

  Dawid - Nie ma się co już kłócić, zostawcie ten temat raz na zawsze. Niestety żyjemy w pięknym kraju z mniej pięknymi ludźmi, gdzie każdy jest specjalistą od wszystkiego. Ludu mój ludu - zaprzestańcie już tematu, którego rozwiązać się nie da. Zapraszam na kilka wykładów z socjologi - szybo opisano by tutejsze zachowania. Najgłośniej krzyczą i narzekają Ci, którzy zazdroszczą drugiemu.

  Lynyrd skynyrd - znajdź w życiu jakąś pasję (chociaż z tego co widzę, pasjonujesz się rozrodem... kur ?) i przestań mieszać ludziom, którzy w przeciwieństwie do Ciebie - coś starają się zrobić. Wychodzi to różnie, ale nikt nie urodził się idealny. Na szczęście.

  Pozdrawiam.

  Ps. Miłej sesji wszystkim studentom !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2010

  Pozdro dla chłopaków z The Bastard

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Moim zdaniem najlepsze kawałki zagrał zespół The Bastard. Można było przy nich poskakać :) Niewątpliwie zasłużyli na lepsze miejsce no ale cóż jury zdecydowało inaczej. Szkoda tylko że zagrali ostatni raz na przeglądzie bo fajnie byłoby posłuchać ich jeszcze za rok :) Ale na szczęście grają wiele innych koncertów gdzie można posłuchać całego repertuaru :) także zapraszam wszystkich 25.06 na Zarabie Jam :) będzie się działo :) Pozdrowienia dla The Bastard :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Moi faworyci ? HellHaven. Dlaczego ? Bo muzyka przemyślana. Solidna. Nie po to, żeby skakać i drzeć ryja, a po to, żeby przystanąć i posłuchać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  bastard masakra, ciagle graja to samo. poprawnie ale zatrzymali sie na jednym poziomie i koniec

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  i to ich gwiazdorstwo przed wystepem. prowadzacy sie pomylil w nazwie to nie wychodzili bo gwiazdy to bastard a nie jak czytal prowadzacy basterd ;/// nie ma to jak czyuc sie gwiazda a nad glowa miec napis: amatorski przeglad :) brawo . za to fame fatal i cos tam clamor poof mi sie podobali. szkoda ze tan drugi zespol zagral tylko jeden numer, bo maja wesolego wokaliste

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  do Kermita:
  jeżeli uważasz że Bastard zatrzymało się na jednym poziomie to się grubo mylisz. Starają się coś robić, osiągnąć i grają wiele koncertów bo ludziom podoba się ich muzyka. Aha i nie wiem co Ci tak utkwiło w głowie "Amatorski przegląd" Owszem The Bastard wydali płytę ale nieoficjalnie, a to że grają dużo koncertów to świadczy tylko o tym, że potrafią grać. Zobacz tylko na FF grają już tyle razy na przeglądzie, też wydali płytę a nawet dwie więc pomyśl zanim coś powiesz.

  A to że Bastard nie wychodzili na scenę to nie ich wina tylko organizatorów, którzy dali inną kolejność grania zespołów.
  I tym, że prowadzący źle przeczytał nazwę w ogóle się nie przejmowali bo każdy może się pomylić.

  Bastard rządzi!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  ten przegląd powinien się nazywać "Przegląd amatorskich metalowych zespołów muzycznych", bo co roku jest tylko darcie mordy i trzepanie piórami pod sceną, bez sensu :(

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 21 cze 2010

  Jeżeli chodzi o Bastardów to od długiego czasu jestem naprawdę pełen podziwu. Odkąd usłyszałem ich po raz pierwszy, staram się przybywać na koncerty tak często jak tylko mogę. Krążek w radiu leci i od razu gęba szczęśliwa. Jak dla mnie grają tak zaje*istą muzykę, że nie ma opcji, aby publika pod sceną się nie bawiła!

  Refleksje! m/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  do xx: utwkilo mi amatorski bo tak sie ten przeglad nazywa. sam zobacz: Powiatowy Przeglad Amatorskich Zespolow Muzycznych - wiec co mialo mi utkwic? zawodowy? :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Mysleniczanin15 ma 100% rację.
  Bastardzi potrafią rozruszać publikę i zagrać świetny koncert. Byłam na kilku koncertach i wiem jak ludzie reagują na ich kawałki. Od razu pojawia się niezłe pogo :) no bo jak tu się nie bawić jak gra The Bastard :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Wiem jak nazywa się przegląd i nie musisz mi o tym przypominać. Ale amatorski nie znaczy , że zespoły, które grają wiele koncertów nie powinny na nim grać. Jak grało The Bastard to przynajmniej coś się działo i można było posłuchać ich kawałków z uśmiechem na twarzy :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  ale moge uwazac ze nie maja progresu prawda? gdyby byli tacy wyjatkowi jak piszesz to pewnie by wygrali, ale niestety na przegladzie grali jakby im sie nie chcialo i to jest problem, moze za duzo tych koncertow zagrali?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Nie wygrali bo na przeglądzie zawsze wszystko jest ustawione więc o czym tu mowa. Wygranie przeglądu to nie jest nie wiadomo jakie osiągnięcie. Po co im więcej takich ustawionych gierek. Ważne by ich muzyka podobała się ludziom. I uwierz mi grają wystarczającą ilość koncertów na pewno nie za dużo a na scenie nie są zniechęceni tylko bawią się razem z publiką.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 21 cze 2010

  Jaką masz pewność, że jest ustawione?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Jeśli grają znajomi jury no to wiesz muszą dostać nagrodę bo nie wypada inaczej. Mowa tu o FF i zespole który dostał wyróżnienie, w którym grał syn Pana Morawskiego, który był członkiem jury.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 21 cze 2010

  To może na następny przegląd jury zostanie zmienione i wtedy będzie można dokładnie ujrzeć czy tak jest, czy też nie. :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  no może ale wtedy nie będzie już The Bastard :) ale co się przejmować przeglądem. Są inne miejsca w których można ich posłuchać.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 21 cze 2010

  Ale szczerze powiedziawszy nawet cieszę się, że grają zespołu tego typu. Bo przegląd nie jest tylko po to, aby zdobyć jakąś nagrodę. Tylko pokazać się, zaprezentować swą ciężką pracę (utwory, teksty) oraz wspaniale się bawić. Dlatego też jak dla mnie mogą grać. / Zaś jeżeli tego typu zespołów jak The Bastard, Fame Fatal czy HellHaven zabrakłoby na przeglądzie - ludzie nie przychodziliby twierdząc, że będzie nudno, że będą jacyś młodzi początkujący grać etc. ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  No w sumie tak ale Bastardzi już się zaprezentowali pokazali że ich muzyka jest świetna więc teraz trzeba przybywać na ich koncerty w inne miejsca :) niech młode zespoły występują na przeglądzie i niech się rozwijają muzykalnie :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Jury co rok jest inne, i nic nie było "ustawione", takie twierdzenie to tylko jakieś głupie żale że nie wygrał ten zespół który akurat tobie się podobał. Dobrze że wynik był taki a nie inny, bo jak można za każdym razem nagradzać Bastardów, którzy grają już prawie zawodowo. Co rok to samo, co rok nuda, więc przynajmniej wynik był inny :)

  Odpowiedz
 • 21 cze 2010

  [quote]ten przegląd powinien się nazywać "Przegląd amatorskich metalowych zespołów muzycznych", bo co roku jest tylko darcie mordy i trzepanie piórami pod sceną, bez sensu :( [/quote]
  Tak, Ałaj i Inna Perspektywa to faktycznie metale. Ogarnij się człowieku, jak nie rozróżniasz gatunkół muzycznych

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Rozładuję trochę sytuację i wpadnę z nowym tematem - Co myślicie o tym, jakby zrobić przegląd zespołów i podzielić go na 2 części - pierwsza - amatorska (ograniczony wiek muzyków, przegląd ich dokonań i np. jakości nagrań które posiadają) i część pro ? W tej i w tej kategorii kwoty za wygrane takie same, i np. gdyby można było wygrać możliwość gry na dniach Myślenic, to wziąć 2 zespoły - 1 miejsce w kategorii amator i 1 miejsce w kategorii pro ? Jest tylko jeden problem - kasa na 2 razy większą ilość miejsc... Ale... może by to wypaliło ? Warto się zastanowić i zrobić tak, aby każdy był zadowolony.

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 21 cze 2010

  Panie Rybo.
  Może faktycznie nie wziąłem pod uwagę tego, że oprócz grania w zespole, muzycy mają bardziej prozaiczne zajęcia, ale wynika to z mojego osobistego podejścia do wszystkiego, czym się zajmuję - jeżeli na czymś mi zależy - daje z siebie 100%. I to samo chciałbym widzieć u innych. Dlatego dostało się Wam - uczestnikom Przeglądu. Rozumiem - praca, sesja. Więc może trzeba (jeśli to możliwe) zmienić godzinę rozpoczęcia Przeglądu na późniejszą wtedy każdy zdąży.

  Panie jestem fajny, ziom! - tak Freudzie - rozpracowałeś mnie. Nikt mnie nie lubi, nie chce mnie w zespole.
  Obserwując jakieś wydarzenie - w tym przypadku Przegląd - mam prawo komentować je w sposób na jaki mam ochotę. Jeżeli to, co oglądam mnie w jakiś sposób irytuje, a ja za to jeszcze płacę, to mogę pluć (jak piszesz), ile chcę. Rok temu dostało się akustykowi, teraz zespołom.
  Nie rozumiem tłumaczenia o wpływie pogody, bo po pierwsze - było ciepło, po drugie - gitary były w futerałach. I, jak dobrze napisał lynyrd skynyrd - musiałoby po nich lać godzinę, żeby zmieniły strój.
  I już nie chce mi się wałkować tego tematu, bo to bez sensu.

  Mam nadzieję, że za rok będzie lepiej. Może zamiast wydawać kasę na aktorów, trzeba wynająć dobrego akustyka?

  Pozdrawiam, Mirek

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  marno ja nie mam żalów że tym razem nie wygrało The Bastard. Zajęli 3 miejsce i jest dobrze. I za każdym razem nagradzane są FF i HH, którzy grają dobrą muzykę i zasługują na podium ale ile razy można występować.
  Mówiliście, że to Bastardzi zatrzymali się na jednym poziomie ale odpowiedź na to jest całkiem inna. Mowa tu raczej o Fame Fatal.

  Masz błędne myśli że co roku jest nuda. To w ogóle jest nieprawda. Zawsze coś się dzieje, występują młode zespoły, te które już poznaliśmy prezentują nowe piosenki, wykazują się doświadczeniem, które zdobywają podczas grania koncertów.

  Odpowiedz
 • Morcin 21 cze 2010

  Przepraszam bardzo xx ... W 3 - letniej historii występów HH to dopiero 2 wyróżnienie, za pierwszym razem nic nie otrzymaliśmy, rok temu 3 miejsce i w tym roku 2... Stwierdzenie że za każdym razem nagradzane jest HH jest nadużyciem...

  Kaper: To że zespół rozłoży się w 5 minut czy sekund to nie jest wyznacznik profesjonalizmu, wydawało mi się że to jednak zaprezentowana muzyka ma być kryterium oceny. My jako HH dajemy od siebie 100 % przy tworzeniu kawałków i graniu ich na koncertach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  @xx:
  [cytat]:"Masz błędne myśli że co roku jest nuda. To w ogóle jest nieprawda. Zawsze coś się dzieje, występują młode zespoły, te które już poznaliśmy prezentują nowe piosenki, wykazują się doświadczeniem, które zdobywają podczas grania koncertów."
  FF grali kawałek, który słyszałem już 5(?) lat temu... inni z tego co słyszałem od ludzi też nie grali świeżej muzy, sam nie znam tych numerów, kojarze tylko tą pierwszą piosenkę fatali, która jest super no ale chyba jeszcze mnie nie było jak powstawała...

  Ej no dobra powiem coś o przglądzie, nie będę hejtować lub wyzywać! Przegląd był w sumie ok, szacun dla Ałaj i Innej Perspektywy za wyjście na scenę z inną muzą niż rock-punk-metal. Moim zdaniem HH zagrali słabo. Sorry po prostu mi się nie podobało, nie dałbym 2-giego miejsca. Jak dla mnie w ogóle takie przyznawanie przez komisje na siłe jakichś kurde wyróżnień i exe quo po pare razy to syf- tego nie powinno być. pierwsze 3 miejsca dla 3 najlepszych zespołów i koniec!(jak rok temu) A efekt był taki, że chyba nie było zespołu bez nagrody oprócz clamor proof&#039;a, którego wywalili za jeden numer. Spoko, jak pomyśle, że ja zabuliłem 7 zeta(a nie 5) za te wszystkie nagrody to dzięki. Jakoś w worku chodził nie będę ale taki przegląd jest bez sensu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  Tak jak już Pillon napisał - HellHaven w tym składzie dostał tylko 3 miejsce rok temu. (W obecnym składzie gramy od roku) W składzie poprzednim - Wyróżnienie. W tym roku miejsce 2gie. Na pewno powalczymy o miejsce pierwsze. Jeśli w końcu uda się nam je zdobyć - zakończą się plany związane z przeglądami myślenickimi. Mamy chyba do tego prawo, jako zespół amatorski prawda ? ;)

  Ps. Bardzo jestem ciekaw, co Ci się nie podobało w wystąpieniu HH. Pytam poważnie - Myślę, że szczera krytyka wyjdzie nam tylko na dobre. Czekam na komentarz.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 cze 2010

  fajny ziom nie bardzo rozumiem co mają znaczyć słowa "szacun dla Ałaj i Innej Perspektywy za wyjście na scenę z inną muzą niż rock-punk-metal"

  A to jaką oni muzykę zagrali? Według mnie co najmniej rock. Poszukaj w internecie nagrań tych zespołów i posłuchaj.
  Pamiętam czasy kiedy na przeglądzie była i poezja śpiewana i też było fajnie. Były i przeglądy gdzie większa część występujących śpiewał Kazika.

  Odpowiedz
 • M G 21 cze 2010

  No i znowu robi się jakaś wojna
  Rok temu młodzi rzucali się że ktoś im "przysolił"...
  Teraz ktoś robi nagonkę na zespoły które słusznie znalazły się w czołówce.
  A za rok pewnie co najmniej połowa tych lepszych zespołów nie zagra i też dziecie narzekać że poziom znowu &#039;jakby&#039; słabszy bo ... nie ma kto grać.

  Następna sprawa to gadanie że zespół ten czy tamten się &#039;zatrzymał&#039; , to co , jak zespół wypracował sobie przez jakiś czas pewien nurt muzyczny , brzmienie i robi konsekwentnie swoje to nagle ma zacząć mieszać w temacie?? Nie rozumiem...

  Po za tym drażni mie ciągle fakt że niektórzy zbyt poważnie podchodzą do przeglądu , ludzie to nie &#039;ełrowizja&#039; , naprawdę uwierzcie mi że te przeglądy nic znacznego nie wnoszą w sferę działania zespołów (oczywiście poza tymi paroma &#039;wywalczonymi&#039; stówkami)

  Poza tym zamiast dużo bez sensu kłapać o faworytach przeglądu może lepiej odwiedzić ich strony internetowe posłuchać na spokojnie twórczości itd , bo zespół to nie tylko 2 numery na scenie w MOKu jest jeszcze kupa innej ciężkiej roboty.

  Frekwencja na widowni mówi sama za siebie , i mam nadzieję że przeglądy będa zawsze miały rację bytu , bo po kilku latach grania na przeglądach będe po tej drugiej stronie i mam nadzieję że będzie kogo posłuchać.

  Co do kategorii oceny uczestników to brakuje mi nagród indywidualnych dla grajków którzy wybitnie radzą sobie z instrumentem , nie bedę pisał o kogo mi chodzi ale jak ktoś uważnie słuchał to sobie dopisze.

  Co jeszcze...? Brakowało mi trochę na scenie Staszka C. (czyżby bojkot..?)

  A za rok wróżę najwyższych laurów zespołom HellHaven i Innej Perspektywie o ile ktoś nowy nie namiesza. Zresztą i tak później ktoś napisze że macie znajomości w jury itd..

  Ze strony zespołu FameFatal zapraszam na nasze koncerty: 29czerwca w krakowskim "zaścianku" i 9 lipca w "parku przygody" M-ce

  Pozdrawiam , F/F

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  Był ktoś może na Mutant Mass od poczatku ? ja zdążyłem tylko na końcówkę drugiego numeru. Co o nich myślicie ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  za dużo się ten cały Mutant Mass lansuje, dajcie sobie na wstrzymanie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  mutant mass czyli najwieksza lanserka slabych grajkow, ale stylowo ubranych i zarobionych :) slabo jak dla mnie. ale na patelnie wpadna z ekipa lan$$$ a potem jak sa znani i zarobieni to mysla ze i grac beda potrafili

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  Mnie się podobali, to że nie grają metalu , a image mają inny od reszty zespołów wcale nie oznacza , że się lansują...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  Dlaczego nikt z redakci nic nie napisał na temat reszty miejsc jakie zajęły zespoły ani o wyróżnieniach ??? !!! w tym artykule NIC nie ma :/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  pewnie daltego ze licza sie ci co wygrali a nie ci co byli ostatni :) ludzie ogarnijcie sie bo kazdemu cos z was nie pasuje :) zaraz napiszecie dlaczego tak malo zdjec, albo dlaczego nie ma filmow kazdego, a ja pytam dlaczego sami nic nie robicie ?:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  Moim zdaniem cały ten przegląd to jedna wielka porażka. Po pierwsze w komisji siedzą osoby co najmniej nie kompetentne. Po drugie nie ma rozróżnienia na kategorie, np wiekowe. Po trzecie nagłośnienie całej tej imprezy woła o pomstę do nieba(!). Co do zajętych miejsc to tutaj też mam pewne zastrzeżenia. Bardzo dobrze się stało, że początkujące zespoły dostały jakieś wyróżnienia, ponieważ mogą być pewnego rodzaju "kopem" do dalszej pracy, ale na litość Boską, dlaczego jesli chodzi o miejsce 3 i 1 postawiono ze sobą zawodowców i amatorów?! Muzykę prostą w odbiorze, prostą w tworzeniu wręcz prymitywną przyrównano z muzyką przemyślaną, logiczną i wymagającą od słuchacza pewnego zaangażowania jeśli chodzi o odbiór.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  KOŃ, osoby siedzące w komisji udzielały się muzycznie jak ty jeszcze w pieluchy robiłeś, więc nikogo tu nie obrażaj, co do nagłośnienia to każdy wie jakie jest i raczej nic i nikt tego nie zmieni, a co do zajętych miejsc, to każdy ma swoje zdanie na ten temat, jednemu pasuje innemu nie, jak ty będziesz organizował tego typu imprezy to sobie sam będziesz ustalał zasady :(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  aha i jeszcze jedno, nie podniecajcie się tak bo to nie "ełrowizja" - jak ktoś to ładnie ujął ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  [quote]kppi napisał: [br]mutant mass czyli najwieksza lanserka slabych grajkow, ale stylowo ubranych i zarobionych :) slabo jak dla mnie. ale na patelnie wpadna z ekipa lan$$$ a potem jak sa znani i zarobieni to mysla ze i grac beda potrafili[/quote]

  Sam jestem słaby frajerze,najpierw zapoznaj się z czlonkami a potem oceniaj.Może podaj Twoje imię i nazwisko to ja Ci bardzo chętnie wylansuję w Twoją twarzyczkę.Bardzo żałuję ,że nie moge przeklinać bo ten post zostałby usunięty,ale wiedz ,że zjechałbym Cie niemiłosiernie...a ,więc to ,że nie gramy metalu i nie wyglądamy jak metale nie znaczy ,że gramy źle ,a to ,że skaczemy i próbujemy poruszać publike to nie znaczy ,że się lansujemy.Hendrixa też posądzisz o lansowanie przez to ,że śpiewał ,żuł gumę,stroił gitare i grał na niej jednocześnie??ja gram w dwóch zespołach i nagrywam solowo ,wszystko robie sam z tylu intstrumentów ,że nawet nie zliczysz...jeśli nie wierzysz mogę Ci nawet wysłać EPke.Jeśli się na czymś nie znasz i piszesz to tylko po to , żeby się dowartościować bo nie umiesz grać to żal mi Ciebie.Miałem nie odpisywać na te posty bo szkoda nerwów na takich ludzi jak Ty ,ale nie wytrzymałem,Hendrix też był mieszany z błotem i miał to gdzieś a teraz ciężko spotkać osobę ,która nie wie kto to.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 22 cze 2010

  No i właśnie to najbardziej boli - możliwość komentowania jako &#039;anonim&#039;... To samo było po zawodach na SP, to samo jest wszędzie.. Nie ma sensu Fidżej się denerwować - jak się przedstawią, to i kulturka w drugą stronę pójdzie. ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  FJ nie napalaj sie tak, bez przesady. Wiesz, mogło sie temu komuś nie podobać wasze image. Jak dla mnie było spoko, nie tylko stanie i granie ale coś więcej- spoko. Ale weź nie przesadzaj, że jak komuś to nie pasuje to chcesz go bić od razu. A co do wypowiadania sie jako anonim: chyba czasem wole napisać jako anonim, naprawde, niż potem dostać w morde za powiedzenie swojego zdania nawet nikogo nie obrażając...

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 22 cze 2010

  No, ale jeżeli się ktoś nie podoba to dlaczego nie napisze np. "Jak dla mnie nie podobało mi się, nie trafiło w moje gusta..". Albo coś w tym rodzaju, a nie od razu zacząć negować. Zwróć uwagę jak pocisnął po Mutant Mass - dobrze, że FJ interweniuje. ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  Jakoś reszta zespołów potrafiła przyjąć krytykę bez "lansowania w twarzyczkę". Troszkę pokory, więcej ogłady i będzie dobrze :)(ost. zdanie jak najbardziej do przyswojenia dla wszystkich :) )

  A tak nawiązując do całego przeglądu - krótkie spodenki u osób na scenie działają mi na wyobraźnię, strasznie mnie to irytuje, w sumie to nie jakieś gigi tylko przegląd.

  Prowadzący myślał, że jest fajny przez te swoje denne teksty, ale na szczęście tylko myślał. Najlepszą i tak ma znajomość jęz. angielskiego :P

  Z nagłośnieniem bywało różnie, duże znaczenie tu ma sprzęt używany przez zespoły, różnice w poziomie głośności itd. a nasz pan akustyk sam się nie ogarnia a co dopiero stół mikserski :P

  Patrząc skromnym okiem widza poziom rośnie od edycji do edycji, a to chyba dobrze o lokalnym rynku muzycznym świadczy :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  @mysleniczanin15:
  [cytat]:"Jak dla mnie nie podobało mi się, nie trafiło w moje gusta.."
  Koleś nikt tak sztywniacko sie nie wypowiada na forum. Pozatym kppi napisał(a): "slabo jak dla mnie." więc jak dla mnie to jest wlasnie coś w tym rodzaju...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2010

  fidzej pokazales wlasnie jacy jestescie... nastepnym razem ubierz spodnie i postaraj sie dobrze zagrac a nie opowiadaj ile to projektow na raz nie ogarniasz, bo nie ogarniasz niestety... najmniej mi sie podobal mutant mas, najbardziej alaj i moge to powiedziec. i co bedziesz kazdemu grozil przez internet i scigal po miescie, tylko dlatego ze komus sie moze nie podobac twoje gitarowe plumkanie??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  Stary, jak Ci się nie podoba muzyka to komentuj muzykę, a nie robisz jakieś prywatne pojazdy i uderzasz w lans, no dajże spokój i bądź poważny ;] Wiem, że fajniej się oburzać teraz na FJa, że się wkurza jak się mu lży, ale cóż - młody jest, jak byś mu głupio nie jechał to by się głupio nie rzucał.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  Szczerze , to cała rozkmina o krótkich spodenkach (to akurat pojazd w moim kierunku ;)i o naszym rzekomym lansie jest tak bezsensowna , że pozostaje mi się tylko z tego śmiać do rozpuchu. Absolutnie rozumiem krytykę dotyczącą muzyki czy jej samego wykonania , natomiast co do naszego zachowania na scenie czy poza nią (patrz.patelnia) wynika z tego , że jesteśmy młodymi , cieszącymi się życiem ludźmi , którzy kochają to co robią. Zarzut jakobyśmy byli zarobieni itd... pozostawiam bez komentarza :) Chciałem tylko zauważyć , że jesteśmy zespołem , dla którego najważniejsi są słuchacze-ludzie na widowni i dlatego też zachowujemy się na scenie tak jak się zachowujemy, to wynika ze szczerej zajawki, energii i chęci kontaktu z publiką.
  PEACE & HAPPINES dla wszystkich FJ senior-MUTANT MASS

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  [quote]kppi napisał: [br]fidzej pokazales wlasnie jacy jestescie... nastepnym razem ubierz spodnie i postaraj sie dobrze zagrac a nie opowiadaj ile to projektow na raz nie ogarniasz, bo nie ogarniasz niestety... najmniej mi sie podobal mutant mas, najbardziej alaj i moge to powiedziec. i co bedziesz kazdemu grozil przez internet i scigal po miescie, tylko dlatego ze komus sie moze nie podobac twoje gitarowe plumkanie?? [/quote]

  Chłopie, Ty nam będziesz mówił jak się mamy ubierać na scenie? żyjemy w wolnym kraju i mogliśmy tam wpaść nawet w samych bokserkach...I nie mów mi co do ogarniania na gitarze,bo grałem swoje i się ani raz nie pomyliłem,moich solowych projektów nie znasz ,nie słyszałeś,a ja mam 17 lat i wszystko przedemną...Mi się za to nie podoba muzyka jaka Tobie sie podoba bo nic na tym przeglądzie nie przykuło mojej uwagi...Może dla Ciebie ogarnianie na gitarze to jest nawalanie z szybkości jak stevie vai... grubo ,dla mnie liczą się przemyślane i melodyczne solówki w stylu hendrixa i frusciantego.I nie mów mi czy ogarniam czy nie bo tym ,ktorzy slyszeli podoba sie moja muzyka i nie zamierzam brać Twoich słów chociaz odrobine do siebie.

  Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 23 cze 2010

  Zakończmy w końcu ten temat. Nie ma sensu się kłócić. Tak czy inaczej każdy postawi na swoim i nie ma o czym mówić. :)
  Peace&Satan!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  Senior FJ - jeśli chodzi o akcję ze spodenkami to nie Ty pierwszy i nie Ty jeden miałeś krótkie :) także nie ma się czym przejmować. W moim odczuciu źle to wygląda i tyle. Kiedy gracie i gdzie to przyjdę posłuchać, będę miał okazję bardziej sprecyzować swoje zdanie nt. Waszej twórczości.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  666 - gramy 9 lipca w Parku Przygody :D Zapraszam Serdecznie, poza tym zachęcam do ujawnienia się tam , my nie gryziemy - naprawdę ;) napijemy browary i pogadamy ;) MIŁEGO DNIA :D

  Odpowiedz
 • 23 cze 2010

  Widzę że temat przeglądu już się wszystkim wyczerpał ... więc adios... ;) jak ktoś ma ochotę posłuchać INNEJ PERSPEKTYWY to zapraszam 1 lipca do klubu KORNET Kraków al. Krasińskiego 19... zaczynamy o 20 30.... pozdrawiam i życzę wszystkim przyjemności tworzenia ;) SZ. IP.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  Ktoś kto występuje publicznie musi być odporny na krytykę. Nie myślicie chyba że wszystkie opinie zawsze będą pozytywne- och i ach. Niestety tak nie jest i nie będzie. Z krytyką można się zgodzić lub nie, można to przyjąć lub nie, można to olać lub wyciągnąć wnioski. Wybór należy do do was. Najgorsze co możecie zrobić to sie obrazić. Krytyka jest potrzebna nawet ta bardzo nieobiektywna a nawet stronnicza.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 cze 2010

  Oczywiście, ale nie oczekujmy dojrzałego przyjmowania krytyki od tak młodego człowieka, odporność tego typu trzeba jeszcze sobie wyrobić ;) A kiedy ktoś jest zaangażowany w to co robi i wkłada w to nie tylko serce, ale też całą resztę posiadanych organów, to i na krytykę będzie reagował różnie - takimi prawami się rządzi młodość no i koniec kropka. (A i niejeden stary, jak mu się zelży warsztat, to ma od razu ochotę zrobić z butelki tulipana, hihi.)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2010

  Ja również dopisuję się do tego, że Mutant Mass wypadł raczej słabo. Moim zdaniem jest to troche przerost formy nad treścią jeśli ktoś nie do końca czuje się pewny w graniu a próbuje jak to napisaliście " Wejść w interakcje z publicznością..." czy jakoś tak. Co do waszych ubiorów nic nie mam. Mieliście prawo wystąpić w czym chcieliście. Niestety jak już wspomniałem muzycznie bardzo cienko, a z funk- rockiem nie miało to nic wspólnego.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2010

  Widze, ze prowokujesz jak możesz KONIU. Jak dla mnie taki kontakt z publicznością jest ok, nawet jeśli grali słabo i nie chwalili się to spoko przecież, zrobili to dla frajdy, drewniak z ciebie koniu nie umiesz sie bawić :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2010

  Po prostu wyrażam swoją opinię. Nie uważam jednak, żeby dobrym pomysłem na zatuszowanie ewidentnych błędów w grze było zachowanie sceniczne... Są to dwie różne rzeczy. Jak ktoś słabo gra to wytłumacz mi jak może się skupić na zachowaniu się na scenie i jeszcze na graniu, skoro z tym drugim ma problem. Czysta matematyka... Wyglądać to może i to jakoś wyglądało, ale zabrzmieć to ni hu hu nie zabrzmiało. Amen

  Odpowiedz
 • Bulage 24 cze 2010

  Czytając komentarze po przeglądzie zrobiło mi się bardzo przykro. Uświadomiłem sobie że dla niektórych ludzi każda okazja jest dobra żeby po kimś pojechać. Zamiast traktować przegląd jako wspaniałą zabawę ,okazję do posłuchania "naszych" kapel skaczecie sobie do gardeł. Najbardziej zabolało mnie jednak gdy dowiedziałem się że jury w skład którego wchodziła moja skromna osoba było stronnicze, niekompetentne , za stare itd. ale nie przeczytałem ani jednego zdania że Zespoły FF ,Ałaj,HH nie zasługiwały na miejsca które zajęły. Więc werdykt jest ok. ale komisja jest do niczego. Nigdy bym sobie nie pozwolił żeby przy ocenie brać pod uwagę inne sprawy niż poziom wykonania. Po prostu w tym roku było więcej grosza na nagrody, więc chcieliśmy zachęcić młode zespoły żeby nie był to dla nich tylko epizod tylko żeby dalej grali i może za rok będzie lepiej. Czy według tych wszystkich którzy nas krytykują postąpiliśmy żle? Jeśli tak to za rok znowu będzie gadanie że co roku te same kapele grają, że nikt nowy nie stara się przebić. Mzyka jest dla mnie czymś bardzo ważnym, mimo że faktycznie jestem "rockowym wujkiem" po 40-stce jednak życzę Wszystkim żeby mieli tyle zapału do grania co ja i moi przyjaciele z kapeli.

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 24 cze 2010

  Widzisz, Bulage. Jeżeli z roku na rok zamiast cieszyć się muzyką natrafiasz na mur w postaci tragicznego nagłośnienia, co sami (jurorzy) powiedzieliście w wywiadzie dla Gazety Myślenickiej, to nie dziw się, że gdzieś ta żółć musi ujść. Czyli na forum.
  Do czego, niestety, ja również się przyczyniałem. Ponieważ wolę słuchać muzykę ciszej, ale wyraźnie.
  A może, w miarę możliwości finansowych wymieniać wysłużony sprzęt nagłośnieniowy na nowy?
  I nie dziw się, że zarzucano Wam stronniczość. Jeżeli jeden z członków nagrodzonego zespołu, jest synem jurora, to każdy pomyśli o "układzikach". Taki naród.
  Pozdrawiam, Kaper

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 cze 2010

  A MOKiS czasem nie kupił jakichś nowych kolumn?... Na WOŚP chyba były jakieś takie inne niż zwykle, chyba, że mi sie zdawało..?

  Odpowiedz
 • 24 cze 2010

  W MOKiSie cały sprzęt nagłośnieniowy jest nowy. Konsola, racki ze sprzętem różnym, kolumny. Chyba tylko za ekranem jest jakaś stara kolumna.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  jednak napiszę kilka zdać, bo refleksje po przeglądzie miałem raczej smutne.
  1. nagłośnienie było coraz lepsze z każdym zespołem - pierwsze trzy, cztery pełniły po prostu rolę przedskoczków co było wobec nich rażąco nie fair.
  2. poziom muzyczny imprezy był niestety fatalny. nie interesują mnie techniczne umiejętności muzyków i sprawność strojenia gitary. interesuje mnie muzyka, piosenki, pomysły, melodie. niestety, było wtórnie, nudno i do bólu zachowawczo. właściwie tylko dissowany tu mutant mass miał jakiś pomysł na siebie inny niż &#039;kochamy klasykę punka i metalu, nie ma co kombinować, gramy i śpiewamy, dwóch akordów używamy&#039;. do tego jak rozumiem porządna kapela ma mieć nie umyte długie włosy i długie bojówki, inny strój to &#039;zarobiony lans&#039;, tak? śmiechu warte. wróćmy jednak do muzyki. ludzie, posłuchajcie czegoś więcej niż to orane od lat poletko. słuchacie punka? może warto spróbować post-punka? słuchacie metalu? może warto sięgnąć po neurosis zamiast katować te same płyty od kołyski aż po grób. przeglądowi muzycy mieli w ogromnej większości głowy pozamykane na cztery spusty - wszystko przewidywalne i sztampowe, niezależnie od wieku i umiejętności strojenia gitary. w przypadku &#039;gówniarskich&#039; kapel czuło się jednak przynajmniej szczerość i zaangażowanie, natomiast status nudnej, żenującej, pretensjonalnej konfekcji muzycznej prezentowanej przez ałaj i inną perspektywę to dla mnie naprawdę tajemnica. ta muzyka była miałka i pusta. pozbawiona kantów, ale i jakichkolwiek cech charakterystycznych. jak długo jeszcze w Polsce umiejętności techniczne będą usprawiedliwiały brak talentu i pomysłu na muzykę? kogo taka muzyka może w ogóle obchodzić? nie chcę obrażać. pytam. widzę dobrych muzyków, którzy poświęcają czas i energię na granie czegoś pozbawionego charakteru i pomysłu. po co? jeśli do tego dodamy ujemną charyzmę sceniczną zespołu ałaj i jego półzawodowy status to ja się pytam za co ci goście wygrywają? za sprawne odgrywanie siódmej wody po mdłym kisielu? the bastard grają słabo, wtórnie i dziecinnie, ale przynajmniej czuję się w tym odrobinę pasji - ałaj to jakiś robiony na skalę powiatu format &#039;pod wujków i ciocie&#039;. dramat.
  3. jury. przykro mi, panowie, jesteście za starzy. nie czujecie już chyba o co chodzi. staracie się może wyważyć odpowiednio proporcje, ale wasza obsesja na punkcie &#039;schludności wykonania&#039; sprawia, że przecedzacie muchę a wpływa słoń. wasze decyzje są tak bezpieczne, że aż koniunkturalne. nie wydaje mi się, byście oceniali songwriting - oceniacie skalę wokalisty czy biegłość gitarzysty, a do tego rzucacie łaskawe ochłapy kapelom, które rozkładają ałaj na łopatki samym faktem, że chce się im pisać piosenki z charakterem. może i kiepskie, ale jakieś. ja wiem, to Polska i powiat i pewnie nigdy nie doczekam się na przeglądzie wielu zespołów zainteresowanych czymś więcej niż powielaniem startych klisz, ale wasza polityka sprawia, że nawet jeśli się pojawia to przegrają z facetem, który śpiewa o tym, że ma czarodziejskie kredki i pomaluje nimi niebo na niebiesko. smutne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Mylisz się dinosaur jr. i to bardzo. Otóż właśnie Ałaj i Inna to 2 zespoły, które do tej całej przeglądowej "sieczki" nie pasowały. Poza tym dlaczego oceniasz te dwa zespoły i muzyków, którzy w nich grają tylko i wyłącznie po dwóch kawałkach, które zaprezentowali? Może celowo dobrali takie, a nie inne piosenki... Warto pomyśleć najpierw, a potem pisać. Mnie osobiście zasmucił fakt, iż tak jak to nazwałeś " piosenka na dwóch akordach" + OVERDRIVE stanęła na równym poziomie z piosenką bogatą we wszelkiego rodzaju przygody, niespodzianki muzyczne. Dla mnie to jest najbardziej smutne...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Wszystko ok. Zgadzam się po części z dinosaurem jr. Od lat Myślenickie zespoły nie wychodzą poza pewien poziom "estetyki muzycznej". Niby wszystko ładnie równo, ale pozostaje pytanie po co? Ałaj się nie rozwija to fakt. Bastardzi mają na koncertach energię i ten zadzior, którego na przeglądzie brakło. Dla mnie największe rozczarowanie. Inna Perspektywa kompletnie bez pomysłu,ładu i składu. Widać niesamowitą sprawność techniczną (szczególnie w gitarach) ale koncepcji jakby brak. Zostaje FF dla mnie zagrali najlepiej, chociaż to zupełnie nie moja bajka, ale wrażenie pozostawili najlepsze. Oczywiście moja subiektywna ocena, nikt się z nią zgadzać nie musi. Co do jury, to chyba nie sprawdziła się stara dobra zasada "każdemu po trochu", ale z drugiej strony rozumiem bulage. Każdy inny werdykt spowodowałby dziesiątki komentarzy niezadowolonych. Proponuję za rok komisję złożoną z oficjeli myślenickich na czele z pewnym posłem od ogrodnictwa i burmistrzem Maciejem, a wyboru dokonać metodą losowania z uroczą "sierotką" (najlepiej panią Małgosią :) żeby wyciągała karteczki z nazwami zespołów. Wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni.
  Ps. KONIU zapewne nie "dobrali takie, a nie inne piosenki... " po prostu takie grają.

  Odpowiedz
 • 25 cze 2010

  "natomiast status nudnej, żenującej, pretensjonalnej konfekcji muzycznej prezentowanej przez ałaj i inną perspektywę to dla mnie naprawdę tajemnica. ta muzyka była miałka i pusta. pozbawiona kantów, ale i jakichkolwiek cech charakterystycznych." ... Panie dinosaur jr ... nikt jeszcze nie zarzucił mi żeby moja muzyka byłą miałka i pusta... rozumiem że mogło Ci się nie podobać... OK... szanuję Twoje zdanie ale to nie powód szanowny panie kolego żeby tak krytykować muzykę naszą jak i naszych znajomych z Ałaju... Każdy dźwięk jaki chcemy zagrać jest przemyślany ... każde słowo w piosence ma sens... wszystko kleimy w jedną całość dodając cząstkę samego siebie do każdego utworu... wszystko płynie z wnętrza nas...
  Kogo ta muzyka może obchodzić???? pytasz... i tu byś się zdziwił bo ludzie nie są tylko Twojego pokroju przychodzą na nasze koncerty i dobrze się bawią ... jak to napisałeś?? że "przeglądowi muzycy mieli w większości pozamykane głowy na cztery spusty" ... no proszę Cię KOLEGO weź się nie ośmieszaj.... bo widzę że to właśnie ty jesteś zamknięty i chyba nic już tego nie zmieni... kończąc ... nie spodziewałem się że wyskoczy ktoś i tak obrazi mnie i moją muzykę.... żenujące.... bo rozumiem skrytykować... ale bez przesady... na prawdę...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Jak na X-lecie kiepsko wypadał organizacja (było to samo co co roku) widać ze juz sie nie chce ogranizowac przeglądów

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Oj widzę że zespoły które prezentują lepszą muzykę niż niejeden promowany przez media zespół nie mają prawa bytu na myślenickim przeglądzie bo tu jest strasznie zamknięty krąg słuchaczy niby metalowców fanów tych młodych zespołów którzy jeszcze wiele będą musieli przeżyć żeby zasmakować się dobrą w swoim wykonaniu muzyką

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Każdy ma prawo do krytyki ale trzeba się trochę na muzyce znać żeby krytykować innych<fajnie że są zespoły i młodzi ludzie którzy chcą coś w życiu robić ale widzę że niektórym zupełnie brak dystansu do tego co robią i tekst"ani razu się nie pomyliłem"już świadczy o czymś:)można postawić na dobry przemyślany tekst mówiący o "czymś"<fajną aranżację<można jeszcze to zaśpiewać czysto i zagrać równo a można też wskoczyć w japonkach i krótkich spodenkach:)o które tu widzę toczy się spór<przebrać się jeszcze parę razy poskakać po scenie i zagrać coś z czego nie zapamięta się nic oprócz hałasu i samego wyglądu muzyków a póżniej zachwycać sie tym występem do końca życia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Świeta prawda Panie Słuchacz :) DO tego teksty w stylu "ogarniam kilka projektów na raz etc" to mówi samo za siebie. Z całym szacunkiem Panie Fijał, ale musisz Pan jeszcze wiele z życiu zobaczyc... ;/

  Odpowiedz
 • Bulage 25 cze 2010

  Sprzęt w MDK-u to znakomite graty. To co Widzieliście na scenie to połowa tego co posiadają. Jakby zapięli wszystko to co mają to powbijali by ludzi w fotele. Niestety jest jedno maleńkie ale - trzeba to jeszcze umieć obsługiwać a z tym jest niestety problem .

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 25 cze 2010

  Skoro sprzęt jest dobry, to znaczy, że zawinił człowiek. Który? Bez komentarza, bo się powtarzam. (Nawet się zrymowało :D )

  Ałaj - musieliście komuś strasznie podpaść. :) Szkoda tylko, że koleś nie ma pojęcia, o czym pisze. Bo ze słów dinosaura wręcz bije jedynie chęć dokopania Ałaj i Innej perspektywie, a nie konstruktywna ocena.
  To, że ktoś umie pisać nie znaczy, że powinien to robić.

  Odpowiedz
 • 25 cze 2010

  Kolego Mirosławie bo tak właśnie reagują niespełnieni ( aż się boję użyć słowa muzycy). Ręce mi opadają, naprawdę. Zamiast się cieszyć z tego, że mamy kilka zespołów w regionie wybijających się ponad przeciętność, to zewsząd jakieś chore "wycieczki" w ich kierunku. Młodzież jakaś sfrustrowana chyba jest. Za naszych czasów tak nie bywało. Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. Dotąd myślałem, że muzyka nie dzieli się na gatunki (zawsze mnie śmieszyło jak dziennikarze na siłę próbują kogoś "zaszufladkować" ... bo wy gracie soft post punka :) czy inne bzdury )lecz na dobrą i do dupy. Proste i naprawdę działa:) Nie wiem po co to robią inni, ale ja gram bo mi to sprawia zaj...stą frajdę i mam nadzieję że tak zostanie. Wrzućcie na luz zawsze się znajdzie jakiś malkontent, który dla zasady "dorzuci do pieca" i z kimś pojedzie po bandzie. Dopóki wam wszystkim to sprawia przyjemność to grajcie i miejcie głęboko w d... opinie "ekspertów" od siedmiu boleści

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2010

  Obawiam się, że sporo leży słuszności w słowach Pana dinosaura jr.

  Prócz tego obawiam się również, że nie zostały one należycie odczytane. Wywnioskować można to z samych "odpowiedzi" i "prób polemicznych", które naprawdę nijak nie odnoszą się do treści jego wypowiedzi... Przeczytajcie to jeszcze raz, Szacowni Forumowicze. Proszę.

  Odpowiedz
 • 25 cze 2010

  Dawid ,...Sam przeczytaj... "próby polemiczne i odpowiedzi"... a potem się wypowiadaj... jak tak teraz na to patrzę to wg dinosaura jr i Ciebie Dawidzie lepiej byłoby żeby na przeglądzie zespoły takie jak Inna Perspektywa i Ałaj w ogóle nie grały bo nikt takiej muzyki nie słucha... weź ty zważ se łeb ... Tworzymy muzykę i mamy ochotę ją zaprezentować na przeglądzie i Tobie nic do tego... mam więc wyśmienity pomysł... za rok niech zorganizują "przegląd zespołów punkowych i metalowych" i NIESTETY nie zmieścimy się w tych kategoriach,... oj... jak mi przykro...

  Odpowiedz
 • 25 cze 2010

  Dajcie już spokój z takimi tekstami. Przegląd jest dla wszystkich. W tamtym roku pokazał się także i beatboxer i było to ciekawe doświadczenie i odmiana.

  Odpowiedz
 • 26 cze 2010

  Dał bym spokój.... bo krytykę mogę przyjąć z pokorą ... ale rozdrażniły mnie teksty w stylu dinosaura jr...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Ostafinku21-IP,

  1. Naprawdę czytałem owe "próby polemiczne" i "odpowiedzi", a zarzucanie mi odnoszenia się do nich, bez uprzedniego zaznajomienia się z ich treścią, można chyba zakwalifikować jako zniewagę w marnym stylu.

  2. "jak tak teraz na to patrzę to wg dinosaura jr i Ciebie Dawidzie lepiej byłoby żeby na przeglądzie zespoły takie jak Inna Perspektywa i Ałaj w ogóle nie grały bo nikt takiej muzyki nie słucha" - ja niestety nie dostrzegam, by takie myśli pobrzmiewały w wypowiedzi mojej, czy dinosaura jr.

  3. Do tej pory naprawdę nie wydałem żadnego sądu wartościującego na temat Waszej muzyki.

  4. "Próby polemiczne" i "odpowiedzi" - zasłużyły sobie na taką interpunkcję z racji tego, że w żaden istotny sposób nie odnosiły się do zarzutów wytoczonych przez dinosaura jr. Chodzi o to, że z faktu istnienia Waszych dobrych chęci (nie śmiałem przecież tego negować i uważam to za rzecz jak najbardziej szlachetną)- naprawdę nie wynika, że muzyka, którą będziecie tworzyć będzie zasługiwała na miano "dobrej muzyki" (cokolwiek to znaczy; na ten temat można napisać kilka książek i go nie wyczerpać, więc nawet nie chcę go tutaj zaczynać). Z tego co powiedziałeś literalnie, naprawdę można wywnioskować, że za poważne kryteria wartościowania zjawiska muzycznego uważasz fakty samego starania się muzyków i to, że ludzie dobrze bawią się dzięki tej muzyce (na jedno i drugie można podać bardzo proste kontrprzykłady - do pierwszego: stereotypowo "garażowe" kapele, które grają po to, by "zabrzmieć jak korn" - tacy ludzie z pewnością bardzo się starają, ale nikt rozsądny nie uzna, że to co tworzą zasługuje na status "dobrej muzyki"; do drugiego: widziałem wielu ludzi, którzy dobrze bawili się na weselu, przy prawdziwej weselnej muzyce - nie jestem w stanie jednak uznać na tej podstawie, że jest to "dobra muzyka" wedle jakiejś szerszej, aniżeli weselna miary).

  5. Naprawdę nie atakuję ani Ciebie, ani Twojej muzyki; po prostu chciałem wskazać na fakt, że wypowiedź Szacownego dinosaura jr. przynosi spojrzenie na cały problem, które nie pojawiło się do tej pory na tym forum, chciałoby się rzec - przynosi inną perspektywę... Uważam, że są to rzeczy, którymi naprawdę powinien przejąć się każdy, kto grał na przeglądzie (w tym również i ja sam), każdy kto zapłacił siedem złotych za to, by zasiąść na widowni i każdy, kto odpowiedzialny był za przydzielanie laurów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Skoro z Pana, Panie Dawidzie, jest taki wielki krytyk muzyczny, muzyk itd. To niech się Pan pochwali swoimi osiągnięciami. Ma Pan według mnie poważny problem ponieważ konwencja w której Pan tworzy jest bardzo zamknięta. Dinosaur jr. i Ty macie klapki na oczach, przez które nie jesteście w stanie zdobyć szerszego poglądu na jakże piękny świat muzyki. Przykro mi, że poziom świadomości muzycznej jest nadal bardzo niziutki...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Ja bym tak bardzo, bardzo chciał, żeby wziąć z forum "największych krzyczaczy", "speców od wszystkiego (w tym wypadku od muzyki) i "filozofów", dać im instrumenty, kanciapę i wypełnione podanie z udziałem na przyszłoroczny przegląd. Chyba napiszę list do św. Mikołaja.

  Ps. Powinniśmy się cieszyć, że takie przeglądy są organizowane. My - zespoły, i ludzie - potencjalni odbiorcy muzyki. Cieszyć się z faktu, że coś się dzieje, że ktoś coś organizuje. Wszystko powinno być oparte na współpracy - zespołów jak i kooperacji słuchacz-muzyk. Niestety oparło się to na nienawiści, zazdrości, złości i ośmieszaniu siebie nawzajem. Nie tak to powinno wyglądać. Proponuję, aby każdy wyciągnął z tej wielkiej konwersacji swoje wnioski i zaprezentował zmiany za rok. Krytyka jest potrzebna, ale krytyka powinna być przedstawiona w sposób pomocny dla drugiej osoby. Krytyka stosowana jako instrument ośmieszenia, oskarżenia i zniszczenia to narzędzie ludzi słabych ukrywających się pod anonimowością. Ludzie posiadający pewną kulturę osobistą, dobre serce i szczere chęci wypowiedzenia się i skrytykowania powinna tak się wypowiadać, aby potencjalny [krytykowany] zespół mógł powiedzieć - "ah, stary, może i masz racje. Dzięki, przemyślimy to." Nie widzę sensu dalszej ofensywnej polemiki.

  Odpowiedz
 • Morcin 26 cze 2010

  nie nudzi wam się już tak kłócić ??

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Obrazicie się jak wrzucę tu małą reklamę mojego projektu muzycznego ? Może nie. A więc : Zapraszam serdecznie na http://www.myspace.com/themajestictwo

  Ps. nie zainteresował by się ktoś tego typu muzyką ? Chciałbym ruszyć ten projekt w kategorii "koncerty live"... kiedyś...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Myślę że każdy grał jak umiał. I chciał to zrobić jak najlepiej. Jeśli ktoś uważa że czyjaś muzyka jest płytka i miałka to jest jego sprawa. Ma tak prawo uważać. Może lubi bezkresne głębiny bliżej nieokreślonych dźwięków. O gustach się nie dyskutuje. O muzyce a raczej o "technice muzycznej" można dyskutować ale trzeb mieć choć minimum wiedzy na ten temat. Następnym razem przygotujcie się przed występem to nie będziecie mieli takich problemów.

  Dawid i ten dyzio to ten sam organizm ludzki. Więc szkoda waszych klawiatur na bezsensowną polemikę.
  Przegląd był i miną. Pozostaje nadziej że będzie lepiej. Oby się nie okazało że lepiej już było.

  I na koniec (mam nadzieję że na koniec tych komentarzy) pozwolę sobie napisać słowa które bardzo lubię i tego się trzymam.

  "Gdzie słyszysz śpiew, tam siądź, tam dobre serca mają.
  Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają..." /A. Asnyk/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2010

  Koniu Szanowny,
  O samej muzyce pisałem raczej niewiele; zastrzeżenia miałem głównie do sposobu prowadzenia dyskursu przez Pana Ostafinka.

  Nigdy nie próbowałem aspirować do miana wielkiego znawcy muzyki, czy wielkiego kompozytora, więc nie wiem, co mógłbym odpowiedzieć na Twe zaczepki; opowiadać o muzyce, jakiej słuchałem, czy o książkach, jakie przeczytałem? To nonsens.

  O własnej muzyce wypowiadał się nie będę; to co pojawiło się na przeglądzie - nie było akurat "wystarczająco moje", by móc sensownie wypowiadać się na tej podstawie na temat tego, co tworzę.

  Lynyrdzie Szanowny,
  Jakkowiek dinosaur jr. bliski jest mi mentalnie, tak nasze pokrewieństwo biologiczne jest już rzeczą bardziej wątpliwą. Najprawdopodobniej nie znam go nawet osobiście; po prostu wypowiedział człek kilka rzeczy, które uznałem za dość trafne, choć nazbyt napastliwe.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2010

  Aaaaa !! Ale urwał !! Ale to było...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 cze 2010

  Malina dajesz !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2010

  Od jakiegoś czasu przyglądam się prowadzonej tu dyskusji i jednak rację przyznać muszę dinosaurowi. Byłem na przeglądzie, widziałem wszystkie kapele i szczerze muszę przyznać, że poziom wielu muzyków był bardzo wysoki (jeśli chodzi o technikę), poziom nagłośnienia tragiczny (może warto drogi emdeku zatrudnić kogoś kto rzeczywiście się na tym zna, żeby sprzęt nie leżał bezużytecznie, co z tego, że macie kolumny, mikser i sprzęt pozwalający kruszyć mury skoro nie umiecie go wykorzystać). Zaś co do warstwy czysto muzycznej która dla mnie również nie przejawia się w technice ale w umiejętności pisania piosenek które porywają ludzi, budzą emocje, niech nawet są zbudowane na tych kilku marnych akordach ale niech niosą ze sobą energię i niech będą na tyle specyficzne, że gdy ktoś ich posłucha będzie potrafił rozróżnić ten jeden konkretny utwór lub poznać kapele po czymś co jest dla niej charakterystyczne i zapamiętać właśnie ją spośród innych (weźcie za przykład choćby Nirvane, proste piosenki ale jaka moc! i niech mi ktoś teraz powie, że Kurt Cobain dbał o wykonanie na koncertach i o to żeby każdy dźwięk był zagrany "poprawnie" to szczerze go wyśmieje). Co za tym idzie nikt na przeglądzie nie wywarł na mnie takiego wrażenia, absolutnie żadna kapela (może z wyjątkiem Mutantów, i nie pisze tego dlatego, że są moimi znajomymi, wielu z Was pisało, żeby nie oceniać po dwóch numerach itp. naprawdę posłuchajcie ich nagrań, gdzie można usłyszeć selektywnie o co chodzi, na przeglądzie jako pierwszy zespół byli nagłośnieni NAJGORZEJ, nikt nie zadbał żeby było słychać owo "gitarowe plumkanie" Młodego, reszta zespołów na bieżąco miała korygowane poziomy, co nie znaczy że były nagłośnione dobrze. Niemniej znacznie lepiej). Co się zaś tyczy zespołów takich jak Ałaj czy Inna Perspektywa to Panowie, czy Wy mi chcecie wmówić, że Wasze granie jest oryginalne? Jesteście kapitalnymi wykonawcami, chętnie zatrudniłbym Was jako muzyków sesyjnych ale niestety wasze kompozycje są moim zdaniem nieciekawe i zwyczajnie nudne. Za muzyką wykonywaną przez FF lub HellHaven również nie przepadam i również nie uważam ich dokonań za oryginalne, w swoich niszach zespoły te dla mnie niczym pomiędzy sobą się nie różnią. Bastardzi... ten sam zarzut, Jabol punk jakiego wiele. Pozwolę sobie zakończyć pewną piosenką która moim zdaniem stawia jakiś wspólny mianownik do moich zarzutów skierowanych w Waszą stronę szczerze polecam, w gruncie rzeczy jest tak samo dobra technicznie jak wasze a może i nawet lepsza. http://www.youtube.com/watch?v=kRnKmmMoXBo od razu odpisuje na ewentualne ataki ze strony kapel "z pazurem" gracie inny gatunek niż to, ale w swojej niszy jesteście tacy jak to co zostało opisane w tym utworze. Natomiast Ałaj i Perspektywa.... no cóż. ;)

  Odpowiedz
 • 30 cze 2010

  ;) nieźle... konkretna wypowiedź...;)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 30 cze 2010

  A cóż żeś Szymek tak pojechał co minutę ? ;D

  Odpowiedz
 • 1 lip 2010

  ach... ;) bo mi się opera zawiesiła ... i teraz nie umiem usunąć tych postów;P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2010

  Marcinie S. Wymagasz od początkujących zespołów kompozycji idealnie doskonałych ? Chcesz widzieć za rok na przeglądzie kompozycje pokroju Pink Floyd&#039;ów, Queen&#039;u a może Led Zeppelin&#039;a ? Też bym sobie tego życzył. Jednakże z tworzeniem muzyki jest tak, jak z każdą inną dziedziną sztuki - tego trzeba się nauczyć i opanować. Zgodzę się z Tobą, że na przeglądach brakuje oryginalności. To prawda. Ale dajmy zespołom jeszcze czas na rozwinięcie skrzydeł. Wszystkie zespoły (oprócz tych 40 latków, chociaż może nas jeszcze zaskoczą ?) mają przed sobą całą muzyczną młodość (i przyszłość) a co za tym idzie - szeroką paletę dźwięków i barw z której na pewno skorzystają. Nie wiem czy wiesz, ale chociażby taki Queen - chłopaki grali kilka (nascie ?) lat bez skutku. Mało brakowało, a zespół by się nie rozpadł. A za co ich kochamy dzisiaj ? A no właśnie. Nie poddali się. Tego też życzę sobie jak i reszcie kapel.

  Ps. Porównanie muzyki na przeglądzie do Twojego zaproponowanego utworu jest irracjonalne, powiedzmy w 60%. Inaczej rzecz biorąc - Słuchając bardzo dokładnie zespołów (również i Swojego) mogę spokojnie powiedzieć, że co najmniej w 60% jesteśmy ponad "muzyką" puszczaną w radio. Chociaż osobiście uważam, że przegląd był po wielokroć ciekawszy niż 24 godzinna audycja radiowa. (Nie licząc radia Kraków, Programu 3 PR i Vox Fm :)

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne
Kultura 0

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne

Ilość propozycji, które przygotowaliśmy dla naszych widzów, internautów przywraca o zawrót głowy. Chcemy naszą ofertę kierować do różnych grup wiekowych i dlatego tych projektów jest aż tyle. Zachęcam do odwiedzania naszego fb @mokismyslenice i udziału wspólnego spędzania z nami czasu - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS Serdecznie zapraszamy do...

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator
Koronawirus 2

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator

Na internetowe aukcje trafiło 19 prac członków Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Dochód z ich sprzedaży fotograficy przeznaczyli m.in. na ozonator dla ratowników medycznych W ramach akcji „Dla Ratowników Medycznych Pogotowia w Myślenicach” organizowanej przez mgFoto ze sprzedaży fotografii udało się zebrać 3367 zł. Pieniądze...

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk
Rozrywka 4

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk

Ten gatunek muzyczny rekordy popularności bije nie tylko na ogólnopolskiej, ale również lokalnej scenie muzycznej. Każdego roku raperzy z naszego regionu zaskakują odbiorców kolejnymi produkcjami. Tym razem swoją twórczość prezentuje reprezentant Pcimia W naszym regionie ten gatunek należy do rzadkości, a jeśli ktoś po niego sięga, najczęściej opo...

Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany. „Co najmniej do końca lipca nie odbędą się żadne większe wydarzenia”
Myślenice 13

Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany. „Co najmniej do końca lipca nie odbędą się żadne większe wydarzenia”

Myślenicki Festiwal Lata to kolejna duża impreza planowana na ten sezon, która się nie odbędzie. Na Zarabiu miała wystąpić Maryla Rodowicz i Kamil Bednarek Na początku kwietnia burmistrz zapowiedział, że organizacja Myślenickiego Festiwalu lata stoi pod znakiem zapytania. „Nie podjąłem jeszcze decyzji, co z tegoroczną edycją festiwalu. Mamy podpis...

Thank you for your service
Historia Lekkostrawna 16

Thank you for your service

Dziś dzieje się historia. Bez wątpienia będą o niej wspominać przyszłe pokolenia. Kolejny raz wrzucam ten artykuł do szuflady, a on ciągle wraca na biurko Dziś dzieje się historia. Bez wątpienia będą o niej wspominać przyszłe pokolenia. Odniesienie się do niej w postaci tekstu jest zbyt kuszące, aby go zaniechać. Kolejny raz wrzucam ten artykuł do...

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu
Archiwalne Myślenice 3

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny oglądany ze wzgórza zwanego Rusinki w kierunku północnym Widok przysiółka Kawęciny ze wzgórza zwanego Rusinki w kierunku północnym, na fotografii z roku około 1927. Na pierwszym planie zabudowania folwarczne, za nimi dom mieszkalny (dawna oficyna) potocznie zwana dworem. Nazwa ta upowszechniła si...