Miasto

Wybory 2010: Maciej Ostrowski burmistrzem Myślenic

Wybory 2010: Maciej Ostrowski burmistrzem Myślenic
W Wyborach Samorządowych 2010 Maciej Ostrowski zdobył 58.85% (10475) głosów i w pierwszej turze został wybrany burmistrzem Myślenic na kadencję 2010-2014

Na Wiktora Kielana głosowało 34.47% (6136) wyborców, a na Leszka Gowina 6.69% (1190) mieszkańców uprawnionych do głosowania. Frekwencja w gminie Myślenice wyniosła 55,24%.

Najniższe poparcie Maciej Ostrowski uzyskał w Zawadzie 23,24 proc., a największe w Droginii 79,53 proc. W mieście najlepszy wynik osiągnął na Dolnym Przedmieściu (67,69 proc.), a najmniejszy na Górnym Przedmieściu.

Wynik Macieja Ostrowskiego 10475 w porównaniu do wyników wyborów w 2006 roku jest lepszy o 1474 głosów. Dla porównania na Wiktora Kielana (6136 głosów) zagłosowało 555 osób więcej niż cztery lata temu.

 

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Mam świetny pomysł! Burmistrz Ostrowski powinien teraz pana Kielana poprosić o pomoc w zarządzaniu Miastem i Gminą. Niechby obrał go na swojego zastępcę. Przecież pan Kielan, podobnie jak pan Ostrowski, chcą dobrze dla ludzi, co wielokrotnie deklarowali. Myślę, że pan Kielan nie odmówiłby, a pan Ostrowski mógłby wpaść na taki pomysł. A wszystko dla naszego wspólnego dobra.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Gratulacje!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  zaraz urzednicy przyjda do pracy wiec skorzystam z okazji i cos napisze :)

  zanosi sie na sromotna porazke wiktora kielana i prowadzonej przez niego kampanii. wydaje mi sie ze jego sztab przynajmniej liczyl na pierwsza ture.

  pamietajce ze walka trwa jeszcze o radnych miejskich, a to oni podejmuja szereg waznych decyzji, a mysle ze tam zbierze sie mocna opozycja.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Jeśli faktycznie wybory zakończą się w tej pierwszej turze, to będzie to oznaczało, że faktycznie ludzie mają już dość czarnego PR'u i kampanii negatywnej jaką prowadził jeden z kandydatów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Z tego, co słyszałem od ludzi przy głosowaniu wynika, że wolą zagłosować na starego, bo już jest ustawiony, a nowy będzie budował układy i tracił niepotrzebnie czas.

  Odpowiedz
 • Wacław Nowak 22 lis 2010

  Nie spodziewacie się chyba że w wyborach do rady miejskiej i powiatowej będzie inaczej?

  Panie saturator, a gdy ja w jednym z głównych wątków 2-3 tygodnie temu, poddałem taką myśl pod Kielanowiczowskie poplecznictwo, że mogło by tak wyglądać (mam na myśli zastępce Ostrowskiego) - zostałem wyśmiany i zmieszany z błotem. Skąd nagle taka zmiana zdania?
  Nie uważam by w tej sytuacji było to możliwe. Różnica jest zbyt wielka by cokolwiek móc negocjować. Ludzie zwyczajnie "was" nie chcą.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  i się herbatka rozlała

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A więc "załadunek" - hehe

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Wystarczy dwa tygodnie przed wyborami zmienić słupy, zalać dziury, zabezpieczyć koryta małych rzek i ....i jest propaganda na która złapało się ponad 60% głosujących.
  Jak tu nie użyć słowa ciemnogród.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  wystarczy wybudowac dom kolo smietniska i rzucac obelgi na cale miasto i miec 30%

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Nie ma się co obrażać na wyborców.
  Fakty są takie, że Maciej wygrał zdecydowanie. Oznacza to to, że rzeczy które tak bardzo nas rażą w jego polityce są dla większości wyborców mniej istotne niż to co udało mu się zbudować.
  Ponieważ jednak poparcie jakim się cieszy obecny burmistrz jest dość podobne do tego sprzed 4 lat wynikają z tego moim zdaniem dwa wnioski:
  1. Krytyka jego polityki nie zdołała odebrać mu głosów.
  2. Całokształt tego co udało mu się zrobić nie zwiększył jego poparcia.

  Wybór należy uszanować, mając nadzieję że Maciej również wyciągnie lekcję z tego co stało się wczoraj i zmieni to co nas, opozycję boli w jego postępowaniu najbardziej.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  -saturator-Jak przegrać to z honorem po cholerę się łasić?

  A nawiasem mówiąc- największym przegranym jest ten, który wyłożył i przegrał największą kasę w nadziei na wygraną Kielana. To musi boleć.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Greta, to ostatnie zdanie, wybacz, jest naiwne.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  a kto liczył te głosy ? Nauczyciele ? Zwolennicy ostrowskiego. Może należałoby zweryfikować te podliczenie głosów ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A pisałem już przed wyborami.Aby pokonać Ostrowskiego należy przebić go kasą, ale nie na kampanię reklamową, ale za ile to zrobimy. Czyli ;diety radnych , wynagrodzenie burmistrza, oszczędności w UMiG /zwolnienia i przegląd stanowisk/. Krótko mówiąc podatki to wpływy do UMG a ograniczenie wydatków na bieżącą działalność i obsługę UM to żywa gotówka na kolejne inwestycje.
  Ale po takim tekście kielanowcy się pluli i wymyślali.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Należy zabrać się za ceny ścieków i wodociągi, bo to nie może tak dalej wyglądać.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  onegdaj śp. ks. prof. Tischner zbyt emocjonalnie i niesprawiedliwie skrytykował werdykt wyborców, długo mu to o tym mówiono ale teraz... mamy wszedzie szkoly Tischnera, jest jego uczelnia, ulice, są Dni, izba Pamięci. Jestem mądrzejsza o to doswiadczenie i wynik przyjmuję z pokorą, historia osądzi.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Wynik Gowina należy przemilczeć /Mieści się w granicach błędu statystycznego/
  Start tego pana to naiwność.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  [quote]Burmistrzu !!!! napisa���: [br]Należy zabrać się za ceny ścieków i wodociągi, bo to nie może tak dalej wyglądać.[/quote]

  Ale po co, większość jest przecież zadowolona, są chodniki, hala, strzelnica, a kogo to obchodzi że wywóz śmieci i ceny za wodę, i ścieki sa wysokie. Dla relaksu można sobie postrzelać.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A ciekawe jak z radnym kto się dostanie i czy układzik pro pisowski zostanie?!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]niko napisa���: [br]a kto liczył te głosy ? Nauczyciele ? Zwolennicy ostrowskiego. Może należałoby zweryfikować te podliczenie głosów ?[/quote]
  Oczywiście, że winni nauczyciele bo źle policzyli, a ile głosów dopisali to ho ho ho !!! Sam głosowałem na Ostrowskiego 678 razy w piętnastu komisjach !!!!! A wynik z Drogini to też moje dzieło, najgorzej to było wymazać z kart do głosowania to 90% poparcie pana Kielana. No ale członkowie komisji wzięli gumki i mazali ze mną, a mężowie zaufania pomagali

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  DO NOWO WYBRANEGO BURMISTRZA!

  Ludzie szukają pracy i wiele by dali aby pracować w UM.
  Każdy nadmiar kadr w zakładach jest wykorzystywany na zasadzie
  "po co przepłacać jak można to zrobić mniej ludzi za mniejsze pieniądze"
  Ta zasada nie obowiązuje UM. Zarabiają niektórzy dużo, za byle jaką pracę.
  Przerost kadr jest ewidentny.
  Utrzymanie jednego stanowiska pracy to koszt dla UM ok.8 000pln
  Łatwo więc obliczyć ile można zaoszczędzić na redukcji etatów.
  Zamiast ciągłych podwyżek np.wody i kanalizacji.
  Bo UM żyje z nas podatników.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Panie WACŁAWEK nie ze mną Pan dyskutowałeś na temat. Ja akurat nie jestem zwolennikiem Pana K., a mój komentarz był trochę kpiną na panujące zaściankowo w tychże sferach i polityce. Dodam, że w normalnym kraju pewnie posiłkowano by się pomocą kontrkandydata, ale nie tutaj! Przykro mi też, że wyśmiewano się z Pana pomysłu miast podjąć rzeczową polemikę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Gratulacje dla Pana Ostrowskiego za tak dobry wynik i zwycięstwo w 1 turze.

  Nie życzę sobie obrażania mieszkańców Myślenic "Ciemnogród", do wyborów poszło ponad 20 000 osób, termin którego używają "Kielanowcy" nie przystoi i obraża.

  P.S. Jeśli chodzi o oszczędności to będą bo nie będzie 2 tury :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  popieram powyższą wypowiedź (daniel's).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  w pełni popieram daniel's-a, nie życzę sobie aby mnie porównywano do ciemnogrodu

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Stało się to co niestety przewidziałem kilka miesięcy temu. Nieudolnie prowadzona kampania doprowadziła do tego, że wynik jest taki a nie inny. Parcie na zmiany lud miał i wystarczyło nic nie robić i wygrać te wybory bez problemu. Negatywna kampania, której ludzie dawno powiedzieli zdecydowane NIE spowodowała przegraną. Fatalny dobór ludzi na listach ( jak można wstawiać na listę osobę, którą większość kojarzy tylko z tego że można ją spotkać na Rynku, lub taką która jest skonfliktowana z połową społeczeństwa, głownie wiejskiego) Wiadomo nie od dziś, że największa frekwencja jest na wsiach, ludzie idą na mszę a po niej do urn i widzą: ten zrobił drogę i chodnik, a tamten to popiera tego, którego nikt nie lubi. Sprawa załatwiona. Tutaj największe pretensje mam do „Cyrka”, że w porę nie zareagował. Personalnie do niego bo jako inteligentny strateg powinien. On sam, nie rzecznik (którego nawiasem mówiąc nie wiem kto wymyślił) bo rzecznik nie zareagowałby nawet wtedy, gdyby obok niego wybuchła bomba. Trzeba było w porę zablokować Grety, wujów Józefów i tym podobnych, bo każdy wie, że za tymi nickami kryli się ludzie Kielana, zostawić Zdzicha bo wzbudzał sympatię i porzucić czarny PR. Przestać traktować kampanię osobiście, bo większości z was Maciej mocno nadepnął kiedyś na odcisk i wszystko. Cieszyliście się, że sztab burmistrza nie reaguje i pozostaje jakby w cieniu, teraz macie odpowiedź. Nie reagował bo nie musiał. Sami wygraliście Maciejowi te wybory.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  cygnus
  poczułem się obrażony sformułowaniem ciemnogród więc proponuję Ci przeprosić ładnie za to sformułowanie wszystkich niekielanowców

  trzeba umieć przegrywać, nawet przez nokaut w pierwszej rundzie...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Ponad rok temu pisałem że niektórzy ludzie z otoczenia Wiktora Kielana "będą ciągnąć go w dół.Niestety ale pewne nazwiska mają negatywny wydźwięk a obnoszenie się z bogactwem i mówienie że daje się komuś pracę powoduje odwrotny do zamierzonego skutek.Na listach byli ludzie którzy w swoim środowisku nie byli tak popularni jak ludzie obecnie panującego.
  Czy ludzie ze sztabu nie znali odczucia wyborców,trzeba było wyjść na ulicę i zapytać co sądzą?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Jak już opadnie kurz bitewny, ciekawe czy burmistrz na chłodno zastanowi się krytycznie nad choćby częścią zarzutów stawianych mu podczas kampanii. Oddzieli błoto od racjonalnej krytyki, zrobi rachunek sumienia. Nie mówię, żeby od razu publicznie. Tak po po prostu, w ciszy przy biurku czy w gronie zaufanych przyjaciół. Spojrzy na swoje błędy już nie przez pryzmat obrony przed atakami opozycji walczącej o władzę, lecz analizę własnego urzędowania. Myślę, że z wieloma zarzutami mógł by się zgodzić. Oczywiście wszystkie te strategiczne krytykowane inwestycje z pewnością będą kontynuowane ale padło wiele innych zarzutów które warto przemyśleć. Najgorsze byłoby gdyby wynik wyborów utwierdził tylko burmistrza w bezrefleksyjnej pewności swojej nieomylności. Panie Macieju, zawsze można w przyszłych wyborach dostać 80 proc. Ale trzeba również słuchać ludzi, bo to dla nich Pan pracuje. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  wyniki z 96.15% protokołów MO 59,45% a WK 34,27% za dwa tygodnie odpoczniemy od głoswania

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  bandyto, a ja poczułem sie obrażony(przed wyborami)nazwaniem mnie "plebs". Nikt mnie za to nie przeprosił, to też i ja Was zwolenników Ostrowskiego nie mam zamiaru przepraszać.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A ja ponawiam pytanie ciekawe jak z radnym kto się dostanie i czy układzik pro pisowski nadal zostanie?!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  kielan polegl z kretesem juz w pierwszej rundzie - moze podziekowac doradcom za okropna kampanie a w szczegolnosci filmik - poza tym chyba nie potraktowaliscie powaznie panowie wsi - bo tam was zmiazdzyl m.ostrowski, gowin znokautowany przed wejsciem na ring...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  cygnus ja Cię plebsem nie nazwałem, a Ty mnie porównałeś do ciemnogrodu i myślę że nie tylko ja poczułem się urażony.

  trzeba umieć przegrywać, nawet przez nokaut i to w pierwszej rundzie... :)))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Hahahaha chcialbym zobaczyc miny ludzi Kielna nie wiem jak mozna bylo wierzyc ze ktos taki wygra. No chyba ze chcecie zeby rzadzili nami "przedsiebiorcy" Pozdrawiam hahahaha

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Nawiązując do postu "gość",to słyszałem że ludzie pana Kielana chodzili po domach, ale nie po to by poznać odczucia wyborców, lecz namawiając ludzi by na niego głosowali. Wiec chyba pan Kielan i jego ludzie sami sobie są winni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  BRAWO. Macieju to Ci się należało.Jeszcze raz w sobotę w spokoju przeszedłem się po Dalinowskich obiektach sportowych i doszedłem do wniosku że stworzyłeś tam potęgę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  czy ktoś może wie jakie wynik w raciechowicach

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  gabzdyl 66.68%

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Wybory to głos ludu, który poszedł do urn. Wybór większości należy zaakceptować. I to wszystko co należy.
  Jednakże ja osobiście mam i tak swoje poglądy, których od 8 lat nie zmieniłem i teraz też nie zmienię.
  Myślę jednak, że wybory - pomimo wyboru Pana Ostrowskiego- pokazały, że nowowybrany nadal ma tę 1/3 mieszkańców oponentów - a niestety to nadal bardzo dużo. Nie ma się czym chełpić zatem.
  Gratulując Panu Kielanowi wyniku, liczę, że nadal będzie pracował nad poprawą jakości naszej gminy.
  A swoją drogą - zobaczę przez najbliższe 4 lata jak będziemy gospodarować wirtualnymi pieniędzmi i prawdziwymi długami.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Niechże Kielan będzie aktywny przez nadchodzące cztery lata.
  Niech pracuje na siebie i coś pokaże w tym okresie, nie żaś tylko ostatnie miesiące wyborcze,
  to kto wie?
  Może za cztery lata, bez zaangażowania wielkich pieniędzy, bez baneru na każdym skrzyżowaniu,
  zostanie dostrzeżony i wybrany.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  -cyrk-nie ma go tu.
  Osobiste urazy nie można przekuć na sukces wyborczy.
  To nauczka do przyszłej kampanii.
  Nie emocje ale ciężka kalkulacja.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  był chyba kiedyś taki temat na forum
  CYRK ZAGINĄŁ
  może warto go odświeżyć

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Czyżby Cyrk nie dał "rady"? Oj wielka żałość panuje w obozie... Nawet Greta (choć troszkę jak zwykle manipulując faktami jak to Greta) przemówiła "ludzkim głosem"...

  @cygnus - i właśnie dla tego przegraliście, "ciemny lud" poprostu nie kupił tego...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Najgorsze z tego wszystkiego że układ po , pis , sld , psl nadal trwa , mają kasiorę z naszych podatków i tylko oni zdobyli monopol na rządzenie a biedny lud to kupuje mówiąc sobie że nie ma co głosować na inną partie bo i tak nie mają szans na wejście! To jest chamstwo że taki jest układ , kasa rządzi wyborami!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Wg mnie to nie jest zwycięstwo Ostrowskiego, a jedynie klęska Kielana. Ludzie na niego głosowali przez lenistwo. Na spotkaniach wyborczych było po 20-30 osób, ale każdy z was wie więcej o Kielanie, niż pewnie on sam. Ciekawe jak zdążyliście go tak dobrze poznać i negatywnie ocenić...?!

  Frekwencja również żenująca... To nasz obywatelski obowiązek, a widać większość ludzi nie dorosła jeszcze do tego by mieć prawa wyborcze. Żal mi ludzi, którzy narzekają, a w chwilach wyborów nie chce się pofatygować do urn. Cała fatyga zajmowała kilka-kilkanaście minut, a można to było zrobić w drodze z kościoła, spaceru, odwiedzin itp... Chcecie zmian, dobrobytu, a nie umiecie skreślić 4 nazwisk. Wg mnie powinno się wyciągać konsekwencje, jeśli ktoś nie oddał głosu. Taka lista powinna być do wglądu każdego urzędu, a kolejka oczekujących powinna się rozpoczynać od osób które głosowały. Wszelakie przywileje, jakie nowy "rząd" wprowadza powinny być najpierw rozpatrywane dla tych, którzy swoje wyborcze obowiązki spełniły.

  1) Ktoś pisał, że O stawia na młodych. Takie określenie by pasowało, gdyby ściągał inwestorów i dawał szanse na pracę dla młodych ludzi, stwarzał im lepszy "start". Gdyby rozwijał szkolnictwo, finansował kursy, szkolenia, stypendia, etc.
  Dbanie o rozrywki młodych ludzi w postaci wybudowania im hali, kortów czy skate parku to raczej marny przykład.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  "pieski szczekają, karawana jedzie dalej" ...
  ... i tak co 4 lata po każdych wyborach ...
  Dlatego demokracja jest najgorszym typem władzy bo nigdy nie będzie zgody pomiędzy rywalizującymi obozami.

  Poczekajmy i zobaczmy co uda się osiągnąć przez te najbliższe 4 lata.

  Sam mieszkam w Myślenicach od dwóch lat jednak złego słowa o kandydatach nie mogę powiedzieć.
  Dziwi mnie tylko fakt, że praktycznie całe miasto Myślenice było oklejone plakatami Pana Kielana, a zapomniał on o okolicznych wioskach. Wielu z Was już to napisało wcześniej - ja mogę tylko przyznać rację i powtórzyć to samo.

  Teraz wypada chyba tylko podziękować sobie za "walkę" wyborczą i wrócić do pracy, bo 4 lata to nie tak długi okres czasu jak się niektórym wydaje.

  Odpowiedz
 • Kuba 22 lis 2010

  Drugie wybory w moim życiu i po raz drugi wygrywa mój kandydat.
  Chyba całkiem niezła średnia, nie ma co.

  Gratuluję! :)

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 22 lis 2010

  bylem przekonany o drugiej turze, a tu taka niespodzianka. wiktor byl jak wielki brat na kazdym rogu na każdej scianie a nawet na jeżdżących ciężarówkach, a jak pisze strona zdobyl niecale 200 glosow wiecej niż 4 lata temu. To jest dopiero ciekawe

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  @bartek: a słyszałeś określenie "przedobrzyć" ? :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Widać, że Cyganus nie umie przyjąć tej porażki po męsku ...

  Dlaczego widzę tylko komentarze zwolenników Pana Ostrowskiego- gdzie się podziali ludzie Kielana których przed wyborami było tu pełno ? :D

  PANIE WIKTORZE- DO TRZECH RAZY SZTUKA- JUŻ ZA 4 LATA KIELAN BĘDZIE ... MISTRZEM ŚWIATA- żartuję ;-)

  Gratulacje dla Pana Ostrowskiego !!!

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  I napiszę raz jeszcze, jak to w d****kracji bywa, większość "nieświadomych" zadecydowała o losie mniejszości "świadomych" :)

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  I koniec końców to nie zwolennicy, ani nawet nie sam Pan Kielana ponieśli klęskę, tylko mieszkańcy powiatu Myślenickiego, którzy na tym wyborze ucierpią najbardziej.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Widzę, że nie umiesz pogodzić się z porażką swojego faworyta- a myślałem, że znajdzie się tu choć jeden "prawdziwy" facet od Kielana który to wszystko przyjmie na klatę ... ale Was na to chyba nie stać.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  biały kieł
  "Widać, że Cyganus nie umie przyjąć tej porażki po męsku"

  Nie wiesz co piszesz.
  Żal mi tego że kolejna kadencja to kolejne lata folwarku Macieja, bo lud tak chciał, bo bali sie zmian, nawet nie dali sobie cienia szansy żeby coś drgneło w innym kierunku. Dryfujcie dalej w kierunku Białorusi.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A Ty Cyganusie dryfuj dalej w kierunku Irlandii która stoi teraz na skraju bankructwa a którą obiecywał nam Cudotwórca Donald Tusk.

  POwodzenia

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Głogoczów:
  Ostrowski 475
  Kielan 371

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Za rok czekaja nas nowe wybory i to na burmistrza bo Pan Maciej Ostrowski oczywiscie wykorzysta aferę "jabłuszko" i wystartuje z PIS na posła, oczywiście PIS takiemu mężczyźnie nie odmówi dobrego miejsca no i staniemy znowu przed urną... Wczoraj nie wybrano burmistrza ale posła na Sejm.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Doświadczona - myślę, że ma za sobą 30% popracia w wyborach do sejmu - tzn. osoby stojące za panem Wiktorem Kielanem. Ucieszą się z pewnością!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Dzięki Bogu, że to skończyło się w pierwszej turze i nam "biednym mieszkańcom powiatu myślenickiego" oszczędzone będzie uczestniczyć w tak błyskotliwej kampanii:
  http://www.youtube.com/watch?v=iNVcokMaCMg

  Żałosne jest tylko to, że nie którym nawet nokaut wyborczy nie daje wam do myślenia i dalej obrażają i szydzą z większości.

  Nic to, "po owocach ich poznacie", już wkrótce dowiecie się czy "wasz kandydat" był tego warty, obejmie mandata w radzie gminy i pokaże na co go stać... no chyba, że zakpi z Was wiernych wyborców i wzgardzi (wami i) mandatem...

  Gratulujemy Zalubowskiemu i panu Wiktorowi Kielanowi uzyskania mandatu do rady gminy, będziemy wam teraz patrzyć na ręce równie uważnie jak Cyrk patrzył burmistrzowi i oceniać (i barwnie porównywać Was) jak robiła to Greta J.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Ma rację ta baba jeżeli to baba? Panowie z PiS drżyjcie wyrasta nowy lider, dyplomata. Ba, "Maciejka" jest dyplomatą obiecuje wszystkim i wszyscy są przez moment zadowoleni.
  Potrzeba zwłaszcza na osiedlu lewicy, ludzie na chleb mają ale nie na lekarstwa dlatego nie poszli do wyborów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  z własnego Sztabu Wyborczego!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Też uważam mimo rozczarowania przegraną Pana Kielana, że będzie się mógł teraz wyraźniej zaprezentować mieszkańcom jako radny. Doświadczona - strzeliłaś w 10, jestem pewien że tak się stanie ;)
  Tylko że to wszystko jednak kosztuje!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]? napisa���: [br]Stało się to co niestety przewidziałem kilka miesięcy temu. Nieudolnie prowadzona kampania doprowadziła do tego, że wynik jest taki a nie inny. Parcie na zmiany lud miał i wystarczyło nic nie robić i wygrać te wybory bez problemu. Negatywna kampania, której ludzie dawno powiedzieli zdecydowane NIE spowodowała przegraną. Fatalny dobór ludzi na listach ( jak można wstawiać na listę osobę, którą większość kojarzy tylko z tego że można ją spotkać na Rynku, lub taką która jest skonfliktowana z połową społeczeństwa, głownie wiejskiego) Wiadomo nie od dziś, że największa frekwencja jest na wsiach, ludzie idą na mszę a po niej do urn i widzą: ten zrobił drogę i chodnik, a tamten to popiera tego, którego nikt nie lubi. Sprawa załatwiona. Tutaj największe pretensje mam do „Cyrka”, że w porę nie zareagował. Personalnie do niego bo jako inteligentny strateg powinien. On sam, nie rzecznik (którego nawiasem mówiąc nie wiem kto wymyślił) bo rzecznik nie zareagowałby nawet wtedy, gdyby obok niego wybuchła bomba. Trzeba było w porę zablokować Grety, wujów Józefów i tym podobnych, bo każdy wie, że za tymi nickami kryli się ludzie Kielana, zostawić Zdzicha bo wzbudzał sympatię i porzucić czarny PR. Przestać traktować kampanię osobiście, bo większości z was Maciej mocno nadepnął kiedyś na odcisk i wszystko. Cieszyliście się, że sztab burmistrza nie reaguje i pozostaje jakby w cieniu, teraz macie odpowiedź. Nie reagował bo nie musiał. Sami wygraliście Maciejowi te wybory. [/quote]

  święte słowa! sami sobie zrobili anty-kampanie! szczególnie jednej osobie powinien przegrany podziękować za porażkę!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  o matko ale mi przykro:(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Burmistrzu to śp. Pani Teresa J. Ci to załatwiła... 12 lat temu, pamiętam jak wtedy bardzo, bardzo cieszyła się twoim sukcesem. Zresztą nie tobie jednemu załatwiła, dajcie na Mszę Świętą za jej duszę, to ona ustawiła nam wszelkie władze na wiele, wiele lat. Jeden prawy człowiek o niezłomnej woli może zmienić swiat. Szkoda jednak, że w swoim fanatyzmie nie dostrzegała tych, którzy stali nieco dalej.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  oj hektorze, jesteś nie sprawiedliwy, Wuja Józefa zostaw w spokoju ;)

  Bądź obiektywny drogi hektorze, czyż nie zaobserwowałeś ukrycia Grety J na końcu kampanii? Cyrk zmienił swoją retorykę o 180 stopni, stał się miły i kulturalny. Osobiście myślę, że ta zmiana wizerunkowa była inspirowana z zewnątrz (wsparcie jakichś zewnętrznych osób, specjalistów od psychologii czy socjotechniki) tyle że "za późno"...

  Z zapartym tchem czekam na pierwsze wystąpienia radnego Cyrka, bo coś się boję, że - jak mawiał klasyk polityki - "w kampanii był na proszkach", wtedy pewnie też zweryfikujemy poziom "strategii" pana Cyrka...

  Co do zaś meritum - pan Kielan w pierwszej kolejności powinien podziękować ludziom ze swojego otoczenia... bo niestety większość wyborców w myśl hasła pana Wiktora - "Liczą się ludzie", odmówiła poparcia właśnie ludziom...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Nareszcie twarz Kielana znikn ie z okna busa którym wracam do domu z pracy :) już mi się opatrzył, naprawdę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Zalub przeszedł do rady? Okrutny żart.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Oficjalne wyniki:

  MACIEJ OSTROWSKI 10475 głosów 58.85%

  WIKTOR KIELAN 6136 głosów 34.47%

  LESZEK GOWIN 1190 głosów 6.69%

  http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120903.html

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Potwierdzam smutną prawdę - ciemnogród i porażka
  Wygranie wyborów bo straszy się ludzi, że stracą pracę jest żenujące. Gest przed wyborami,sypanie pieniędzmi na prawo i lewo nie swoimi oczywiście. To ma być sukces?
  Beznadzieja

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010
  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]love m-ce napisa���: [br]Zalub przeszedł do rady? Okrutny żart.[/quote]

  bardzo okrutny a wręcz tragiczny!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  No to będziemy mieć w Myślenicach międzynarodowe śmietnisko. Gratuluję wyboru wszystkim tym, co głosowali na zwycięzce. Rzucam pomysł Panu Burmistrzowi na kolejną super inwestycję - składowisko odpadów radioaktywnych.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  majki a Ci dalej swoje...
  Kampania się skończyła, można dać już spokój temu populizmowi...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Widzę, że niektórzy nie mogą się pogodzić z przegraną- zachowujecie się jak małe dzieci ...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  porażka -.-

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Wygląda na to że za Ostrowskiego do rady trafi Łapa

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  ja od siebie podsumuję te wyniki wyborów:

  Po raz kolejny zwyciężyła GŁUPOTA wyborców, Polaczki to jednak straaznie głupi i naiwny naród..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Bardzo ładny wynik J. Szlachetki do Sejmiku Wojewódzkiego, mandat raczej pewny.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Ale za to jak sie potrafią cieszyć z wygranej uchhh....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]mama napisa���: [br]Widzę, że niektórzy nie mogą się pogodzić z przegraną- zachowujecie się jak małe dzieci ...[/quote][quote]niedzielny napisa���: [br]Bardzo ładny wynik J. Szlachetki do Sejmiku Wojewódzkiego, mandat raczej pewny.[/quote]
  Masz rację, nie potrafię się pogodzić z planami rozbudowy śmietniska. Ot tyle.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  CZY KOMUŚ SIĘ TO PODOBA CZY NIE BURMISTRZEM MYŚLENIC JEST MACIEJ OSTROWSKI.

  Nic nie zmienią wasze lamenty, żale i narzekania ;-)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  teraz sztabie P Wiktora to mozecie gdybac i plakac:P a pozatym widac ze porazka Was nic nie nauczyła dalej ostra krytyka i docinki w stosunku do wyborców p Macka,mam nadzieje ze to jeszcze bardziej zrazi ludzi do Waszej polityki i niebedziemy juz swiatkami takiego załosnego zartu z waszej strony za cztery lata :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Tak wiem i nie zmienią tego również wasze podlizywania i przymiliwania.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Swoją drogą to administratorzy portalu powinni popoprawiać ciągle wyskakujące błędy javascript. Nie da się spokojnie ponarzekać i pożalić.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Jestem zdziwiony, że strona się poprawnie wyświetliła :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  I wygrał najlepszy !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  I wreszcie będę miała spokój koło domu. Mój kochany Maciuś położy kres wszystkim bandziorom w okolicy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  W pewnym momencie bałem sie o wyniki ale wszystko dobrze sie skonczyło !!! Pan Kielan jak moze przyciągnac wyborców jego płytką krytyka p.Ostrowskiego ??? Film na youtube o rozladunku i zaladunku jest załosny!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Gratulacje panie Maćku!! :)

  1 Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Bardzo, ale to bardzo cieszę się, że nie przyłożyłem ręki do tej wygranej.
  I bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw, kiedy się(zwycięscy) otrząśniecie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  cygnus czemu sie nie pogodzisz z porazka? to juz bylo, koniec wyborow! jest Ostrowski, brak Kielana. tym czy ktos sie otrzasnie czy nie szkoda sie przejmowac. zaglosowales na przegranego......jestes przegranym....odejdz

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Ja myślę że tak jak w parlamentarnych niektórzy głosują na PO bo brak im alternatywy i wybierają "mniejsze zło", tak samo i tutaj niektórzy tak robili głosując na Kielana.

  Dlatego krótkowzroczne wydaje mi się komentowanie przez zwolenników Ostrowskiego że to od razu elektorat Kielana krytykuje i nie może się pogodzić...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Do Cyganusa:

  Jeżeli już to Ciemnogrodem można nazwać Borzętę i Zawadę w której zwyciężył Kielan, ale nie Myślenice.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Niestety to szok dla "Kielanowców" a Cygnus wykonuje ruch konwulsyjne to typowe w obliczu zgonu (politycznego rzecz jasna w tym wypadku). Nic tego faktu nie zmieni SPOŁECZEŃSTWO MYŚLENIC I OKOLIC POWIEDZIAŁO NIE demagogi , populizmowi, prostactwu i zwykłemu chamstwu. To są fakty a stoją za nimi liczby a one są nie ubłagane.To co stało się wczoraj to NOKAUT i tego zbagatelizować się nie da w żaden sposób. Ja ze wstydu bym się spalił ale ci państwo zapewne nie i dalej będą kąsać. Na szczęście społeczeństwo pokazało im miejsce w szeregu. Brawo Panie Macieju zawsze czyny obronią się same i tak w tym przypadku było. Wiejscy biznesmeni pozostaną na wsi niestety takie jest odwieczne prawo natury.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  pytanie do wszystkich kandydatów: Kto to wszystko posprząta i kiedy ? :]

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Do rady gminy dostali się:
  Gowin Leszek Władysław
  Bylica Jan Wojciech
  Zalubowski Rafał Maciej
  Podmokły Bogusław Sylwester
  Kudas Rafał Marek
  Styczeń Adam Tomasz
  Trzepacz Jan
  Kielan Wiktor Józef
  Ostrowski Maciej Tadeusz
  Bisztyga Czesław Benedykt
  Węgrzyn Agnieszka Katarzyna
  Syrek Wiesława
  Szczotkowski Wacław
  Lejda Eleonora
  Grabowski Jerzy Grzegorz
  Cachel Jerzy Krzysztof
  Dąbrowski Kazimierz
  Cichoń Stanisław Szczepan
  Węgrzyn Marian Stefan
  Podmokły Jan
  Wójtowicz Tomasz

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  dobrze jest

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Osoby rozczarowane wynikami piszą, że zwolennicy obecnego burmistrza głosowali na niego z lenistwa, z przyzwyczajenia itd. i że nie dali sobie szansy...
  To duży błąd rozumowania. Ludzie w tym mieście to rozsądni, inteligentni obywatele którzy mają swoje zdanie i jeśli na kogoś głosują, to robią to z przekonania a nie dlatego że ciotka ich na imieninach namówiła. Nie stwarzajmy złudzenia jakoby jedynymi mądrymi ludźmi w tym mieście byli ci głosujący na Kielana. Po prostu wolimy "starego" Macieja.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  "Widzę, że nie umiesz pogodzić się z porażką swojego faworyta- a myślałem, że znajdzie się tu choć jeden "prawdziwy" facet od Kielana który to wszystko przyjmie na klatę ... ale Was na to chyba nie stać." cytuję tu gościa podpisanego jak "włos". Otóż przyjacielu mój prawdziwy mężczyzna bierze odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, podpisując się pod nimi imieniem i nazwiskiem w moim wypadku jest to pisanie komentarzy z konta, na którym łatwo sprawdzić kim jestem. Więc nie ucz mnie kim są prawdziwi mężczyźni. Dwa Wiktor Kielan nie był moim faworytem, a lepszym kandydatem wg mojej opinii niż Pan Maciej Ostrowski. Nie wypowiadam się w imieniu nikogo i niczego prócz siebie, a więc to ja biorę odpowiedzialność za moje słowa. I na litość boską, jeżeli taka istnieje to zacznijcie tworzyć konta i za ich pośrednictwem się wypowiadać, bo szczekać z za ogrodzenia każdy kundel potrafi.

  Odpowiedz
 • Damian Nalepa 22 lis 2010

  Witam, chciałem serdecznie podziękować za głosy - 128 ilość nie powala na kolana dobrze wiedzieć że są ludzie którzy wspierają moje akcje.
  Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
  Nalepa Damian ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Postawiłeś na złego konia Damian ...

  Odpowiedz
 • Damian Nalepa 22 lis 2010

  Nie żałuję tej decyzji ;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  .wszystkiego najlepszego dla pana Ostrowskiego serdeczne gratulacje tak powinno byc ,wygrana jest pana ....nie tak jak przereklamowany na plakatatch pan Kielan...Panie Ostrowski życze powodzenia w dalszej współpracy z naszym miastem i okolicami...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Jarosław Szlachetka 23824 głosów, najwięcej w swoim okręgu(ok 12% wszystkich głosów). Co sądzicie? Nowy następca posła Łatasa?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  jest super!!! wygrał lepszy!!!!!!!!!!!
  do TOP: a dlaczego akurat ten ksiądz? no i wiesz, głosowanie jest niejawne dlatego nikt poza nim nie musi tego wiedzieć? może jego zapytaj.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]obiektywny napisa���: [br]Postawiłeś na złego konia Damian ...[/quote]

  Kon dobry tylko stajnia slaba

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Ja się ciesze tylko z jednego ze wlasnie tak wszyscy oceniaja ta kampanie Kielana jak oceniaja. Sam fakt sponsorów budzi we mnie odraze dla tego kandydata i szczerze mu wspolczuje bo teraz zasiadajac w radzie miejskiej i tak bedzie musial uslugiwac tym wyjadacza co to wola wydac 30 tys na kampanie zamiast dac zarobic uczciwie u nich pracujacym ludziom. Zeby byla jasnosc ja do nich nie naleze ale to jak P. Sawicki traktuje ludzi budzi odraze. Rozpiera mnie duma ze jednak mysleniczanie potrafia podejmowac sluszne decyzje. BRAWO DLA DROGINI ŁĘK A PRZEDE WSZYSTKIM TRZEMEŚNI I PORĘBY!!!!!! Przecież to miał być as w rękawie Pana Sawickiego a tu ... zong Widać nie wszystko pieniędzmi można załatwić!!! Powinno dać do myślenia ale czy da... Czas pokarze

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]SATURATOR napisa���: [br]Mam świetny pomysł! Burmistrz Ostrowski powinien teraz pana Kielana poprosić o pomoc w zarządzaniu Miastem i Gminą. Niechby obrał go na swojego zastępcę. Przecież pan Kielan, podobnie jak pan Ostrowski, chcą dobrze dla ludzi, co wielokrotnie deklarowali. Myślę, że pan Kielan nie odmówiłby, a pan Ostrowski mógłby wpaść na taki pomysł. A wszystko dla naszego wspólnego dobra.[/quote]popieram ;]

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Gratulacje Panie Burmistrzu :) i dzięki Bogu już nie będzie drugiej tury.Czas oczyścić miasto z plakatów i banerów populisty i demagoga Pana Kielana którego chyba brakował tylko w lodówce na opakowaniach z jogurtem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Droga poprawna,
  Jeśli to "nowe" miałoby wyglądać tak jak cała nachalna i obraźliwa dla mieszkańców miasta kampania Kielana, to my za takie nowości dziękujemy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Czy Sawicki zaczął liczyć już straty?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Może ten Kielan jest dobry jak dobry jak opisują to jego zwolennicy.
  No ale co z tego jeżeli nie potrafi wygrać wyborów?
  I co teraz? Grupa 30% będzie pisać,że 60% to durnie tak? Skąd my to znamy... a od Kaczyńskiego! Ten też zawsze jest mądrzejszy od większości!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  LUDZIEEEEEEEEEE!!! To wszystko nie jest ważne. Jest jedna ważniejsza rzecz od wyborów, a mianowicie gdzie się podział "Zdzichó z Suwałk"?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Myślę,że wielu Zdzichów zniknie z tego forum. Ich aktywność była tylko w ramach kampanii wyborczej. większość należała do komitetów wyborczych.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Tacy inteligentni wyborcy, a mojego nicku nie potrafią poprawnie napisać. Takie wybory mają duży plus, tam stawia się tylko krzyżyk.
  I jest mi niezmiernie miło, że mogę was ostrowianie "poszturchać" w tym temacie:] Niestety jutro nie bede miał tyle czasu, świąteczna atmosfera w urzędzie sie skończy.

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  Gratulacje!!! :-)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Grzegorz PI przedstawił listę radnych. Jeśli M.Ostrowski wygrał stanowisko Burmistrza to musi zrzec się funkcji radnego, na rzecz następnej osoby z listy czyli E.Wojtan. Proszę o potwierdzenie tej informacji, czy to zgodne z prawem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Sprostowanie.... Jeśli M.Ostrowski zrezygnuje z mandatu radnego to następny na liście wg. ilości głosów jest E.Łapa. Przepraszam za zamieszanie.... Wszystko jasne

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  no widocznie dobrze się żyje, więc co ci do tego? ;-)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  "świąteczna atmosfera SIE skończy" - w tym zdaniu jest błąd tego samego kalibru co pomylenie nicka. Każdemu się zdarza polecieć po klawiaturze i coś pogubić, przekręcić. Trochę pokory cygnus, ty też nie jesteś nieomylny.

  A argument z krzyżykiem cienki strasznie. Nadal uważam, że oprócz ciebie są w tym mieście ludzie rozumni, którzy głosowali inaczej niż ty i za to się im dostaje...
  A o tolerancji to słyszałeś?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Pozdrawiam wszystkich lizodupów osrowskiego !!!!!
  Zwłaszcza tego co się po bojsku dalinu przeszedł i powiedział kto stworzył to coś. Nie on to stworzył tylko ludzie i gdyby to było jego pieniądze zastanowiłby sie kilka razy. Jak to zrobić.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Nie jestem pewien czy burmistrz jest taki happy z wyniku, będzie musiał obcować z Rafałem Zalubowskim, a jak wiadomo reaguje alergicznie na jego widok i unika spotkań, a teraz będzie musiał. Mało tego Sedno będzie miało łatwy dostęp do wszystkich niejawnych informacji. Ha ha będzie się działo:))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Może nie wszystko zawsze jest idealnie, ale jesteśmy tylko ludźmi. Może nie wszystko zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli, rzeczywistość nikogo przecież nie rozpieszcza. A jednak! Uwaga... nie udało się! Bo nie miało przecież co się! To nie były zawody i konkurs piękności: uda się czy nie uda! Ryzyk-fizyk...Zwyciężył po prostu rozsądek, doświadczenie i skuteczność. Doskonale przemyślana strategia i decyzje. Krok po kroku. Bez PR sztuczek i zabiegów. Przecież liczą się ludzie. W wykonaniu Pana Ostrowskiego, to nie tylko hasło, ale również działanie, czego efektem jest wyborczy wynik. I czego by nie napisać, powiedzieć czy nawet zaśpiewać, to wyborcy mają swój rozum i widzą co dzieje się wokół nich. Gratuluje Panu Ostrowskiemu pięknego zwycięstwa wyborczego, sztabowi dziękuję za kampanię kultury i rozsądku, a Państwu Kielanom... cóż, sromotna klęska, ale to jeszcze nie koniec świata...

  Odpowiedz
 • 22 lis 2010

  swojak, tolerancje widzę na forum na każdym kroku. Widziałem ją przed wyborami i już chwile po ciszy wyborczej.
  Każda akcja wywołuje reakcje, to takie podsumowanie moich wpisów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]proton napisa���: [br]Nie jestem pewien czy burmistrz jest taki happy z wyniku, będzie musiał obcować z Rafałem Zalubowskim, a jak wiadomo reaguje alergicznie na jego widok i unika spotkań, a teraz będzie musiał. Mało tego Sedno będzie miało łatwy dostęp do wszystkich niejawnych informacji. Ha ha będzie się działo:))[/quote]

  Będzie się działo bo Zalubek nie umie trzymać twarzy na kłódkę i jak coś wyskoczy do gazetki to może się chłopak zaopatrzyć w karnet sądowy :))
  Teraz się cyrku dowie dlaczego Ostrowski na blogu nie był taki wylewny gdy krzykacze żądali odpowiedzi na pytania wymagające zwrócenia się imiennym wnioskiem do urzędu :))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  cyrk na v-ce burmistrza !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Piotr albo jesteś taki naiwny albo dalej prowokójesz, paroszę skończ już bo już jest po wyborach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  A że tak zapytam, bo nie ma nic w kalendarzu: Kiedy następna herbatka z Kielanem? Bo podobno Kielan lubi rozmawiać z ludźmi i czyni to bezinteresownie?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Dziwie Ci się cygnus, że podejmujesz dyskusję, z ludźmi którzy nie umieją założyć konta, tylko wolą z dowolnego nicku, jako "goście" robić co chcą...
  Nie wygrasz z kimś, kto reprezentuje brak kultury anonimowo...
  Nie wiem kim jesteś, twoje przekonania polityczne są dla mnie nieistotne, więc żebyś nie pomyślał, że chce Cię za nie zdyskredytować. To tylko dziw.

  2) Jak możecie mówić o tolerancji skoro na każdym kroku podkreślacie, że ludzie popierający Kielana są źli, głupi, zaślepieni itp. Nikt tu praktycznie nie uszanował "kielanowskiej" racji politycznej. Jest to przedmiot do prześmiewek. Niech nikt tu nie mówi, że jest święty, bo większość postów ma charakter uszczypliwy, jeśli odnosi się do któregokolwiek z kandydatów.

  Moim skromnym, nieliczącym się zdaniem, poglądy polityczne to najczęściej kwestia tego, czy dany kandydat zadba o nasz interes, czy nie. Każdy ma swoje potrzeby, wizje i wedle ich obdarza zaufaniem danego kandydata. Oczywiście, że jest wielu, którzy zbytnio się nie interesują co dany kandydat sobą reprezentuje, ale to już kwestia sumienia każdego z nas (jeśli "skreśla" nazwiska, a nie osoby).
  Nie jest to też wykładnikiem czy ktoś jest głupi, czy mądry. Tak samo jak nie można powiedzieć, że wyznawcy jednej wiary, są głupsi od wyznawców innej doktryny.

  Skoro jesteście (jesteśmy) mieszkańcami tego samego miasta, a wybór jest nieodwołalny, to może skończcie tworzyć podział na zwolenników, bądź przeciwników, bo to niczego dobrego nie wniesie. Teraz trzeba egzekwować od pana Ostrowskiego dopełnienia wyborczych obietnic...
  Wybór jaki jest, każdy widzi, ale to nie znaczy, że teraz jedni mają krytykować i doszukiwać się złego, a drudzy bez opamiętania wychwalać wszystko "jak leci".

  Jeszcze taki który każdemu dogodził, się nie narodził, więc nawet zwolennicy powinni czasem przyznać, że "fakt to nie było dobre posunięcie burmistrza"... Bronicie pana Ostrowskiego jakby był ideałem. Nikt nim nie jest - więc weźcie stonujcie argumenty...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  [quote]LOL napisa���: [br]A że tak zapytam, bo nie ma nic w kalendarzu: Kiedy następna herbatka z Kielanem? Bo podobno Kielan lubi rozmawiać z ludźmi i czyni to bezinteresownie?[/quote]
  A, że tak zapytam: Kiedy Maciuś otworzy się dla ludzi (nawet dla tych, którzy go poparli) ???
  On chyba tylko dla Bruzdy jest otwarty no i łopatę wbija z Koźmińskim, pozostałych ma głęboko w .... (poważaniu) !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Wijtku, ale ja poważnie zapytałem o tą herbatkę. Bo bycie radnym też do czegoś zobowiązuje i herbatki też bym się napił z tak znakomitym jegomościem jakim jest Pan Kielan.
  Także chciałbym w celach zapoznawczych napić się np jakiegoś napary z Panem Zaluboskim. Napar lipowy czy miętowy mógłby być.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Obiektywie - To że jestem za Ostrym nie oznacza że nie widzę jego błędów. Chciałbym najbardziej by zabrał się za ceny ścieków, bo to jest rozbój w biały dzień. Na razie nie mam podłączonej kanalizacji miejskiej ale uważam że z tym coś trzeba zrobić i tutaj mam wielkie nadzieje że radni Kielan i Zalubowski coś o rym będą radzili, bo na nich oddaliśmy swoje głosy do rady miejskiej, gdyż uważaliśmy że należy się pewna równowaga. Ostry na burmistrza a oni do rady.
  Nie pisz mi że głupio zrobiłem bo to był mój racjonalny wybór i tak powinno się wg mnie tworzyć organy władzy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  Wyczuwam, że ten zwrot: "Nie pisz mi że głupio zrobiłem bo to był mój racjonalny wybór i tak powinno się wg mnie tworzyć organy władzy. " był do mnie?
  Ja niczyjego głosu nie oceniam... Nie napisałem, że zrobiłeś "głupio", czy może "mądrze". Mało zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, jeśli te słowa kierowałeś do mnie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Poprzednio do ciebie. Miało być Wojtku nie Wijtku
  Poniżej do Obiektywnego - Obiektywie ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Aha. To zwracam honor.
  Myślę, że spotkania burmistrza wraz z radą powinny być organizowane całe 4 lata. Każdym chętnym obywatel powinien móc na takie spotkanie przyjść. W końcu taka jest idea samorządności.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Cóż za potok błędów. Poprawka:
  Każdy chętny powinien mieć możliwość wejścia na takie spotkanie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  jak Pan Wiktor powiedział na swoim spotkaniu wyborczym "nie jest tak ze strasznie mi zalerzy czy zalezało mi przez te lata zeby wystartowac i wygrac" wiec po co ten lament ze strony jego popleczników???

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Patrząc na wyniki w miejscowościach gdzie znany jest biznesmen popierający Wiktora Kielana widać jak na dłoni co było przyczyną klęski.Wyborcy wolą już stary kład niż władzę popieraną przez tego biznesmena ,a ostrzegałem już ponad rok temu to było wielkie oburzenie.Albo sztabowcy tego nie dostrzegali co ich dyskwalifikuje jako polityków albo co gorsze wiedzieli o tym i świadomie na" czarne mówili białe".
  Wyborcy nie lubią gdy się ich poucza i daje do zrozumienia jaką to im łaskę się robi dając pracę i pokazując jakimi są nieudacznikami i tylko "biznesmeni" uratują to miasto.
  Spotkania z wyborcami nie dają nic,przychodzą na nie zwolennicy oraz sztabowcy jednych i drugich i oni "robią dym".Przeciętnych wyborców można policzyć na palcach jednej ręki.
  Szkoda że Pan Kielan przegrał ale po trochu zrobił to na własne życzenie(usuwanie postów na forum i straszenie sądami przez niektórych też Mu nie pomogło)

  Odpowiedz
 • 23 lis 2010

  Banda frustratów! Przyjemność moglibyście czerpać z wygranej jedynego, nieomylnego, jakże doświadczonego Wodza, a tymczasem radość czerpiecie z przegranych, wygrażając im paluszkiem. Wsiowa mentalność. Wiele tygodni robiliście w portki, że trzeba będzie się pożegnać z ciepłymi posadkami, a teraz zamiast iść na kielicha odreagowujecie plując na przegranych. Wstyd!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Combajn dobrze prawi...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  [quote]Wiele tygodni robiliście w portki, że trzeba będzie się pożegnać z ciepłymi posadkami,[/quote]

  oo wraca stare... Myślenice do księgi rekordów Guiness'a! Jedyne takie miejsce w kosmosie gdzie w urzędzie miasta i gminy pracuje 10475 osób!

  Weź sie człowieku nie kompromituj bo to już nudne jest, popierasz Ostrowskiego = pracujesz w urzędzie.

  LOL słusznie prawisz!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Giness w którym miejscu Combo pisze, że zwraca się do wszystkich wyborców Ostrowskiego?

  Pisze do tej grupy, która pracuje w urzędzie i w jasny sposób jest najbardziej zainteresowana wygraną Szefa...

  Stosujesz tanie sztuczki, żeby skłócić ludzi.
  Tyle mojego komentarza.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  @Buka:
  No cóż, Guiness ma rację, cały wpis Combo, dotyczy powyższej dyskusji - pokaż mi gdzie combo odnosi sie TYLKO do pracowników UMIG?

  Wpis Combo jest dokładnie taki sam jak ogromna ilość wpisów innych anty-ostrowskich, gdzie ktokolwiek, powie cokolwiek, co jakkolwiek jest zbieżne z polityką burmistrza - "pracuje w urzędzie" lub "dostaje kasę" za pisanie tego na forum...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Wiele tygodni robiliście w portki, że trzeba będzie się pożegnać z ciepłymi posadkami-

  -tutaj

  Combo napisał dosadnie, ale smutną prawdę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  I znowu przez 4lata. Otwierasz lodówke a tam Ostrowski.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Powiedzonko z lodówką i jogurtem jest super, w obu wersjach politycznych. Kto wie, może przyjmie się ten pomysł jako nowa, rewolucyjna zagrywka przedwyborcza? Delicje z Iksińskim, wielkanocne pisanki z Igrekiem...Pan Zet przeprowadza staruszkę przez pasy. :) Dla mnie bomba! :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Oczywiście nie bierzcie tego co napisane powyżej na serio :) takie tam fantazje po robocie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  nie głosowałem na Macieja Ostrowskiego , nie głosowałem na Wiktora Kielana. Jednak jak czytam na forum wystąpienia zwolenników Obywatela K. dziękuje Bogu że nie wygrał. Najlepsze są te trzeba było mu dać szanse żeby się sprawdził a później ewentualnie mu podziękować. Ostrowski nie jest dobrym burmistrzem nie jest też złym Burmistrzem . Moim skromnym zdaniem taki raczej górny poziom stanów średnich ale Kielan, jaki miał program ZLIKWIDOWAĆ WYSYPISKO. trochę za mało na program wyborczy ale nadto aby wartość nieruchomości Obywatela K. skoczyła co najmniej dwukrotnie. Na dodatek dwaj panowie S , wystarczy aby pana K. omijać szerokim łukiem . teraz trochę prywaty szkoda tylko że Leszek nie dostał więcej głosów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Taaa, o kulturze coś chcecie prawić, to może wypada coś powiedzieć nt. zachowania "kielanowców" z ul. niepodległości podczas ciszy wyborczej ?? :) żenada :/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  APEL DO LUDZI ANTY SKŁADOWISKOWEJ!
  Czytając niektóre komentarze poprostu masakra!
  Ludzie,to nie jest rozbudowa składowiska tzn wysypiska jak Wy to mówicie tylko budowa najnowocześniejszego w Małopolsce Zakłądu Zagospodarowania Odpadów w którym będzie odzysk i segregacja!Nic nie będzie śmierdzieć,wszystko będzie pozamykane-tzn kilku osobom z Borzęty zawsze będzie śmierdzieć:) W każdym bądź razie polecam poczytać trochę gazet bo dużo w nich było o tej inwestycji.Ale lepiej krytykować albo płacić miesięcznie kilkadziesiąt złotych więcej za wywóz śmieci?!Także proszę szanownych Państwa od Pana Kielana o zaprzestanie w końcu krytykowania tej inwestycji.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Tymitunie..., że będziemy mieć najnowocześniejsze na świecie wysypisko i będziemy płacić mniej za śmieci !
  Mamy własne ujęcie wody, a woda droga jak jasna cho**a - droższa niż w Dobczycach i w Krakowie !
  Mamy (może i najnowocześniejszą) oczyszczalnię ścieków a ścieki drogie bo eksploatacja tej "nowoczesnej" oczyszczalni jest droga !

  Dokąd zmierzamy ? Dokąd tak wszystko w tych kochanych Myślenicach będzie drożało ??!!

  Taniej Słowakom do nas śmieci przywozić, niż u siebie zutylizować ???

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Popuść jeszcze-co tam słowacy,pół Europy będzie zwozić:)Daj spokój:)W Dobczycach jest taniej,owszem ale jest drożej za śmieci bo muszą dojeżdżać,więc się wyrównuje:)A w Krakowie może i jest taniej,ale uwierz mi że życie jest droższe niż w Myślenicach.Poza tym burmistrz Ostrowski nikogo w Myślenicach na siłe napewno nie trzyma:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  myśleniczan 23.11.2010 - 21:09
  Czytając niektóre komentarze poprostu masakra!
  Ludzie,to nie jest rozbudowa składowiska tzn wysypiska jak Wy to mówicie tylko budowa najnowocześniejszego w Małopolsce Zakłądu Zagospodarowania Odpadów w którym będzie odzysk i segregacja!Nic nie będzie śmierdzieć,wszystko będzie pozamykane

  Powiem tylko tyle: Papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie. Forum podobnie. ;)

  To co napisałeś a przeded wszystkim w jakim stylu myśleniczanie to jest wg mnie MASAKRA

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Taak.Smród tak jak to w Myślenicach bywa zawsze zamyka się w granicach działki.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Napisz mi drogi myśleniczaninie czy byłbyś zadowolony po wybudowaniu takiego zakładu 150 metrów od twojego domu? Byłbyś wdzięczny burmistrzowi Ostrowskiemu za nowoczesny śmietnik pod swoimi oknami? No napisz szczerze.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  Po pierwsze nie 150metrów od domu,bo z dala od domów-w dole. Po drugie ludzie w Baryczy mieszkają naprzeciwko składowiska,śmierdzi jak diabli i jakoś żyją.Ale niestety w Myślenicach tak jest i będzie. A tak na marginesie,jak śmierdzi na całym dolnym przedmieściu od Górki to nikomu to nie przeszkadza?Albo jak spuszczają ścieki do Bysinki?Poza tym w tym temacie można się kłócić i pisać swoje.Ja napisałem tylko swoją opinię.Niech przyjadą osoby z miasta czy z innych wsi oddalonych i zobaczą-powąchają czy śmierdzi.Bo opierając się na pewnych osobach z Borzęty to niezbyt można.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  to nie tak jak myślicie , Wiktor Kielan miał o 555 głosów więcej niż w poprzednich wyborach -ale wystawienie p. Gowina było czystą przykrywką aby rozbiły się głosy. p. Ostrowski w kolejnej kadencji powinien głęboko spojrzeć w swoje sumienie i zastanowić się czy działa dla dobra ogółu czy też tylko i wyłącznie myśli o swoich interesach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  kolego jedź zobacz. 150m od granicy wysypiska mieszkają ludzie.A może Ostrowski weźmie nastepny kredyt i wykupi ich domy?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lis 2010

  xyzuo,pierwsza sprawa-zależy czy mówisz o ogrodzeniu czy o miejscu składowania.Jeśli ogrodzenia to tak,ale przupuszczam że ogrodzenie nie wydobywa nieprzyjemnych zapachów. Druga sprawa-nowy zakład będzie oddalony o wiele więcej niż 150m.Nie muszę nigdzie jeździć bo wiem co jak tam wygląda.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lis 2010

  Dlaczego wygrał ostrowski?? fakt chwilę przed wyborami pracę "nagle" ruszyły, zaczęło się coś dziać. tylko dlaczego teraz?? przecież tyle czasu minęło od ostatnich wyborów i nie można było wtedy już coś zacząć?? może pan maciej opowie jak to było z koparką która po powodzi przyjechała na zarabie i kilka dni kopała?? ciekawe rzeczy słyszałem na temat ceny jaka była za kilka dni pracy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lis 2010

  nic dziwnego że na górnym miał tak mało poparcia skoro nic tam takiego nie zrobił! na dąbrowskiego dało się zrobić całą drogę a na średniawskiego robią reptem po 80m - po co w ogóle na taki kawałek wszystkie te maszyny zwozić! czy ktoś o tym myśli racjonalnie? i właśnie całe 4 lata nic wiele nie zrobił a teraz jak sie wybory zbliżały to wszędzie rozkopał! ciekawa jestem czy czy to co rozkopał np średniawskiego - czy zrobi nową nawierzchnie, pewnie nie - no bo cóż go to interesuje jak swojego auta nie tłucze na tych dziurach!!! Paranoja jakaś!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lis 2010

  no dokładnie też sie nie dziwię ze tak małe poparcie ze strony górnego przedmieścia miał Pan Ostrowski, bo na górnym to pierwsza nawierzchnia jest odkąd pamiętam i tak sie właśnie robi po kilka metrów, a ile zachodu przy tym, miesiąc objazdów i w ogóle, pewnie dokończy tą nawierzchnię przed następnymi wyborami czyli za 4 lata <hahaha>

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lis 2010

  Inwestycje Ostrowskiego to jedno ale stosunek do ludzi to drugie kto niemiał kontaktu z nim niezna jego buty i arogancji to najbardziej raziło w jego poprzedniej kadencji .Myślę że to się niezmieni ,jedyny plus że może kontrola Rady miejskiej nad poczynaniami jego będzie większa i dojenie kasy miejskiej być może trochę się ukróci przez pupilków(przedsiębiorców) pana Ostrowskiego.Niestety ludzie nieinteresują się opisywanymi przekrętami albo puszczają to mimo uszu i to jest największy dramat przyzwolenie na taką działalność.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 maj 2011

  I znowu terror

  Odpowiedz

Zobacz więcej