Miasto

Jan Dziadkowiec: Jeśli ktoś poprosi o pomoc nigdy nie odmawiam

 Jan Dziadkowiec: Jeśli ktoś przyjdzie do mnie i poprosi o pomoc nigdy nie odmawiam - w wywiadzie dla Sedna mówi myślenicki cukiernik

Najnowszy numer Sedna w kioskach od 10 grudnia

Przyzwyczailiśmy się do tego, że św. Mikołaj przynosi prezenty raz w roku. Tymczasem żyją wśród nas św. Mikołajowie, którzy rozdają prezenty przez cały boży rok. Jednym z nich jest Jan Dziadkowiec, myślenicki cukiernik, który nigdy na prośbę o pomoc nie powiedział: „nie”.

Rozdane przez Jana Dziadkowca słodycze i ciastka można by pewnie liczyć na tysiące. Kto wie jak żyłoby się nam dzisiaj, gdyby Janów Dziadkowców było w Myślenicach więcej? Z Janem Dziadkowcem rozmawiamy dzisiaj o: niesieniu radości innym, o cukierniczych tradycjach rodzinnych i o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

SEDNO: Zacznijmy może naszą rozmowę od spraw związanych z Pana działalnością charytatywną. Co raz słyszy się, że pomógł Pan tu i tam, że nie żałował Pan swoich wyrobów obdzielając nimi bezinteresownie potrzebujących. Zresztą wystarczy wejść do Pana cukierni i rozejrzeć się po jej ścianach, aby zobaczyć dziesiątki dyplomów i podziękowań od różnych organizacji i od osób fizycznych.

JAN DZIADKOWIEC: Kiedy organizuje się jakąś imprezę na przykład dla dzieci, ciastko na stole jest mile widziane. Dlatego, jeśli ktoś przyjdzie do mnie i poprosi o pomoc nigdy nie odmawiam.

Nawet jeśli jest to ktoś z ulicy, ktoś kogo nie znał Pan wcześniej?

Nawet wówczas. Przecież nawet jeśli kogoś nie znam, to przy tej okazji mogę go poznać, a już przy następnym spotkaniu nie będzie to dla mnie osoba nieznajoma.

No tak, tak proste, że aż oczywiste. Czy zdarzyło się Panu już odmówić komuś pomocy?

Chyba nie. Kiedy przychodzą do mnie ludzie i mówią: nie mamy kasy, ale chcemy cos zrobić dla dzieci, potrzebujemy trzydzieści, pięćdziesiąt, sto drożdżówek, to cóż prostszego: ciach, ciach, ciach i zrobione.

Czy Pańska otwartość i chęć niesienia pomocy ma może tradycje rodzinne? Czy Pański ojciec, który założył prowadzoną dzisiaj przez Pana cukiernię, też był kiedyś taki hojny?

Myślę, że pewnie tak. Ojciec zawsze był otwarty na innych ludzi, podobnie zresztą jak mama.

Chcę także w tym miejscu wspomnieć o mojej żonie. Jej otwartość i chęć pomocy innym miała bardzo duży wpływ także w moją działalność. Pamiętam, że podczas pierwszej wigilii u moich teściów przy rodzinnym stole nie brakło miejsca dla dwóch mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Od tamtej pory systematycznie wspieram DPS w Pcimiu.

Jak długo działa Pańska cukiernia?

Ojciec z Mamą założyli ją w 1957 roku, a więc jak łatwo obliczyć, funkcjonuje nieprzerwanie od 53 lat.

Czy jest to najstarsza cukiernia w Myślenicach?

Zdecydowanie tak. Wcześniej istniała tylko Spółdzielnia PSS. Z cukierni prywatnych, moja jest najstarsza w mieście. W 1957 roku ojciec założył ją w jednym z domów przy ulicy Niepodległości 22 wynajmując niewielkie pomieszczenie na zapleczu budynku, w 1962 roku zbudował dom, w którym cukiernia funkcjonuje do dziś.

W którym momencie wiedział Pan, że zostanie cukiernikiem i przejmie rodzinną firmę po ojcu?

Kiedy byłem małym chłopcem schodziłem do cukierni, gdzie pozwalano mi odciskać dziurki w drożdżówkach, ale wówczas jeszcze nie byłem pewien czy zostanę w tym fachu. Dopiero będąc uczniem podstawówki usłyszałem z ust rodziców przypuszczenie, że może przejmę kiedyś cukiernię od ojca. Potem, po ukończeniu szkoły podstawowej podjąłem naukę w szkole zawodowej na kierunku cukiernik. To był decydujący moment, który ukierunkował moją przyszłość.

Czy ma Pan już swojego następcę, który jak kiedyś Pan od swojego ojca, przejmie opiekę nad cukiernią od Pana?

Mam trójkę dzieci, dwóch chłopców i dziewczynkę, ale na razie nie widzę, aby któreś z nich pałało chęcią pracy w zawodzie cukiernika. Piętnastoletni dzisiaj Szymon był nawet w pewnym momencie zainteresowany cukiernictwem, ale szybko zrezygnował z niego na rzecz gry na gitarze i komputera (śmiech). Być może moja córka przejmie kiedyś cukiernię bo to ona właśnie najwięcej pomaga mi w jej prowadzeniu, umie już kręcić lody i przekładać je do kuwet, Zygmunt uwielbia natomiast robić pączki. Na chwilę obecną widzę to tak: Marysia będzie pracowała zaś chłopcy będą zarządzali (śmiech). Jest w nich potencjał przywódców zaś Marysia jest bardziej spokojna. Ma to po mnie (znowu śmiech).

Wróćmy jeszcze na chwilę do Pańskiej działalności charytatywnej. Jak długo trwa?

Od piętnastu lat współpracuję z pcimskim DPS - em. Była to pierwsza placówka, której starałem się pomóc. Potem przyszły inne akcje.

Czy ubiera Pan jeszcze fartuch i staje przy warsztacie, czy może Pańska rola polega już tylko na zarządzaniu cukiernią?

Zdarza się, że ubieram fartuch. Ale pełnię też rolę księgowej, kierowcy rozwożącego towar, zaopatrzeniowca.

Czy oferta Pańskiej cukierni to tzw. gotowce czy może są to też dzieła autorskie?

I takie i takie. Ciastka ala Dziadkowiec nie posiadamy jeszcze w ofercie, ale wszystko w tym względzie przed nami …

 Czy w Myślenicach odczuwa Pan dużą konkurencję, czy miejscowe cukiernie walczą o klienta?

Odnoszę wrażenie, że każda z myślenickich cukierni ma już swoją klientelę, swój własny, wypracowany przez lata rynek i że nie ma w tej branży na terenie Myślenic zbyt ostrej walki o pozyskanie nowych obszarów zbytu.

Proszę powiedzieć, czy w Pańskiej cukierni wykorzystuje się do dzisiaj receptury stosowane przed pięćdziesięciu laty jeszcze przez Pańskiego ojca?

Oczywiście. Przykładem na to może być pączek. Receptura tradycyjnego pączka nie zmienia się od pięćdziesięciu lat. Gdyby spróbować tamtego pączka i tego obecnego, smak byłby zapewne identyczny.

Czy chce Pan przez to powiedzieć, że przez pięćdziesiąt lat nie zmieniła się jakość produktów używanych do wykonywania pączków, takich jak choćby mąka?

Naturalnie, że się zmieniła. Myślę, że mąka dzisiejsza jest znacznie lepsza od tamtej, sprzed wielu lat. Ale nie ma to aż tak znaczącego wpływu na smak pączka.

Skoro o mące, ile zużywa jej Pan w swojej cukierni miesięcznie?

Około jednej tony.

Czy cukiernik, podobnie jak piekarz, pracuje także nocą?

Pracujemy od piątej rano. Chodzi o to, aby otwierając dwa nasze sklepy zaoferować rano klientowi drożdżówkę i pączka. A są tacy klienci, którzy kupują je codziennie i liczą na to, że dostaną u nas produkt świeży i smaczny. Nie możemy ich zawieść.

Czy to oznacza, że codziennie wstaje Pan o piątej rano?

Tak. Codziennie.

Podziwiam.

Nie mam innego wyjścia, ale proszę mi wierzyć, idzie się przyzwyczaić.

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Dla cukierni to zapewne czas wytężonej pracy. O ile procent wzrasta jej wydajność w takim okresie?

Co najmniej o trzysta procent.

Nie śpicie nocami?

Nie aż tak. Po prostu kilka dni przed świętami pracujemy nie po osiem, a po dziesięć, dwanaście godzin. Wcześniej przygotowujemy półprodukty, na przykład blaty różnego rodzaju ciast: francuskiego, drożdżowego, piernikowego …

Blaty, a cóż to takiego?

Połacie ciasta, które potem przekładane są kremem, marmoladą lub jabłkami.

Czy receptury na wszystkie te smakołyki ma Pan w głowie? Czy gdyby wyrwać Pana ze snu o dwunastej w nocy będzie Pan w stanie wyrecytować składniki danego produktu?

Tak. Raczej tak, choć niewykluczone, że od czasu do czasu jakiś składnik wymknie się z pamięci.

Który okres jest dla cukiernika trudniejszy: tłusty czwartek czy Święta Bożego Narodzenia?

W tłusty czwartek wykonujemy tylko jeden, najwyżej dwa produkty: pączki i faworki. Święta Bożego Narodzenia wymagają znacznie szerszego asortymentu.

Jakiego? Co Pana zdaniem powinno znaleźć się na polskim świątecznym stole jeśli chodzi o ciasta?

Absolutnie: makowiec, sernik, szarlotka i placek czeski zapiekany z orzechami.

Czy na Pańskim stole świątecznym można znaleźć wszystkie te ciasta, wszak znane powiedzenie mówi, że szewc bez butów chodzi?

Tak. W każde święta na moim stole nie brakuje żadnego z tych ciast.

A jakiego ciasta najwięcej, Pańskim zdaniem, spożywają mieszkańcy Myślenic w okresie świąt Bożego Narodzenia?

Jest to placek czeski zapiekany z orzechami jeśli chodzi o ciasta z kremem, wśród ciast drożdżowych bezapelacyjnie dominuje makowiec, potem szarlotka i sernik.

Ciekawi nas czy myśleniczanie w dzisiejszych czasach, czasach pogoni za pracą i obowiązkami wypiekają jeszcze sami ciasta w swoich domach jak miało to miejsce kiedyś, czy może już w większości zdają się w tym względzie na cukiernie, takie jak Pańska?

Powiem tak: na pewno są jeszcze tacy ludzie, którzy wolą wypiec ciasto w domu, w domowej, przedświątecznej atmosferze, ale większość zdaje się dzisiaj chyba na cukiernie. O ile łatwiej i szybciej nabyć ciasto w sklepie niż przyrządzać je samemu w domu. Poza tym dzisiaj w sklepach spożywczych można nabyć półgotowe ciasta produkowane przez znane firmy. Przyrządza się je szybko i bez problemowo.

Czy są to jednak ciasta o jakie nam w święta chodzi?

Pewnie nie. Na przykład kremówka reklamowana jako papieska z Wadowic powinna mieć podłoże z ciasta francuskiego, tymczasem ta sprzedawana w sklepie do zrobienia w domu ma je wykonane z biszkopta. Pytam zatem jaka to kremówka?

Czy jadł Pan kiedyś ową osławioną kremówkę wadowicką? Czy różni się smakiem od normalnej, zwykłej kremówki?

Jadłem i nie stwierdzam różnicy pomiędzy nią, a zwykłą kremówką. Patent jest jednak patentem i już.

Czy sam należy Pan do łasuchów? Czy dużo zjada Pan ciast wypieczonych przez siebie?

Nie. Czasem zjadam z obowiązku, kiedy w warsztacie próbuję smak danego wypieku. Nigdy jednak nie nakładam sobie ciastek na talerzyk, jak czyni to większość miłośników „słodkiego”. W tłusty czwartek zawsze zjadam pierwszego usmażonego pączka, aby stwierdzić czy jest taki jak powinien. Czasem, może raz w miesiącu, daję się skusić zapachowi rozwożonych przez siebie do sklepów drożdżówek i zjadam jedną z nich. To wszystko. Natomiast zdarza mi się ze smakiem próbować wypieków domowych. Kiedy jestem u jednej ze swoich ciotek, zawsze próbuję jej wypieków z myślą, że może uda się coś podpatrzeć i przemycić do oferty mojej cukierni.

Co w tym roku znajdzie się na Pańskim świątecznym stole z wypieków cukierniczych, kiedy zasiądzie Pan w Boże Narodzenie do niego wraz ze swoją rodziną?

Na pewno makowiec, na pewno sernik, na pewno ciasto drożdżowe z orzechami. Może jeszcze pierniki? Jabłecznik w tym roku odpuszczam.

Jak Pan sądzi ilu myśleniczan zasiądzie w tym roku do świątecznych stołów, na których znajdzie się makowiec od Jasia Dziadkowca?

Życzyłbym sobie, aby było ich jak najwięcej.

 

 JAN DZIADKOWIEC: urodził się 7 września 1968 roku w Myślenicach. W 1983 roku rozpoczął naukę w zawodzie cukiernika, w 1986 roku zdał egzamin czeladniczy, w 1992 roku egzamin mistrzowski. Od 1999 roku jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie w zawodzie cukiernik. Odznaczony srebrną i złotą odznaką za szkolenie uczniów w rzemiośle cukiernictwo. Hobby: motoryzacja (od 1986 do 1990 roku startował w rajdach samochodowych, uzyskując licencję rajdową 1R), piłka nożna, ogólnie sport oraz filatelistyka.

W swojej działalności charytatywnej wspomagał m.in: Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie,

Szpital Wojskowy w Krakowie (uroczystości związane z nadaniem imienia, otwarcie SOR-u)

Szpital Imienia Jana Pawła II w Krakowie, Międzynarodowe Warsztaty Kardiologiczne – Zakopane Kościelisko, Teatr w Stodole – Głogoczów (wraz z żoną otrzymał tytuł Mecenasa Sztuki), MOKiS w Myślenicach, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Myślenicach, Szkoła Specjalna w Myślenicach, Maltańska Służba Medyczna, Ochotnicza Straż Pożarna, Kongregacja Kupiecka (pomimo, że nigdy nie należał do Kongregacji), Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Pomagał także i wciąż pomaga przy organizowaniu imprez dla dzieci na terenie Myślenic.

Powiązane tematy

Lucyna i Leszek Gowin: Nie zniechęcamy się
Miasto 11

Lucyna i Leszek Gowin: Nie zniechęcamy się

Lucyna Gowin: Bycie radnym, to zadanie na wiele lat. Uznałam, że lepiej będzie, aby pełnił tę funkcję mój mąż Leszek Gowin: Problemy mnie motywują. Nauczyłem się życiowej cierpliwości i wiem, że zawsze istnieje możliwość rozwiązania problemu

Krystyna Łętocha: Pozycja biblioteki nigdy nie będzie zagrożona
Kultura 16

Krystyna Łętocha: Pozycja biblioteki nigdy nie będzie zagrożona

"Uważam, że aby doprowadzić do wyprawy w egzotyczne kraje trzeba po prostu tego … bardzo chcieć". (...) ...biblioteka nie jest dzisiaj, jak niektórzy sądzą, instytucją skostniałą, przyprószoną kurzem" - wywiadzie dla Sedna mówi Krystyna Łętocha, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach, a zarazem pasjonatka egzotycznych podróży

Komentarze

 • 12 gru 2010

  Janku - pozdrowienia od Kibiców Wisły.

  3 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Wspaniały Człowiek,Wielka Rodzina,prawdziwi Przyjaciele.Ludzie o ogromnym sercu i hojnych dłoniach.Jestem świadkiem ich działań,które nie ujrzały światła dziennego. NIGDY nie oczekiwali poklasku.Wielcy w swojej skromności.Oni nie tylko osładzają nam zycie.Oni nam je niejednokrotnie ratują!!!!!

  4 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Wielki człowiek, wielki Wiślak!

  2 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Super artykuł!

  2 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  E tam Sedno zawsze "tylko" kłamie i oczernia.

  1 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  ;)

  Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  A mnie odmówił. Nie przyjął mnie na praktykę ze względu na niski wzrost. Zresztą dwa lata później poprzerastałam większość praktykantów.

  1 1 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Ale ogólnie gościu jest w porządku. Pozdrawiam...

  3 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  100% prawda ludzie o wielkich sercach. Sam sie o tym kiedyś przekonałem nie znając jeszcze państwa Dziadkowców,poprosiłem o pomoc dla powodzian z Budzowa .Odpowiedz byla oczywiście pozytywna

  4 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Hmm a co do pączków, to nigdzie nie znajdziecie takich jak od Dziadkowca.
  Jedyne i niepowtarzalne.

  3 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Brawo Panie Jasiu! Wraz z małżonką jesteście naprawdę ludźmi godnymi podziwu!!!

  2 Odpowiedz
 • 12 gru 2010

  Uwielbiam drożdżówki z czekoladą od Pana Dziadkowca ... . Najlepsze, takie ciepłe z samego rano ! Pozdrawiam pana Janka i całą rodzinę, i młodych piłkarzy ;)

  3 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  Ooooo tak, te z czekoladą ciepłe, do porannej kawki , przepyszne :-)

  3 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  czemu nie ma żadnego negatywnego komentarza??:> aż się dziwnie to czyta

  2 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 13 gru 2010

  Skoro taki dobry Pan Jan, czy nie dopomugby w odśnierzenie miast Myślenice samorzomowi, gdzie mimo dobry chemć nie wydalajo? Muwio rze dzis dzień nawet Panienka skarbnik Anita dla sprzykładności mahano łopato na rymnku!
  Podobnorz w cukiermnictwie majo dobre łopaty do zapakowania słodkoś w piec to by urzyto dla spomorzenia mieskańuw?
  A jeszcze by siem zaprzydał darmopomczek razzaczas dla Pana Burmiszcza (po dwa jako uhonorowanie) i dla Panuw Radnyh (po jednym dla podreperowania zdruw wewczas zim).
  pozrawiam
  Zdzichó

  3 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  Tylko te ciasteczka w cukierni są coraz mniejsze. Tak małych rozmiarów to w żadnej cukierni nie ma. Czas najwyższy zmienić strategię sprzedaży. Lepiej wprowadzić małą podwyżkę, a nie za każdym razem okrawać ciasteczka, bo niedługo to nie będzie ich widać:)

  2 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  Ludzie zwróćcie uwagę, że przynajmniej raz same DOBRE i POZYTYWNE komentarze!!!
  Szkoda, że takich ludzi nie wybierają do samorządu.....

  2 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  wtedy by sie znalazły NEGATYWNE KOMENTARZE-albo jak P.Jan był by bratem, szwagrem,stryjecznym kims tam DLA KOGOŚ Z WŁADZY też by sie znalazły NEGATYWY-ludzie wszystko wymyślić potrafią-POZDROWIONKA DLA CUKIERNI( ... i makowiec robi Jasiu Dziadowiec)!

  2 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  Janek trzymaj tak dalej - tego co dobre się nie zapomina.....
  pozdrawiam

  3 Odpowiedz
 • 13 gru 2010

  To ja jutro idę po pączki . Kto idzie ze mną?

  1 Odpowiedz
 • 14 gru 2010

  Tylko pamiętaj że te pączki są najdroższe w Myślenicach. jak kiedyś kupiłam ciasto ,to od tej pory sama piekę , nie wiem skąd mają takie ceny, tak z ludzi zdzierać to okropne,a tu słyszę że taki dobry człowiek czegoś nie rozumiem.

  2 Odpowiedz
 • 14 gru 2010

  kiedyś w lecie za szyba razem z ciastem "sprzedawali" chmary os!!! od tamtej pory już tam nie zaglądam....

  3 Odpowiedz
 • 14 gru 2010

  No i wykrakałem zaczęło się......

  Odpowiedz
 • 14 gru 2010

  dramat jesteście-żal

  Odpowiedz
 • 15 gru 2010

  Tak ,Janek Twój Tata był porządny gościu i TY jesteś OK.
  Wisła wisłą ale podtyrzymuj tradycję ojca ,przychodż na mecze piłkarskie Dalinu ,kolega Twego Taty Pan Bolek S.jest na każdym.

  2 Odpowiedz
 • 18 gru 2010

  Pan Jan Dziadkowiec wraz z żoną to ludzie o wielkich i otwartych sercach. Zawsze można liczyć na nich. Prawdziwie skromni, wrażliwi na każdy apel- często bez zbędnych słów i gestów odczytują intencje. Szanowni Państwo, życzę wiele dobrego dla Was i Waszej rodziny.

  2 Odpowiedz
 • 26 lip 2012

  Wiedzą może Państwo w jakich godzinach jest otwarta cukiernia Dziadkowiec koło skrzyzowania przy strażnicy w Myślenicach w tygodniu i w weekendy?

  3 Odpowiedz
 • 12 wrz 2012

  Panie cukierniku,
  otworzył pan cukiernię w Krzywaczce w Paleo i powiesił pan w lokalu same dyplomy cukiernicze i co z tego,żółte ściany straszą pustką, gdzieniegdzie postawione przypadkowe zdobyte doniczki z liśćmi wskazują na głęboko prowincjonalny styl i gust,ogólnie wnętrze cukierni jest nieprzytulne,to mała halka z krzesłami o metalowych oparciach i mini stolikami na jedno ciastko,w dwie osoby już się nie zmieścimy! W cukierni brzęczy bliżej nieokreślona stacja radiowa,którą zagłusza trzęsąca się bucząca chłodnia szafka bardzo już stareńka.A o ciastkach szkoda mówić,z tej buczącej szafy ciastka są jak stary chleb suche,a z niby chłodzonej półki,która tak na prawdę nie jest chłodzona ciasteczka są napoleony niby stara guma do żucia,aż trudno jest bufetowej oddzielić je od siebie,a zjeść je może tylko uparciuch wygłodniały,kleją się i są jak spieczony naleśnik,kulki są wyschnięte,bo w cukierni jest sucho.Ciastka są generalnie wczorajsze,czyli nieświeże,a pani Maślankowa trafiła nawet na spleśniałe.Ludzie wchodzą po lody do ręki,nikt nawet nie ma ochoty usiąść.Chyba pan nie widział cukierni w Krakowie np na rogu Grodzkiej i Poselskiej,jak może wyglądać wnętrze.Dobrze panu idzie w Myślenicach,ale sypie pan coraz więcej proszku do ciast,a one są delikatnie mówiąc nie dopieczone i po ich spożyciu piecze nas w brzuchu,póki się je to głód zagłusza śliskość jaka pozostaje na języku po proszkach i zakalcach.Ciężkie ciasto to pieniądze na wadze.Rozumiem.Unifikacyjny,pospolity charakter pańskiej cukierni przypomina dawno miniony okres i chłopsko-robotniczy gust,Byle było gdzie wejść,usiąść i zerzreć kruszonkę,ogólnie kierunek jest ciastkarski.Znikoma frekfencja w lokalu świadczy o bylejakości usługi,a już zamykanie w niedzielę popołudniu gdzie można by wpaść na ciastko do cukierni i pogawędzić z przyjaciółką,świadczy o braku wyobrażni z pana strony i handlowym podejściu do interesu.Obudź się pan,ludzie dziś nie jedno widzieli i nie jedno jedli,a w Polsce to zawsze byle jak.Może przysłać panu Gesslerową,ma niedaleko! Myślę,że weźmie pan architekta wnętrz i podpowie panu co to jest atmosfera cukierni! Chyba,że pan wie wszystko najlepiej,co oznacza,że czeka pana likwidacja punktu w Krzywaczce!

  4 Odpowiedz
 • 27 lis 2012

  Christhin :-)
  odnosząc sie do twoich uwag, chyba bardzo zirytowały Cie wpisy jaki Pan Jan jest wielki i skromny :-)
  Język jakim piszesz świadczy o "bardzo wysokim poziomie intelektualnym" i napewno właściciele cukierni wezmą pod uwagę Twoje uwagi i twój kunszt!
  Byłam w Krzywaczce w cukierni Pana Jana, lokal jak każdy inny, normalny w swoim wystroju, super półeczka z kwaitkami zasłąniająca rurkę, która szpeciła lokal, ciastka takie jak w Myślenicach bardzo smaczne, lody też a stoliki hm, no cóż normalne mają około 70/80 cm średnicy więc trudno ocenić,że małe. Krzywaczka to nie Kraków jakby ktoś nie zauważył to po pierwsze, w po drugie Christihin w paru zdaniach poprostu obraziłaś Pana Jana. Myślę, że osoba, która zrobiła ten wpis zazdrości Panu Janowi tego, że jest tak lubiany. Przychylam się do wszystkich pozytywnych wpisów!!!!!!!!!! A dyplomy na ścianach :-) cóż ktoś mu je dał. A Tobie jak nie odpowiada cena, wielkość cistek itd to tam nie chodź. Tu narzekasz, a skoro to w niedziele "usiadłabyś na kawie, ale po południu jest zamknięte" po co byś usiadła???? Jak stoliki takie male! Nie zmieściłabyś się. A osoba, która sprzedaje ciastka to ekspedientka, a nie bufetowa ha ha ha a ciekawe co powiedziałaby Pani Małgosia i czy wie o Twoim wpisie, bo z tego co wiem jest stałą klientką w Krzywaczce :-) pozdrawiam

  1 Odpowiedz
 • 16 lut 2013

  Pan Jan i Pani Magda to wspaniali ludzie.Pomimo wysokiego statusu społecznego zachowują się jak normalni ludzie, bardzo skromni, do bólu szczerzy.Od lat wspierają Dom Pomocy w Pcimiu obdarowując wypiekami na każde Święta. Nie wspomnę o zwierzętach które uwielbiają czego dowodem jest Leon. Zyczę im wszystkiego co najlepsze. Ania z Krakowa

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...