Region

Myśleliście, że strażacy się nudzą? Tylko w ten weekend przyjęli 17 zgłoszeń

Myśleliście, że strażacy się nudzą? Tylko w ten weekend przyjęli 17 zgłoszeń
Fot. PSP Myślenice

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP tylko przez sobotę i niedzielę przyjęło 17 zgłoszeń o zdarzeniach na terenie powiatu myślenickiego

W sobotę m.in. strażacy interweniowali przy uderzeniu samochodu osobowego w bariery ochronne na drodze ekspresowej S7 w Myślenicach. Kierowca odniósł obrażenia i został odwieziony do szpitala.

Tego samego dnia w Dobczycach na drodze wojewódzkiej DW 964 samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierowca wyszedł z pojazdu bez urazów.

W niedzielny poranek o godz. 7.10 po otrzymaniu alarmu z monitoringu zastępy JRG Myślenice udały się do Kościoła NNMP w Myślenicach. Po sprawdzeniu pomieszczeń nie stwierdzono pożaru. Wyjazd zakwalifikowano jako fałszywy z instalacji monitoringu pożarowego.

Godzinę później strażacy działali w Myślenicach na drodze ekspresowej S7 po uderzeniu samochodu osobowego w bariery ochronne. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń.

Kolejne wyjazdy pojazdów strażackich związane były z opadami deszczu (w niektórych miejscach intensywnymi) gdzie usuwano żwir, ziemię z jezdni dróg powiatowych w miejscowościach gminy Raciechowice (Dąbie, Zegartowice, Krzesławice), pompowaniem zalanej piwnicy w Szkole Podstawowej w Sułkowicach.

Godzina 15.38 to wyjazd do kolizji drogowej na drodze wojewódzkiej DW 956 w Harbutowicach, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas ruchu w kierunku Suchej Beskidzkiej. Na miejscu zdarzenia medycznych czynności ratowniczych udzielał ZRM - nie stwierdził osób poszkodowanych. Usunięto pojazdy oraz skutki kolizji z jezdni.

Jeszcze nie zakończono tego zdarzenia, a już wpłynęło kolejne zgłoszenie o kolizji na DW 956 w tej samej miejscowości. Zastępy strażaków przedysponowane zostały i podjęły działania w nowym miejscu. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Również w tym miejscu działania zastępów polegały na usunięciu pojazdów, rozbitych elementów z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego.

Strażacy zakończyli dzień biorąc udział w wypadku do jakiego doszło w miejscowości Wiśniowa ok. godziny 22.50 na drodze wojewódzkiej DW 964 gdzie samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Trzy osoby podróżujące pojazdem zostały poszkodowane. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, usunięciu skutków zdarzenia. W związku z uszkodzeniami budynku powiadomiono Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Kasina Ski: Promocje na stacji narciarskiej
Region 3

Kasina Ski: Promocje na stacji narciarskiej

W stacji narciarskiej Kasina Ski trwa rewelacyjny sezon narciarski. Wszystkie trasy tego ośrodka są czynne i do Waszej dyspozycji. W najbliższym czasie w ofercie ośrodka pojawią się nowe promocje. Nie przegapcie tych okazji