Speed-Ball

Przywieźli 7 medali z ogólnopolskich zawodów

Przywieźli 7 medali z ogólnopolskich zawodów

Zawodnicy z naszego regionu startujący w dwóch konkurencjach w ramach II Ogólnopolskich Zawodów Speed-Ball o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa przewieźli 7 medali

 W turnieju wystartowało około 50 zawodników z różnych stron Polski. Rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodniczek i zawodników.

Stowarzyszenie Sportownia wystawiło 10 zawodników z Gminy Myślenice oraz 4 zawodników z Gminy Dobczyce. Łącznie czternastoosobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali (3 złota, 2 srebra oraz 2 brązy).

Na podium stanęli:

Wiktoria Murzyn (Speed-ball Myślenice) - złoto w super solo OPEN
Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) - złoto w super solo U14
Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) - złoto w grze singlowej U14
Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce) - srebro w super-solo U14
Zbigniew Bizoń (Speed-ball Myślenice) - srebro w super - solo OPEN
Tomasz Bizoń (Speed-ball Myślenice) - brąz w super - solo OPEN
Jakub Janczak (Speed-ball Poręba) - brąz w super - solo U14

Zbigniew Bizoń, trener grup działających przy stowarzyszeniu: Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich podopiecznych. Wszyscy ciężko pracowali, gdyż w okresie wakacyjnym trenujemy średnio cztery razy w tygodniu. Te zawody to przedsmak najważniejszej imprezy jaką są Mistrzostwa Polski zaplanowane na początek września. Nie składamy broni. Trenujemy by za miesiąc walczyć o najwyższe lokaty.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 5 lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej