Dobczyce

Tomasz Suś do drifterów: Nie życzę sobie, abyście robili "kręciołki" po nocach na naszym terenie

Tomasz Suś do drifterów: Nie życzę sobie, abyście robili "kręciołki" po nocach na naszym terenie
Parking przy ul. Podgórskiej w Dobczycach od lat przyciąga fanów motosportu. Najczęściej spotykają się przy scenie, gdzie spędzają czas.

"Chcę skończyć z tym, co dzieje się na parkingach przy ul. Podgórskiej, bo to jest żenujące. Pytam po co to robić? Po co niszczyć mienie gminne? Jako burmistrz nie życzę sobie, abyście robili takie "kręciołki" po nocach na naszym terenie. Zrobię wszystko, aby ukarać takich ludzi - zapowiada burmistrz Dobczyc Tomasz Suś

Każde miasteczko ma takie miejsce. Najczęściej są to parkingi lub duże wybrukowane, albo pokryte asfaltem place z dala od centrum.  Tu rozpoczyna się wiele weekendowych imprez i tu spędza się ciepłe wieczory. W przeciągu ostatnich lat zmienił się sposób spędzania wolnego czasu, a zmotoryzowani młodzi ludzie coraz częściej spotykają się na tzw. "spotach", gdzie przyjeżdżają samochodami, motocyklami i skuterami. W Dobczycach taką rolę pełni parking przy ul. Podgórskiej przy scenie. Na zachowanie fanów motoryzacji uwagę zwracają mieszkańcy, którzy problemem zainteresowali nie tylko burmistrza, ale i policję. 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Tomasz Suś wyraźnie zaznaczył, że chce skończyć z tym, co się dzieje się w tym miejscu. W tej sprawie spotykał się nie tylko z mieszkańcami Dobczyc, ale również z komendantem policji, który uważa to zadanie za priorytetowe. Zarówno mieszkańcom jak i gospodarzowi gminy najbardziej przeszkadzają tzw. "kręciołki", "palenie gumy" i "próby driftu" po których na parkingu pozostaje nie tylko hałas, ale też czarne ślady opon. 

Tomasz Suś, burmistrz Dobczyc: Chcę skończyć z tym, co dzieje się na parkingach przy ul. Podgórskiej, bo to jest żenujące. Trochę się dziwię, że do tej pory nie stanęły tam kamery, albo inne zabezpieczenia. Proszę zobaczyć jak wygląda kostka pod sceną. "Kręciołki", to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. Może warto przemyśleć ten temat i wyjechać na tory gokartowe, a nie na kostkę, nie na nowy asfalt i kręcić na nim kółeczka.

Ogarnia mnie wielka złość. Nie dziwię się mieszkańcom, kiedy o godz. 22 czy 23 ktoś w tym miejscu driftuje. To szaleństwo! Nie potrafimy się wstrzymać!? Tego nie robią osoby małoletnie, tylko dorosłe, które jeżdżą samochodami. Pytam po co to robić? Po co niszczyć mienie gminne? Zapiszcie się ludzie, którzy tam jeździcie na jakieś wyścigi. Jako burmistrz nie życzę sobie, abyście robili takie "kręciołki" po nocach na naszym terenie.

Zrobię wszystko, aby ukarać takich ludzi. Będę zgłaszał takie sprawy do prokuratury, albo do sądu. Bierzemy się za to mocno! Jeśli ktoś widzi, niech zrobi zdjęcie, zapisze numer rejestracyjny i zadzwoni na policję. Bardzo się cieszę, że nowy komendant podjął wyzwanie i mówi, że to jest da niego priorytet.

Pełne przemówienie burmistrza na ten temat rozpoczyna się w 43 minucie wideorelacji z sesji rady:

 

Dobczyce mają parking przy zaporze, Myślenice "Małpi Gaj"

"Najpierw na 'małpi', a potem się zobaczy" - to jeden z pomysłów na spędzanie czasu lub imprezę mobilną w Myślenicach. Tak jeszcze w 2016 roku opisywaliśmy jeden z popularnych sposobów młodych ludzi na spędzanie czasu . Tzw. "Małpi Gaj" to parking na Zarabiu, który po zmroku wypełnia się samochodami. Tu zjeżdżają się auta pełne młodych ludzi i to często w tym miejscu rozpoczyna się weekendowa impreza lub objazd po mieście i okolicach.

To nie tylko miejsce spotkań, ale również rozgrzewka przed wypadem do dyskoteki. Tu młodzi kierowcy prezentują nie tylko swoje samochody, ale i umiejętności o czym świadczą ślady spalonych opon. W zimie plac spełnia również funkcję toru do driftu po lodzie lub śniegu. 

Którego z gospodarzy gmin powiatu myślenickiego najchętniej zaprosiłbyś na rodzinny obiad?

 • Artur Grabczyk
 • Piotr Hajduk
 • Marek Kluska
 • Bogumił Pawlak
 • Tadeusz Pitala
 • Tomasz Suś
 • Kazimierz Szczepaniec
 • Jarosław Szlachetka
 • Wacław Żarski
 • Zobacz wyniki
 • Artur Grabczyk Artur Grabczyk 5%
 • Piotr Hajduk Piotr Hajduk 9%
 • Marek Kluska Marek Kluska 5%
 • Bogumił Pawlak Bogumił Pawlak 16%
 • Tadeusz Pitala Tadeusz Pitala 7%
 • Tomasz Suś Tomasz Suś 21%
 • Kazimierz Szczepaniec Kazimierz Szczepaniec 4%
 • Jarosław Szlachetka Jarosław Szlachetka 28%
 • Wacław Żarski Wacław Żarski 5%
 • Głosów: 1265

Powiązane tematy

Komentarze (27)

 • mirek@ 3 wrz 2019

  i skończą się drifty jak teraz mieszkancy i pan burmistrz zaczna to zglaszac na policje... i wszyscy przyjada do myslenic, bo u nas nikt nie widzii motoryzacyjnego problemu :)

  29 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 wrz 2019

  Temat analogiczny do crossów i quadów na szlakach turyst. i lasach - kogoś kręci, niech to robi na swoim podwórku, najlepiej kostce pzed swoim domem. Niszczenie mienia publicznego i formy aktywności w miejscach do tego nie przeznaczonych powinno być niwelowane zdecydowanymi akcjami policji. I niech sami wyczyszczą nawierzchnię ew. pokryną koszty.

  28 7 Odpowiedz
 • 3 wrz 2019

  Postawić "bramę" i po "dysze" za wjazd na "kręcioły". Albo gmia zacznie logicznie zarabiać albo "drifterzy" przeniosą się gdzie indziej. A nie tam od razu "karać". No ale tak to jest jak u władzy brakuje biznesmena... Dojechały by food truck'i i mega impreza. Panie Suś.

  32 26 Odpowiedz
 • 3 wrz 2019

  Minusujcie dowoli. Nie ma placów, nie ma miejsc dla ludzi ktorzy chcieliby(byc moze) cos osiagnac. Luz, zrobcie 100km sciezek rowerowych bo w/g wladz wszyscy chca jezdzic na rowerach i spacerowac. Oczywiscie bedziecie narzekac, ale spojrzcie z 2ej strony na osoby ktore naprawde chcialyby cos osiagnac?? Nie pochwalam próbna drogach publicznych!!!!!! Ale bez jaj, parking, gdzie kazdy stoi przy wlasnym aucie, wypicowanym, umytym w kazdą sobote i obserwujacym jak ktos, kto cos potrafi, daje popis!!! Ludzie! Narzekacie jak młodzi pija w parkach w weekendy, narzekacie jak dojdzie do jakiejs bójki bo młodziezy sie "nudzi".....na litość Boska przeciez każda osoba, która chce cos sie nauczyc, chce cos osiagnąc musi gdzies zacząc!!! Wystarczylo by raz na jakiś czas udostępnic młodym ludziom taki parking z zapleczem i np. doradzctwem osoby juz doświadczonej w takich jazdach, żeby same zobaczyły ze do tego są potrzebne odpowiednie warunki i miejsca.

  32 29 Odpowiedz
 • 3 wrz 2019

  mi się już nie chce wypowiadać na ten temat......wszystko jest w motowątkach na M-I, jak jeszcze chciało mi się organizować podjeżdżawki dla młodych gniewnych. Potem złapali się za to starzy i ...... mamy co mamy: zlot staroci (super fajnych nie powiem, też mnie to kręci) i z drugiej strony cysterny benzyny pomieszanej z adrenaliną. Nie dacie im tego upuścić to nawet nie liczcie że ich ujarzmicie :-) ...... to taki Jarocin i Metalmania lat 80tych tylko w motowydaniu. To taki ich niemy przekaz tylko przy najpiękniejszych zapachach gumy i super muzyce od R4 turbo przez R6 po V8. W latach 80tych byliśmy dla większości naćpaną kulą u nogi teraz Ci sami obecnie są mordercami z benzyną zamiast krwi......jedno i drugie to była i jest gówno prawda. Wystarczy ogarnąć tą pasję :-))) ....skoro i tak ją nie wygasicie ani nie złapiecie czy stłumicie.
  https://www.youtube.com/watch?v=GUz3CK0Yi-o
  tam się świetnie bawią ....całe rodziny :-)

  26 21 Odpowiedz

Zobacz więcej