logo-web9
Myślenice

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema

To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwają do końca października. Na razie całkowicie zamknięty jest na nich ruch samochodowy, a piesi mogą się poruszać wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema. Na odcinku ulicy Gałczyńskiego od ul. Słowackiego do zatoki parkingowej w okolicy sklepu warzywnego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

W ramach rekompensaty mieszkańcy i przedsiębiorcy korzystający z parkingów na ul. Bema i Gałczyńskiego mogą parkować w ramach posiadanych zezwoleń w strefach na terenie całego miasta. Natomiast samochody dostawcze (do 3,5 tony) z towarem dla sklepów przy wspomnianych ulicach, mogą wjeżdżać na płytę Rynku.

Utrudnienia potrwają do listopada 2020 roku

W listopadzie i grudniu planowane są prace na ul. Jordana oraz Klakurki. W ostatni miesiąc tego roku remont rozpocznie się na ul. T. Kościuszki, a przewidywany termin jego zakończenia to luty 2020 roku. Przez luty i marzec robotnicy będą pracować na Placu Kilińskiego, a w marcu rozpocznie się dwumiesięczny etap prac na ul. Kilińskiego.

Prace w samym Rynku mają się rozpocząć w kwietniu przyszłego roku i potrwać do listopada. Przez kwiecień i maj firma skupi się na części południowo-zachodniej; maj i czerwiec to miesiące, gdy robotnicy będą pracować na części południowo-środkowej; południowo-wschodnią częścią Rynku zajmą się w czerwcu i lipcu; prace na północno-wschodniej części zaplanowano na lipiec i sierpień; część północno-środkowa będzie remontowana przez sierpień i wrzesień, natomiast północno-zachodnia od września do października włącznie. Ostatni etap prac zaplanowano na północną pierzeję Rynku - od października do listopada 2020 roku włącznie.

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Inwestycja została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Weź udział w sondażu!

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Więcej na temat rewitalizacji

Weź udział w sondażu!
Zobacz więcej
Czytaj komentarze!