Siepraw

Gmina chce budować ścieżki wokół zbiornika, ale ciągle nie znalazła wykonawcy

Gmina chce budować ścieżki wokół zbiornika, ale ciągle nie znalazła wykonawcy
Czy przy ogłoszeniu trzeciego przetargu uda się gminie rozpocząć inwestycję?

Nadal nie rozstrzygnięto przetargu na ścieżki rowerowe wokół Zatoki Zakliczyńskiej przy Zbiorniku Dobczyckim. W pierwszym przetargu oferta przewyższała możliwości finansowe gminy, za drugim razem, gdy cena była przystępna - wykonawca nie podpisał umowy. Czy przy ogłoszeniu trzeciego przetargu uda się gminie rozpocząć inwestycję?

Jak podczas X sesji rady gminy mówił wójt Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw); trwają prace przy aktualizacji dokumentacji projektowej na budowę ścieżek rowerowych wokół Zatoki Zakliczyńskiej na Zbiorniku Dobczyckim.

Tadeusz Pitala, wójt gminy Siepraw: Przy pierwszym z przetargów, oferta znacznie przewyższała nasze możliwości, z drugiego przetargu z kolei była do przyjęcia, ale wykonawca nie podpisał umowy. Część dokumentacji była przygotowana na pozwolenie na budowę, a część na zgłoszenie i te drugie straciły swą ważność i musimy je odnowić.

Dodał również, że ma to związek z przeciągającą się procedurą, wcześniej oceny wniosków, później wydzierżawienia terenu od Polskich Wód, a ostatecznie po unieważnieniu 2 przetargów. Podkreślił, że w najbliższym czasie gmina powinna uzyskać pozytywną decyzję starostwa powiatowego i będzie po raz trzeci już ogłaszać przetarg na ścieżki wokół Zbiornika Dobczyckiego.

 

Budowa ścieżek to wynik porozumienia jakie w 2014 roku burmistrzowie Dobczyc i Myślenic oraz wójt Sieprawia podpisali na potrzeby wspólnego projektu pt. "Zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Dobczyckiego”. W ramach umowy gminy opracowały dokumentację projektów, które obejmują budowę ścieżki rowerowej przebiegającej przez tereny wymienionych gmin okalając zalew.

Powiązane tematy

Wydobyć pamięć z dna jeziora
Reportaż 0

Wydobyć pamięć z dna jeziora

„Droginia to wyjątkowy kawałek miejsca na ziemi, to historia ważna dla lokalnego dziedzictwa kulturowego. Czas by zrozumieć, że wszyscy mieszkańcy zatopionej...

Komentarze (8)

 • Zofia 11 paź 2019

  zeby tylko nie zbudowali jak w myslenicach przy domkach dzialkowych sciezki z kostki brukowej przeciez to porazka

  18 1 Odpowiedz
 • 11 paź 2019

  Taka ścieżka powinna tam być przynajmniej już od 10 lat !!! Pozdrawiam wszystkich kochających rower .

  16 1 Odpowiedz
 • 11 paź 2019

  Przy działkach ścieżka kończy się donikąd, a właściwie nie, na głównej...ulicy Osieczan

  10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 paź 2019

  ja zbuduje tylko zapłaćcie to co obiecujecie w walkach wyborczych a nie dymajcie przedsiębiorców !!!!

  5 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 3 lis 2019

  Odwiedziłem ścieżkę rowerowo biegową Zacząłem z pod działek "Porabia" w stronę mostu i tam ścieżka się skończyła Pod mostem jej nie ma. Brakuje około 50 m. do połączenia z tą już istniejącą za mostem Dlaczego nie ma połączenia? Dziwne to. Dobrze że jest sucho a jak będzie błoto a tam zazwyczaj jest, to co mam mieć w plecaku gumiaki? Zupełnym bezsensem było zbudowanie dublowanego chodnika drogi od mostu w stronę Osieczan Bez tej łącznicy pod mostem nie da się tego inaczej określić a całość bez połączenia to jakiś niefortunny projekt zwłaszcza, że i tak dołącza do chodnika w Osieczanach Co dalej???

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej