Siepraw

Pożar w domu wielodzietnej rodziny

Pożar w domu wielodzietnej rodziny

Syreny jednostek gminy Siepraw zawyły w niedzielne popołudnie. Okazało się, że to pożar w budynku mieszkalnym. W trakcie dojazdu pierwszego zastępu OSP rodzina ewakuowała się z budynku - 8 osób, w tym 7 dzieci, natomiast ratownicy pomogli w ewakuacji ojca z niepełnosprawnym 2,5 letnim dzieckiem przy użyciu drabiny z balkonu pierwszego piętra

Strażacy po wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzili pożar pomieszczenia gospodarczego.  Rozwinięto węże gaśnicze i podano dwa prądy wody na palące się elementy pomieszczenia gospodarczego.

Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach: Równocześnie udzielono pomocy poszkodowanemu dziecku, poprzez kontrolę funkcji życiowych, tlenoterapię. Wezwano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował osobę niepełnosprawną wraz z matką na obserwację do szpitala. Do lokalizacji źródeł ognia wykorzystano kamerę termowizyjną. Usunięto spalone elementy wyposażenia z pomieszczenia gospodarczego, sprzęt ogrodniczy, opony na zewnątrz w celu ich dogaszenia. Wykorzystując agregat oddymiający usunięto dymy, gazy pożarowe powstałe na wskutek spalania się opon, przewietrzono i sprawdzono na obecność CO pomieszczenia całego budynku. Zagrożenia już nie było. W akcji udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Siepraw, OSP Łyczanka oraz OSP Czechówka.

Komentarze

Zobacz więcej