Speed-Ball

Pierwsze Mistrzostwa Polski Seniorów w Myślenicach

Pierwsze Mistrzostwa Polski Seniorów w Myślenicach
Fot. Arkadiusz Żak

Są aktywni, ambitni i spragnieni innowacji. Swoją postawą mogą zawstydzić niejednego młodego człowieka. W miniony weekend do Myślenic zjechali seniorzy z południowej i centralnej Polski, aby rywalizować podczas I Mistrzostw Polski Seniorów w Speed-ballu

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora oraz organizacji zrzeszających seniorów z Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska oraz ziemi łódzkiej skrzyżowali swoje rakiety podczas Mistrzostw Polski w speed-ballu dedykowanych seniorom. W zawodach wzięło udział 30 zawodników, którzy walczyli o najwyższe lokaty w grze na czas oraz w grze singlowej. Zawody odbyły się w formule dwóch turniejów z podziałem na płeć.

Izabela Janczak-Bizoń, Stowarzyszenie Sportownia: To co się wydarzyło w miniony weekend przerosło nasze oczekiwania. Zawody finałowe przy udziale seniorów to było jedno z najbardziej wzruszających wydarzeń w tym roku. Seniorzy pokazali nam niesamowite zaangażowanie i byli przygotowani do zawodów. Ten potencjał trzeba wspierać.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku i od tego czasu rozwija się także w naszym regionie. Na ziemi myślenickiej powstała także pierwsza w Polsce grupa seniorów trenujących speed-ball. Prekursorem i założycielem grupy był śp. Stefan Patyk z UTW Myślenice.

Na podium stanęli:

Super - solo Seniorek:
1.  Maria Smolarska (UTW Drzewica)
2. Danuta Fugas (AWS Wojkowice)
3. Irena Kwiecień (UTW Drzewica)

Super - solo Seniorów:
1. Andrzej Marie (AWS Wojkowice)
2. Bogdan Piekarski (UTW Drzewica)
3. Józef Barański (Stowarzyszenie Radość Życia w Wałbrzychu)

Gra singlowa Seniorek:
1. Maria Smolarska (Speed-ball Drzewica)
2. Halina Liszka (UTW Lipnica Murowana)
3. Halina Pressel (Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku)

Gra singlowa Seniorów:
1. Andrzej Marie (AWS Wojkowice)
2. Józef Trojanowski (UTW Lipnica Murowana)
3. Stefan Kowal (UTW Drzewica)

 

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej