Kultura

Piotr Szewczyk: To może być rewolucja w ofercie kulturalnej Myślenic

O Myślenickim Towarzystwie Kultury - organizacji, która będzie zajmować się działalnością kulturalną w naszym mieście mówi jej prezes Piotr Szewczyk

Dlaczego zdecydowali Państwo powołać Myślenickie Towarzystwo Kultury?

fot. Mieczysław Nowak
 Motyw był bardzo prosty. Główną ideą było i nadal jest prowadzenie działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” i z takim właśnie zamiarem powołaliśmy towarzystwo. Chcemy rozwijać działalność zespołu i pracować na jego kolejne sukcesy. W chwili obecnej z różnych przyczyn praca zespołu napotyka na problemy, które właśnie poprzez towarzystwo chcemy przezwyciężyć. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Jesteśmy po wszystkich stosownych ustaleniach z władzami Miasta i Gminy Myślenice oraz kierownictwem Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. W sądzie trwają ostatnie procedury związane z rejestracją osobowości prawnej. Myślę, że od maja będziemy wraz z zespołem pracować na własny rachunek. Oczywiście mamy zapewnienie wsparcia ze strony gminy, która od samego zarania „Ziemi Myślenickiej” jest jej głównym mecenasem. Bez tego wsparcia zespół nie ma racji bytu.

Co się zmieni?

Mogę powiedzieć lakonicznie, że nic i wszystko. Po pierwsze nie będziemy już pod nadzorem Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, co umożliwi dywersyfikację naszej oferty. Po drugie, jako autonomiczna organizacja będziemy mieli więcej możliwości prowadzenia zajęć nie tylko z zakresu muzyki, tańca i śpiewu ludowego, ale także na innych obszarach. Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, z którymi chcemy podpisać stałą umowę współpracy.

To może być prawdziwa rewolucja w ofercie kulturalnej naszego miasta. Mamy nadzieję, że wreszcie coś się ruszy, a mieszkańcy będą mogli powszechnie uczestniczyć w naszych projektach. Pracujemy nad zróżnicowaną ramówką będzie coś dla dzieci, młodzieży, dorosłych, rodzin, przyjaciół – jednym słowem dla każdego. Mamy za sobą wielu ludzi, którzy chcą wyjść z ukrycia i zrobić coś dla tego miasta. Nawet Państwo nie zdajcie sobie sprawy ile twórców czeka na taką możliwość. Ile wspaniałych pomysłów nie będzie lądować już w przysłowiowej szufladzie. To oczywiście wymaga czasu, ale z takim zespołem ludzi sprostamy wszystkim wyzwaniom.

A skąd stowarzyszenie będzie brać na to pieniądze?

Umowa między Miastem, Ośrodkiem Kultury i Towarzystwem jest taka, że gmina nadal będzie finansować na niezmienionym poziomie działalność zespołu, a ten nadal będzie miał status artystycznej reprezentacji miasta. W ramach pewnego rodzaju kontraktu gmina stworzy nam możliwości prowadzenia działalności zespołu. Mam na myśli udostępnienie stosownych sal do ćwiczeń w MOKiS (widowiskowa, lustrzana, kameralna), kostiumów, rekwizytów, opracowań muzycznych – wszystkiego tego co zespół zgromadził przez lata swojej działalności. Taki model przekazywania pewnych obszarów działalności sprawdza się w praktyce bardzo dobrze. Przykładów nie trzeba szukać daleko – wystarczy spojrzeć na Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Myślenicach, które z pomocą miasta świetnie sobie radzi.

Ta sytuacja gwarantuje nam jednak finansowanie wyłącznie działalność zespołu i nic po za tym. Dodatkowe pieniądze na inne zajęcia planujemy pozyskiwać w ramach konkursów, dostępnych mechanizmów finansowych dla NGO, sponsorów i zajęć odpłatnych. Mamy w tym spore doświadczenie i sukcesy. Skutecznie potrafimy przygotować stosowne aplikacje ściągając pieniądze z różnych instytucji. Organizacja wszystkiego zajmie trochę czasu – sam fakt, że oprócz miejsca na prowadzenie działalności „Ziemi Myślenickiej” nie mamy swojego lokalu utrudnia sytuację, ale pracujemy nad tym.

Gdzie będą realizowane wspomniane wcześniej zajęcia?

Będąc w Kanadzie miałem okazję doświadczyć rozwiązania, w którym jedna główna organizacja korzysta z zasobu mniejszych w ten sposób organizując sieć różnych inicjatyw. Każdy oczywiście ma z tego wymierne korzyści. Proszę pamiętać, że Myślenickie Towarzystwo Kultury nie działa w celu osiągania komercyjnego zysku. W naszą ofertę będziemy angażować szkoły, przedszkola, prywatne centra rekreacji i animacji, które przecież dysponują sporym kapitałem i zapleczem, które można wykorzystać. To się sprawdza i mam nadzieję, że u nas też okaże się dobrym rozwiązaniem. Z czasem „dorobimy” się siedziby z prawdziwego zdarzenia – wszystko wymaga czasu. Najważniejsze, że coś drgnęło w sprawie kultury i będziemy mieć mam nadzieje do czynienia ze świeżym i oryginalnym jej powiewem.

Kiedy ruszy stowarzyszenie? Jakie plany na początek działalności?

Na początek trzeba się przede wszystkim porządnie zorganizować. Bez tego ani rusz. Niezależnie od tego przejmiemy całość działalności zespołu „Ziemia Myślenicka” tak, by zapewnić grupie kontynuację, a co najważniejsze nie stracić sezonu artystycznego i wykorzystać wakacje dając koncerty w kraju i za granicą. W trakcie będziemy pracować nad całą resztą. Zastanawiamy się nad badaniami społecznymi dotyczącymi oczekiwań kulturalnych mieszkańców miasta i gminy, tak by sprostać oczekiwaniom lokalnego rynku usług kulturalnych. Być może uda się je przeprowadzić wraz ze studentami socjologii – pracujemy na tym. To było by pierwsze takie opracowanie. Szeroka grupa respondentów dałaby obraz tego jakie mamy oczekiwania względem kultury.

Ten rok jest już trochę zmarnowany. Większość konkursów na dofinansowanie już się skończyła i będziemy musieli zaczekać na koniec roku, jak zostaną ewentualne „spady” i ogłoszone zostaną kolejne nabory. Od nowego roku przygotujemy się z całym kompletem projektów, jakie będą rezultaty trudno przewidzieć, ale jesteśmy dobrej myśli.

Kto jest we władzach Myślenickiego Towarzystwa Kultury i kto będzie czuwał nad kwestiami organizacyjnymi i merytorycznymi?

Nie ma jednej osoby, która znałaby się absolutnie na wszystkim. Ponieważ obszar naszych działań będzie bardzo zróżnicowany oprócz władz towarzystwa powołamy Radę Programową złożoną z wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin artystycznych, społecznych i kulturowych, którzy swoją wiedzą, autorytetem i doświadczeniem będą czuwać nad merytoryką działań. Ponadto przy  towarzystwie będą konsultanci specjalizujący się w różnych zagadnieniach: sztuki wizualnej, edukacji plastycznej, folkloru, tańców (ludowych, współczesnych, towarzyskich, klasycznych), naukowych, społecznych, itp. Do prowadzenia swoich spraw towarzystwo będzie zatrudniać pracowników, instruktorów, koordynatorów, administrację, itp. Wszystkie władze Myślenickiego Towarzystwa Kultury będą pracować za darmo.

Zarząd tworzą: Piotr Szewczyk – prezes, Kamil Kmieciak – sekretarz, Elżbieta Węgrzyn – skarbnik, Jan Ślósarz – członek zarządu, Karolina Druzgała – członek zarządu.

Komentarze

 • 14 kwi 2011

  o moze byc ciekawie, zobaczymy w jakim kierunku to pojdzie

  Odpowiedz
 • Dorota Ruśkowska 14 kwi 2011

  Życzę sukcesów!!

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Mam pytanie to jest prywatna inicjatywa czy gminna ?

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  ale powolanei tego stowarzyszenia oznacza ze kultra nie bedzie zajmowal sie juz mokis?

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Zespołowa

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  [quote=gość: mer] ale powolanei tego stowarzyszenia oznacza ze kultra nie bedzie zajmowal sie juz mokis? [/quote]
  Nie Towarzystwo będzie inicjowało dodatkowe działania związane z kulturą. Będzie zwyczajnie proponował coś więcej.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Mam nadzieje, że oferta kulturalna nie będzie sie obijac wyłacznie o tańce ludowe w kolorowych strojach bo to może i fajne jest ale co to komu tak naprawde daje? (poza tym, że zespół po świecie sobie pojeździ)
  Mam nadzieje, że wreszcie w tym mieście ruszy na szerszą skale promocja literatury, poezji i sztuk plastycznych. Już nie dla mnie ale może dla najmłodszych...
  A piszę w tym temacie gdyż równolegle śledzę temat wywiadu SEDNA z P. Madejem i w konfrontacji porównawczej dotyka mnie pewne politowanie co do tego drugiego artykulu.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  czemu politowanie? w jakim sensie?

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 14 kwi 2011

  Brawo Piotrek! MOKiS to antykulturalny twór który jedynie was ograniczał. Gratulacje, że udało wam się z niego wyrwać. Życzę sukcesów i realizacji planów.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Politowanie w sensie tego czym zajmuje sie ta gazeta. Nieustanne pieszczenie medialne garstki ludzi którzy snują sobie jakieś dewagacje na ciągle jeden i ten sam temat czyli wysypisko. Jakieś samozwańcze stowarzyszenie garstki dla garstki nie mające niz wspólnego z dobrem kogokolwiek więcej niż ich samych.
  Brawo za inicjatywę kulturalna dla miasta Myślenice. Piotrek Szewczyk to człowiek który chciałby wiele ale nie zawsze wiele może. mam nadzieje, że kiedys cos z tego będzie. Dobrze odpocząc od wycinki drzew, cen wody, remontu Zarabia, BUSów, Galerii i przeczytac coś innego. A nie tylko w koło to samo i to samo.

  1 Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  to prawda sedno tylko narzeka nie dostrzega nic pozytywnego a tu prosze jest co poczytac

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Typowy człowiek (pewnie ja sam także) gdyby pojechał do Kanad to by wrócił i oglądał zdjęcia jak to fajnie było w tej Kanadzie, jak tam ładnie, co za klimat itp bzdury.
  A tu chłopak wrócił z przemyśleniami dotyczącymi tamtejszej organizacji działań kulturalnych.
  To plus.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Lakukaracza
  doktor Karel Sova wygłosił kiedyś takie zdanie: gdyby głupota miała skrzydła to Pani unosiła by się w powietrzu niczym gołębica.
  Mógłbyś wydrukować je sobie na kartce, wsadzić w ramki, i używać zamiast lusterka. A od czasu do czasu pożyczyć siędzącemu obok Patrykowi_K
  Zorientowani wiedzą, że przyczyna powstania Stowarzyszenia leży w relacjach Pana Piotra z Panią Anitą i pomyśle na inny sposób niż poprzez dotację dla MOKiS finansowanie Ziemi Myślenickiej z budżetu Gminy.
  Nie wiem po co mieszasz do tego SEDNO?
  Zauważ, że nawet najlepszy koncert tego skądinąd sympatycznego Zespołu estradowego nie rozwiąże problemów myśleniczan, które nie wiadomo z dlaczego umieszcza w tym wątku. Idź lepiej zrobić sobie kawę i zjeść batonika jak nie masz nic lepszego do roboty niż wypisywanie pierdół.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  I jeszcze tak dla porównania Ziemia Myślenicka to pewnie zaledwie kilkadziesiąt tysięcy z kieszenie podatników rocznie, a śmietnik to 47 milionów. tyle w kwestii wagi problemów i Twojego bezsensownego zestawiania ich w dyskusji o kulturze komentatorze z bożej łaski.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Prawda jest, że idea Towarzystwa powstała, jako alternatywa w skomplikowanej sytuacji. Prawdą jest też, że pierwotne założenie dotyczyło prowadzenia wyłącznie Zespołu „Ziemia Myślenicka”, ale na etapie konstruowania formy nowej organizacji podjęliśmy decyzję, że będziemy się starać zagospodarować szersze pole kultury związane nie tylko z tańcem i muzyką ludową, ale także literaturą, sztuką, integracją społeczną, historią, fotografią, edukacją, itp. Nie samym folklorem kultura żyje, a współpracę i chce podjąć z nami działań deklaruje wielu różnych twórców i to nie ludowych. Czy to wszystko się uda? Ja wierzę, że tak, ale wszystko czas pokaże. Dla nikogo nie będziemy stanowić konkurenci, ale możemy proponować naszą ofertę kulturalną. Kwestia wyboru pozostaję decyzją indywidualną każdego człowieka.
  Piotr Szewczyk

  1 Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Gratulacje dla Państwa sprawę temat ZPiT sprowadzacie do tematu śmietniska <BRAWA> <OWACJE NA STOJĄCO>

  Piotrku mam tylko pytanie czy towarzystwo będzie się koncentrować tylko i wyłączenie na ZPiT czy rozszerzy swoją działalność na inne dziedziny kultury. Jak mówi ciocia Wiki - Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania).
  Czyli kultura to pojęcie bardzo rozległe.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  [quote=gość: Michał K] Piotrku mam tylko pytanie czy towarzystwo będzie się koncentrować tylko i wyłączenie na ZPiT czy rozszerzy swoją działalność na inne dziedziny kultury. Jak mówi ciocia Wiki - Kulturę można określić jako ogół wytworów ludzi, zarówno materialnych, jak i niematerialnych: duchowych, symbolicznych (takich jak wzory myślenia i zachowania).
  Czyli kultura to pojęcie bardzo rozległe. [/quote]

  Nie. Jak pisałem wcześniej idea ewoluowała i z założenia: "pracujemy wyłącznie dla Zespołu" przeszliśmy do czegoś więcej. Chcemy podjąć temat animacji życia kulturalnego w mieście w różnych dziedzinach, nie tylko folkloru. Dlatego przyjęliśmy nazwę Myślenickie Towarzystwo Kultury, bo nie chcemy się ograniczać do jednej dziedziny. Nie chcę jeszcze zdradzać jakie, ale będziemy łączyć różne elementy kultury, które z folklorem mają nie wiele wspólnego. Jak powstanie ramówka współpracy i oferty będziemy na bieżąco informować. Jak już pisałem, czy się uda... nie wiem.. Ja wierzę, że tak i z całą grupą ludzi, która pracuje na rzecz Towarzystwa będziemy nad tym pracować
  Piotr Szewczyk

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  [quote=gość: ziemia kanadyjska] Lakukaraczadoktor Karel Sova wygłosił kiedyś takie zdanie: gdyby głupota miała skrzydła to Pani unosiła by się w powietrzu niczym gołębica.Mógłbyś wydrukować je sobie na kartce, wsadzić w ramki, i używać zamiast lusterka. A od czasu do czasu pożyczyć siędzącemu obok Patrykowi_KZorientowani wiedzą, że przyczyna powstania Stowarzyszenia leży w relacjach Pana Piotra z Panią Anitą i pomyśle na inny sposób niż poprzez dotację dla MOKiS finansowanie Ziemi Myślenickiej z budżetu Gminy.Nie wiem po co mieszasz do tego SEDNO?Zauważ, że nawet najlepszy koncert tego skądinąd sympatycznego Zespołu estradowego nie rozwiąże problemów myśleniczan, które nie wiadomo z dlaczego umieszcza w tym wątku, skunksie. Idź lepiej zrobić sobie kawę i zjeść batonika jak nie masz nic lepszego do roboty niż wypisywanie pierdół. [/quote]
  Po pierwsze to nie dr Sova a Sztosmajer prostaku po drugie jak masz jakies frustracje i doły psychiczne to teraz to się leczy. Zlikwidujmy zespół a uzyskane srodki przeznaczmy na zaspokojenie potrzeb najlepiej fizjologicznych to by ci zapewne odpowiadało .

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Nigdzie nie napisałem słowa krytyki wobec Ziemi Myślenickiej dziewczynko. to po pierwsze.
  Po drugie trochę szacunku dla ludzi, z których podatków jest finansowana działalność zespołu, potrzebna i chwalebna też by się należało.
  Po trzecie, rzeczywiście Sztrosmayer i to jest jedyna sensowna uwaga z Twojego komentarza.
  Po czwarte mój post dotyczył innego problemu, w zasadzie chodziło mi o niezanieczyszczanie dyskusji przez Lakukaraczę bezsensownymi i prostackimi docinkami a Ty sie naucz czytać ze zrozumieniem.
  Mam nadzieję, że nie jesteś członkinią stowarzyszenia bo jeśli taką kulturę miałoby lansować....

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Nie jestem członkinia stowarzyszenia, nie cierpie natomiast myślenickich nudziarzy-malkątentów którzy sami nic nie robią i nic im nie pasuje.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  do Belissa - uważam że powinnaś sobie w swoich wypowiedziach darować wyrażenia typu : cytuję "prostaku"
  nie wypada ......

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Ciekawe gdzie będziecie występować jak MOKiS przerobią na kino. Gdzie się pomieścicie z tymi wieeeelkimi kieckami ;)

  Na Górnym w Domu Ludowym troszkę ciasnawo a i widowni brak..

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Ręce opadają .Brak edukacji kulturalnej,samodegradacja kulturalna mieszkańców,dominująca w społeczeństwie wódka,mecze,tabloidy.Szczekacie jedni na drugich zapominając o tym,ze jesteśmy Polakami. Niemcom nie udało sie tego zrobić ,ale my sobie poradzimy z własna kulturą .Raz,dwa ją zniszczymy. Cieszmy się, ze ludziom Pana Szewczyka się chce ratować nasze dziedzictwo,naszą tożsamość. A widownie my sami stanowić powinniśmy.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Brawo Panie Piotrze oraz gorące brawa dla wszystkich tworzących Stowarzyszenie. Życzę samych sukcesów i mniej problemów niż dotychczas.

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Sprawa jest jedna: PIOTR SZEWCZYK MUSI ODEJŚĆ !! :)

  Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 14 kwi 2011

  Pamiętam jak Piotrek stawiał pierwsze kroki jako przewodniczący samorządu w mojej podstawówce tj.w 3...uuu kiedy to było..a teraz pan prezes..no no się robi kariere ciekawe kiedy wpadnie na pomysł by działać bardziej jako polityk...no ale gratuluje ze wkońcu instytucje zaczynają się odcinać od MOIKS...bo nie ma się co dłużej z nimi trzymać...pociągli by Ziemię Myślenicką na dno pewnie..

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  strasznie górnolotne, to co głosi Prezes, będziemy się przyglądać z ciekawością

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Dokładnie! dość już tego PIOTR SZEWCZYK musi ODEJSC!!!!!!

  1 Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Polacy to najbardziej skomplikowany naród świata;
  Jak coś się robi dobrego to się niszczy bo coś się robi
  a jak się nic nie robi to się niszczy że się nic nie robi
  TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE!!!

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Przychodzi mi na myśl: Balcerowicz musi odejść! Balcerowicz musi odejść! ;-) ;-) ;-)

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Jak tego gościa zrobili szefem kapeli to już mam obraz jaki poziom reprezentuje.
  Chwali**pa nr 1, a cienias jakich mało...

  Odpowiedz
 • 14 kwi 2011

  Właśnie problem w tym, że Pan Piotr promuje tylko Siebie a nie idee, albo działanie...

  1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  zgodzę się. Pan Piotr to nieporozumienie. Musi odejść nie za bardzo sie do tego nadaje i na dodatek autopromocji dokonuje a to nie o to chodzi.

  Odpowiedz
 • Stanisław Jawor 15 kwi 2011

  Piotrek nie pierwszy raz gratuluję Ci osiągnięć i tym razem dołączam. To wielka sprawa nieustannie podnosić sobie poprzeczkę, tym bardziej podziwiam. Pamiętaj że na pewnej wysokości i dużym tempie, można zatracić cel a szczególnie jakość realizowanych projektów. Wiesz że w tej dziedzinie "jakość" jest rzeczą kluczową. Jestem pewny jednak że podołasz.

  1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  [quote=gość: ziemia kanadyjska] Lakukaraczadoktor Karel Sova wygłosił kiedyś takie zdanie: gdyby głupota miała skrzydła to Pani unosiła by się w powietrzu niczym gołębica.Mógłbyś wydrukować je sobie na kartce, wsadzić w ramki, i używać zamiast lusterka. A od czasu do czasu pożyczyć siędzącemu obok Patrykowi_KZorientowani wiedzą, że przyczyna powstania Stowarzyszenia leży w relacjach Pana Piotra z Panią Anitą i pomyśle na inny sposób niż poprzez dotację dla MOKiS finansowanie Ziemi Myślenickiej z budżetu Gminy.Nie wiem po co mieszasz do tego SEDNO?Zauważ, że nawet najlepszy koncert tego skądinąd sympatycznego Zespołu estradowego nie rozwiąże problemów myśleniczan, które nie wiadomo z dlaczego umieszcza w tym wątku. Idź lepiej zrobić sobie kawę i zjeść batonika jak nie masz nic lepszego do roboty niż wypisywanie pierdół. [/quote]
  Widzę, że promieniowanie z Japonii jednak nie pozostało bez wpływu na środkową Europę. Jeżeli prywatnie jesteś taki kozak to gratuluje szczerbatego uśmiechu.
  Wracając do tematu - znam w Myślenicach znacznie większych fachoFców od autopromocji i uważam, że jeśli ktoś ma za cel promować swoją osobę to tańce w kolorowych strojach i sukienkach oraz kultura i sztuka nie są chyba najlepszym sposobem. Myślę, że nasze zmęczone Myślenice znają lepszych iluzjonistów pokrętnej sztuki promocji.

  Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  I niby na kogo promuje sie P. Szewczyk? Ludzie narzekaja na MOKiS, że z kulturą na bakier etc a jesli ktos chce zrobić - jak by na to nie patrzeć alternatywę- to jest karierowicz od razu.
  Pamietajcie, że z tego nie ma pieniędzy. Jeśli ktoś uważa że w Myślenicach można zbić pieniądze na kulturze i sztuce, to proponuje poczytac posty np użytkownika "ziemia kanadyjska"...

  Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  Niektórzy ludzie w Myślenicach są żałośni. Macie Piotra, któremu się chce coś robić dla tego pożal się Boże miasta i nie potraficie tego docenić. Widać lepiej by było jakby nikt nic nie robił, wszyscy siedzieli z petami w pyskach i piwem w ręku na rynku i ot cała sztuka. Ewentualnie dzieciarnie z gimnazjów czy zawodówek szły na ustawki, kto popiera Wisłę, a kto Cracovię.

  Słowem - docencie, że się człowiekowi chce coś robić. Bo ja na jego miejscu wydaliłbym jedynie kał na tak marnych współobywateli, dla których szczytem rozrywki jest Taniec na Lodzie z Dodą, Feel na Dniach Myślenic, czy też dyskutowanie o kapelach weselnych i majteczkach w kropeczki.

  Jest mi wstyd, że prawie 20 lat mieszkałem w tym"naszym" regionie.

  Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  Adam ma rację. Ktoś musi przewodzić i częściej wystawiać twarz do uderzenia. Kipicie jadem ludzie. Może więcej zastanowienia,co?

  Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  Brawo PIOTREK :) w końcu sprawa została ujawniona :) słyszałem o tym już chwile temu i kibicuje zęby to się dalej TAK kręciło JAK DO TEJ PORY... dla całego zespołu ZM Aw......ik :)

  1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2011

  mam pytanie, czy gmina może tak po prostu finansować działalność zespołu kiedy będzie on już w Myślenickim Towarzystwie Kultury? czy nie powinno to się odbywać na zasadzie otwartego konkursu ogłaszanego przez gminę na prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej? i wtedy do takiego konkursu może przystąpić więcej podmiotów?

  Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  żal komentować
  i to nie artykułu a tego co piszecie

  nic nie robisz-źle
  coś robisz- jeszcze gorzej

  Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  Jesteście żałośni.Umiecie tylko narzekać. Przypatrzcie się dokładniej a zobaczycie że zespół to kupa ludzi, która za friko leje pot na próbach, poświęca temu czas (zamiast posiedzieć ze znajomymi przy piwku czy przy kompie). To ludzie którzy się jeszcze uczą, pracują, którzy mają wiele innych obowiązków, zmartwień i problemów. To ludzie którzy są [pełni pasji i poświęcenia.W nagrodę jadą gdzieś za granice, ale nie odpoczywać tylko ciężko harować. Ubier sobie jeden z drugim te kolorowe kiecki czy spodnie górala i tańcz w zabójczym tempie przy 30 stopniach ciepła. Druga sprawa zorganizuj wyjazd tak wielkiej grupie, znajdź sponsorów na wyjazd , na nowe stroje i inne sprawy formalne. Zrób to jeden z drugim a dopiero później wyrażaj swoje ohydne krytykanctwo. Jest mi głupio i nie smacznie jak próbuje sobie wyobrazić co czują członkowie zespołu jak czytają te brednie. Wstyd i ohyda rodzaju ludzkiego, wstyd bo ten zespół nas reprezentuje w całej kraju i świecie.

  Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  [quote=gość: ziemia kanadyjska] Lakukaraczadoktor Karel Sova wygłosił kiedyś takie zdanie: gdyby głupota miała skrzydła to Pani unosiła by się w powietrzu niczym gołębica. [/quote]
  cytowane przez Ciebie słowa wypowiedział doktor Strosmeier

  1 Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  [quote=gość: ziemia indyjska] gość: ziemia kanadyjska napisał/a: Lakukaraczadoktor Karel Sova wygłosił kiedyś takie zdanie: gdyby głupota miała skrzydła to Pani unosiła by się w powietrzu niczym gołębica.
  cytowane przez Ciebie słowa wypowiedział doktor Strosmeier [/quote]

  Według mnie to powiedział Karel Gott

  1 Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  W małżeństwie, wszystko się układa pięknie gdy jest zgoda i pieniądze. Gdy zabraknie jednego lub drugiego rodzi się konflikt. Gdy konflikt staje się nie do zniesienia, małżeństwo się rozpada i dochodzi do rozwodu. Gratuluje Piotrowi odważnej decyzji "rozwodowej". Zespół ruszy "z kopyta" gdy zyska sponsorów a co z tym idzie zaplecze techniczne - pełną autonomię po odcięciu "gminnej pępowiny".
  Dalszych sukcesów w podejmowaniu odważnych decyzji dla Piotrka i całego zespołu!!!!

  1 Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  Mysleniczaninie, przecież w wywiadzie jest powiedziane, że bez wsparcia gminy zespół nie ma racji bytu, więc o jakim odcięciu "gminnej pępowiny" Ty mówisz? hahha

  1 Odpowiedz
 • 16 kwi 2011

  Ależ Szewczyk ma zapewnioną pomoc GMO, spoko... spoko...

  1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2011

  wkurza mnie ten szewczyk
  pomagier i poplecznik w umig myslenice

  1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2011

  Czy pan P. Szewczyk żyje tylko z funkcji jaką pełni w tym "Zespole Reprezentacyjnym" czy też z innej pracy (jakiej) ?

  1 Odpowiedz
 • 17 kwi 2011

  no właśnie, chcemy wiedzieć ile zarabią! skąd ma pieniądze! jesśli tego nie opublikujecie to PIOTR SZEWCZYK MUSI ODEJŚĆ!

  1 Odpowiedz
 • 18 kwi 2011

  w głowach sie wam poprzewracało

  1 Odpowiedz
 • 25 maj 2011

  mam pytanie a kto może się zapisać do stowarzyszenia !!!

  1 Odpowiedz
 • 20 cze 2011

  Ludzie, a przepraszam, dlaczego interesujecie się życiem prywatnym pana Szewczyka? Gdzie pracuje, co robi? A G. was za przeproszeniem to obchodzi. Nie pobiera pensji w ramach działalności w stowarzyszeniu, które dotowane jest z UMiG, tak jak zresztą dotowana była Ziemia Myślenicka kiedy działała pod MOKiSem. Do stowarzyszenia może się zapisać każdy, ale cała organizacja dopiero rusza, nie wszystkie sekcje są jeszcze gotowe, ale jak zostanie ustalony pełen harmonogram organizacyjny, myślę, że ktoś go tutaj na pewno udostępni.
  Pozdrawiam

  1 1 Odpowiedz
 • 20 cze 2011

  Brawo Panie Piotrze! Dziękujemy, ze się Panu chce cos robić, proponowac, organizować. I mam nadzieję, ze nie przejmuje się Pan wpisami leniuchów, bo tylko tacy sa zgryźliwi...

  2 Odpowiedz
 • 30 paź 2011

  nadal nie wiem kto może się zapisać do towarzystwa i na jakich zasadach, a co do pana Szewczyka to w końcu coś się dzieje w Myślenicach i w zespole a ci co wypisują ze musi odejść to niech się wezmą za robotę i pokażą ze coś potrafią bo krytykować potrafi byle ........... Brawo Panie Piotrze !!!!!!!!

  2 1 Odpowiedz
 • 29 kwi 2012

  Gratuluję sukcesu w Got to Dance, Panie Piotrze po ogloszeniu wynikow zobaczylismy najpiękniejsza reakcje uczestnika talent show w historii.Widac ze kocha pan swoja prace. Brawooo, województwo łódzkie na was czeka

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...