Alarmujecie

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

Młody chłopak skrępowany przez starszego kolegę stoi bez ruchu. Drugi z napastników ubiera mu na głowę prezerwatywę i podpala, trzeci wszystko dokumentuje, a film trafia do sieci. Wygląda jak ustawka, jednak sprawę bada policja

Od rana mieszkańcy regionu w mediach społecznościowych dzielą się filmem zamieszczonym na portalu wykop.pl. Dotarł również do nas i budzi grozę. Widać na nim jak napastnicy upokarzają młodszego kolegę. Jeden krępuje mu ruchy, drugi zakłada mu na głowę prezerwatywę, a trzeci wszystko nagrywa. To, co śmieszy napastników, przeraża naszych czytelników, ale również nie budzi niemal żadnej reakcji u ofiary.

"Kondom, kondom ty ku… mendo jeb..." przed założeniem prezerwatywy na głowę najmniejszemu z bohaterów filmu słychać na nagraniu. "Mogę to zdjąć?" - po chwili pyta skrępowany chłopak. „Jasiek”, bo tak mówi do jednego z napastników, robi mu zdjęcie krzycząc "Ale będzie boruta kur...!".

Wspomniany Jasiek próbuje jeszcze podpalić czubek prezerwatywy na głowie chłopaka. Ten krzyczy "Nie, nie, nie!”, a jeden z napastników wzmacnia uścisk. Swoje próby podpalenia prezerwatywy Jasiek komentuje słowami "Ty chu... jesteś niepalny". Kiedy prezerwatywę w końcu udaje się podpalić, krzyczy "Świeca kur…!". Następnie pozuje z uniesionym kciukiem symbolizującym "lajka".

Temat poruszacie również na forum.

Sprawę bada policja

Film został nagrany przy Zakopiance w Myślenicach. Brak reakcji pokrzywdzonego pozwala sądzić, że jest to tzw. fejk, czyli nieprawdziwy film. Jak potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji; nic nie wskazuje na to, aby film miał być nieprawdziwy, a ofiary przemocy często nie są w stanie przeciwstawić się napastnikom.

- Rano wpłynęło do nas zgłoszenie w tej sprawie. Udało nam się namierzyć personalia osób przedstawionych na filmie. Sprawa jest rozwojowa i będziemy o niej na bieżąco informować media. Nie wygląda to na żarty – twierdzi Dawid Wietrzyk.

godz. 18:11

W związku z prowadzonym w tej sprawie postępowaniem myślenicka policja wydała oświadczenie. Czytamy w nim: 

W związku z licznymi doniesieniami od osób zbulwersowanych treścią nagrania rozpowszechnionego w internecie, na którym dwóch młodych mężczyzn znęca się nad chłopcem, informujemy, że Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach podjęła czynności, które w dniu dzisiejszym doprowadziły do ustalenia wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymania sprawców.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Z uwagi na dobro trwającego postępowania przygotowawczego, w tym dobro osoby pokrzywdzonej, nie udzielamy w tej sprawie szczegółowych informacji.

Dziękujemy wszystkim internautom i innym osobom, którzy nie pozostali obojętni na przemoc w stosunku do małoletniego.

To kolejna sytuacja związana z przemocą, do jakiej doszło wśród młodzieży na terenie gminy Myślenice. Ostatnia miała miejsce w październiku w Szkole Podstawowej w Porębie, gdzie dwunastolatek brutalnie pobił swoją koleżankę z klasy w szkolnej szatni. Pozostałe dzieci nie reagowały, zamiast tego kręciły całe zdarzenie telefonami.

Powiązane tematy

Komentarze (39)

 • mirek@ 9 sty 2020

  zwyrole patusy jedne! mam nadzieje ze spotka ich prawdziwa kara bo szkoda nawet pisac na co zasluguja zeby nie podjudzać do samosądu...

  66 1 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  No właśnie dużo. Mama typka, co zakłada prezerwatywę, pani policjantka, od lat prowadzi szkolenia na temat przemocy w placówkach oświatowych. Taka ironia.

  56 4 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Wystarczy pojsc na zakupy do galeri myslenickiej i odrazu mozna pokrzywdzonego(ktory buja sie i szuka zaczepki do kazdego)a ten co go trzyma to podobno mial juz badania psychiatryczne,dalo sie powycinac zarosla wsrod dworca czy Pan Burmistrz naprawde nie moze wygospodarowac pieniedzy na 3,4kamery od schodow przy estakadzie do mostu przy szkole osinskiego??czy powstanie tam monitoring dopiero gdy ktos kogos zabije??

  52 1 Odpowiedz
 • Anty Otyłość 9 sty 2020

  http://wykop.pl/link/5286609/dwoch-patusow-zneca-sie-nad-chlopakiem-i-probuja-go-podpalic/

  Gdyby kogos interesowalo to uzytkownicy portalu wykop dotarli do tego kto jest na tym nagraniu - z imienia i nazwiska :)

  Polecam poczytac komentarze :)

  Wspaniala nam mlodziez rosnie. Wspaniala.

  47 2 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Najpierw dołek na 48h a potem obóz karny gdzieś na Syberii i tyle w temacie

  46 2 Odpowiedz

Zobacz więcej