Alarmujecie

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

ALARMUJECIE! Ubrali mu na głowę prezerwatywę, wyzywali a film trafił do sieci. Sprawę bada policja

Młody chłopak skrępowany przez starszego kolegę stoi bez ruchu. Drugi z napastników ubiera mu na głowę prezerwatywę i podpala, trzeci wszystko dokumentuje, a film trafia do sieci. Wygląda jak ustawka, jednak sprawę bada policja

Od rana mieszkańcy regionu w mediach społecznościowych dzielą się filmem zamieszczonym na portalu wykop.pl. Dotarł również do nas i budzi grozę. Widać na nim jak napastnicy upokarzają młodszego kolegę. Jeden krępuje mu ruchy, drugi zakłada mu na głowę prezerwatywę, a trzeci wszystko nagrywa. To, co śmieszy napastników, przeraża naszych czytelników, ale również nie budzi niemal żadnej reakcji u ofiary.

"Kondom, kondom ty ku… mendo jeb..." przed założeniem prezerwatywy na głowę najmniejszemu z bohaterów filmu słychać na nagraniu. "Mogę to zdjąć?" - po chwili pyta skrępowany chłopak. „Jasiek”, bo tak mówi do jednego z napastników, robi mu zdjęcie krzycząc "Ale będzie boruta kur...!".

Wspomniany Jasiek próbuje jeszcze podpalić czubek prezerwatywy na głowie chłopaka. Ten krzyczy "Nie, nie, nie!”, a jeden z napastników wzmacnia uścisk. Swoje próby podpalenia prezerwatywy Jasiek komentuje słowami "Ty chu... jesteś niepalny". Kiedy prezerwatywę w końcu udaje się podpalić, krzyczy "Świeca kur…!". Następnie pozuje z uniesionym kciukiem symbolizującym "lajka".

Temat poruszacie również na forum.

Sprawę bada policja

Film został nagrany przy Zakopiance w Myślenicach. Brak reakcji pokrzywdzonego pozwala sądzić, że jest to tzw. fejk, czyli nieprawdziwy film. Jak potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji; nic nie wskazuje na to, aby film miał być nieprawdziwy, a ofiary przemocy często nie są w stanie przeciwstawić się napastnikom.

- Rano wpłynęło do nas zgłoszenie w tej sprawie. Udało nam się namierzyć personalia osób przedstawionych na filmie. Sprawa jest rozwojowa i będziemy o niej na bieżąco informować media. Nie wygląda to na żarty – twierdzi Dawid Wietrzyk.

godz. 18:11

W związku z prowadzonym w tej sprawie postępowaniem myślenicka policja wydała oświadczenie. Czytamy w nim: 

W związku z licznymi doniesieniami od osób zbulwersowanych treścią nagrania rozpowszechnionego w internecie, na którym dwóch młodych mężczyzn znęca się nad chłopcem, informujemy, że Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach podjęła czynności, które w dniu dzisiejszym doprowadziły do ustalenia wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymania sprawców.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Z uwagi na dobro trwającego postępowania przygotowawczego, w tym dobro osoby pokrzywdzonej, nie udzielamy w tej sprawie szczegółowych informacji.

Dziękujemy wszystkim internautom i innym osobom, którzy nie pozostali obojętni na przemoc w stosunku do małoletniego.

To kolejna sytuacja związana z przemocą, do jakiej doszło wśród młodzieży na terenie gminy Myślenice. Ostatnia miała miejsce w październiku w Szkole Podstawowej w Porębie, gdzie dwunastolatek brutalnie pobił swoją koleżankę z klasy w szkolnej szatni. Pozostałe dzieci nie reagowały, zamiast tego kręciły całe zdarzenie telefonami.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 9 sty 2020

  zwyrole patusy jedne! mam nadzieje ze spotka ich prawdziwa kara bo szkoda nawet pisac na co zasluguja zeby nie podjudzać do samosądu...

  66 1 Odpowiedz
  • Filip 9 sty 2020

   Szkoda strzępić ryja. Nie popieram ich ale to zwyczajne rzeczy. Ja pamiętam ze szkoły inne często gorsze rzeczy. Wszyscy żyją i mają się dobrze. Zawsze osiłki dręczyły lamusów.

   5 57 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 9 sty 2020

  http://wykop.pl/link/5286609/dwoch-patusow-zneca-sie-nad-chlopakiem-i-probuja-go-podpalic/

  Gdyby kogos interesowalo to uzytkownicy portalu wykop dotarli do tego kto jest na tym nagraniu - z imienia i nazwiska :)

  Polecam poczytac komentarze :)

  Wspaniala nam mlodziez rosnie. Wspaniala.

  47 1 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Wystarczy pojsc na zakupy do galeri myslenickiej i odrazu mozna pokrzywdzonego(ktory buja sie i szuka zaczepki do kazdego)a ten co go trzyma to podobno mial juz badania psychiatryczne,dalo sie powycinac zarosla wsrod dworca czy Pan Burmistrz naprawde nie moze wygospodarowac pieniedzy na 3,4kamery od schodow przy estakadzie do mostu przy szkole osinskiego??czy powstanie tam monitoring dopiero gdy ktos kogos zabije??

  52 1 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 9 sty 2020

  Zryte łby. Mam nadzieje że policja dojedzie tych posrańców i walnie grubymi paragrafami

  40 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Ten co go trzyma czesto spaceruje na dolnym przedemiesciu ulica kazimierza wielkiego

  25 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Zidiociali odioci. Nowe pokolenie patusów, gnojkom sie w dupach przewraca.

  28 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  A ja się pytam co władze samorządowe zrobiły z tematem edukacji młodzieży po wydarzeniach w Porębie ?!

  23 6 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  A ja na miejscu niektórych cieszyłabym się. Zdolną mamy młodzież i jak widać nie zepsutą, bo pewnie z ich szkół pogoniono edukatorów z grupy Ponton. Chłopcy nie wiedzą, gdzie się toto nakłada, więc nie miejcie do nich pretensji. Edukacja seksualna; jedynka, łacina kuchenna; szóstka no i przy okazji umieją zadbać o własny PR...

  12 22 Odpowiedz
  • 10 sty 2020

   Za Twojej młodości Luluś toś wiedziała gdzie się zakłada Erosy z kiosku Ruchu. a przecież Cie nikt o tym w szkole nie uczył. Pewnie chłopcy wzieli przykład z parad gejowskich ze Szwecji, Tam se ludzie często takie rzeczy na głowy zakładają

   12 7 Odpowiedz
 • Filip 9 sty 2020

  Uuuu .Alarm ! Alarm! Jakie to okrutne i niezwykłe xD

  8 37 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 9 sty 2020

   bardzo dobrze ze spoleczenstwo reaguje w takich przypadkach, to doowod na to ze jeszcze nie wszyscy do konca zglupieli albo zobojetniali na takie zachowania. moim zdaniem powinno sie oficjalnie pokazac twarze tych napastnikow i zamknac do poprawczaka albo przymusowe leczenie psychiatryczne

   37 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Gwiazdy internetu:(

  16 1 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Takie już czasy, że chłopak chłopakowi prezerwatywe zakłada podśmiechując się jak upośledzona małpa, widać chłopak mało wyniósł z lekcji edukacji seksualnej, a tak serio to mam nadzieję że ładnie ich pokara

  36 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 9 sty 2020

  patoinfluencerzy hahah to jest niewiarygodnie glupie i prymitywne. trzech typow krepuje czwartego, zakladaja mu prezerwatywe na glowe, a wszystko nagrywaja i wrzucaja do sieci... ostra dewiacja powinien ich zbadac biegly psychiatra seksuolog bo cos tu jest ewidentnie nie tak i gdzies ta ich meskosc zmierza ku... sami sobie dopiszcie odpowiedz

  35 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Najpierw dołek na 48h a potem obóz karny gdzieś na Syberii i tyle w temacie

  46 2 Odpowiedz
 • OKOKI 9 sty 2020

  Prezerwatywa mu wlazła na łeb ?? hmmm .

  2 21 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Szkoda że myslenice i okolice są wymieniane w mediach tylko przy aktach rozboju, pobić handlu narkotykami innej patologii etc

  36 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Ehhh. Szkoda ze nie probowali ze mna.....mieli by, patonagranie na siebie.

  13 6 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  przykre,okrutne,bezmyslne.......CI pseudodorosli nie pomysleli,ze ulamek sekundy a chlopak mialby poparzona i oszpecona glowe;
  Kiedys moze i byly wyglupy,ale nie takie
  a swoja droga to kadre wychowawcza i nauczycieli mamy wspanialych
  takie male miasto i dyrekcja jednej szkoly wyrzuca a drugiej przyjmuje
  jeszcze pozostalo kilka innych ''srednich''szkol
  przyklad pedagogiczny na tzw.szostke

  19 4 Odpowiedz
  • 10 sty 2020

   Właśnie ... bardzo ciekawa sprawa ... Z jednej szkoły wylatują ( nie z pierwszej ), a w kolejnej przyjmują ich jakby nigdy nic. Więc, czy nie jest to podważanie zdania dyrektora jednej placówki przez drugiego ? Czyli co dyrektor nie miał racji wyrzucając ich ze szkoły ? Do poprawczaka i sprzątać ulice inaczej żadnych wniosków z kary nie wyciągną i dojdzie do kolejnego incydentu z ich udziałem.

   24 4 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  A słyszeliście o czymś co nazywa się "obowiązek szkolny"?

  5 22 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 10 sty 2020

   Zdaję sobie sprawę, że jesteś nauczycielem i próbujesz wybielać swoją grupę zawodową, jednakże prawda jest taka:

   "Polskie prawo rozróżnia dwa pojęcia: obowiązek szkolny i obowiązek nauki. Obowiązek szkolny polega na przymusie uczęszczania do szkoły podstawowej[4]. Rozpoczyna się w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7. rok życia[5]. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat[6]. Ustawa nie określa w wyraźny sposób, kiedy obowiązek szkolny się kończy. Można o tym wnioskować jedynie w związku z pojęciem obowiązku nauki, czyli uczęszczania do szkoły osób w określonym przez prawo wieku. Obowiązek nauki obejmuje osoby od 7. do 18. roku życia[7], co pokrywa się z wiekiem, z którym (generalnie) uzyskuje się pełnoletniość. Ponieważ nauka w prawidłowym toku (bez powtarzania klasy) kończy się w gimnazjum w wieku 15 lub 16 lat, musi być kontynuowana przez uczęszczanie do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej lub przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy[8]."

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Obowiązek_szkolny
   Art. 36 ust. 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

   Co oznacza, że szkołę podstawową trzeba rozpocząć i w zasadzie kontynułować albo do naturalnego i normalnego ukończenia, albo do 18 roku życia. A jeśli ją kończysz w wieku 15 lat (standardowy tok), to masz obowiązek nauki, ale ta nauka nie musi się odbywać w szkole, może być np. przyuczaniem do zawodu u pracodawcy. Tak więc, proszę nie argumentować tego w ten sposób, bo rozmijasz się z prawdą.

   23 5 Odpowiedz
  • 10 sty 2020

   obowiazkowo to musi skonczyc poodstawowke

   22 1 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  Dodam jeszcze, sprawdź sobie art. 70 Konstytucji RP.

  1 22 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 10 sty 2020

   "1. Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa."

   https://www.arslege.pl/prawo-do-nauki/k15/a5301/

   Obowiązek nauki, można realizować w inny sposób niż uczęszczając do szkoły publicznej ("klasycznie") i zachowując się w w/w sposób co tych dwóch panów.

   Pozdrawiam.

   22 1 Odpowiedz
  • 10 sty 2020

   Tak,ale szkoly maja pewien status i regulamin.Oraz prawa i obowiazki.
   Skoro zostaje usuniety z jednej ze srednich szkol za..............to raczej obwiazuje to rowniez pozostale szkoly .
   W takim przypadku pozostaje inna forma nauki
   nie wszyscy nadaja sie do szkol srednich
   takie huliganstwo z marszu powinno wykluczac
   nieletni,miejsce publiczne,on pod ''wplywem''-za nim piwo i taki wybryk-zreszta nie pierwszy
   pod mostem rozbija butelki -rzucajac od dolu do mostu.........i inne wybryki
   niech sie uczy rowy kopac

   22 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  Nie wiem co to nagranie miało na celu bo ani to śmieszne ani straszne Naogladali się debile YouTube i myślą że są fajni a zareprezentowali totalną żenade i dno! !!!!!!!!!iloraz inteligencji poniżej głowonogów

  24 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  Jak gada jeden ''róbta co chceta'' to teraz macie kraj pełnej patologii , a gość we własnej rezydencji na kupie kasy się tylko uśmiecha i siema barany jak co roku was dymamy :)

  16 34 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sty 2020

  Głupio piszesz... Tyle.

  11 10 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  No cóż niepotrzebny ten ogień bo sama"czapeczka" na odpowiedniej główce.

  17 5 Odpowiedz

Zobacz więcej