Myślenice

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Boczna uliczka wzdłuż Zakopianki łącząca ul. Kazimierza Wielkiego z przejściem podziemnym przy estakadzie potocznie nazywana jest "Mokotowem"

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon

Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi spędzał popołudnie, pobili go i zabrali mu telefon oraz portfel.

Do zdarzenia doszło za ekranami dźwiękochłonnymi przy Zakopiance, w rejonie nazywanym potocznie ,,Mokotowem”. To to samo miejsce, w którym niedawno sprawcy nagrali film, na którym widać jak ubierają na głowę swojego kolegi prezerwatywę i upokarzają go.

W sprawie pobicia i kradzieży, napastnicy najpierw mieli grozić ofierze a następnie przeszli do czynów. Podczas gdy jeden z nich trzymał 17-latka, drugi uderzał go pięściami i kastetem. Następnie zabrali mu telefon i portfel z pieniędzmi. Nastolatek poobijany, z urazami głowy zgłosił się do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

- Już kilka godzin po zgłoszeniu został zatrzymany pierwszy z oprawców. Drugi napastnik też nie nacieszył się wolnością. Myśleniccy kryminalni złożyli mu niezapowiedzianą wizytę w sobotę (18 stycznia) tuż po 6 rano – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że starszy z zatrzymanych już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa na tej samej ofierze. Na początku stycznia napadł go w Jasienicy, pobił i ukradł plecak. 20 stycznia obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za kratkami mogą spędzić nawet 12 lat.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 21 sty

  trzeci świat, przestępczość kwitnie, samochody stają gdzie popadnie, gwałty, rozboje, pobicia, a policja na wszystko przymyka oko.

  49 7 Odpowiedz
 • 21 sty

  Szanowni Policjanci i władze zarządzające Miastem!
  Od dawna jest wiadome, ze gowniarzeria już od 14 roku życia, kupuje alkohol, papierosy i inne używki w myslenickich sklepach! Później spotykają się na dachu galerii, gdzie zachowują się jakby z Monaru byli ... i co? Kogo to interesuje?!
  Ze co niektórzy rodzice zrobili rozpierduche na dachu to gowniarzeria znalazła sobie inne miejsce, właśnie wzdłuż ekranów, gdzie kozakują ile fantazja pozwoli!!!!!
  Jeszcze raz pytam gdzie patrole policji????!!!! Gdzie?!
  Stróże Prawa, Stoicie Panowie na środku drogi, zatrzymując kierowców na pomiar trzeźwości, a prawdziwa patologia jest wśród młodzieży!!!

  79 Odpowiedz
 • 21 sty

  A to my mamy w ogóle Policję w Myślenicach?

  46 2 Odpowiedz
 • 21 sty

  Myslenicka policja to już się obawia podjezdzac jak stoi trzech malolatow

  39 1 Odpowiedz
 • 21 sty

  Co sie w tych Myślenicach dzieje, mieszkam tutaj parę miesięcy ale już myślę jednak się wyprowadzać bo ci chwilę słyszę o jakiś rozbojach i awanturach, wpierw 12 latki bijące się w szkole, potem chłopakowi zakładają kondoma na głowę i nagrywają, teraz jakieś ataki z kastetami, normalnie mała miescina a takie rzeczy, aż wstyd tutaj dziecko wychowywać

  29 4 Odpowiedz
  • 21 sty

   *strach A nie wstyd miałem na myśli

   15 3 Odpowiedz
  • 22 sty

   Też o tym pomyślałam, jeszcze kilka lat temu było dużo spokojniej a teraz? Co chwilę jakieś pobicia, napady (zwłaszcza wśród młodzieży), z maczetami i gazem chodzą, jakiś rozbój na stacji, w szkołach już szkoda gadać co się wyprawia, a jeszcze handel narkotykami... I to wszystko w Myślenicach. Pytanie gdzie służby porządkowe? Policja? Straż? Może jakby wprowadzili większe kary to ludzie pomyśleliby pięć razy zanim coś zrobią, a tak? Strach wieczorem z domu wyjść. :(

   10 Odpowiedz
 • 21 sty

  Straż miejska od czego jest? A no wiadomo od ładowania mandatów za złe parkowanie :)

  34 Odpowiedz
 • baron nk klasa 21 sty

  spróbuj się odezwać lub coś zrobić dzieciakowi to szukaj dobrego adwokata bo nie wiadomo o co zostaniesz oskarżony przez rodzica bo "" dzieciak biedny nieszczęśliwy ""

  29 Odpowiedz
 • PANACEUM 21 sty

  Robi się tu Gotham City powoli ;)

  15 Odpowiedz
 • 21 sty

  wszyscy wiedza gdzie sie dzieje huliganstwo oprocz policji.a to co sie wyprawi od pewnego czasu to szok.Wazne ze choc laurki sa za uratowanie niedoszlych samobojcow

  16 Odpowiedz
 • Basia 22 sty

  Bo szanowna POLICJA jakby kilka razy dziennie patrolowała Myślenice pod względem legitymowania małolatów-myślę,że byłoby mniej wagarów w szkole a co za tym idzie mniej incydentów,pobić itp.

  19 Odpowiedz
 • 22 sty

  Pisowskie Myślenice (Pislenice) = coraz większą przestępczość pośród społeczeństwa, kosztem mniejszych wałków na stołkach... A bylo z tym tak spokojnie...

  10 7 Odpowiedz
 • OKOKI 23 sty

  Polska zaczyna się robić takim 3 światem Europy. Dziadostwo na każdym kroku.

  3 9 Odpowiedz
 • 24 sty

  Potrzeba pieszych patroli panów policjantów w tych rejonach i nie tylko bo wieczorem to strach tamtędy isc

  10 Odpowiedz
  • 24 sty

   Ogólnie przeraża mnie to że nikt nie kontroluje młodzieży w Myślenicach, teraz będąc w jednym z kebabów koło dekady, siedziała banda dzieciaków z podstwówki, było ich z ponad dziesięciu z czego połowa piła a połowa paliła e fajki, kurde za naszych czasów mając te 15 lat to się chociaż ukrywało, a tu na lajcie w knajpie piwko dzieci piją

   7 Odpowiedz

Zobacz więcej