Myślenice

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Boczna uliczka wzdłuż Zakopianki łącząca ul. Kazimierza Wielkiego z przejściem podziemnym przy estakadzie potocznie nazywana jest "Mokotowem"

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon

Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi spędzał popołudnie, pobili go i zabrali mu telefon oraz portfel.

Do zdarzenia doszło za ekranami dźwiękochłonnymi przy Zakopiance, w rejonie nazywanym potocznie ,,Mokotowem”. To to samo miejsce, w którym niedawno sprawcy nagrali film, na którym widać jak ubierają na głowę swojego kolegi prezerwatywę i upokarzają go.

W sprawie pobicia i kradzieży, napastnicy najpierw mieli grozić ofierze a następnie przeszli do czynów. Podczas gdy jeden z nich trzymał 17-latka, drugi uderzał go pięściami i kastetem. Następnie zabrali mu telefon i portfel z pieniędzmi. Nastolatek poobijany, z urazami głowy zgłosił się do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

- Już kilka godzin po zgłoszeniu został zatrzymany pierwszy z oprawców. Drugi napastnik też nie nacieszył się wolnością. Myśleniccy kryminalni złożyli mu niezapowiedzianą wizytę w sobotę (18 stycznia) tuż po 6 rano – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że starszy z zatrzymanych już wcześniej dopuścił się podobnego przestępstwa na tej samej ofierze. Na początku stycznia napadł go w Jasienicy, pobił i ukradł plecak. 20 stycznia obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za kratkami mogą spędzić nawet 12 lat.

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 21 sty 2020

  Szanowni Policjanci i władze zarządzające Miastem!
  Od dawna jest wiadome, ze gowniarzeria już od 14 roku życia, kupuje alkohol, papierosy i inne używki w myslenickich sklepach! Później spotykają się na dachu galerii, gdzie zachowują się jakby z Monaru byli ... i co? Kogo to interesuje?!
  Ze co niektórzy rodzice zrobili rozpierduche na dachu to gowniarzeria znalazła sobie inne miejsce, właśnie wzdłuż ekranów, gdzie kozakują ile fantazja pozwoli!!!!!
  Jeszcze raz pytam gdzie patrole policji????!!!! Gdzie?!
  Stróże Prawa, Stoicie Panowie na środku drogi, zatrzymując kierowców na pomiar trzeźwości, a prawdziwa patologia jest wśród młodzieży!!!

  79 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  trzeci świat, przestępczość kwitnie, samochody stają gdzie popadnie, gwałty, rozboje, pobicia, a policja na wszystko przymyka oko.

  49 7 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  A to my mamy w ogóle Policję w Myślenicach?

  46 2 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Myslenicka policja to już się obawia podjezdzac jak stoi trzech malolatow

  39 1 Odpowiedz
 • 21 sty 2020

  Straż miejska od czego jest? A no wiadomo od ładowania mandatów za złe parkowanie :)

  34 Odpowiedz

Zobacz więcej