Poręba

ALARMUJECIE: Brutalnie pobił koleżankę z klasy. Dzieci zamiast reagować, nagrywały filmy

ALARMUJECIE: Brutalnie pobił koleżankę z klasy. Dzieci zamiast reagować, nagrywały filmy
Dzieci zamiast reagować na przemoc, nagrywały filmy.

Dwunastolatek brutalnie pobił swoją koleżankę z klasy. Pozostałe dzieci nie reagowały, zamiast tego kręciły całe zdarzenie telefonami. To wszystko wydarzyło się w Szkole Podstawowej w Porębie

artykuł aktualizowany

W sieci mieszkańcy regionu przesyłają sobie film z tego zdarzenia. Jest tak brutalny, że ze względu na dobro występujących na nim osób, postanowiliśmy go nie publikować. Na nagraniu widać jak chłopak okłada pięściami, a następnie poddusza swoją koleżankę z klasy.

Jak się okazuje, zdarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Porębie, a do pobicia doszło 2 października na przerwie w szatni wychowania fizycznego.  

Dyrektor szkoły przyznał reporterowi Radia Zet, że "powód agresji chłopaka był absurdalny - chodziło mu o to, że… nie lubi nastolatki".

Poza samym incydentem, do którego doszło w szkole, najbardziej przerażająca jest bierna postawa pozostałych uczniów. Nikt nie reaguje, wszyscy otaczają ofiarę i napastnika nagrywając zdarzenie telefonami komórkowymi.

Wciąż czekamy na komentarz dyrektora placówki Andrzeja Jaśkowca. W między czasie jego oświadczenie przedrukowuje Gazeta Krakowska

"Pragnę wyrazić ubolewanie z powodu sytuacji, jaka wydarzyła się w ubiegłym tygodniu w naszej szkole.

Bójka miała miejsce na przerwie międzylekcyjnej, podczas gdy uczniowie zamknęli się w szatni wychowania fizycznego. Nauczyciel w takim miejscu nie dyżuruje, bo jest to miejsce, gdzie uczniowie powinni mieć zapewnioną intymność i prywatność (przebieranie się na lekcję wf).

Jestem oburzony zachowaniem sprawcy pobicia, jak również zachowaniem wszystkich zebranych w tym miejscu osób. Również dziewczynki, która jest ofiarą pobicia, bowiem z pozyskanych informacji wynika, że bójka była umówiona, "ustawiona", a dziewczynka zgodziła się, że w niej weźmie udział. Taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca.

O zaistniałej sytuacji została poinformowana Policja, Sąd Rodzinny, Wydział EKS UMiG w Myślenicach oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Spotkałem się w tej sprawie z Rodzicami obojga uczniów uczestniczących w bójce.

Dziewczynka znajduje się pod opieką pedagoga szkolnego. Natomiast chłopca, we współpracy z Rodzicami, skierowaliśmy do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu działania terapeutycznego i pogłębionej diagnozy zachowań ucznia.
Jesteśmy w trakcie załatwiania tej sprawy. Jako dyrektor podjąłem decyzję o wnioskowaniu do Małopolskiego Kuratora Oświaty o przeniesienie ucznia do innej szkoły. Zmiana środowiska, zmiana szkoły, kadry pedagogicznej powinna wzbudzić u tego chłopca głęboką refleksję nad jego postępowaniem. Moją decyzję będę jeszcze konsultował z Radą Pedagogiczną.

Również obojętni na całą sytuację świadkowie zdarzenia zostali (na dzisiaj) ukarani karą porządkową przewidzianą przez Statut Szkoły. Wszyscy również niezwłocznie zostaną również objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną w formie warsztatów i pogadanek na temat zapobiegania przemocy rówieśniczej.

Ubolewam nad faktem, że film został upubliczniony. Myślę, że to próba szukania taniej sensacji. Uczestnicy zdarzenia są dziećmi, mają 12-13 lat. I bardziej niż medialnego szumu wokół siebie - potrzebują pomocy wychowawczej, co staramy się im zapewnić podczas wszystkich lat edukacji w szkole, a przede wszystkim teraz. Zapewniam, że nasi uczniowie są w szkole bezpieczni, mają zapewnioną fachową i właściwą opiekę. Nie mogę zgodzić się z tym, aby jeden incydent rzutował negatywnie na podejmowane przez nas permanentnie działania wychowawcze, edukacyjne i opiekuńcze.

Zapewniam, że w szkole zostały podjęte natychmiastowe i stanowcze działania wobec uczestników zdarzenia. Liczymy również na pomoc właściwych instytucji Państwa (policja, sąd) w tym zakresie."

Sprawą zajmuje się policja, Sąd Rodzinny, wydział EKS UMiG w Myślenicach oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty, a Rada Pedagogiczna podejmie dodatkową decyzję o ukaraniu sprawcy. 

Dyrektor złożył na policję doniesienie dotyczące zajścia z użyciem przemocy. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach prowadzi postępowanie w tej sprawie. Po jego przeprowadzeniu materiały trafią do Sądu Rodzinnego w Myślenicach celem zastosowania odpowiednich środków.  

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji: W piątek, 4 października dyrektor szkoły podstawowej w Porębie pisemne poinformował o zajściu z użyciem przemocy, do jakiego doszło 2 października pomiędzy uczniami tej szkoły. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach prowadzi na zlecenie sądu czynności w tej sprawie, tj. m.in. przesłuchanie uczestników tego zdarzenia. Po ich przeprowadzeniu materiały trafią do Sądu Rodzinnego w Myślenicach celem zastosowania odpowiednich środków.  Uczestnicy zdarzenia nie mają jeszcze ukończonych 13 lat, zatem nie posiadają zdolności do czynności prawnych oraz nie ponoszą odpowiedzialności za czyny przez siebie popełnione. W szkole podstawowej w Porębie odbywały się już zajęcia profilaktyczne dla uczniów, jednak z uwagi na zaistniała sytuację, mundurowi odwiedzą jeszcze uczniów tej szkoły - informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji. 

Dziewczynka znajduje się pod opieką pedagoga szkolnego, a napastnik trafił do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Sprawa jest w toku, a to czy chłopiec zostanie przeniesiony do innej szkoły analizować będzie Rada Pedagogiczna.  

Powiązane tematy

Komentarze

 • Zofia 8 paź 2019

  do poprawczaka z gówniarzem! a dzieci powinny dostac nagane za swoje zachowanie

  137 8 Odpowiedz
  • 10 paź 2019

   świadkowie zostali ukarani upomnieniem dyrektora

   4 8 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Zofiazie, brakuje Ci elementarnej wiedzy pedagogicznej. Jedno co wiem, to głęboko współczuję nauczycielom. Gdybym miała do czynienia z takimi rodzicami jak zofiaz wyemigrowałabym z tego śmiesznego kraiku.

   1 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 8 paź 2019

  PATOLOGIA! a co na to dyrektor? gdzie byl nauczyciel?

  74 23 Odpowiedz
  • 8 paź 2019

   Niestety w szatni przed wychowaniem fizycznym nauczyciel nie może przebywać bo będzie zaraz posądzony o podglądanie. Może dyżurować na korytarzu

   53 17 Odpowiedz
   • 26 paź 2019

    Domini, jeżeli jesteś nauczycielem, to z całego serca Ci współczuję. Ja nie jestem nauczycielką, ale wiem, jak, zwłaszcza młodzi ludzie, nauczyciele zostali w tym kraju upodleni. Życzę wytrwałości.

    2 1 Odpowiedz
 • mirek@ 8 paź 2019

  do pierdla z tym chlopaczkiem! a rodzice powinni placic dziewczynce odszkodowanie, przeciez zniszczyl jej zycie

  84 28 Odpowiedz
  • 10 paź 2019

   dziewczyna i chłopak się umówili na bójkę, mogła spodziewać się konsekwencji bo chłopak już wcześniej był taki porywczy (ale i tak nie miał prawa jej bić nawet jeśli to była ustawka)

   11 4 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Mirekmie. tam jest głębszy problem. Jeżeli nie jesteś w stanie tego zrozumieć... To wybacz. Nie moja wina.

   1 Odpowiedz
 • Marta 8 paź 2019

  a dyrektor co? nie zamierza wyjasnic sprawy? przeciez w tej szkole nie jest bezpiecznie, jak ma pan zamiar zapewnic dzieciom bezpieczenstwo? ja bym dzieci do takiego miejsca nie puscila... dzicz

  51 21 Odpowiedz
  • 10 paź 2019

   sprawa została wyjaśniona przez dyrektora kilka dni po zajściu przed całą szkołą

   6 1 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Martozmyslenic proponuję Ci podjęcie pracy w szkole, dobrze byłoby, abyś miała ukończone full fakultetów i w cholerę znajomości w PisI-e. Chciałabym widzieć Twoje osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Na razie pozostań w chałupie i lep pierogi.

   Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Płytkie myslenie ludzi, odkad pamiętam to takie rzeczy działy się w szkołach, podstawowa, średnia itp, ale kiedyś nikt tego nie nagrywał a nauczyciele najzwyklej w świecie udawali że nie wiedzą lub nie wiedzieli. Uważam że to jest złe co się stało ale nie podniecajcie się nagle że rany boskie ukarać, poprawczak, obserwacja wszystkich, no ludzie takie jest życie.

  36 70 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 8 paź 2019

   to że takie rzeczy działy się odkąd pamiętasz, nie znaczy że nie należy reagować. Sprawca powinien odpowiedzieć za swoje czyny. Osoba która dopuściła się takiego czynu, nawet jeśli jest małoletni, nie jest osobą normalną i nie nadaje się do współistnienia w społeczeństwie, a bierna postawa jaką sugerujesz, utwierdzi go jedynie w bezkarności.

   Takie zachowania nie są normalne i są podstawą do tego aby przypuszczać, że w rodzinie sprawcy również dzieje się źle, ale nie powinni przez to cierpieć niewinni ludzie.
   Jeszcze nasuwa się pytanie, co z nauczycielami, przecież to oni powinni dbać o bezpieczeństwo, powinni zauważyć wcześniejsze patologiczne zachowania sprawcy, czy nie doszło tutaj czasem do jakiegoś niedopełnienia obowiązków?

   55 8 Odpowiedz
  • OKOKI 8 paź 2019

   Tak właśnie było i jest jak napisał Jaromir. Tłukli się ,czasem nawet krew się lała a w okół tworzył się wianuszek kibiców. Tylko nikt tego nie nagrywał bo nie było telefonów.

   25 10 Odpowiedz
  • 9 paź 2019

   Zgadzam się. ustawki były, są i będą. Trudno. Obecnie nie ma zadnego narzedzia do zmiany tej sytuacji. Problem jest tylko taki, ze teraz wszystko się nagrywa i upublicznia. Kiedys o całym zajsciu wiedziałyby tylko osoby, które tam były. Dzisiaj wie cała Polska. Jest to problem z którym młodzi ludzi moga sobie nie poradzic.
   A z drugiej strony ta dziewczynka niezła musi być skoro się na ustawke umawia z chłopakiem.

   13 10 Odpowiedz
  • 11 paź 2019

   Czy ty wiesz co napisales?? Sie zastanow lepiej co za bzdury wypisujesz.

   4 2 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  A gdzie był nauczyciel dyżurujący na przerwie ? Nauczyciele podwyżek pensji żądają , a dzieci na przerwie nikt nie dopilnował .

  54 38 Odpowiedz
  • 8 paź 2019

   Był na korytarzu . Niestety w szatni przed wychowaniem fizycznym nauczyciel nie może przebywać bo będzie zaraz posądzony o podglądanie. Może dyżurować na korytarzu

   47 14 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   8 paź 2019

   Bo nie ma placone od km :p zal pl z tymi szkolami panstwowymi.

   3 18 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Z czego mi wiadomo było to przez dziewczynkę i chłopca ustawione. Chłopiec poniesie karę. A Dyrektor naprawdę pilnuje swoich dzieci w szkole i do każdego podchodzi indywidualnie. A dzieci są jakie są to kwestia wychowania rodzica nie nauczyciela.

  41 35 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Poprawczak dla młodego ... niech tam spróbuje pobić kogoś kogo nie lubi Szybko mu wybiją głupoty z głowy

  45 7 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Trzeba reagować bo skoro w takim wieku dopuszcza się takich czynów to za parę lat przeczytamy że popełnił zbrodnie bo niepodobaly mu się czyjeś buty Karać karać i jeszcze raz karać

  49 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Trzeba objąć pomocą psychologa, również tych którzy byli biernymi obserwatorami.

  34 11 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 8 paź 2019

  Witam,
  dzisiaj za dużo agresji jest w filmach, w grach. Jakie kiedyś były spokojne dobranocki. Dzieci czytały książki. Nie było ustawek na meczach.
  Też chodziłam do szkoły i nie było tam żadnych bójek.

  22 9 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 8 paź 2019

   Rozumiem że to ironia, jednak dla jasności odpowiem, że dawniej też były bójki, a zdarzały się nawet częściej, ponieważ było na to przyzwolenie. Mówiło się, że facet musi umieć się bić, a bicie się dzieci jest normalne. Dlatego też nie było o tym tak głośno jak dzisiaj.

   Na szczęście dzisiaj społeczeństwo zauważyło, że przemoc nie jest rozwiązaniem i potępia ją, niestety jak to zwykle bywa, prawo nie nadąża za społeczeństwem i patologia wśród dzieci prawnie nadal jest ignorowana. Tutaj skrajnie odmienne podejście jest w USA, gdzie małoletni zostawali skazywani na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia, ponieważ tam przestępca to przestępca, bez względu na wiek.

   Skrajności zawsze są złe, podejście z USA również nie jest idealne, jednak chciałbym, aby nasze podejście do przestępców chociaż trochę zbliżyło się do tego amerykańskiego. I to nie tylko w przypadku nieletnich, ale ogólnie.

   22 3 Odpowiedz
 • 8 paź 2019

  Pragnę tutaj uświadomić wszystkich hejterów że wspomniana tutaj "biedna dziewczynka" nie jednemu dziecku już w tej szkole konkretnie wtłukła, nauczyciele w tej szkole nie widzieli jak do tond problemu bo i rodzice też nie chcieli nigdzie tego zgłaszać żeby nie chodzić od urzędów na policję itd itp. Teraz znalazł się taki co jej dał radę i robicie wielkie halo tylko dlatego że ktoś dodał filmik na internet.

  36 11 Odpowiedz
  • Robert 8 paź 2019

   ....do tond.... ej Goździkowa, Goździkowa ;))

   22 7 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 8 paź 2019

   @Goździkowa: to co piszesz świadczy tylko o tym jak ta szkoła nie radzi sobie z młodzieżą.

   Nawet jeśli ona biła inne dzieci, to w żaden sposób nie usprawiedliwia to tak skrajnie patologicznego zachowania ze strony tego chłopca.

   Jesteśmy ludźmi myślącymi i powinniśmy rozwiązywać problemy za pomocą bardziej cywilizowanych metod niż bicie i tak też powinniśmy wychowywać nasze dzieci. Bagatelizowanie przez Ciebie tego problemu i usprawiedliwianie jego zachowania, w myśl zasady "oko za oko" jest gówniarskie i niebezpieczne.

   24 9 Odpowiedz
 • 13oddział 8 paź 2019

  Nie oszukujmy się : Dzieciaki się tłukły, tłuką i tłuc będą. Czasem brutalnie a czasem "lekko" . Nie wszystko zostanie nagrane na telefonach. Może zamiast kamieniować, wrzucać do poprawczaków, włóczyć po psychologach, psychiatrach, egzorcystach , wołać gdzie była policja, nauczyciele , rodzice , św. Mikołaj itd . zakazywać gier, filmów, dostępów do komputerów, czy po prostu zwyczajnie biadolić- zorganizować dzieciakom lekcje karate, judo czy capoeiry (starszym boks, zapasy czy BJJ) niech się tłuką ale z zasadami i na macie czy ringu.

  44 8 Odpowiedz
 • 9 paź 2019

  Wszyscy wkurzają się na chłopaka a nikt nie widzi problemu że dzieciaki prócz reagować nagrywany to na telefonach, totalna znieczulica i rozbestwienie wśród dzieciaków, i to wina rodziców że dają dzieciom smartphony i pozwalają oglądać takie treści na Youtube, radzę się rodzicom zapoznać z głośnym trendem wśród dzieciaków jakim jest fame mma gdzie ich ulubieni pato streamerzy rzygający na podłogę i youtuberzy uczący chamstwa biją się w klatce, a potem dzieciaki same się tłuką, ludzie kontrolijcie co wasze dzieci oglądają w Internecie, są programy monitorujące typu Benjamin czy coś

  34 1 Odpowiedz
 • 9 paź 2019

  Słyszałam że teraz jest taka moda, na bójki ustawione, czyli dwoje młodych ludzi umawia się na taki pojedynek, są robione zakłady i część pieniędzy idzie dla zwycięzcy, ale to w średnich szkołach ale nie w podstawówce i tak dziecięcym wieku. To jest przerażające.

  12 Odpowiedz
 • 9 paź 2019

  Warto też przyjrzeć się rodzinie wychowujacej tego młodego damskiego boksera bo coś z tym wychowaniem jest nie halo

  11 4 Odpowiedz
  • 9 paź 2019

   Mirosław Ty za duchem czasu musisz iść, teraz jak dziewczyna daje dupy to się nazywa że zaliczyła gościa, czasy się zmieniaja, dziewczyny też się leja, jak chłopaki. Ludzie obudźcie się, wejdziecie na strony jak bestgore i zobaczcie ile krzywdy się dzieje na świecie i to jakiej! Bez cenzury jakiejkolwiek wszystko zobaczycie. Żyjecie pod kloszami wszyscy.

   5 6 Odpowiedz
 • 9 paź 2019

  Ta konkretna dziewczyna wlała też kilku jak nie kilkunastu innym dzieciom z tej szkoły w tym wypadku jak to się mówi trafiła kosa na kamień. Szkoda że filmiki gdzie to ta "biedna dziewczynka" bije inne dzieci nie wyciekły chociaż jakby przepatrzyć dzieciom komórki to na pewno by się znalazły.

  18 2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   11 paź 2019

   Och Goździkowa skoro widziałaś to czemu pozwalałaś na takie zachowanie dziewczyny . Jeśli widziałaś i nie reagowałas jesteś winna zaistniałej sytuacji .

   7 1 Odpowiedz
 • 9 paź 2019

  Jaromir nie chodzi o ducha czasu tylko o wiek tych gowniarzy

  5 Odpowiedz
  • 9 paź 2019

   Uwierz mi Mirosław że u nas w Polsce jest jeszcze względnie dobrze, widziałem i zylem w wielu krajach, kraje na zachód od nas są zdecydowanie bardziej zepsute, zapytaj Polaków którzy mają pociechy w szkolnym wieku w UK, co tam si wyprawia. Niemcy, kolejna dzicz od malolata, mieszanina kultur, pieniądze i technika. Taki jest świat.

   6 4 Odpowiedz
 • 10 paź 2019

  W okresie podstawówki brało się udział w solówkach bardzo często.Nie było to coś szczególnego,ale napuckanie dziewczynie to była CHAŃBA I taki kolo był raczej wyśmiewany.

  11 6 Odpowiedz
  • 10 paź 2019

   Gościu czasy się zmieniają, kobiety potrafią być równie brutalnie jak mężczyźni, swoją drogą to ta dziewczyna chyba z 2 razy większa od tego chłopaka. Żeby nie było, kolejny raz pisze że nie popieram takich tyłu wydarzeń żeby nie było że jestem po którejś ze stron itp

   10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 paź 2019

  https://www.wykop.pl/link/5167393/uczen-dusi-rowiesniczke-a-wszystkiemu-przygladaja-sie-koledzy/

  Dyrekcja oraz Nauczyciele do przeglądu przez prokuratora i ewentualnego odwołania jeśli udowodnione będą zaniedbania.

  Dzieci - sąd rodzinny, poprawczak - ta lejąca się dwójka, te bierne bachory na przymusowa resocjalizacje z reagowania na przemoc.

  Wszystkie rodziny dzieci z wideo do przeglądu, MOPS itd. Ewentualnie sady do oceny czy się w ogóle jako rodzice nadają.

  38 14 Odpowiedz
 • 10 paź 2019

  Na sadistic jest ten filmik

  3 9 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Stozaninek, po ludzku radzę Ci emigrację, gdziekolwiek. Nie będę odnosić się do Twoich pomysłów, bo szkoda mi czasu. Potępiam zachowanie młodych, wszystkich. Chłopaka, który okładał dziewczynę, dziewczynę, która wiedziała, w czym bierze udział i w równym stopniu tych ich rówieśników, którzy nie reagowali i tych, co to nagrywali. Myślicie, większość tutaj zbulwersowanych zachowaniem tych młodych ludzi, że ci młodzi tacy się urodzili ?Dzieci spędzają w szkole ok. 5 - 6 godz. maksymalnie dziennie. W tym czasie mają lekcje, każda po 45 minut. Agresji nauczyły się na szkolnych przerwach ? Na lekcjach ?Niech każdy z rodziców zastanowi się, jak Wasze dzieci spędzają wolny czas... Wiem, że niektórzy jesteście zapracowani. Wiedzcie też, że kupienie dziecku najbardziej nawet wypasionego smartfona nie zastąpi mu rozmowy z wami, uwagi jemu poświęconej, zainteresowania jego problemami. Wiedzcie też , że pomoc różnych instytucji w opiece i wychowaniu waszych dzieci może świadczyć o waszej porażce. Pomoc instytucji jest ostatecznością. Nie znam rodziców tych nastolatków. Jedno wiem, że jeżeli wpadniecie w tryby tych instytucji, to szybko się z nich nie wyzwolicie. I nie musi to być z korzyścią dla waszych dzieci. Rodzice, najpierw odstawcie swoje smartfony i porozmawiajcie ze swoimi dziećmi. One was potrzebują. Na koniec dodam; nie jestem nauczycielką, z oświatą nie mam nic wspólnego. Wystarczy obserwować rzeczywistość.

  4 2 Odpowiedz
 • 15 paź 2019

  Jestem absolutnie oburzona tym, co zaszło w tej szkole. Niestety... bezstresowe wychowanie zbiera swoje żniwo. Doszło do patologicznych czasów, że rodzic/nauczyciel, nie może takiego bachora ujarzmić i ten, może robić co mu się żywnie podoba. Usunięcie ze szkoły, oddanie do poprawczaka i łomot ze strony rodziców - to, co powinno spotkać tego młodocianego sprawcę. Niestety - nie ma na takich małych bandytów innego wyjścia. Ale wydaje się, że jeśli już coś takiego robi w wieku 12 lat... wyrośnie z tego tylko i wyłącznie bandyta...

  2 3 Odpowiedz
 • 15 paź 2019

  Justine, spokojnie:oddaj sobie do poprawczaka bachora, najlepiej swojego ujarzmij go, najlepiej poddaj go elektrowstrząsom... Usuń sobie ze szkoły sprawców,. Ty wiesz czym jest poprawczak ? Mówisz o łomocie ze strony rodziców... To właśnie jest katolickie wychowanie. Po takiej wypowiedzi odebrałabym ci dzieci, jeżeli je masz.Zastanów się, co piszesz.

  2 1 Odpowiedz
  • 21 paź 2019

   Lula, zastanów to się ty! Jesli dla ciebie takie zachowania są normalne i ty sama akceptujesz je u swoich dzieci to nie dziw, że czytamy o takich akcjach w gazetach, a później bandyta na bandycie, bo mamusia i tatusia dają na wszystko prawo! Dzieci to powinno się odebrac tobie! A co do nawiązywania do katolicyzmu tutaj, to juz się wydurniłaś po wszystkie czasy...

   2 Odpowiedz
   • 25 paź 2019

    Justine, ta dziewczynka może mieć problemy. Myślę, że nie można tego tak łatwo rozwiązać.Nie ładuj wszystkich do jednego wora. Chcesz, żeby poszła do poprawczaka ? Zastanowiłaś się nad powodem jej zachowania ? Ty myślisz, że izolowanie ludzi jest lekiem na całe zło ? Gratuluję. Jeżeli obraziłam Twoje uczucia katolickie, to przepraszam. Przy swoich przekonaniach pozostaję.

    1 Odpowiedz
   • 27 paź 2019

    Justine, swoje dzieci wychowałam na prawdziwych Wolaków. Oboje opuścili nasz wspaniały kraj. Bo nie chcą słuchać Rydzyka, Schetyny i innych idiotów udających polityków. Gdybym była młodsza olałabym to pseudopaństwo i wyjechałabym, gdzie pieprz rośnie.

    2 Odpowiedz
 • 18 paź 2019

  Za moich czasów była linijka drewniana 50 cm. i wszyscy chodzili jak w zegarku,nie było jakiegoś bezstresowego wychowania czego teraz są efekty.

  1 Odpowiedz
 • 20 paź 2019

  Praktycznie w każdej szkole są takie czy podobne przypadki, nękanie psychiczne jest na porządku dziennym..... Kiedyś owszem, zdarzały się podobne incydenty...... Ale dzieciaki miały więcej serca, szacunku do dorosłych, do siebie nawzajem i w domu nikt ich nie krył na każdym kroku jak jest teraz. Przeskrobałeś coś, to kara w domu była. Teraz dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za swoje czyny..... Nie wiem jak sobie rodzice wyobrażają przyszłość takich bezstresowo wychowywanych.... Albo raczej chowanych........ A szkoła: najlepiej zamieść wszystko pod dywan, byle się nikt nie dowiedział, żeby mieć spokój...... Przykre.......
  Cieszę się, że chodziłam do szkoły w latach 80-90 i wychowywano mnie bez tego całego cudu techniki......

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do natury,...