Myślenice

Dozór policyjny i zakaz zbliżania do pokrzywdzonego. Policja wydała oświadczenie w sprawie

Dozór policyjny i zakaz zbliżania do pokrzywdzonego. Policja wydała oświadczenie w sprawie

Napastnicy, którzy skrępowali młodszego kolegę i upokarzali go zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty, a prokuratura rejonowa w Myślenicach przyznała im dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego

Wczoraj od rana wśród mieszkańców regionu krążył film na którym widać jak napastnicy upokarzają młodszego kolegę. Jeden krępuje mu ruchy, drugi zakłada mu na głowę prezerwatywę, a trzeci wszystko nagrywa. To, co śmieszy napastników, przeraża naszych czytelników, ale również nie budzi niemal żadnej reakcji u ofiary.

"Kondom, kondom ty ku… mendo jeb..." przed założeniem prezerwatywy na głowę najmniejszemu z bohaterów filmu słychać na nagraniu. "Mogę to zdjąć?" - po chwili pyta skrępowany chłopak. „Jasiek”, bo tak mówi do jednego z napastników, robi mu zdjęcie krzycząc "Ale będzie boruta kur...!".

Wspomniany Jasiek próbuje jeszcze podpalić czubek prezerwatywy na głowie chłopaka. Ten krzyczy "Nie, nie, nie!”, a jeden z napastników wzmacnia uścisk. Swoje próby podpalenia prezerwatywy Jasiek komentuje słowami "Ty chu... jesteś niepalny". Kiedy prezerwatywę w końcu udaje się podpalić, krzyczy "Świeca kur…!". Następnie pozuje z uniesionym kciukiem symbolizującym "lajka".

Sprawę bada policja

Film został nagrany przy Zakopiance w Myślenicach, na bocznej drodze prowadzącej z ul. Kazimierza Wielkiego do Galerii Myślenickiej. Sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze szybko namierzyli sprawców, a postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Z uwagi na dobro pokrzywdzonego, policja nie udziela w tej sprawie szczegółowych informacji, jednak wydała oświadczenie. Dowiadujemy się z niego m.in., że dzisiaj dwaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty karne, otrzymali dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

W związku z licznymi doniesieniami od osób zbulwersowanych treścią nagrania rozpowszechnionego w internecie, na którym dwóch młodych mężczyzn znęca się nad chłopcem, informujemy, że Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach podjęła czynności, które już wczoraj doprowadziły do ustalenia wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymania sprawców.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Z uwagi na dobro trwającego postępowania przygotowawczego, w tym dobro osoby pokrzywdzonej, nie udzielamy w tej sprawie szczegółowych informacji.

Dziękujemy wszystkim internautom i innym osobom, którzy nie pozostali obojętni na przemoc w stosunku do małoletniego.

W dniu 10 stycznia br. dwaj młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty karne związane ze zmuszaniem innej osoby do określonego zachowania oraz narażenia jej na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • Basia 10 sty 2020

  mama policjantka to co sie dziwić że tylko to dostali....

  93 4 Odpowiedz
 • Anty Otyłość 10 sty 2020

  O dozór policyjny. Świetnie. Jeden z bohaterów ma to na codzień w domu. Proszę Państwa jakie to jest efektywne kosztowo - dla nas podatników!

  Brawo!

  92 3 Odpowiedz
 • 10 sty 2020

  Tzw ZiPy (znajomości i plecy). Rączka rączkę myje. Dziwię się ze pokrzywdzony nie został ukarany :D

  69 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2020

  Masakra w jakim świecie żyjemy, znajdą sobie inną ofiarę i nic się nie zmieni, dobrze jest mieć mamusie policjantkę

  60 4 Odpowiedz
 • 11 sty 2020

  Dozór policyjny? Już widać, że mama pracuje nad ukręceniem sprawy. Każdy inny siedziałby w areszcie.

  56 5 Odpowiedz

Zobacz więcej