Materiał promocyjny

Co znajdziecie w podziemnym, solnym labiryncie? Specjalna oferta w Królestwie Skarbnika

Co znajdziecie w podziemnym, solnym labiryncie? Specjalna oferta w Królestwie Skarbnika

Spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, dłuższa trasa turystyczna z możliwością przejścia unikalną Końską Drogą, pobyty nocne dla osób indywidualnych, to propozycja na ferie zimowe 2020 z Kopalnią Soli Bochnia

Odwiedzając okolice Krakowa warto poświęcić kilka godzin na wizytę w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, Kopalni Soli Bochnia.

Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO.

Od 2000 r. jest Pomnikiem Historii. Od początku lat 90. XX w. nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku ruchu turystycznego.

Moc atrakcji i możliwości

Bocheńska kopalnia to wiele możliwości i atrakcji. W podziemnym labiryncie solnych korytarzy czeka na odwiedzających wiele niespodzianek. Zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do solnego, podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przejazd autentyczną górniczą kolejką dostarcza wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni.

Ferie zimowe 250 m pod ziemią. Więcej w tej samej cenie

Więcej zwiedzania w tej samej cenie, czyli Trasa turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną, przeprawą łodzią i przejściem „końską drogą”.

Specjalnie na czas ferii zimowych kopalnia proponuje zwiedzanie standardowej trasy turystycznej z multimediami i przeprawą łodzią oraz dodatkowym przejściem unikalnymi wyrobiskami zwanymi „Końską Drogą”. W cenie biletu za trasę turystyczną i przeprawę łodzią mamy możliwość zobaczenia unikalnych, surowych wnętrz kopalni, zobaczymy niezwykłe formacje geologiczne, spędzamy więcej czasu pod ziemią a przede wszystkim zmierzymy się z trudniejszym do przebycia fragmentem wyrobisk kopalni. Ten wariant zwiedzania dostępny będzie w okresie ferii dla osób od 7 roku życia, pełnosprawnych fizycznie (oferta dostępna od 20.01.2020 r.).

Kilka tras turystycznych do wyboru

Kopalnia Soli Bochnia to przede wszystkim trasa turystyczna z multimediami, ale również trasy tematyczne. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego, połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy również pobyt nocny 250 m pod ziemią w największej komorze Ważyn.

Rodzinne zwiedzanie kopalni – Królestwo Skarbnika

Dla rodzin z dziećmi kopalnia przygotowała wariant trasy turystycznej, podczas którego cała uwaga skupi się na najmłodszych uczestnikach wycieczki. Dzieci przeniosą się w świat podziemnej krainy Skarbnika. Poznają legendę o tej postaci, będą poszukiwać skarbu, zwiedzając kopalnię, by wreszcie spotkać tajemniczą postać bocheńskiego Skarbnika. Bilety do nabycia z wyprzedzeniem, w sprzedaży on – line, oraz bezpośrednio przy okienku kasowym. Ten wariant zwiedzania dostępny jest dla osób indywidualnych. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu dla osoby dorosłej i dowolnej ilości dzieci, zjazdy odbywają się wg. ustalonego harmonogramu dni i godzin zjazdów, dostępnego na stronie internetowej kopalni ( oferta dostępna od 28.01.2020 r.)

Ucieczka od smogu

Podczas pobytu pod ziemią oddychamy powietrzem, które zostało w naturalny sposób oczyszczone w solnych wyrobiskach i dodatkowo wzbogacone przez mikroelementy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Mamy gwarancję ,że jest to powietrze wolne od zanieczyszczeń obecnych na powierzchni. Można powiedzieć, że kopalnia to miejsce, którego problem smogu nie dotyczy.

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.
Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta:14 6926752
mail: biuro@kopalnia-bochnia.pl

 

 

Zobacz więcej