Miasto

Galeria i dworzec: Zmiana terminu otwarcia

Galeria i dworzec: Zmiana terminu otwarcia

Oficjalne otwarcie galerii handlowej z częścią dworcową przy ul. Słonecznej zostało wyznaczone na 15 lipca

Jak podaje Gazeta Myślenicka termin otwarcia galerii to trzeci kwartał 2011 roku. Natomiast Dziennik Polski wskazuje na 15 lipca. Wtedy oficjalnie ma zostać oddana do użytku galeria handlowa z częścią dworcową. Część przeznaczona dla autobusów ma być skończona wcześniej, jednak całość zostanie oddana w połowie lipca. Pierwotnie prace miały zakończyć się w maju 2011. Taką informację podczas oficjalnego wbicia łopaty pod budowę podawał Marek Koźmiński ze spółki MK4 Invest.

W powstającej galerii handlowej wynajęto 60% powierzchni przeznaczonej na działalność komercyjną. Do tej pory wśród najemców znalazł się supermarket Savia z grupy Tesco, drogeria Rossmann, sklep obuwniczy CCC oraz Apteka Zdrowie.

Gazeta Myślenicka sprawdzała pogłoski o rzekomym wynajęciu powierzchni przez sieć salonów Empik, jednak nie otrzymała oficjalnego potwierdzenia tej informacji od firmy BOIG zajmującej się wynajmem powierzchni.

Powstający obiekt, to według planów budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od strony ul. Słonecznej. Będzie łączył funkcje komunikacyjną i handlową. Powstanie w nim hipermarket oraz około 16 sklepów i punktów usługowych, natomiast obok budynku znajdzie się parking na ok. 70 samochodów.

Równolegle do budowy trwają negocjacje urzędu miasta, PKS Myślenice i prywatnych przewoźników na temat warunków dotyczących organizacji przewozu osób w gminie. Z placu przy ul. Słowackiego miałby zniknąć dworzec busów, a w tym miejscu powstałby parking. Natomiast prywatni przewoźnicy mieliby odjeżdżać z terenu dworca PKS.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (61)

 • Brak zdjęcia
  20 kwi 2011

  [quote=gość: nieoświecony] (...) Założę się że sam będzie na hucznym otwarciu chwalił się jakiego to inwestora przyciągnął i ile to nowych miejsc pracy dzięki temu powstało.(...) [/quote]

  Zapomniałeś dodać: ile to nowych znajomości i kontaktów sobie zrobił.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 kwi 2011

  "Sama obecność przyciagałaby jakiś odsetek ludzi. "
  Ale jesteśmy zadupiem że atrakcją która przyciągałaby do nas ludzi ma być Mc Donald czy KFC?
  Zwykły markecik z przystankiem autobusowym a wywołuje takie emocje.Parę lat temu Pan Burmistrz mówił że nie wpuści do Myślenic żadnej dużej sieci a teraz co?
  Założę się że sam będzie na hucznym otwarciu chwalił się jakiego to inwestora przyciągnął i ile to nowych miejsc pracy dzięki temu powstało.O tym że dzięki poprzedniemu inwestorowi którego sprowadził(MPK Łódź) straciliśmy sporo miejsc pracy nawet nie wspomni.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 kwi 2011

  mam nadzieje ze wreszie pojawia sie tutaj sklepy typu reserved czy h&m bo zawsze musze jedzic na zakupy do krakowa.
  No i KFC by sie przydało lub mc donald:)

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 kwi 2011

  bedzie galeria, beda i galerianki ;)

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 kwi 2011

  OSTROWSKI DO DYMISJI!, ON NAS WYKOŃCZY! PATRZY TYLKO NA SWOJĄ KIESZEŃ JAK DO KORYTA ZNÓW DOSZEDŁ TO MUSI SIE NAŻREĆ, A MY MIESZKAŃCY I WŁAŚCICIELE MAŁYCH SKLEPÓW MAMY POUPADAĆ?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...