Myślenice

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się czwarte posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG. Pieniądze oddał, ale wyrok usłyszy za tydzień

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas czwartego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślenicach nadal nie zapadło orzeczenie w tej sprawie, ale prezes zwrócił pieniądze.

Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu 2019 roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia” przeprowadzonego w urzędzie miasta w zakresie finansowym oraz kadrowo-płacowym. Podobne kontrole przeszły gminne spółki. Jedną z nich jest Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego, której były prezes stanął przed sądem.

- Były prezes jest podejrzany o przestępstwo z art. 284 paragraf 2 kk i art. 270 par 1 kk w zw. z art. 11 par 2 kk - przywłaszczenia ustalonych kwot pieniędzy z MARG poprzez posłużenie się podrobionymi dokumentami – wyjaśnia Marta Łuczyńska, p.f. Prokuratora Rejonowego w Wadowicach.

W ten sposób miał sobie przywłaszczyć kolejno: 40 tys. zł, 90 tys. zł i 75 tys. zł.

Daniel P. przyznał się do winy, a w Sądzie Rejonowym w Myślenicach odbyły się cztery posiedzenia w tej sprawie. Jak dotąd na żadnym nie zapadł wyrok, ponieważ były prezes miał trudności z oddaniem całej kwoty.

Czwarte posiedzenie miało miejsce 20 lutego 2020 roku. Jak się okazało Daniel P. wpłacił ostatnią część zaległej sumy wraz z odsetkami. Prokurator wystąpił dla niego o karę grzywny w wysokości 11 tys. zł i pokrycie kosztów postępowania uzasadniając to tym, że szkoda została naprawiona. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 27 lutego 2020 roku.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej