Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]

Burmistrz Jarosław Szlachetka prezentuje wyniki audytu.„W Urzędzie istniał układ towarzyski”[WIDEO]
Wyniki audytu przed kamerami przedstawił burmistrz Jarosław Szlachetka wraz z wiceburmsitrzem Mateuszem Sudrem

- W ostatnich czterech latach w Urzędzie Miasta i Gminy istniał układ towarzyski, gdzie miało miejsce podnoszone przeze mnie w kampanii wyborczej określenie „prywatnego folwarku”. Dokument mówi sam za siebie

– podczas przedstawienia audytu na temat sytuacji w UMiG Myślenice mówił burmistrz Jarosław Szlachetka

 

Po wyborze na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka (PiS) zapowiadał przeprowadzenie w Urzędzie Miasta i Gminy „audytu otwarcia” w zakresie finansowym oraz kadrowo-płacowym. Wynik kontroli zaprezentował wspólnie ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem (PiS) podczas konferencji prasowej. Zapis wideo z ich wystąpienia można znaleźć na oficjalnym fanpage'u Miasta i Gminy Myślenice na facebooku oraz oficjalnej stronie Miasta i Gminy Myślenice. Film zamieszczamy poniżej.

Ocena działalności urzędu obejmowała okres poprzedniej kadencji, kiedy funkcję burmistrza sprawował Maciej Ostrowski (KWW Macieja Ostrowskiego). Podobne kontrole przeprowadzane są przez nowego burmistrza w spółkach należących do Miasta i Gminy Myślenice.

- Wnioski i rekomendacje wynikające z tego dokumentu porażają skalą zaniedbań i nieprawidłowości, które zostały zauważone i wytknięte przez audytorów. Wiążą się przede wszystkim z finansami gminnymi, podejmowania decyzji pomimo napiętej i trudnej sytuacji finansowej, a kolejne decyzje związane m.in. z rewitalizacją miasta i Rynku – pogłębiły trudną sytuację finansową Miasta i Gminy Myślenice, w jakiej dzisiaj się znajdujemy

– przed kamerami mówił Jarosław Szlachetka.

Za szczególnie bulwersujące uznał sprawy związane z nieprawidłowościami w zakresie udzielania zamówień publicznych. Jak wyjaśniał: Były one często udzielane z pominięciem obowiązującej ustawy Prawo Zamówień Publicznych i miały zostać wykryte przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która po ubiegłorocznej kontroli w urzędzie, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury w Wadowicach. Sprawy przeprowadzanych w UMIG Myślenice przetargów będą badane w szczegółowym audycie poświęconym temu zagadnieniu.

Wśród uchybień swojego poprzednika, burmistrz Jarosław Szlachetka wymienia m.in. sprawy kadrowo-płacowe, przywołując przykłady powołania stanowiska dyrektora urzędu, czy przyznawane nagrody.

- Jeden z pracowników w ciągu trzech lat uzyskał ponad 90 tys. zł nagrody, praktycznie za wykonywanie zadań powierzonych w umowie o pracę. Żadnych nadzwyczajnych zasług ta pracownica nie wykazała – zwraca uwagę burmistrz Szlachetka.

- W ostatnich 4 latach w UMIG w Myślenicach istniał układ towarzyski, a podnoszone przeze mnie w kampanii określenie „prywatnego folwarku” miało tutaj miejsce. Dokument mówi sam za siebie – przekonuje Jarosław Szlachetka.

Jak zapewnia; w wyniku audytu podjął działania, które mają naprawić sytuację. Wśród nich wymienił m.in. utworzenie biura ds. zamówień publicznych, trwające prace na utworzeniem biura ds. kadr, wprowadzenie wewnętrznego regulaminu zamówień publicznych i trwający konkurs na stanowisko sekretarza gminy.

Nawiązał również do sytuacji w Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. To jedna z czterech spółek podległych gminie, w której również zakończył się audyt.

- W związku z zarzutami, które sformułowałem, zostało skierowane do prokuratury Rejonowej w Myślenicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mam nadzieję, że organy ścigania wyjaśnią zarzuty, które wynikły w czasie rozmów z członkami Rady Nadzorczej. Audyt zawiera szereg uwag dotyczących polityki prowadzenia spółki - mówił.

 

Wiceburmistrz o zamówieniach publicznych, parkingach i stanowisku dyrektora

W drugiej części wiceburmistrz Mateusz Suder odniósł się do braku regulaminu zamówień publicznych.

- Pod kierownictwem byłego burmistrza Macieja Ostrowskiego przez wiele lat nie funkcjonował jakikolwiek regulamin zamówień publicznych. Powodowało to ogólny chaos przy wydatkowaniu środków publicznych, niegospodarność i rodziło patologie.

Te były wykazywane przez niektóre kontrole już w 2014 roku. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych wykazał niezgodność w projekcie „Czysta Woda Dla Krakowa”, podczas kontroli zamówień na obsługę prawną tego projektu, gdzie przez któryś rok z rzędu burmistrz udzielał zamówień na obsługę prawną jednej z krakowskich kancelarii prawniczych. (…) Burmistrz w sposób niezgodny z prawem na obsługę prawną tej jednej kancelarii udzielił zamówień na kwotę ok. 1,5 mln zł.

(…) Podobne zarzuty zostały stwierdzone przez Regionalną Izbę Obrachunkową w przypadku udzielania zamówień na obsługę strefy parkingowej w Myślenicach.

Wiceburmistrz wymienił również brak konkursów na zatrudnianie urzędników na stanowiska oraz odniósł się do powołania stanowiska dyrektora urzędu.

- Było stanowiskiem fikcyjnym, nie mającym jakiegokolwiek uzasadnienia, poparcia w jakiekolwiek ustawie. Takie stanowisko nigdzie nie jest przewidziane, było fikcyjne, aby z jednej strony zapewnić zatrudnienie małżonce burmistrza, z drugiej zaś strony sprawowanie przez dyrektora urzędu mandatu radnego sejmikowego, a następnie kiedy został wybrany do rady powiatu - radnego powiatowego

– mówił Mateusz Suder.

Przedstawiciele UMiG Myślenice poinformowali, że obecnie trwa reorganizacja urzędu, która ma przyczynić się do usprawnienia funkcjonowania jednostki.

 

Dodatkowe pytania 

Materiał wideo z konferencji zamieszczony na profilu UMiG Myślenice zawiera część przedstawiającą wystąpienie burmistrza wraz z wiceburmistrzem.

Natomiast całe nagranie publikuje Gazeta Myślenicka. Można na nim usłyszeć m.in. jak w dalszej części konferencji (18 min. 36 sec.), dziennikarze pytają o kryterium wyboru firmy audytorskiej, terminu publikacji audytu oraz o sytuację skarbnik urzędu.

Odpowiada na nie burmistrz Jarosław Szlachetka. W kwestii wyboru firmy: - Podjąłem decyzję, która była poparta rekomendacjami innych samorządów wskazujących na rzetelność i fachowość, merytoryczność firmy pana Roberta Pieprzycy - uzasadniał.

W kwestii roli skarbnik urzędu: - Pani skarbnik parafowała się, ale większość jej decyzji była związana z wykonywaniem poleceń służbowych swojego przełożonego. Wyjaśniamy z Panią skarbnik pewne sprawy i pracujemy na bieżąco. Mam nadzieję, że pomoże nam w wyprowadzeniu wszystkich tych nieprawidłowości. Te same kryteria stosowane są do wszystkich pracowników - zapewniał.

 

Tutaj znajdziecie pełną treść audytu Urzędu Miasta i Gminy Myślenice

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 9 mar 2019

  i co z tego wynika? Panownie wprawdzie nie zapewniają tego, ale rozumiem, że obecnie w urzędzie nie będzie niczego na wzór układu towarzyskiego, ani rodzinnego a wszyscy pracownicy są i będą zatrudniani zgodnie z przepisami, po konkursach skrojonych z myślą o dobru urzędu, gdzie stanowiska zajmować będą profesjonaliści legitymujący się kompetencjami i dorobkiem w swojej dziedzinie? Pytam dla spokojności sumienia, ze raz na dobre procederom mowimy STOP!

  51 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   9 mar 2019

   No patrząc na to, ile w ostatnim czasie nowych, sztucznie stworzonych i niepotrzebnych nikomu stanowisk biurowych na wodociągach powstalo, to już widzę ten ich "brak układów".... przypomnę, że woda miała stanieć, tymczasem nie wiem jak to się ma niby stać, skoro na nowe pensje nieproduktywnych darmozjadów trzeba będzie płacić :/

   60 13 Odpowiedz
   • 9 mar 2019

    Piszesz o byłym stanowisku "Dyrektora Urzędu"? A jak "woda ma stanieć" skoro Urbański "jechał na długach" tyle lat? Zaciągnięte kredyty na kredyty żeby spłacić kredyt. Do kogo Ty masz pretensje?

    29 41 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     9 mar 2019

     Nie, nie pisze o wymianie kadry tylko o całkowicie nowych posadach, które magicznie powstały. Nie twierdzę że Urbański był dobrym prezesem i że rozsądnie gospodarował pieniędzmi, ale nie zaklinamy rzeczywistości, ponieważ to nie on przyznawał środki na inwestycje ani nie on decydował, skąd mają się one wziąć, natomiast na czas jego urzędowania przypadł plan kanalizowania wsi, który okazał się nieudolnie przewidziany, gdyż pochłonął duże koszta a zrealizować się go całkiem nie udało.
     Reasumując: Urbański może ma coś za uszami, nie twierdzę że nie, ale przywoływanie tu jego przykładu jest odwracaniem kota ogonem.

     25 14 Odpowiedz
     • 9 mar 2019

      Jakie "magicznie powstałe posady"? Przecież jest powiedziane że nie było w UMiG takich etatów bo Ostrowski nigdy ich nie stworzył a były wymagane prawnie. Poczytaj sobie Audyt. Dlatego takie niespójności i burdel w dokumentach. Za to pewnie te "nagrody" dla wzorcowych pracowników.
      Nie Urbański decydował jako prezes tylko kto? Przecież czytał te szacunkowe kosztorysy inwestycji zanim zostały przedstawione Radzie Miasta do klepnięcia? Czyli czytał i nie rozumiał? A może mu kazali? To czemu wcześniej nie zrezygnował tylko czekał do wyborów?

      15 20 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       10 mar 2019

       Jakie konkretnie nowopowstale stanowiska na wodociągach były prawnie wymagane i do czego wymagane? :) Się pytam.

       Zgadzam się, że wodociągi by obstawione ekipą poprzedniego układu. Pan Sz. wskazywał to jako powód wysokich kosztów wody. Obiecał obniżkę, więc logicznie spodziewać by się należało, że obetnie niepotrzebną biurokrację, a tymczasem jej dołożył, tyle, że w swojskim składzie xD ma to sens, nie powiem...

       Co do Urbańskiego: nie on załatwiał pieniądze i nie on wyłaniał firmy z przetargów. Nie wiem na co tyle pieniędzy poszło, czemu brakło, ale na pewno jest to wina większego grona osób. Samego Urbańskiego nie znam, nie miałam z nim nigdy do czynienia, nie wypowiadam się zatem na temat jego osoby, bo powtarzać jak papuga cudze zarzuty to nie wypada:/

       12 2 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Myleniczaniniezdziada, stary układ zostanie zastąpiony nowym.Może pogadamy o tym za pięć lat.Różnica polega na tym, że obecny układ szybciej, wręcz błyskawicznie prowadzi nas nad przepaść.

  59 35 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Dlaczego ci panowie z wideo mają takie smutne miny? Bluzganie na poprzedników jest dopuszczalne po ich prawomocnym skazaniu.Czy Pan Burmistrz jest w stanie to pojąć? Czasami mam obawy, że jednak nie.Cóż, poczekajmy, zobaczymy. Nadal Pan Burmistrz funkcjonuje w kampanii wyborczej. PIS-u. Ale i ta kampania będzie mieć swój koniec. Gdzie się Pan Burmistrz wtedy podzieje ? Może lepiej zabrać się do roboty. Taczki mogą nie ominąć także i Pana Burmistrza. Proszę zastanowić się nad tym.Po wieczornej kąpieli.

  55 25 Odpowiedz
  • 9 mar 2019

   Smutne miny? Mnie się wydaje że to raczej wściekłość. Widać wyraźnie że obaj powstrzymują się od "bluzgów". W audycie widać czarno na białym że to o czym pisałem nie raz na forum to nie były "konfabulacje". Zaraz Lula będzie trzeba oddać te 5tyś nagrody.
   A gdzie tam audyty MARGU czy ZUO czy Wodociągów!!! Tam to dopiero wyjdą kwiaty!

   38 30 Odpowiedz
  • mirek@ 9 mar 2019

   dokladnie! przyciągające uwagę, medialne wystąpienie to fakt, ale czy wystarczające zeby ukręcić z tego tak długo zapowiadaną aferę? setki uchybień dziesiątki zaniedbań a i tak nie wiadomo o co chodzi w tych urzedniczych przepychankach, instytucjach czy innych przepisach

   jak to mowi prezes o srebrnej aferze "to nawet nie byl kapiszon, jeśli już, to przemokły"

   16 5 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Audyt pokazał ułamek tego o czym każdy mieszkaniec Myślenic wiedział już od dawna. Zresztą czego było oczekiwać jak poprzedni burmistrz rządził 15 lat. Przez 3 kadencje to ten "światek" samoistnie się wytworzył. Teraz ten "układ towarzyski" przeniósł się do starostwa.

  Na takie akcje nie ma innego rozwiązania jak ograniczona kadencyjność i wymuszona transparentność działań.

  45 16 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   9 mar 2019

   W pełni się z Tobą zgadzam. Ameryki tym audytem nie odkryli. Co zmieni wystąpienie burmistrza w tej sprawie? Tu trzeba działań a nie gadania. Tym bardziej, że póki co sami, na bezczelu, robią dokładnie to samo...

   34 18 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 9 mar 2019

  ja mam pytanie do autora filmu gazety myslenickiej - na samym koncu sluchac jak ktos zamawia "setkę" ???? - co sie wyprawia w tym urzedzie? co wy tam pijecie? :0

  22 8 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Myśleniczaninie007, chciałabym dostać taką nagrodę.Nie mam żadnych związków z Panią noszącą codziennie inne brożki, ona powiedziała "To im się po prostu należało !"Zapewniam, ani z byłym, ani z obecnym towarzystwem nie mam nic wspólnego. Pisuję na forum z nudów.Ciężko pracuję na swoje utrzymanie. Nie jako polityk. Jako zwykły robol. W sumie, tak jak inni pracuję na utrzymanie tej próżniaczej grupy.I tyle.

  24 7 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Kto ten audyt zrobił i za czyje pieniądze? Słyszałam coś o Wodach Polskich. Utrzymują je krasnoludki. Toż jest wymysł obecnej opcji.Cóż, nie chcę się pastwić, płaćcie i płaczcie. Niestety, ja także.

  21 11 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Brawo Panowie !!! Dobra robota .

  20 18 Odpowiedz
 • 9 mar 2019
  prywatnie napisał/a:

  Kampanii wyborczej PiS ciąg dalszy? Na miasto.info pluralizmu coraz mniej, odkąd zmienił się burmistrz tematy polityczne zaczynają dominować na tym portalu mającym służyć mieszkańcom a nie jakiejś partii politycznej. Robi się coraz mniej kolorowo. I nagle zaczęli odkrywać Amerykę, no to teza udowodniona: był układ. A teraz jest drugi układ. Prawda to że żona posło-burmistrza w Orlenie u lodowego biznesmena? - Co za klimaty.. Posępne. Czy to miasto jest w stanie być bardziej przyjaznym i spokojnym miejscem?

  Sam portal będzie na polityce tylko tracił. Szukajcie ciekawych tematów, ciekawych ludzi. Jakiś stały kącik wspomnień z przeszłości powiatu, kącik sportowy, eventy na głównej a nie w kalendarium do którego i tak nikt nie zagląda. Szkoda mi ducha tego forum, coś się zmienia...

  Koń by się uśmiał! Prywatnie, idz pisz sobie dalej z Bonem w tych jego anty-PiS'owskich tematach w których "bluzgacie" już od dawna jak Ci tu nie odpowiada.
  Audyt jest konkretną informacją, ogólniedostępną dla wszystkich mieszkańców i nie jest "odkryciem Ameryki" tylko odkreśleniem rządów poprzednika który twierdził że "Spekulacje na temat nieprawidłowości są jedynie konfabulacjami sfrustrowanych mieszkańców". Pamiętasz to wystąpienie wideo?
  Już teraz widzę że przebierasz nogami a co dopiero będzie jak zapuka do drzwi "załoga dżi".

  19 23 Odpowiedz
 • 13oddział 9 mar 2019

  Może pana burmistrza to zaszokować ale "układy" istniały, istnieja i istnieć bedą. od mikro (rodzinnych, przyjacielskich) po makro (polityka globalna). Teraz pewnie wprowadzi Pan swój układ. tak to działa. Zapewniwnią Pana nie ufam bo wybrał sobie Pan najgorszy moim zdaniem zawód- polityk a żaden polityk nie zasłużył jeszcze na moje zaufanie.

  26 9 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Zmienia się Panie Prywatnie, zmienia się na gorsze.

  20 8 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Po owocach ich poznamy.Obecne władze.Chłopczyki, odziedziczyliście gminę zgazyfikowaną i skanalizowaną.Dajcie spokój poprzednikom. Macie wielkie szczęście. Wykażcie się inicjatywą, zlikwidujcie smog.Jest co robić. Do roboty!

  33 19 Odpowiedz
  • 10 mar 2019

   Właśnie robią, sprzątają ten burdel po poprzedniej klice. Ciekawe jest to że nie przeszkadza Ci sprzeniewierzenie takiej ilości kasy która wynika z audytu!!?? Mamy, jako mieszkańcy zostawić "poprzedników" w spokoju?!!!! Chyba żartujesz albo kpisz w żywe oczy. A może jednak to "twoja broszka" żeby wybielać poprzedni układ?
   Na pytanie o to kto zapłacił za koszta audytu odpowiem że przwdopodobnie "poprzednicy". Dlaczego tak piszę? Otóż wszelkie koszta związane z korektą nieprawidłowości powinny być doliczone do zwrotu kosztów w postępowaniu przeciwko "poprzednikom". Jak sobie naważyli tego piwa to teraz trzeba je będzie sobie wypić.
   Nawiasem mówiąc, po Twoich wpisach i czasie pojawienia się na forum wnioski nasuwają się same - 28.06.2018
   Cytując klasyka:
   "- Dzień dobry. Kontrola drogowa, starszy sierżant Owczarek.
   - Chyba nie jechaliśmy za szybko, co?
   - No to czemu jesteście tacy spoceni?
   - A bo gorąco-o panie władzo!
   - Goroąc-o to dopiero będzie! Proszę wysiadać.
   - Dogadamy się chyba jakoś?
   - No ja też tak sądzę...
   - To może być największy dzień w pana życiu.
   - No, chciałbym!"

   8 18 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Mamy też sporo rond. Dzięki nim trochę więcej myśleniczan żyje. Panie Burmistrzu, robienie audytu jest zemstą na poprzedniku. Za nasze pieniądze. Czy zamierza coś Pan zrobić dla miasta i gminy? Wysyłanie ankieterów jest bardzo kiepskim pomysłem. Mówią to nawet moi sąsiedzi, którzy głosowali na PIS.

  33 26 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Proszę bardzo, tylko żeby się kiedyś nie okazało, że będę jednym z tych 'gniewnych', którzy chętnie zapukają zarówno do Maćka jak i do Jarka, gdy los zażąda spłaty.

  Co robił ów waszmość w Pcimiu u boku Obajtka? A w Pcimiu nie ma pisowskiego układu od 2006 r., który wie jak "zrobić" wybory? Kampania wyborcza non stop, Kaczyński zdaje sobie sprawę, że PiS musi grać vabank, innego wyjścia nie ma.. wymiar sprawiedliwości już czeka na swój czas...

  zdjecie

  23 14 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Już wszystko wiem Pan Hajos jest spadkiem po Panu Szlachetce. Wolałabym Pana w roli strażaka.Strażakiem jest się podobno z powołania. Po prostu Pan to powołanie ma gdzieś.Politykiem bywa się.

  19 9 Odpowiedz
 • 9 mar 2019
  prywatnie napisał/a:

  Prawda to że żona posło-burmistrza w Orlenie u lodowego biznesmena?

  No raczej, a to pewnie początek, dlatego Jarek już powinien myśleć co i jak żeby audyt po nim nie wypadł gorzej. Swoją drogą czy audyt po Maćku spowoduje jakiś ruch, konsekwencje czy to tylko był ruch pod publikę.
  Myślałem, że jak już wygrał wymarzony tron, to przynajmniej da nam trochę od swojej twarzy odpocząć, ale jak nie on, to Mateuszek i cały czas jak w betoniarce. Właśnie dlatego nie znoszę polityki, kłamstwa, kolesiostwo, układziki, posadki i byle czuć piniądz.

  28 7 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Mikremie. dla nie nie jest ważne, kto rządzi w naszym pięknym kraju,także w mieście i gminie. Byle rządzący robili to rozsądnie.

  15 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2019

  Nawiązując do zarzutów obecnego burmistrza wobec poprzedniej władzy...
  Szukam, szukam, szukam i nie mogę znaleźć naborów na stanowiska nowowybranych prezesów w jednostkach podległych gminie, nawet konkursu na stanowisko zastępcy burmistrza, którego miało nie być, czy nowych urzędników itp. w umig... Jeśli są to bardzo proszę o link.
  I druga nurtująca mnie kwestia. Jeżeli w Urzędzie nie ma regulaminu udzielania zamówień publicznych, to w jaki sposób wybrana została firma przeprowadzająca audyt? Jest to przecież typowa usługa podlegająca prawu zamówień publicznych. Nie wiem ile mogła kosztować i jak dokładnie został wyłoniony wykonawca, ale jeżeli jej wartość przekracza 30 tyś. Euro to już powinien być przetarg, a jeśli poniżej winna być procedura w oparciu o regulamin. Innego wyjścia nie ma. Nie ma prawnej procedury "popytałem znajomych"...
  Tak tylko się zastanawiam. Z czystej ciekawości...

  32 7 Odpowiedz
  • 9 mar 2019

   Pozwij ich z czystej ciekawości a pewno otrzymasz interesujące Cię odpowiedzi. W moim przekonaniu pracują w ramach prawa. Już w kampanii jeszcze bez kart powiedzieli "sprawdzimy" teraz dostali karty zatem słusznie mówią "sprawdzam", na tym polega gra w pokera. Nie mam pojęcia ludzie o co Wam chodzi. A kto miał to zrobić? Nikt? Prezes wodociągów nie wpuścił za poprzedników NIK do spółki, to już "śmierdziało" bowiem cóż miałby do stracenia mając czyste ręce? A jeśli pod złodziejem dupsko gore to i warto sprawdzić na czym siedział. Jak krzesło nie ma się czego obawiać, jak bomba to trzeba lont podpalić. W czym macie problem aby powiedzieć "sprawdzam"? Prawdopodobnie obłuda pcha nas najpierw do psioczenia na poprzedników a następnie na tych co po nich nastali. A że audyt, a że się czepiają, a że nasze "piniondze". Czyli skoro poprzednicy rozpieprzyli nasze pieniądze to już za nasze sprawdzić nie można. Ja nie ogarniam tego myślenia. Przecież aby iść z czymś do sądu i prokuratury trzeba mieć jakiś argument. Audyt taki czy inny czy jeszcze inny to argument, podstawa. Sąd orzeknie czy właściwy czy może jeszcze jeden trzeba zrobić a jakby to ode mnie zależało zgodziłbym się na zapłacenie jeszcze za trzeci audyt byleby rzetelnie rozliczyć.
   Teraz Wam audyt przeszkadza a za poprzedników wystarczyło "sorry, taki mamy klimat" i już ? Noooo to była siła argumentu.
   Jeszcze raz : chętnie dołożę się w podatkach do jeszcze dwóch audytów.

   Lula napisał/a:

   dla nie nie jest ważne, kto rządzi w naszym pięknym kraju,także w mieście i gminie. Byle rządzący robili to rozsądnie.

   zdefiniuj słowo rozsądnie......a następnie rozszerz o rozsądnie dla kogo i dobrze się zastanów co napiszesz
   https://www.youtube.com/watch?v=aciGBn_M5GM

   9 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 mar 2019

  Vivaldi, czytaj ze zrozumieniem! Gdzie w mojej wypowiedzi zarzut na temat braku zasadności tego audytu, niech będzie. Nie czepiam się nawet jego ceny. Zastanawiam się tylko nad procedurą wyboru jego wykonawcy. Ot tyle.
  W moim przekonaniu nie było jeszcze takiej władzy, która by wszystko robiła idealnie i niestety nie będzie. Działania sprzeczne z prawem, pewne patologie należy dostrzegać, potępiać i karać, a nie je naśladować! Jeśli w Urzędzie nie było regulaminu udzielania zamówień publicznych, to dlaczego go nie napisano, a później dopiero przeprowadzano postępowanie o udzielenie zamówienia? Jeśli poprzednia władza nie robiła konkursów na stanowiska, to dlaczego teraz też się ich unika? Zamiast tworzyć nową, lepszą jakość, powtarza się utrwalone schematy. Niestety.

  16 4 Odpowiedz
  • 10 mar 2019

   Niestety ..... coś przeoczyłeś? CV za późno złożyłeś czy tak tylk ozapytałeś aby zapytać z ciekawości?
   https://bip.malopolska.pl/umigmyslenice,m,80988,nabor-na-stanowiska-urzednicze.html

   A o prywatnym folwarku było wcześniej, bardzo krotki temat, brakuje pyskaczy uruchomionych teraz a mi osobiście bardzo brakuje Zdzicha z Suwałk :-)))

   http://forum.miasto-info.pl/myslenice/646,konkursy-na-stanowiska-urzednicze.html

   obecnie każdy wpis, temat to burza, jatka i jazda bez trzymanki. Za POprzedników nikt się nie liczył z pospólstwem, nikt nie hejtował aby z taką zażyłością bronić stanu który istniał, nie było możliwości sprawdzenia, zrobienia audytu, wpuszczenia NIKu :-))) wszyscy dziwnie stłamszeni siedzieli cicho, tak jakby to była norma, jakby wszystkim odpowiadało.....dziwne
   https://www.youtube.com/watch?v=9eYD4c1KM-E&t=20s

   czy już wtedy mądrość zmieniła się w ignorancję?
   zdjecie

   1 11 Odpowiedz
   • 10 mar 2019

    A pamiętasz blogi i moje wpisy o ZUO i Folwarku Zwierzęcym które zniknęły trzy lata temu? "Gminny Poker, Notowania Fitch Ratings, Indubii triumphantes?
    Masz rację wtedy "układ" działał sprawnie i jedynie garstka osób podejmowała dyskujsę A teraz "sprawa się rypła" więc jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe twarze, jak zawsze przed polityczną rozgrywką.

    4 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 mar 2019

  Audyt w stylu już znanym, D.O. robił coś takiego w ARiMR i w zasadzie zdążyl zrobić audyt i wyrzucić z pracy urzędników. Rolnicy na dopłaty mogli sobie poczekać... Nic tu nowego Szlachetka nie robi, znane już wszystkim jątrzenie.

  A skoro już audyt został zrobiony za nasze pieniądze, nie Szlachetki pieniądze, to gdzie będzie publikowana publicznie cała jego treść, tak by każdy z tymi rewelacjami mógł się zapoznać?Będą podane konkrety gdzie i w czym te nieprawidłowości?

  No i jak już powiedziano A to trzeba B, oczekuję działania prokuratury. Czy też sami boimy się odpowiedzialności i konkretów nie podamy, a w tym przypadku byłaby to perfidna gra przedwyborcza na potrzeby partii Kaczyńskiego.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 mar 2019

  „W Urzędzie istniał układ towarzyski” a w dowodzie na to wykaz wziętych kredytów na inwestycje publiczne. Jaja sobie robią, czy tak nisko oceniają intelekt mieszkańców? Toż to szopka, buhahahahah.

  Skąd się biorą the bille?

  Ile kosztował ten "audyt"? Kto go robił? Czy jest w wykazie zamówień i po co publikować coś, co jest na pewno ogólnodostępne w BIP?

  18 6 Odpowiedz
  • 10 mar 2019

   Nie czytałeś dokładnie, ale już wiesz, że to szopka. Poczytaj do końca to podyskutujemy.

   5 14 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Fajnie, prokuratura i sąd będą mieć co robić. A najbardziej ucieszą się prawnicy. Zaznaczam, nowa władzo, tak zdecydowanie można się negatywnie wypowiadać o poprzednikach po prawomocnym skazaniu. Jeżeli jest inaczej, to można niemało oberwać za pomówienie.

  19 7 Odpowiedz
  • 10 mar 2019

   Tylko z jakiej kasy będzie teraz sponsorował swoją "ulubioną" kancelarię były Burmistrz? Powiatowej? "Bo to nie tanie rzeczy są, Panie Ferdku!"

   Lula napisał/a:

   Tak jak smutny wiceburmistrz Mateusz Suder.Panie wiceburmistrzu, proszę trochę dystansu do siebie. Te Wasze ponure miny bardzo dołują suwerena.

   Zwłaszcza tego "suwerena" któremu urwało się koryto.

   1 16 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  A jak Burmistrz był wicewójtem Pcimia w czasie gdy wójtem był p. Obajtek, to rozumiem, że został nim z konkursu? ;)

  26 1 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Jedno jest pewne, możecie mieć skończone po kilka fakultetów, znać kilka języków. Jeżeli nie zapiszecie się do PIS-u, to będziecie klepać biedę. No, zostaje jeszcze emigracja. Albo za radą prof. Szczerskiego rozmnażanie się bez opamiętania. Pamiętajcie jednak 500 + też się kiedyś skończy. Za dwa lata będziemy mieć Grecję. Ja już łapię się za portfel.

  20 3 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Jeśli się nie mylę, to nie ma wyborów wicewójtów. Są oni mianowani.

  8 2 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Tak jak smutny wiceburmistrz Mateusz Suder.Panie wiceburmistrzu, proszę trochę dystansu do siebie. Te Wasze ponure miny bardzo dołują suwerena.

  25 4 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Mnie interesowałoby jeszcze rozliczenie Runmageddonu i odpowiedź na pytanie: Dlaczego Gmina zamiast brać pieniądze za wynajem np. plaży trawiastej dopłacała 200 000 zł z racji promocji miasta?

  10 11 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Oczywiście, że ze swojej kasy. Tak naprawdę jest mądrym facetem i da sobie radę sam. Wystarczy trochę myśleć. Gorzej będzie z pomawiającymi. Mają przed sobą prawie pięć lat. Może tak być, że przed sądem będą bronić się za nasze pieniądze.Panowie, proszę, zabierzcie się do pracy. Po co Wam procesy? Nie wystarczy Wam fakt wysłania w kosmos połowy UMiG? Coś przecież trzeba zrobić dla suwerena. Szkoda tracić czasu na beznadziejną walkę. Szczęść Boże.

  17 4 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Myśleniczaninie, nie zostałam oderwana od żadnego koryta ponieważ nigdy przy nim nie byłam.Moje uwagi mieszczą się w granicy oceniania władzy. To tyle.

  9 2 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  No tak, tylko że w Mcach drzewa za świadka jeszcze zabrakło :-D

  zdjecie

  11 2 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Myśleniczaninie007, czy wiesz, że służby darowały sobie ZUO, wiesz dlaczego ?

  5 3 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Prywatnie,dziękuję.Fajne.

  5 2 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Vivaldi, dzięki wielkim płytom kilka milionów ludzi, robotników ma mieszkania. A teraz masz do wyboru deweloperów. Z kredytem na 30 lat. Jeszcze jedno, musisz mieć zdolność kredytową, stałą pracę. Dlatego 40 % młodych ludzi mieszka z rodzicami. Program mieszkanie+, to karton +, czasami pod mostem.

  10 2 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  W urzędzie istniał układ... i co? I nic mogą im te dwie bidule ze zdjęcia na kant skoczyć.
  A nowy układ już ma się dobrze.

  18 1 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Myśleniczaninie007, na temat ZUO nic więcej nie powiem.Nawet jakbyś mnie przypalał gorącym żelastwem. Jesteś Pan inteligentny. Wystarczy domyślić się.

  5 1 Odpowiedz
  • 11 mar 2019

   Robi się ciekawie, jeden LGBT teraz BDSM. Zaraz pojawi się nick "proboszcz" albo "majkel dżekson" i będzie komplet.

   1 7 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 11 mar 2019

  Podobno ogłoszono konkurs na sekretarza gminy. Warunkiem ubiegania się o tą posadę jest powiązanie z PIS lub działalność w kółkach różańcowych (patrz specjalista od przetargów).

  14 3 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  No przecież żadna praca nie hańbi.

  8 3 Odpowiedz
 • 12 mar 2019

  Mowa nienawiści płynie a tego forum .

  5 Odpowiedz
 • Włodek 13 mar 2019
  mysleniczanin07 napisał/a:

  Czy to prawda, że żona Burmistrza pracuje w Orlenie ?

  A wywalili ją z Urzędu? Pewnie za te nagrody 90 tys w latach 2015-2018.

  2 Odpowiedz
 • 13 mar 2019

  Oddawać premie i nagrody!!!

  4 2 Odpowiedz
 • 13 mar 2019

  Stanowisko dyrektora Urzędu zostało utworzone, tylko dlatego, aby pani Trolka, kiedy została żoną burmistrza Ostrowskiego, mogła nadal być naczelnikiem wydziału. Z ustawy o samorządzie wynikało, że osoba najbliższa do burmistrza nie może mu bezpośrednio podlegać, a w tym przypadku tak było gdyż naczelnik wydziału bezpośrednio podlegał burmistrzowi. Co robi burmistrz Ostrowski, zmienia regulamin urzędu tworzy stanowisko dyrektora, gdzie bezpośredni nadzór nad panią Trolką sprawuje dyrektor czyli pan Kęsek, zatem już nie ma bezpośredniej podległości pod burmistrza. Takie rzeczy tylko w Myślenicach pod rządami burmistrza Ostrowskiego.

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 mar 2019

  Szybką odpowiedzią na audyt jest jakże "rzetelny" artykuł na portalu kmy.pl Może jego autor zanim napisze , że nowi pracownicy urzędu zostali przyjęci bez konkursu dowie się w jakim trybie zostali pracownikami UMIG. Gdyby autor artykułu pokusił się o lekturę ustawy o pracownikach samorządowych wiedziałby , że pracownicy samorządowi są zatrudniani są na podstawie wyboru, powołania i umowy o pracę. I dalej, że pracownika samorządowego można przenieść do pracy w innej jednostce samorządowej na jego wniosek albo za jego zgodą W tym kraju jest instytucja informacji publicznej i każdy ma prawo taką informację uzyskać, a dziennikarze zwłaszcza powinni z niej korzystać (ale nie chcą )

  3 5 Odpowiedz
 • 14 mar 2019
  mysleniczanin07 napisał/a:

  Czy to prawda, że żona Burmistrza pracuje w Orlenie ?

  Coś zoczyłem w Osieczanach

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 15 mar 2019

  No dobra minął tydzień i co wynika z tego wystąpienia panów burmistrzów misiów kolorowych?

  3 Odpowiedz
 • 3 cze 2019

  Tyle, ile zrobił pan Ostrowski zapewne nie zrobi pan Szlachetka. Z prostego powodu, zabraknie mu pieniędzy. Pan Ostrowski żył w odrobinę lepszych czasach.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 cze 2019
  WodnikSzuwarek napisał/a:

  Jak bym chciał porozmawiać globalnie to nie pisałbym pod artykułem lokalnym.

  Nie będziesz narzucać narracji w jakiej ja będę się wypowiadać. Odkopujesz artykuł sprzed 3 miesięcy i szczekasz, ze na kredyt każdy głupi potrafi budować. Ja ci tylko zwróciłem uwagę, ze PiS buduje na kredytach. Dług publiczny liczony w złotówkach rośnie. Nasz kraj nigdy nie miał wypracowanej nadwyżki budżetowej.

  A teraz trolluj sobie dalej pod artykułem sprzed 3 miesięcy do którego może zaglądnie 10 osób mających subskrypcje komentarzy.

  A i nie wrzucaj mi prognoz wzrostu gospodarczego - nie o tym był mój post. Z reszta sam napisałeś, każdy głupi potrafi budować na kredyt. Budując na kredyt PKB rośnie. W między czasie rośnie tez inflacja

  https://pomorska.pl/500-plus-traci-na-wartosci-dzis-to-470-plus-a-bedzie-coraz-gorzej-wszystko-przez-inflacje/ar/c3-14189513

  3 Odpowiedz
  • Włodek 8 cze 2019

   Setnie mnie rozśmieszyłeś trollu

   4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    8 cze 2019

    Trollem to jesteś Ty, konto założone na początku marca i klasyczna szczekaczka propagandowa jednego i tego samego, bez żadnych merytorycznych argumentów.

    3 Odpowiedz
    • Włodek 8 cze 2019

     Konto mam tu od samego początku, trollu. Mogę sobie je usuwać i zakładać kiedy mam na to ochotę.
     Masz z tym jakiś problem?

     4 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      8 cze 2019

      Kłamstwo twój pierwszy post jest w tym temacie
      http://miasto-info.pl/myslenice/12922,myslenice-ul-traugutta-przejdzie-remont-bedzie-gotowa-do-konca-czerwca.html

      Marzec 2019. Dziwne rzeczy profil założony przed wyborami, piszący tylko w jednym tonie.

      Prawda jest taka napisałeś

      WodnikSzuwarek napisał/a:

      Na kredytach? każdy głupi potrafi budować na zadłużaniu. Nikt nie wspomniał, że pieniądze z Unii nie były za darmo?

      A ja napisałem, ze to idealnie opisuje politykę PiS. To ze nie chcesz tego przyjąć do wiadomości to twój problem.

      3 Odpowiedz
     • 8 cze 2019

      Dobre , dobre - możesz mi wyjaśnić, bo wiem że sobota ale naprawdę mnie zaskakujesz - skoro masz je od samego początku ( prośba o wyjaśnienie czym jest ten "sam początek"), to jeśli je usuniesz i założysz, to już nie jest to samo konto tylko nowe ...

      1 Odpowiedz
 • Włodek 8 cze 2019

  Zmieniłem poglądy. Wstyd było popierać folwark Ostrowskich

  Nie odniosłeś się. Boli?

  https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pkb-polski-w-2019-komisja-europejska-podwyzszyla-prognozy-gospodarcze,933492.html

  1 2 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   8 cze 2019

   A jaki to ma związek z tym co pisze? Żaden. Krytykujesz zadłużanie się i stwierdzasz, ze byle głupi może dać rozwój na kredyt, tymczasem każdy rząd, w tym pisowski, po 89 roku miał budżety z deficytem, czyli na kredyt.

   Nie wiem jak jest w przypadku myslenic, alejesli gmina nie ma nadwyżki budżetowej to taksę - funkcjonuje na kredyt
   Pzdr

   2 1 Odpowiedz
   • Włodek 8 cze 2019

    Nie pogrążaj się. Kredyty i długi w jakie zapędził gminę Ostrowski nie zniknęły gdy mieszkańcy wywalili go na zbity p...

    Twoje też nie było na temat ale z tego co widzę nie potrafisz łączyć długu z PKB więc moja odpowiedź linkiem z tego samego portalu już Cię przerosła.

    4 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     8 cze 2019

     Po pierwsze jak wyślesz odpowiedź na komentarz nie edytuj go i nie dopisuj tam rzeczy - przemyśl dwa razy przed wysłaniem to co chcesz napisać, przeczytaj, dopisz i dopiero wyślij.

     Po drugie nigdzie nie kwestionowałem, że pKB nie rośnie. Rośnie i bardzo dobrze.

     Po trzecie, PKB rośnie tak dobrze, ponieważ mocno się kredytujemy - cały czas mamy rokrocznie deficyt budżetowy, mimo iż 13 krajów UE w szycie koniunktury mają nadwyżki budżetowe i spłacają swoje zadłużenie wzięte w okresie kryzysu - my się wciąż kredytujemy.

     Po czwarte dług publiczny wyrażony w złotych cały czas rośnie, no bo mamy cały czas co roku deficyt budżetowy.

     Po piąte maleje jedynie jego relacja do PKB ponieważ PKB rośnie szybciej niż przyrost długu wyrażony w złotych, ale to nie ma znaczenia, gdyż jak przyjdzie kryzys i np. nasza gospodarka nie daj Bóg się skurczy - będziemy mieć duży problem, bo nagle z 49% długu publicznego, możemy mieć ponad 60%.

     Po szóste, pisałeś że byle kto może rozwijać się na kredyt - idealnie podsumowałeś obecną politykę gospodarczą partii rządzącej. Nie rośnie innowacyjność, nie rośnie konkurencyjność produktów - po prostu dajemy ludziom transfery fiskalne, przez co oni nagle mają więcej pieniędzy do wydania, ALE zaczyna rosnąć inflacja. Przez co gdy sobie policzysz REALNY wzrost pKB - jest dużo niższy (wzrost PKB pomniejszony o wskaźnik inflacji CPI w gospodarce).

     Po siódme założyłeś sobie profil na początku marca i jedyne co robisz to bronisz PiSu, praktycznie cała Twoja aktywność to tematy polityczne. Dziwny zbieg okoliczności…

     Po ósme o ile pozostali użytkownicy na forum wykazują różne aktywności i różne poglądy - cała Twoja aktywność to peany na temat PiS, jeszcze dodatkowo okraszone krytyką „Konfederacji” i jakimś wewnętrznym antysemityzmem (odnoszę się do tych fragmentów, gdy podlinkowałem gazetę wyborczą, a Ty to nazwałeś żydowskim medium -> WodnikSzuwarek Włodek 14.03.2019 - 12:25
     http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis.html )
     Generalnie słabo.

     Po dziewiąte pisałem globalnie, a nie lokalnie czytaj ze zrozumieniem i nie uprawiaj propagandy.

     Ogólna uwaga - popracuj nad środkami stylistycznymi w dyskusji i metodami argumentacji. Wypadasz blado na tle pozostałych forumowiczów. Może więcej książek, mniej internetu?

     3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   8 cze 2019

   Nie odniosłem się bo to jest nie na temat.

   3 Odpowiedz
 • Włodek 8 cze 2019

  Ktoś czyta te Twoje elaboraty? Nie potrafisz zwięźlej?

  4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   8 cze 2019

   Chciałeś żebym się odniósł do Twoich linków - odniosłem się. Nie chce ci się czytać, to idź nie wiem. Poczytaj książkę zamiast pisać na forum w sieci. Nauczysz się dzięki temu czytać ze zrozumieniem. Trollku.

   3 Odpowiedz
 • Włodek 8 cze 2019

  Czy napisałem "to samo konto"?
  Coś tam sobie w głowie założysz, przeinaczysz a potem pytasz?
  Napisałem na tyle wyraźnie, by uznać Twoje pytanie za pozbawione sensu.

  1 Odpowiedz
 • 8 cze 2019

  Czyli jednak problemy masz problemy również ze zrozumieniem tego co sam piszesz. "Mogę sobie 'je' " czyli takie coś jak użyty zaimek osobowy, ściśle wskazuje na to samo konto .

  1 Odpowiedz
  • Włodek 9 cze 2019

   Jadnak głupiś :(
   "mogę sobie JE" - to tak samo liczba pojedyncza jak i mnoga.
   Poza tym "Mogę sobie je usuwać i zakładać kiedy mam na to ochotę" nie może być dla rozumnego człowieka tym samym kontem. Poniżasz się człowieku. Wróć lepiej do szkoły.

   1 Odpowiedz
 • 9 cze 2019

  I właśnie tak wygląda cała polityka. Obrzucić epitetem rozmówcę i na siłę próbować ominąć temat. To skoro chcesz "je" traktować jako liczbę mnogą to tylko bardziej potwierdzasz wpis o tym, że jesteś trolem internetowym ;)
  q.e.d

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej