Myślenice

Była wiceprzewodnicząca komentuje odwołanie i zastanawia się nad miejscem, które zajmie przy stole

Była wiceprzewodnicząca komentuje odwołanie i zastanawia się nad miejscem, które zajmie przy stole

Podczas ostatniej sesji radni odwołali Grażynę Ambroży z funkcji wiceprzewodniczącej, a w jej miejsce wybrali Mirosława Fitę. Radna komentuje ten ruch i zastanawia się do którego miejsca przy stole zostanie przypisana

W najnowszym odcinku audycji „Oczami radnego” w lokalnej rozgłośni kmy radni z Bez Układów - Wojciech Malinowski i Grażyna Ambroży komentują aktualne decyzje rady miejskiej w Myślenicach. Rozmawiają m.in. na temat zamknięcia szkół podstawowych na Chełmie i Dolnym Przedmieściu oraz odwołaniu wiceprzewodniczącej.

Na pytanie prowadzącego „Jak pani była wiceprzewodnicząca czuje się jako błąd?” Grażyna Ambroży odpowiada:

Mam więcej wolnego czasu. Praca w prezydium obligowała mnie do pewnej zadań, a ten czas mogę poświęcić dla mieszkańców. Nie mam dyżuru w biurze rady. Pracę będę układać zupełnie inaczej. Wiceprzewodniczącemu życzę powodzenia. Mam nadzieję, że wszyscy radni będą równo traktowani. Myślę, że pan burmistrz będzie miał lepszą współpracę z radą, a co będzie to się okaże.

W dalszej części dyskusji rozmówcy, zastanawiają się na którym miejscu przy stole znajdzie się plakietka z jej nazwiskiem. Zwolniło się bowiem miejsce wśród radnych PiS, po tym jak Mirosław Fita w prezydium zastąpi właśnie Grażynę Ambroży.

- Podczas sesji nie mogłam zmienić miejsca, bo na taką zamianę w trakcie jej trwania nie pozwala system. Muszę oczekiwać, gdzie zostanie wyznaczone mi miejsce. Mogę się tylko zastanawiać, czy będzie je wyznaczał jak do tej pory pan burmistrz, czy przewodniczący - zastanawia się radna Grażyna Ambroży.

To nawiązanie do sytuacji z początku kadencji 2018-2023, kiedy przez pierwsze miesiące funkcjonowania, radni nie byli w stanie dojść do porozumienia w sprawie miejsc zajmowanych przy stole.

Przy stole prezydialnym podczas sesji Rady Miejskiej powinni siedzieć radni:

 • Prawa i Sprawiedliwości
 • KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów
 • Zobacz wyniki
 • Prawa i Sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości 47%
 • KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów 53%
 • Głosów: 617

W trakcie tzw. „afery krzesełkowej” przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości twierdzili, że jako ugrupowanie posiadające 10 mandatów w radzie, powinni zajmować miejsca przy stole prezydialnym, na co nie godzili się przedstawiciele KW Macieja Ostrowskiego i radni Bez Układów. Ostatecznie przy stole prezydium posadzeni zostali radni PiS.

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • Brak zdjęcia
  3 mar 2020

  Teraz po tym bardzo potrzebnym kroku następne pół roku będą się droczyć gdzie swoją drogą bogu ducha winna radna powinna siedzieć.

  Zero "0" planu dla rozwoju miasta, narastające dojenie mieszkańców i wojny rodem z piaskownicy. Nie ma w głowie to jest w mordzie, ot

  27 10 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 3 mar 2020

  I tak siadaja z mężem i gadają przed kamerą? Nie mogą się pożalić w domu? Wszędzie big Brother

  17 4 Odpowiedz
 • 4 mar 2020

  A skoro Pani Grażyna jest pierwszą obrończynią zamykanych szkół to dlaczego jak było głosowanie za reaktywacją szkoły na rynku to nie poparła tego wniosku? bardzo jestem ciekaw.

  14 4 Odpowiedz
 • mirek@ 3 mar 2020

  Faktycznie dziwny program co tydzień ci sami rozmówcy z jednej partii. Jest ktoś kto tego slucha co tydzień?

  13 3 Odpowiedz
 • 3 mar 2020

  To się teraz modnie nazywa - "autopromocja".

  13 3 Odpowiedz

Zobacz więcej