Miasto

Myślenice: "Afera krzesełkowa", czyli radni kłócą się o miejsca przy stole [WIDEO]

Na zakończenie szóstej sesji Rady Miejskiej między radnymi rozgorzała dyskusja o miejsca, które powinni zajmować podczas kolejnych posiedzeń.

Sprawa budzi wśród nich wiele emocji, a w tej kwestii nie mogą dojść do porozumienia od… trzech miesięcy

Aby lepiej zrozumieć „aferę krzesełkową”, należy przypomnieć układ sił panujący w Radzie Miejskiej w Myślenicach po wyborach samorządowych 2018. W kadencji 2018-2023 zasiada w niej 10 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 9 KW Macieja Ostrowskiego i 2 KWW Bez Układów. Taki rozkład mandatów żadnemu z ugrupowań nie daje samodzielnej większości.

Podczas pierwszej sesji radni wybierali prezydium i zgodnie z ich wolą przewodniczącym Rady Miejskiej został Jan Podmokły (KWW Macieja Ostrowskiego), a wiceprzewodniczącymi Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWW Macieja Ostrowskiego).

W poprzednich kadencjach przy stole prezydium zasiadali radni klubu Macieja Ostrowskiego, ale to oni mieli większość w radzie i swoich przedstawicieli w prezydium. Dzisiaj najwięcej mandatów mają radni PiS, ale nie posiadają większości, w dodatku to przedstawiciele KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów zasiadają w prezydium.

Kto zatem powinien siedzieć przy stole prezydialnym? To dylemat, którego radni nie mogą rozwiązać od trzech miesięcy.

Jak dzisiaj siedzą radni? 1. Prezydium Rady. 2. Radni PiS. 3. Radni Macieja Ostrowskiego. 4. Radny KWW Bez Układów.

 

Przy stole prezydialnym podczas sesji Rady Miejskiej powinni siedzieć radni:

 • Prawa i Sprawiedliwości
 • KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów
 • Zobacz wyniki
 • Prawa i Sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości 47%
 • KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów 53%
 • Głosów: 617

 

Radni dyskutują gdzie powinni siedzieć 

Dyskusja na ten temat rozgorzała pod koniec szóstej sesji Rady Miejskiej, kiedy Grażyna Ambroży (Bez Układów) w wolnych wnioskach zaapelowała o skupienie się na pracy obecnej rady, a wspominanie działań poprzedniej kadencji zastąpić wypracowaniem odpowiednich standardów.

Grażyna Ambroży (Bez Układów): Mam tylko jeden wniosek, abyśmy zapomnieli o tym co działo się w poprzednich kadencjach. W tym momencie mamy nowego burmistrza, nową radę, nowych radnych i zacznijmy wprowadzać nowe, wyższe standardy.

W odpowiedzi na jej apel Mirosław Fita (PiS) poruszył temat miejsc zajmowanych przez radnych.

Mirosław Fita (PiS): Myślę, że na następną sesję nie będziemy przedłużać, zmieniać miejsc i ciągnąć mikrofonu dwa metry, aby można było się wypowiedzieć. Są tu [przy stole – przyp. red.] miejsca dla kolegów radnych z klubu Macieja Ostrowskiego, gdzie można usiąść.

Myślę, że to te standardy powinniśmy podnieść i nie utrudniajmy pracy radzie. Koledzy, usiądźcie na tych miejscach, które są wam przypisane. Nie wypada chłopakom, którzy mają po kilkadziesiąt lat, takie zachowanie.

Swoim wystąpieniem wywołał do odpowiedzi pozostałych radnych. Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Jan Podmokły (KWW MO):

Jan Podmokły (KWW MO): W pewnej części zgadzam się z Panem, natomiast po to była powołana komisja doraźna, abyśmy na ten temat rozmawiali i doszli do konsensusu.

To z waszej strony nie było woli współpracy, bo myśmy się zgodzili na pewne kompromisy. Propozycje rozwiązania tego problemu powinny zostać uzgodnione, przedstawione i zapisane np. w regulaminie, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji” – argumentował.

W odpowiedzi głos ponownie zabrał radny Mirosław Fita (PiS):

Zachowujmy się poważnie. Skoro debata ma być bardziej elegancka, to skoro są wyznaczone miejsca dla radnych klubu Macieja Ostrowskiego, a oni ich nie zajmują, to zaburzają tym tok pracy – przez co nie przychodzą sołtysi, bo nie ma dla nich miejsca. Uważam, że to kompromitacja waszego klubu, nie potraficie usiąść tam gdzie trzeba, zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy i jest to bardzo nieeleganckie. Pan przewodniczący w ogóle nad tym nie panuje. Dlaczego radni nie respektują tabliczek? – pytał.

Jan Podmokły podkreślał, że gospodarzem obrad Rady Miejskiej jest przewodniczący, natomiast burmistrz i pozostali są gośćmi zaproszonymi. – Powiedziałem to Panu burmistrzowi, więc proszę mi nie wciskać, że nie panuję nad sytuacją i nie próbowałem rozwiązać sytuacji – mówił.

Do dyskusji dołączył Radny Tomasz Wójtowicz (KW Macieja Ostrowskiego):

Tomasz Wójtowicz (KW Macieja Ostrowskiego): Przypominam, że po pierwszej sesji organizacyjnej, tuż przed drugą nasze tabliczki były przyklejone i znajdowały się na miejscach, gdzie Państwo dzisiaj siedzą. To radni PiS zajęli nasze miejsca, mimo że nawet tablety niektórych osób były na stole.

Nie chcieliśmy wnikać, gdzie kto z klubu Prawa i Sprawiedliwości ma siedzieć i zwracaliśmy się do ówczesnego przewodniczącego Pana Mateusza Sudra, aby radni PiS ustalili między sobą miejsca siedzące, a wy przyszliście zajmując nasze miejsce. […] Polecam lekturę statutu Miasta i Gminy Myślenice, gdzie jest napisane, że pracami radnych kieruje przewodniczący, a Pan burmistrz zapewnia obsługę techniczną.

Dyskusję w imieniu swoim i burmistrza zakończył wiceburmistrz Mateusz Suder.

 

Pełną wymianę zdań (4:51:54) pomiędzy radnymi oraz zapis z przebiegu 6. Sesji Rady Miejskiej można zobaczyć na filmie.

Powiązane tematy

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”
Myślenice 4

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. To drugie posiedzenie podczas którego Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał orzeczenia w tej sprawie. "To wierzchołek góry lodowej" - sytuację w spółce komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez...

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł
Myślenice 4

Posiedzenie sądu w sprawie byłego prezesa MARG. Wyrok jeszcze nie zapadł

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas pierwszego  posiedzenia Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał wyroku Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zapre...

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 16

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...

Komentarze

 • mirek@ 4 lut

  Buehahaahahah to już jest szczyt ! idealne odwzorowanie tego jaka ELITĘ wybraliśmy do reprezentowania naszych interesow i zarzadzania gmina! Brawo panowie i panie radni, brawo !!!

  dawno się tak nie ubawiłem na początku tygodnia jak po obejrzeniu tego materialu, chociaz to smiech przez lzy bo jade do pracy zarobic na wasze diety zebyscie mogli klocic sie dalej...

  51 5 Odpowiedz
 • 4 lut

  Jak dzieci...

  45 2 Odpowiedz
 • 4 lut

  gorzej jak żłobek a najlepsza jest partia ostrowskiego bez układów śmiech na sali

  30 22 Odpowiedz
 • 4 lut

  A czego się spodziewaliście, jak na PiS to rzekłbym standardy w sam raz, podsiadać czyjeś miejsca i jazda, kolejna awantura sprowokowana.

  Takimi i innymi sposobami doprowadzono np. w sąsiedniej gminie do tego, że od wielu lat nie ma w radzie ani jednego radnego nie będącego z PiS.

  37 23 Odpowiedz
 • 4 lut

  W przedszkolach mają zazwyczaj podpisane krzesełka... może w tym kierunku trzeba iść...

  46 2 Odpowiedz
 • 4 lut

  Chcą siedzieć?
  Będziemy patrzyć im na ręce, a Ci co będą nieuczciwy - będą siedzieć.

  26 3 Odpowiedz
 • 4 lut

  Pora wyjść z piaskownicy - "państwo" jedni i drudzy...

  32 2 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 4 lut

  Ale wstyd!!! A jak już uzgodnią gdzie kto siedzi to się zmęczą i będą chcieli premie a tu budżet „zaciskania pasa” ;)

  27 1 Odpowiedz
 • 4 lut

  Niech stoją w jednym rzędzie

  33 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 4 lut

  O ZGROZO! politycznie można upaść niżej?

  31 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut

  Szkoda, że osoby wypowiadające się na forum, nie rozumieją przyczyny tej sytuacji. Radni Pana Ostrowskiego ustalili zasady podziału miejsc, gdzie siedzi Klub wygrywający wybory, a gdzie reszta klubów i przez 10 lat wszyscy to respektowali. Po przegranych wyborach radni Pana Ostrowskiego nadal zajmują miejsca, gdzie siedzieć mają radni z klubu które wygrało wybory. łamią zasad, które sami opracowali. WSTYD PANOWIE!!!
  Lepiej rozliczcie się z zadłużenia, które powstało przez 10 lat Waszej działalności. Obecnie nie ma nawet pieniędzy na dokończenie Muzeum Niepodległości ani rewitalizacji Rynku. Wszystkie Wasze wyliczenia były błędne.

  39 25 Odpowiedz
 • 4 lut

  Radni Ostrowskiego niby przegrali ale to oni rządzą razem BU. Czego tu nie rozumiecie.

  25 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   4 lut

   Klub PiS wygrał wybory.

   A p. Ostrowski i jego radni zajechali finanse gminy. Poczekajcie na publikację audytu.

   31 23 Odpowiedz
   • 4 lut

    no to dlaczego nie rządzą????

    9 12 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     4 lut

     To nie ma znaczenia. Miejsca dotyczą największego klubu. A rządzi Burmistrz.

     10 18 Odpowiedz
     • 4 lut

      Poza obsadzaniem swoich na krzesełkach to na razie marnie mu to idzie:)

      19 7 Odpowiedz
     • 4 lut

      Ktoś chyba nie chodził na matematyke.

      8 5 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       5 lut

       Oświeć mnie swoją matematyką!

       KW Prawo i Sprawiedliwość:

       Mateusz Suder - 1023 głosów
       Mirosław Fita - 749
       Halina Dyląg - 328
       Wacław Szczotkowski - 881
       Czesław Wierzba - 578
       Bogusław Stankiewicz - 295
       Stanisław Topa - 624
       Andrzej Grzybek - 607
       Piotr Motyka - 561
       Małgorzata Jaśkowiec - 305

       KWW Macieja Ostrowskiego
       Bogusław Podmokły - 506
       Czesław Bisztyga - 761
       Józef Błachut - 473
       Eleonora Lejda-Kuklewicz - 343
       Izabela Kutrzeba - 446
       Tomasz Wójtowicz - 444
       Jerzy Cachel - 459
       Jan Podmokły - 344
       Kamil Ostrowski - 726

       KWW Bez Układów
       Wojciech Malinowski - 247
       Grażyna Ambroży - 500

       4 14 Odpowiedz
       • 5 lut

        no jakby nie liczyć to jest 10 do 11 chyba że dratewkę liczymy za dwóch

        12 4 Odpowiedz
        • 5 lut

         A może kolejność wg głosów uzyskanych od prawej największą ilość od lewej najmniejsza :) albo na odwrót :)

         5 1 Odpowiedz
        • Brak zdjęcia
         6 lut

         Widzę, że nie tylko z matematyką masz problem, ale także z czytaniem ze zrozumieniem. Proszę wskaż, który klub ma najwięcej radnych: PiS - 10, KWW Macieja Ostrowskiego - 9, KWW Bez Układów - 2? Zbyt trudne działanie? Spytaj dziecka.

         8 9 Odpowiedz
     • 6 lut

      Rządzi Burmistrz? Chyba według PiSowskich standardów! Wiesz kto jest władzą ustawodawczą a kto wykonawczą? Rządzi Rada, Burmistrz wykonuje to, co uchwalą.

      12 6 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       6 lut

       Słuchałeś relacji z sesji rady? Skarbnik UM, która 10 lat była u Ostrowskiego powiedziała, że kosztorysy budowy Muzeum niepodległości. ścieżek rowerowych, rewitalizacji Rynku były błędne (zaniżone) i nikt nie wie ile to kosztuje. Radni p. Ostrowskiego wszystko to klepali w ciemno, a teraz zwalają winę na niego. To ja się pytam, kto rządził Gminą przez ostatnie 10 lat? Burmistrz Ostrowski czy jego radni? Kto zadłużył Gminę? Kto odpowiada za straty ZUO, za najdroższą wodę w Polsce? Jeśli radni, to oni nadal rządzą naszą Gminą!!!!!

       16 4 Odpowiedz
 • 4 lut

  Tak jak było na początku po 1989 Kozłowiecki, Moszumański, Kot, Nowacki, Kurowski

  a Powiat Kalisz,Paniak,Gumularz

  na poziomie powiatu i gminy było ciężkie tarcie, żarli się w rodzinie i to wraca.
  Czas pożegnać na zawsze byłą solidarność i zbudować nowe, nierewolucyjne struktury. Bo byłym blokom solidarności, wydaje się, że wojna trwa dalej i teraz sami szukają dla siebie wroga.

  Tylko ostatnie kadencje były bez wojenek

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut

  Terzeba tam wejść, zabrać stoły i krzesła, przydadzą się w którejś szkole, o których dofinansowanie Pan Burmistrz apelował zdaje się :)
  Dla naszych kochanych włodarzy proponuje kocyki - to mniej więcej ich poziom.

  26 2 Odpowiedz
 • 4 lut

  Może sondaż pomoże albo referendum rozpiszą? Tak czy owak, temu służy właśnie demokracja żeby pójść na kompromis. I jedna, i druga strona muszą, bo inaczej będziemy mieli zawieszkę na wiele kolejnych miesięcy. Radni Ostrowskiego zajmowali to miejsce w poprzedniej kadencji, więc ci od Szlachetki im pozazdrościli i po prostu ich podsieli ;-p. Dżentelmeny nie ma to tamto ;)

  12 9 Odpowiedz
 • 4 lut

  Radni powinni siedzieć alfabetycznie a nie dzielić się w różne grupy. Nie życzę sobie aby radny PiS na którego głosowałem siedział w swoim towarzystwie lecz przeciwnie powinien siedzieć pomiędzy wrogi aby zmieniać ich poglądy na jedyne słuszne. W ten sposób powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz nad tą owczarnią Burmistrz.

  18 8 Odpowiedz
  • 4 lut

   Alfabetycznie to może nie bo zaraz by zmieniali nazwiska z przedrostkiem A :)
   Może przed następną radą ponumerowąć miejsca i każdy wchodzący losuje sobie miejsce.
   Można by losować co radę - czasu nie wydłuży a za każdym razem każdy siedział by gdzie indziej :)
   Dodatkowo była by zabawa dla gawiedźi z każdej ze stron - w końcu jak bawią się w przedszkole to czemu nie

   20 2 Odpowiedz
   • 4 lut

    Krótko i na temat.
    Nawiasem mówiąc taki układ przypomnie im że te krzesełka nie przyrastają im do czterech liter.
    A jak już chcą się pobawić jak w przedszkolu to proponuje w "znikające krzesła". Chętnie obejrzę na żywo ;)

    11 5 Odpowiedz
 • 4 lut

  Niech PiS zorganizuje referendum !

  13 14 Odpowiedz
 • 4 lut

  Jak w partii same zepsute typy, to czego innego się spodziewać... W Mcach też mnie nic nie zaskoczy, będzie jeszcze gorzej, bo choroba musi się gdzieś wylać. Jeden z wielu, wielu przykładów, jak zepsuta jest polska polityka poniżej. Potrzeba będzie wielu lat i nie wywołujących konfliktów osób u władzy.

  CYTAT
  Tygodnik "Sieci" przytacza garść anegdot o aresztowanym byłym szefie gabinetu politycznego MON - Bartłomieju M. Jedna z nich zaczyna się od zamiłowania M. do słodyczy.

  "Czekoladki pochłaniał kilogramami. Pewnego dnia rozbolał go ząb. Wściekał się i wykrzykiwał, że jeśli będzie go dłużej boleć, to kogoś wyp... z roboty. Do szpitala wojskowego jechało z nim trzech pułkowników" - wspominają rozmówcy "Sieci".

  Według nich Misiewicz był "zdemoralizowanym typem" i pracował "w komunistycznym stylu". Nawet generałowie czekali po kilka godzin na audiencję u protegowanego Antoniego Macierewicza.

  "A gdy już się dostali do środka, to zdarzało się, że musieli jeszcze poczekać, aż pan rzecznik zje" - czytamy.

  16 3 Odpowiedz
 • 4 lut

  "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs

  Tak wygląda polityka, w szczególności ostatnich lat w Polsce . Nie zależnie czy szczebel lokalny czy centralny.

  12 5 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 4 lut

  Kompromitacja jednym słowem

  22 1 Odpowiedz
 • 4 lut

  Prosta sprawa wychodzić z posiedzeń, a na sali zostawić miejsce dla totalnej opozycji tzw. Ostrowskiego i niech siedzą nawet na dwóch krzesłach i sami radzą.

  7 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut

  Ale wybraliśmy " wybrańców " co kłócą się o stołki gdzie który będzie siedział - żenujące ! To chyba jedyne miasto Polsce nie dość że solidnie zadłużone to jeszcze rajcowie prowadzą spór o krzesła - może przychodźcie na sesje ze swoimi krzesłami , kto pierwszy przyjdzie ten postawi swoje krzesło tam gdzie chce .

  22 2 Odpowiedz
 • Szczadoniecki 4 lut

  Ambroży "bez układów" "sprzedała się Ostrowskiemu, i śmie teraz mówić o wprowadzaniu nowych lepszych standardów? Buahahahahahahahaha

  28 21 Odpowiedz
 • 4 lut

  zdjecie

  10 3 Odpowiedz
 • 4 lut

  zaczęło się... ten nie z tym i przez tamtego

  6 Odpowiedz
 • 4 lut

  Znalazłem rozwiązanie na "problemy" radnych.

  https://www.youtube.com/watch?v=x28t6q6pqI8

  2 1 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 4 lut

  Na przeciwko Burmiśia zasiedli jego żołnierze.
  CHronia pana przed zgraja "wstrętnych wilków".

  8 3 Odpowiedz
 • 4 lut

  śmiejcie się, śmiejcie...... jak to tak ma wyglądać to niech nas ręka boska broni......

  13 2 Odpowiedz
 • 5 lut

  Fantastyczna kadencja burmistrza. Nazwałbym ją STOŁKOWĄ.

  Gdzie nie spojrzeć to walka o STOŁKI. W spółkach zależnych STOŁKI obstawione swoimi. W GM STOŁKI obstawione swoimi. W urzędzie tworzenie dziesięciu stanowisk zastępcy, aby obstawiać STOŁKAMI swoich. Na radzie walka o STOŁKI.

  Kurna a gdzie niższa cena wody, kolej lub inne efekty rządzenia?

  Spodziewałem się kadencji, gdzie jedynym celem będzie USTAWIANIE NA STANOWISKACH SWOICH LUDZI. Moje czarne scenariusze się realizują.

  17 5 Odpowiedz
 • 5 lut

  Ale o co chodzi ? Przecież najpierw muszą ustalić kto koło kogo będzie siedział , a reszta spraw może poczekać .

  8 2 Odpowiedz
 • 5 lut

  Wy tutaj o stołkach na Radzie a może lepiej zobaczyć na stołki w Gminie i instytucjach gminnych ?
  Dawidek - praca w Gminie, Pitala - praca w Gminie, najbiższa rodzina Fity praca w szkole zaraz po wyborach. Dybeł - praca w Gminie. Do tego słynni ludzie ze Świątnik to jest dopiero stołkownia !! A nie to co na radzie się dzieje .

  Ciekawe dlaczego tym nie zajmie się miasto-info ?

  Przeglądnąc jeszcze spólki gminne , ARMIR gdzie rodzina radnej PiS dostała kierownicze stanowisko itd itd.

  Jesteśmy już zasypani po wyborach PiSiorkami i naszymi gminnymi Misiewiczami.

  23 3 Odpowiedz
  • 5 lut

   Prosta zasada "współpracowników" którą stosował Ostrowski. Myślę że nie muszę wymieniać po nazwiskach? Ciekawym faktem jest że wtedy Ci to nie przeszkadzało...

   9 17 Odpowiedz
   • 5 lut

    Przed wyborami pis tego typu protekcje krytykował (i słusznie).
    Teraz po wyborach, ze zdwojoną siłą popełnia te same błędy co poprzednicy.

    Myślę, że nie po to mieszkańcy wybierali "nową elitę", aby Ci wpychali nas w jesień średniowiecza.
    Miało być lepiej - jest dużo gorzej !

    16 2 Odpowiedz
   • 5 lut

    I według Ciebie to jest OK?

    11 3 Odpowiedz
  • Jarosław Tomal 5 lut

   A za czasów byłego co było ??
   Szkoła podstawowa nr 3 -rodzina
   Urząd miasta- rodzina
   Od starostwa po oświatę kolega koleżanka znajomy koleżanki itd

   17 12 Odpowiedz
   • 5 lut

    Szukasz rozgrzeszenia dla działań niniejszych - działaniem poprzedników ?
    Jeśli ktoś okradnie Ciebie - za karę okradniesz jego i będziesz tłumaczył się, że Ciebie to samo spotkało ?

    11 2 Odpowiedz
    • Jarosław Tomal 6 lut

     Ale teraz nie mówimy o złodziejach tylko o wymianie kadry .
     Jak dla mnie jest rzeczą normalna wymieniając rządzącego ,rządzący dobiera pracowników ze swojego otoczenia.

     9 7 Odpowiedz
     • 6 lut

      No to mamy odrębne postrzeganie interesów gminy.
      Dla mnie normą jest obsadzanie wakatów SPECJALISTAMI (bez względu na ich przynależność) a nie kolesiami.

      11 5 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    6 lut

    Dokładnie rodzina i znajomi. W SP nr 3 to patologia do kwadratu, firma rodzinna się zrobiła.

    13 5 Odpowiedz
 • 5 lut

  Jaki jest problem siedzenia obok siebie czy mikrofonów?

  10 Odpowiedz
 • 5 lut

  Cały ambaras w tym, że zrobił nam się ambaras.

  zdjecie

  9 5 Odpowiedz
 • Andrzej 6 lut

  Jprdl... Really? O krzesła się kłócą?

  5 3 Odpowiedz
 • 7 lut

  Tu jeszcze głębiej o samym PiS i spółce Srebrnej oraz potężnym majątku powstałej z przejęcia własności wszystkich Polaków. Prawie i sprawiedliwie. Chętnie popytałbym naszego burmisia i radnych PiS co o tym sądzą. Przeczytajcie lub obejrzyjcie. Warto. Takich ludzi mamy... Z Wiadomości TVP ocenzurowanych przez Kurskiego o tym się nie dowiemy. Pazerność wyjątkowa, a rączki pod figurą. Dobrze patrzeć na to co robią w naszej gminie.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/historia-spolki-srebrna-plany-budowy-wiezowca-w-centrum-warszawy,825685.html

  6 4 Odpowiedz
 • 8 lut

  Tu nie chodzi o krzesełka.. tutaj chodzi o destrukcję, o to żeby nic nie robić, żeby kadencja upłynęła na nic nierobieniu i potem podsumują burmistrza, że nic nie zostało zrobione..

  3 4 Odpowiedz
  • 9 lut

   Sprytne, a co waćpan zrobił w Pcimiu? Tam 100% radnych z PiSu i nikt nie przeszkadzał.. A jakieś działania w sejmie, bo to że siedział i podnosił rękę to oczywiste. Ciągle czekam na konkrety co on robi nie dla siebie tylko dla ludzi którzy po to go wybierają. To że startuje i zmienia stołki to jest dla jego własnej kariery, a co z tego dla mieszkańców?

   12 6 Odpowiedz
 • 11 lut

  Burmistrz nowy niczego nowego nie robi bo na wszystko potrzebne są pieniądze. Myśleniczanie powinni wnieść duży wkład na budowę fortu Trump i utrzymanie choćby 100 tysięcy żołnierzy amerykańskich na stałe. A to wymaga zaciśnięcia pasa. Gmina jest na 4 miejscu pod względem zadłużenia w woj. małopolskim , dzięki czemu nie śmierdzą nam szamba , co musiało kosztować.

  4 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 13 lut

  Jak piszesz nigdy wcześniej nie było tylu radnych z PIS. To i poziom musiał spaść.

  Jeżeli mentorem jest wykwalifikowany szewc to czego możemy się spodziewać.

  3 2 Odpowiedz
 • 13 lut

  Czy Pan Szewc jest wykwalifikowany?Na pewno jest Radnym.Brawo My!!!

  2 Odpowiedz
 • 14 lut

  A o to obraz który dobitnie pokazuje co się przez ostatnie lata wyprawia w Polsce
  https://www.youtube.com/watch?v=cTeZ8Rvc99A&t=13s
  Jak to kiedyś powiedział już nie żyjący Andrzej Lepper
  ''Oni już byli oni oszukali oni muszą odejść' Cała rada gminy i powiatu do dymisji i wymiany chyba że ktoś się zadeklaruje i odrzuci partyjniactwo czyli w tym w czym jest i z kim sympatyzuje czyli (po , nowoczesna , kod , sld , psl , pis) - ''oni już byli........''
  Tylko nowa narodowa siła może uzdrowić Myślenice i Naszą Ojczyznę!

  4 1 Odpowiedz
 • 14 lut

  Czyli Ci od Andruszkiewcza?

  4 Odpowiedz
 • 14 lut

  Andruszkiewicz przecież w pis! to odpada! Nowe twarze bez żadnych układów , kodów , lewaków , wiosen itp.
  Przecież w Myślenicach są jacyś patrioci nie skażeni starym systemem (korytem). I dla mnie nie jest ważne czy będzie to prawnik , lekarz , kierowca czy szewc jak to Lula napisała. (Dla mnie żadna praca nie hańbi i trzeba mieć szacunek nawet do osoby sprzątającej!) Ważne żeby był patriotą , kochał swoją ojczyznę , przede wszystkim był uczciwy , honorowy i z zasadami! Bo co mi np z nauczyciela(często zostaje radnym) z ekonomisty , czy bankowca który będzie patrzył wyłącznie swojej kieszeni i koryta.

  5 Odpowiedz
 • 14 lut

  Ale trafiłeś Rutgerze, jestem patriotką, sprzątaczką nie skażoną korytem. Sprzątaczką po kilku fakultetach. W dodatku nie jestem stąd. I co powiesz?

  3 Odpowiedz
 • 14 lut

  Rutgerze, czuję ,że Pan jesteś najbardziej prawicowym z prawicowych myśleniczan.

  Odpowiedz
 • Marek 15 lut

  Żałosne.......i nie powiem ...co Mnie strzela....Jak To widzę....Jak dzieci w przedszkolu...Paranoja!!!

  1 Odpowiedz
 • 16 lut

  Oglądając ilość interpunkcji i brak poszanowania języka polskiego to paranoja, pod warunkiem, że Szanowny Autor rozumie znaczenie tego słowa.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"
Myślenice 3

ALARMUJECIE:"Do Cariatasu na Średniawskiego też nie ma przejścia"

Po publikacji artykułu o "nieformalnym" przejściu dla pieszych na ul. 3-go Maja, które ma zostać zamalowane - piszecie, że to nie jedyny problem w tej części miasta. Jako dowód na to przesyłacie zdjęcia z ul. Średniawskiego, gdzie brakuje przejścia dla pieszych prowadzących do nowej siedziby Cariatasu. Przypomnijmy stacja stanęła na terenie byłego...

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane
Myślenice 3

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat go nie ma. Zostanie zamalowane

Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z niego korzystają Górne Przedmieście w Myślenicach to zdaniem wielu naszych Czytelników jedna z najbardziej zapomnianych części miasta. Coraz częściej mieszkańcy tej dzielnicy starają się zwrócić na si...

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 99

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 44

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 55

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...