Dobczyce

Paryż widziany okiem fotografa

Paryż widziany okiem fotografa
Fot. fot. Witold Uchman

Fotografia pozwala zobaczyć świat innymi oczami. Jego fragment podczas wystawy zaprezentował Paweł Stożek, który sfotografował Paryż

W Galerii Okrągłej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach można oglądać wystawę zdjęć będąca drugą odsłoną cyklu „Paris, Paris”. Po żeńskim spojrzeniu Liliany Wolnik, przyszedł czas na męski punkt widzenia,

- Tematem jest miejsce. W taki właśnie sposób przemierzaliśmy wystawę, od miejsca do miejsca, w różnych miejscach Paryża. Nie był to jednak Paryż oczywisty, znaczna część kadrów osadzona została w najnowocześniejszej dzielnicy - La Defense, na wielu fotografiach nieodłącznym elementem są ludzie, stanowiący te właśnie miejsca – podczas wernisażu podkreślał Jerzy Fedirko, kurator wystawy.

W galerii nie spotkamy pełnych barw fotografii, a niebieskie monochromatyczne obrazy. Jest to efekt poddania fotografii reprodukcji w technice cyjanotypii - żmudnej i czasochłonnej technice wynalezionej w I poł. XIX w., wykorzystującej światłoczułość soli żelaza. Jak wspomniał autor, przy przygotowywaniu roztworów zachowane zostały pierwotne proporcje i receptura.

Wystawę „Paris Paris” można oglądać w dobczyckiej bibliotece do 27 marca.

Komentarze

  • 9 mar

    Widziałem, polecam. W ładnej czarno-białej tonacji z domieszką sepii. Ulice Paryża pokazane w starym stylu, Gratulacje dla autora.

    1 Odpowiedz

Zobacz więcej