Koronawirus

Łukasz Szumowski: Nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego

Łukasz Szumowski: Nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego

- Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego trzeba będzie podjąć decyzję w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego; nie wykluczamy przedłużenia okresu społecznej kwarantanny – zapowiada minister zdrowia, Łukasz Szumowski

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego - odwołane zostały imprezy masowe, zawieszono zajęcia na uczelniach, w przedszkolach i szkołach. Nieczynne są muzea, kina, restauracje i bary. Zamknięto granice dla cudzoziemców i zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe.

W Radiu Zet Łukasz Szumowski był pytany o to, czy rząd przewiduje przedłużenie okresu społecznej kwarantanny. "Pod koniec tygodnia, na początku przyszłego, trzeba będzie tę decyzję pewnie podjąć" - odpowiedział.

Dopytywany dodał, że rząd nie wyklucza przedłużenia tego okresu. "Jeśli zwiększa się liczba chorych, to trzeba wtedy reagować zaostrzając środki" - stwierdził.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń koronawirusem. Pięć osób zakażonych zmarło.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

 • TAK TAK 90%
 • NIE NIE 10%
 • Głosów: 1851

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 18 mar 2020

  Patrząc na to co się dzieje szykujcie się na to ze dzieci do szkoły pójdą po świętach a ludzie do pracy dopiero gdy dzieci pójdą do szkoły !!!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 mar 2020

  Kwiecień to optymistyczny scenariusz, oby bo nikomu nie marzy się kwarantanna na parę miesięcy. Niestety to jak zaczęliśmy - wykluczające szybkie działania, nijak przystające procedury ... Jeśli kwietniowo/majowy wzrost temperatury nue rozwiąże sprawy to mamy grajdołek w do wakacji. Chętnie się tu pomylę.

  Polska służba zdrowia jest sprocedurowana, niedoposażona i rozbita. A jest tak dlatego, że żadna ekipa rządzących fachowców nie umie ugryźć jej problemów, ale to już dłuższy temat...

  9 2 Odpowiedz
 • 18 mar 2020

  Adrian robi kampanie minister zdrowia robi co może a premier dostosowywuje się do sytuacj takie mam wrażenie od tygodnia spędzonego w domu !!!

  6 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 19 mar 2020

  Na tę chwilę nikt nie jest w stanie przewidzieć jak długo to potrwa. Trudny moment w tej naszej izolacji.

  5 Odpowiedz