logo-web9
Myślenice

W busach zajęta powinna być maksymalnie połowa miejsc. Rządowe wytyczne sprawdza policja

Myślenicka policja kontroluje przewoźników zwracając uwagę, czy przestrzegają rządowych ograniczeń dotyczących liczby przewożonych pasażerów

Od środy 23 marca w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii koronawirusa obowiązują nowe obostrzenia zezwalające na poruszanie się wyłącznie do pracy i w celach niezbędnych do codziennego życia. W środkach transportu zbiorowego (m.in. w busach) zajęta może być maksymalnie połowa miejsc, a pasażerowie powinni być oddzieleni co najmniej jednym wolnym siedzeniem. Rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadza również zakaz grupowania się więcej niż dwóch osób.

Od dzisiaj policjanci sprawdzają w jaki sposób respektujemy ograniczenia. - Nie chodzi tu o to, by utrudnić mieszkańcom poruszanie się, lecz zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich. W związku z tymi ograniczeniami również myślenicka policja zwraca szczególną uwagę na komunikację zbiorową. Kierowcy, którzy prowadzą taką działalność, muszą się spodziewać takich kontroli zarówno wśród przewoźników w mieście, jak i poza nim – wyjaśnia rzecznik myślenickiej policji.

Jak podkreślają funkcjonariusze; Odpowiedzialność za przejazd spoczywa na kierowcy, który nie powinien, dopuść do przewozu osób w ilości większej niż połowa miejsc siedzących w pojeździe.

Weź udział w sondażu!

25 marca 2020 r. rząd wprowadził ograniczenia w poruszaniu się poza miejscem zamieszkania z powodu pandemii COVID-19. Co można:

*dojeżdżać do pracy a także przemieszczać się w celu dokonania zakupu towarów i usług związanych z działalnością zawodową;

*przemieszczać się w związku z obowiązkami pełnionymi z wolontariatem na rzecz walki z koronawirusem – np. robić zakupy osobom w kwarantannie;

*wychodzić z domu, by załatwić „niezbędne codzienne potrzeby” – np. wyprowadzić psa na spacer albo pójść do sklepu na zakupy.

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!