Miasto

Trwają rozmowy PKS z prywatnymi przewoźnikami

Trwają rozmowy PKS z prywatnymi przewoźnikami

Od kilku tygodni trwają rozmowy przedstawicieli PKS Myślenice, gminy i prywatnych przewoźników związane z likwidacją dworca busów i dotyczące warunków na jakich właściciele busów będą korzystać z dworca. Na wypracowanie porozumienia strony mają czas do 15 maja

Taką datę podaje Gazeta Myślenicka jako czas planowo prowadzonych robót budowlanych na działce, gdzie powstaje galeria handlowa z dworcem PKS. Po tym terminie – podaje tygodnik ma rozpocząć się podpisywanie umów z przewoźnikami.

Do tej pory odbyły się trzy spotkania prywatnych przewoźników z przedstawicielami PKS Myślenice i gminy. Udało się ustalić na nich, że w miejscu gdzie obecnie znajduje się dworzec busów (ul. Słowackiego) powstanie parking. Początkowo przewoźnikom z Myślenic proponowano 50% ceny za odjazd z dworca (do końca 2012 roku), a następnie 25% ceny na czas nieokreślony oraz możliwość korzystania z mającego powstać na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego.

W najnowszym numerze Gazety Myślenickiej czytamy, że prezes PKS Michał Kik proponuje prywatnym przewoźnikom m.in. pięcioletni okres ulgowych opłat oraz zróżnicowanie stawek w zależności długości kursu. Natomiast przewoźnicy, którzy początkowy przystanek zaplanują na dworcu PKS, będą mogli korzystać z usług powstającego przy ul. Przemysłowej - na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego PKS Grupa. Za zatankowanie tam 50 litrów paliwa przewoźnik otrzyma zwolnienie z opłat za jeden odjazd. Przewoźnicy nie zgodzili się na uzgadnianie zmian w rozkładach w porozumieniu z PKS. Podczas rozmów poruszano jeszcze kwestie konkurencyjnych linii spoza miasta i przepustowości dworca.

W wywiadzie dla Dziennika Polskiego na pytanie o cele gminy w trakcie rozmów burmistrz Maciej Ostrowski odpowiada: Celem gminy jest koordynacja. Przejrzysty rozkład jazdy to przede wszystkim wygoda dla pasażerów. Ponadto zorganizowana poczekalnia, toalety, możliwość skorzystania z kawiarni, sklepów, to również komfort dla korzystających z dworca.

Nas zastanawia co wy jako pasażerowie myślicie o tej sprawie, co wam się podoba, a co nie oraz jakie są wasze obawy i na jakie warunki - jako klienci zarówno prywatnych przewoźników jak i PKS nie bylibyście w stanie przystąpić. Czekamy na wasze opinie:

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (41)

 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=gość: kacper] Witam niech miasto Myślenice w końcu się weźmie i zrobi porządek z przewoźnikami raz a dobrze, bo to paranoja żeby latać z słowackiego na słoneczną albo gdzie po prywatnych posesjach i zastanawiać się gdzie, który i co odchodzi i dokąd to już mają problem mieszkańcy powiatu Myślenice a jak przyjedzie obcy lub turysta to może szukać, ale w polu wiatru i zastanowi się pomyśli, jaki tu chaos i bałagan, jaką opinie wystawi innym? I zamiast przybywać gości do Myślenic to będzie ubywać jak jest wystawiony nowy dworzec to wszyscy przewoźnicy powinni się przystosować i czymać się kursów i planów odjazdów a nie kombinować a jak nie chcą to niech miasto Myślenice na tych nie spornych przewoźników, którzy chcą uprawiać samowolę powinno nałożyć porządne kontrole i kary grzywne za nie stosowanie się do określonego planu i czasu odjazdów do innych. [/quote]
  coś ty ślepy czy co ?? plac busów jest lepiej widoczny niż dworzec PKS byłem świadkiem jak dalekobieżny autobus zamiast wjechać na dworzec PKS ,wjechał na nowy plac BUS .a samowolkę to uprawiał PKS jeżdżąc bez zezwoleń !!!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 maj 2011

  Nie wyobrażam sobie busów na dworcu! niech PKS sobie sam radzi a nie negocjuje z busiarzami i stawia im warunki! dygają w pory że ebdzie niewypał z dworcem i już kombinują, ciekawe kto w tym wszystkim macza palce?

  1 Odpowiedz
 • 12 maj 2011

  [quote=gość: berta] Nomad a co myślisz że jak będzie dworzec to jak będą chodzić ludzie po ulicy Słonecznej?[/quote]
  Myślę, że po skończonych zakupach w galerii będą mogli bezpiecznie przejść na busa, a nie przelatywać przez jezdnię nie patrząc na samochody. Jakoś dworzec był w tamtym miejscu tyle lat i nie obiło mi się o uszy, żeby kogoś tam potrącono, a przy kerfurze ile wypadków. Poza tym wg mnie jest tam sporo mniejszy ruch i do tego samochody nie mają możliwości do szybkiej jazdy. Oczywiście do moje zdanie ;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2011

  Busy na dworzec dość zamieszania na ulicy Słowackiego!!!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2011

  @piter
  Przeniesienie busów na dworzec i zrobienie z obecnego przystanku busów parkingu nie jest wcale złym pomysłem. Nie przesadzajmy. Zauważ, że teraz ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe w okolicy rynku (nawet na płatnych parkingach) i każdy dodatkowy parking bardzo się przyda.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej