Miasto

Trwają rozmowy PKS z prywatnymi przewoźnikami

Trwają rozmowy PKS z prywatnymi przewoźnikami

Od kilku tygodni trwają rozmowy przedstawicieli PKS Myślenice, gminy i prywatnych przewoźników związane z likwidacją dworca busów i dotyczące warunków na jakich właściciele busów będą korzystać z dworca. Na wypracowanie porozumienia strony mają czas do 15 maja

Taką datę podaje Gazeta Myślenicka jako czas planowo prowadzonych robót budowlanych na działce, gdzie powstaje galeria handlowa z dworcem PKS. Po tym terminie – podaje tygodnik ma rozpocząć się podpisywanie umów z przewoźnikami.

Do tej pory odbyły się trzy spotkania prywatnych przewoźników z przedstawicielami PKS Myślenice i gminy. Udało się ustalić na nich, że w miejscu gdzie obecnie znajduje się dworzec busów (ul. Słowackiego) powstanie parking. Początkowo przewoźnikom z Myślenic proponowano 50% ceny za odjazd z dworca (do końca 2012 roku), a następnie 25% ceny na czas nieokreślony oraz możliwość korzystania z mającego powstać na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego.

W najnowszym numerze Gazety Myślenickiej czytamy, że prezes PKS Michał Kik proponuje prywatnym przewoźnikom m.in. pięcioletni okres ulgowych opłat oraz zróżnicowanie stawek w zależności długości kursu. Natomiast przewoźnicy, którzy początkowy przystanek zaplanują na dworcu PKS, będą mogli korzystać z usług powstającego przy ul. Przemysłowej - na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego PKS Grupa. Za zatankowanie tam 50 litrów paliwa przewoźnik otrzyma zwolnienie z opłat za jeden odjazd. Przewoźnicy nie zgodzili się na uzgadnianie zmian w rozkładach w porozumieniu z PKS. Podczas rozmów poruszano jeszcze kwestie konkurencyjnych linii spoza miasta i przepustowości dworca.

W wywiadzie dla Dziennika Polskiego na pytanie o cele gminy w trakcie rozmów burmistrz Maciej Ostrowski odpowiada: Celem gminy jest koordynacja. Przejrzysty rozkład jazdy to przede wszystkim wygoda dla pasażerów. Ponadto zorganizowana poczekalnia, toalety, możliwość skorzystania z kawiarni, sklepów, to również komfort dla korzystających z dworca.

Nas zastanawia co wy jako pasażerowie myślicie o tej sprawie, co wam się podoba, a co nie oraz jakie są wasze obawy i na jakie warunki - jako klienci zarówno prywatnych przewoźników jak i PKS nie bylibyście w stanie przystąpić. Czekamy na wasze opinie:

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  mnie drazni to ze kloca sie miedzy soba kazdy dba o wlasny interes a ani pks ani busiarze ani gmina nie dba o to aby to korzytajacym z uslug bylo wygodnie! kurde gdyby nie my to nikt z was by nie zarobil a nikt nie mowi o pasazerach nikt!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Ja kupuję smarta i niech mnie wszyscy całują w zadek

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  co myślicie że zbudowaliści super dworzec na 6 stanowisk i pomieszczą się tam autobusy i bus tam dopiero będą korki TO JEST TYLKO GALERIA A NIE DWORZEC WSTYDDDD

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Busy Śmierdzą i zawsze większość stoi bo bus jest do fulla dopchany... Dogadywac sie i na Dworzec i nie robic problemow

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Jeżeli mamy w Myślenicach dworzec to dlaczego PKS nie zagwarantuje transportu sam, tylko wykłóca się z busami, ja nie widzę problemu, niech przywróci kursy które zlikwidował i po kłopocie, każdy pasażer oceni z kim woli jechać.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  ja mam śmigłowiec w głowie potrzebuję lotniska a nie jakiś tam
  zatłoczony w przyszłości placyk

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Będziesz miał na terenie Szpitala, tylko nie wiem jaka będzie opłata ,czy taka sama jaką wymyślił Burmistrz dla busów czy mniejsza .

  Odpowiedz
 • 7 maj 2011

  Nie widzicie w całej tej sytuacji absurdu?? Dla PKS'u największą konkurencją są prywatni przewoźnicy, więc naturalną strategią każdego przedsiębiorstwa jest wyeliminowanie konkurecji. A tu nagle się okazuje, że PKS dyktuje warunki busiarzom a UM zmusza ich do kożystania z jedynego słusznego miejsca odiazdu. JAk dla mnie zmieża to do wyeliminowania transportu prywatnego a monopol PKS to najgorsze co może być. Przy okazji nie mam nic ani do PKS'u ani nie jestem związany z busiarzami. To ppo prostu taka nurtujaca mnie myśl.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Może ktoś jest obznajomiony jak to naprawdę jest, P.Kożmiński wybudował galerio-dworzec, a PKS stawia warunki co do korzystania z tego obiektu?

  Odpowiedz
 • 7 maj 2011

  [quote=gość: lol] Jeżeli mamy w Myślenicach dworzec to dlaczego PKS nie zagwarantuje transportu sam, tylko wykłóca się z busami, ja nie widzę problemu, niech przywróci kursy które zlikwidował i po kłopocie, każdy pasażer oceni z kim woli jechać. [/quote]ja także uważam, że nie jest tworzony wolny rynek gdzie o wyborze decyduje klient czyli płacący za usługę. Tworzy się korupcjogenne umowy próbując uchwycić w peseudoramy umowy. Z daleka czuć próbę zabepieczania się na przyszłość, tylko czyją i kogo? Niech jeżdżą jedni sobie drudzy sobie, na osobnych warunkach - zobaczymy kto wytrzyma, kogo klient wybierze. Kto będzie oferował lepszą jakość, punktualność, fachowość. Opowieści o komforcie pasażerów to jakaś bzdura w perspektywie zamkniętego dworca przez 3 lata. Tłumaczeni nie jasne, nie czytelne, czyli śmierdzi machlojkami.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Jest przewidziany gdzieś parking postojowy, albo zajezdnia dla busiarzy, czy będą parkować gdzie popadnie?

  Odpowiedz
 • 7 maj 2011

  Vivaldi, realistyczne obserwacje... Nic dodać...
  Niestety, ktoś nie potrafi rzetelnie pilotować inwestycji z zabezpieczeniem interesów całej społeczności, bądź też działanie jest celowe, a pod "czerepem" dziwnych posunięć i rozwiązań można podejrzewać istnienie jakiś nieokreślonych korzyści dla niektórych osób.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Ja trochę rozumiem PKS, bo widzę co robią busiarze. Odjeżdżają niezgodnie z rozkładem (przyspieszają lub opóźniają żeby podebrać innym klientów), a części kursów w ogóle nie mają w rozkładzie i nie mają na nie zezwoleń. PKS jest w tej sytuacji na przegranej pozycji, ponieważ busiarze omijają przepisy. Z drugiej strony PKS od czasu przejęcia go przez MPK Łódź to firma nastawiona tylko i wyłącznie na kasą, a nie na klientów. Wszyscy wiemy ile kursów polikwidowali od tego czasu. Owszem, część kursów była nierentowna, ale część z nich dla niektórych pasażerów była bardzo potrzebna. Podsumowując - i jedni i drudzy są siebie warci.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Cytat"Celem gminy jest koordynacja. Przejrzysty rozkład jazdy to przede wszystkim wygoda dla pasażerów. Ponadto zorganizowana poczekalnia, toalety, możliwość skorzystania z kawiarni, sklepów, to również komfort dla korzystających z dworca."
  Jak najbardziej więc gmina powinna równo traktować wszystkie podmioty,dziwi więc forowanie jednego przewoźnika który robi co chce.To podobno PKS miał zbudować dworzec,miał się rozwijać a tu co ?Sprzedali dworce w Myślenicach i Nowym Targu ,podnoszą ceny i likwidują kursy więc dlaczego mamy wierzyć w te ich zapewnienia skoro nic z tego co obiecywali nie zrealizowano.Miał być herbatka i koksiaki a było błoto po kolana i nawet daszku nad głową.Teraz obiecują jakieś centrum komunikacyjne na zajezdni ale przecież krążyły słuchy że mają ją sprzedawać,na razie sprzedali ją sobie samym(PKS Myślenice sprzedał zajezdnię PKSowi Nowy Targ.Istny cyrk na kółkach.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 maj 2011

  Tyle gratisów dla busiarzy i jeszcze źle! Za zatankowanie busa o 50litrów zostaje im kasa w kieszeni (bo ceny kursu tego z gratisowym wjazdem na dworzec nie obniżą), mają zniżkę 50%, potem 25%... Przecież teraz za wynajem placu przy Carrefourze też płacą. A teraz chcą za darmo. Wreszcie będą mieli parking na przemysłowej to będą mogli tam siedzieć, załatwiać potrzeby fizjologiczne i nie zapychać miasta swoją obecnością, lejąc gdziepopadnie i stojąc po nieraz 4 busy naraz koło bloku nr. 18

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2011

  Pasażerów nikt nie zapyta o zdanie.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2011

  Trwać rozmowy mogą Ostrowski wypad! dość już namieszałeś, oddaj łapówke przedsiębiorcy z łodzi nie pójdzie Ci tak łatwo, niemyśl sobie!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2011

  Chce busy tu gdzie są !!! co za durny pomysł panie Ostrowski!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2011

  @piter
  Przeniesienie busów na dworzec i zrobienie z obecnego przystanku busów parkingu nie jest wcale złym pomysłem. Nie przesadzajmy. Zauważ, że teraz ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe w okolicy rynku (nawet na płatnych parkingach) i każdy dodatkowy parking bardzo się przyda.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2011

  Busy na dworzec dość zamieszania na ulicy Słowackiego!!!

  1 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 9 maj 2011

  Ci którzy popierają przeniesienie busów na dworzec najwyraźniej z nich nie korzystają. Busy są w lepszej lokalizacji niż PKS, który w nieuczciwy sposób narzucają prywatnym przewoźnikom swoje warunki. Radziłbym przewoźnikom przystanek początkowy zapisać (gdziekolwiek) byle dalej od pksu i zgarniać ludzi z przystanków nie płacąc pksowi i nie dając sobie narzucić rozkładów jazdy.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2011

  viking10 jak to ciężko? to chodż z buta, jest parking koło alberta i co to za różnica czy będzie po tej czy po drugiej stronie ulicy? co myślisz że ten parking będzie za darmo? haha to sie nie łódź! nikt nie będzie dymać na dworzec bo ty tak chcesz! BUSY MUSZĄ ZOSTAĆ!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2011

  http://miasto-info.pl/myslenice/1481,prezes-mpk-lodz-zatrzymany-przez-cba.html , przeczytajcie ten artykuł to było rok temu i myślicie że coś sie zmieniło? u nas w Myślenicach też jest korupcja! Czemu stawiają warunki busiarzom? czemu ich chcą wysiedlić z ulicy Słowackiego? Panie Ostrowski to wszystko można udowodnić! proponuje już powołać sie do dymisji, albo natychmiast oddać łapówke!

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2011

  Dworzec ma zdecydowanie gorszą lokalizację od przystanków na ul. Słowackiego. Musimy o to walczyć, bo nie pozostaje nam nic innego jak busy przy dojeździe do Krakowa. A w samym Krakowie niestety nadal jesteśmy skazani na korki... Byłem swego czasu na konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa na temat komunikacji. Mówiono tam o P+R, Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej czyli ogólnie o sposobach skomunikowania Krakowa z sąsiednimi gminami. NIKOGO z Myślenic tam nie było. Hasło Myślenice padło tylko raz apropo korków na wjazdach rano i wyjazdówkach popołudniu. Zostaniemy sami, władza ma gdzieś jak i czym będziemy dojeżdżać i ile będziemy płacić za to (przypominam że od 1 lipca następna podwyżka, ile tym razem? 1-2zł?). Ich stać na jeżdżenie samochodami, dobrze że chociaż korki dla każdego są takie same.
  Dlaczego nie walczymy o P+R w Borku Fałęckim? Kto widział np. stację Metro Wilanów wie jak to pięknie funkcjonuje.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 maj 2011

  bardzo dobry pomysł by busy przenieść pod galerię. Śmiem twierdzić że większość przeciwnych temu pomysłowi to sami właściciele firm przewozowych, gdyż będą musieli trochę pofolgować z cenami by stać się atrakcyjniejszym środkiem transportu dla ludności, a zarazem będą musieli bardziej zadbać o tabor, który w dużej części jest w makabrycznym stanie. Podobnie będzie w drugą stronę gdzie PKS będzie miał pod nosem tańszą konkurencję, która będzie mogła dostosowywać czasy odjazdów do luk które pozostawi rozkład PKS-u.
  Myślenice to małe miasteczko które przechodzi się na piechotę w 15 minut, więc po co dwa miejsca odjazdów? Poza tym mowa tylko o miejscach odjazdów busów, co nie zmienia faktu że będą one mogły w przeciwieństwie do autobusów PKS zawijać pod Carrefour czy Osiedle.

  Odpowiedz
 • 10 maj 2011

  Nie przesadzajmy, że w 15 minut przejdziesz miasto, bo zapewniam, że z krańca górnego na koniec dolnego będziesz szedł około godziny szybkim krokiem.

  Według mnie przeniesienie busów pod galerię będzie miało jeszcze jeden pozytywny aspekt. Kwestia bezpieczeństwa podróżnych, którzy na obecną chwilę przechodzą w sporej większości na przystanek od strony kerfura. Jeżdżę tamtędy codziennie i to co niektórzy ludzie tam wyprawiają to gehenna dla kierowców (a mówię to jako pasażer). Na pasy nieraz wchodzą kiedy chcą, a nieraz to nawet nie idą przez pasy. Ostatnio nam jakiś dziadek wtargnął tam w miejscu niedozwolonym - nawet się nie oglądnął czy coś jedzie !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 maj 2011

  Nomad a co myślisz że jak będzie dworzec to jak będą chodzić ludzie po ulicy Słonecznej? lepiej od tych przy słowackiego? haha śmieszne naprawde! tam dopiero będzie kocioł. Kloss, gratuluje kondycji skoro w 15 min obchodzisz całe Myślenice! Pamiętaj o tym że jest wiele starszych osób , które będą miały problem dojść do centrum rynku czy na targ! Nie myśl o sobie, pomyśl o wszystkich jeśli potrafisz:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 maj 2011

  Kochani zróbcie ankietę dla pasażerów, czy nie lepiej im z busów z słowackiego , bo ja myślę że każdy pasażer jest zadowolony, z odjazdów ze słowackiego , a Kloss dlaczego jeżdzisz a nie chodzisz na nogach ?

  Odpowiedz
 • 10 maj 2011

  http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki.html
  Sonda:
  Czy zagospodarowanie miejsca, gdzie ma powstać Galeria Myślenice na plac targowy z ewentualnym przystankiem dla busów to dobry pomysł?
  TAK Głosów: 47
  NIE Głosów: 25
  Nie ma zdania Głosów: 4

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 11 maj 2011

  Nie jest to dokładnie to pytanie, o które chodziło. Bo jestem za zagospodarowaniem miejsca gdzie ma powstać galeria na plac targowy ale na przeniesienie tam busów już nie. Pytanie powinno być jasne i proste. Czy jesteś za przeniesieniem busów na dworzec? Ja odpowiadam NIE (ponieważ nie przyniesie to mieszkańcom korzyści a jedynie straty)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2011

  Toksyk zagdzam sie z Tobą w 100%

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2011

  berta - zawsze będzie jakiś problem, niezależnie co zostanie zrobione zawsze ktoś będzie niezadowolony. Plusem jest to że odżyje znowu ulica Rzemieślnicza i Reja. Minusem że podupadnie handel na Słowackiego. Ale cośza coś.

  Toksyk - Chyba kpisz by prawie w centrum władować Targowisko ?? Miejsce targowisk są poza centrum. Popatrz jak to wygląda w Wieliczce gdzie cały ten targowy szmelc i kotłowisko samochodów wokół krążących mieści się 200m od rynku. Porażka. Targ jak najbardziej na Dolnej Wsi i tam jest jego idealne miejsce. Dodatkowo spowoduje to wysyp firm właśnie na Kazimierza, która to ulica jest od dawna pokrzywdzona.
  Na Słowackiego tam gdzie teraz busy - duży parking podobnie jak na teraźniejszym targowisku.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2011

  Nie mylcie targowiska na którym organizowane są jarmarki z bazarem w stylu np. Kleparza który powinien znajdować się blisko centrum,nie będzie ktoś jeździł po dwa pomidory i pietruszkę na peryferie.
  Gdy poskłada się wszystkie fakty (sprawa busów,przenosiny targowiska itp)nasuwa się jeden wniosek-KTOŚ NA SIŁĘ CHCE NAPĘDZIĆ KLIENTÓW DO NOWO POWSTAJĄCEGO MARKETU PRZY SŁONECZNEJ.
  Chyba że jak zwykle chodzi o dobro mieszkańców.

  Odpowiedz
 • 12 maj 2011

  [quote=gość: berta] Nomad a co myślisz że jak będzie dworzec to jak będą chodzić ludzie po ulicy Słonecznej?[/quote]
  Myślę, że po skończonych zakupach w galerii będą mogli bezpiecznie przejść na busa, a nie przelatywać przez jezdnię nie patrząc na samochody. Jakoś dworzec był w tamtym miejscu tyle lat i nie obiło mi się o uszy, żeby kogoś tam potrącono, a przy kerfurze ile wypadków. Poza tym wg mnie jest tam sporo mniejszy ruch i do tego samochody nie mają możliwości do szybkiej jazdy. Oczywiście do moje zdanie ;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 maj 2011

  nieoświecony - a to co jest u nas to "kleparz" czy Jarmark? Bo mnie się wydaje że raczej jarmark :) A tak jak będzie na Dolnej Wsi to i jeszcze żywego prosiaka będzie można od razu zakupić przy okazji zakupów butików kościółkowych po 80zeta :))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 maj 2011

  uwazam ze busy powinny zostac tam gdzie sa a autobusy niech sobie sa na nowy dworcu, po co to zmieniac nie rozumiem ? busy sa blisko,

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 maj 2011

  SEDNO - KIELAN - OOOOŁŁŁŁ JEEEEE:P

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 maj 2011

  Nie wyobrażam sobie busów na dworcu! niech PKS sobie sam radzi a nie negocjuje z busiarzami i stawia im warunki! dygają w pory że ebdzie niewypał z dworcem i już kombinują, ciekawe kto w tym wszystkim macza palce?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 maj 2011

  Oj Ludzie jak się dajecie robić w ......................co to za dworzec będzie, to jest po prostu tylko załadunek i wyładunek społeczeństwa robiący zakupy w Galerii .

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2011

  Witam niech miasto Myślenice w końcu się weźmie i zrobi porządek z przewoźnikami raz a dobrze, bo to paranoja żeby latać z słowackiego na słoneczną albo gdzie po prywatnych posesjach i zastanawiać się gdzie, który i co odchodzi i dokąd to już mają problem mieszkańcy powiatu Myślenice a jak przyjedzie obcy lub turysta to może szukać, ale w polu wiatru i zastanowi się pomyśli, jaki tu chaos i bałagan, jaką opinie wystawi innym? I zamiast przybywać gości do Myślenic to będzie ubywać jak jest wystawiony nowy dworzec to wszyscy przewoźnicy powinni się przystosować i czymać się kursów i planów odjazdów a nie kombinować a jak nie chcą to niech miasto Myślenice na tych nie spornych przewoźników, którzy chcą uprawiać samowolę powinno nałożyć porządne kontrole i kary grzywne za nie stosowanie się do określonego planu i czasu odjazdów do innych.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  [quote=gość: kacper] Witam niech miasto Myślenice w końcu się weźmie i zrobi porządek z przewoźnikami raz a dobrze, bo to paranoja żeby latać z słowackiego na słoneczną albo gdzie po prywatnych posesjach i zastanawiać się gdzie, który i co odchodzi i dokąd to już mają problem mieszkańcy powiatu Myślenice a jak przyjedzie obcy lub turysta to może szukać, ale w polu wiatru i zastanowi się pomyśli, jaki tu chaos i bałagan, jaką opinie wystawi innym? I zamiast przybywać gości do Myślenic to będzie ubywać jak jest wystawiony nowy dworzec to wszyscy przewoźnicy powinni się przystosować i czymać się kursów i planów odjazdów a nie kombinować a jak nie chcą to niech miasto Myślenice na tych nie spornych przewoźników, którzy chcą uprawiać samowolę powinno nałożyć porządne kontrole i kary grzywne za nie stosowanie się do określonego planu i czasu odjazdów do innych. [/quote]
  coś ty ślepy czy co ?? plac busów jest lepiej widoczny niż dworzec PKS byłem świadkiem jak dalekobieżny autobus zamiast wjechać na dworzec PKS ,wjechał na nowy plac BUS .a samowolkę to uprawiał PKS jeżdżąc bez zezwoleń !!!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...