Koronawirus

Rośnie liczba zachorowań w powiecie myślenickim. Przez weekend przybyło 14 przypadków

Rośnie liczba zachorowań w powiecie myślenickim. Przez weekend przybyło 14 przypadków

Do 44 wzrosła liczba mieszkańców powiatu myślenickiego u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jeszcze w piątek po południu mieliśmy 30 zarażonych, zaledwie przez weekend liczba ta wzrosła o 14 kolejnych przypadków

Liczba osób u których potwierdzono obecność koronawirusa rośnie nie tylko w skali kraju, ale też powiatu myślenickiego. Jeszcze w piątek biuro wojewody informowało o 30 przypadkach, a dzisiejszy komunikat mówi o 44 mieszkańcach powiatu u których potwierdzono koronawirusa.

W skali kraju infekcję stwierdzono 9453 osób z których 362 osoby zmarły. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 672 osób, najwięcej w mieście Kraków (182), powiecie bocheńskim (101), wielickim (89), brzeskim (59) i myślenickim (44).

Chciałbyś/-abyś zrobić sobie test na koronawirusa?

 • TAK TAK 77%
 • NIE NIE 23%
 • Głosów: 1535

Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach wśród 44 zakażonych SARS CoV-2 z powiatu myślenickiego jest 2 ozdrowieńców. Spośród mieszkańców u których potwierdzono wynik dodatni 13 osób jest hospitalizowanych, 29 przebywa w izolacji domowej, a 334 osoby podjęte są kwarantanną.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 20 kwi

  Ciekawe jakie są okoliczności zarażenia, czy zewnętrzne, czy roznosimy je w śród swoich?

  10 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Jestem za tym by podawać miejscowosci. Tzn wsie w ktorych obecny jest wirus

  34 3 Odpowiedz
  • 20 kwi

   A skąd wiesz że to akurat ze wsi pochodzą zarazeni? Może akurat z metropolii zwanej Myślenice?

   13 4 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Dokładnie podawać nazwy wsi skąd sa chorzy. Będzie mozna jeszcze bardziej uważać. Jeżeli sa w izolacji domowej to izolacji ma być poddana cała rodzina co z nim mieszka. A ze ktoś siedzi na izolacji a reszta rodziny roznosi syf

  15 6 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Ja już mam przygotowane widły i pochodnie.

  12 10 Odpowiedz
 • 20 kwi

  https://www.rmfon.pl/podcasty/fakty - fakty z dzisiaj z godziny 15:30

  4 1 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Myslenickie zakłady odzieżowe. Dzięki temu zakładowi rośnie liczba chorych na koronawirusa w powiecie Myślenickim. Kobiety zarażają się w pracy i w drodze do pracy po czym idzie łańcuszek w domach tych kobiet.... powinni już dawno zamknąć ten zakład !!!!!!!

  26 6 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Tak jest niestety. Panie powinny siedziec na kwarantannie a chodza gdzie chca

  16 3 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Zakład powinien być zamknięty 2-tygodnie temu już wtedy były podejrzenia.Ale olali sprawę .Mam nadzieję że ktoś za to beknie .Szkoda pań i ich rodzin.Państwo z dykty.

  17 3 Odpowiedz
  • 20 kwi

   Sanepid myślenicki ma chyba problem z myśleniem. Teraz niech te kobiety chodzą po miescie i robią zakupy i za chwile sie rozniesie to wszędzie. Zamknać zakład. Wszyscy na kwarantanne, Rodziny pracowników majacych z nimi kontakt też, To sie nadaje do prokuratury co robi myslenicki sanepid, A Burmistrz gdzie jest ? W bunkrze sie ukraył jak Ezbieta II i udaje że tematu nie ma

   22 2 Odpowiedz
   • 21 kwi

    Czy miasto - info dostrzega, że jest to najprawdopodobniej najważniejsza informacja ostatnich tygodni ? Czy może temat jest zbyt śliski i dotyka interesów zbyt wielu osób na stanowiskach żeby się nad nim rzetelnie pochylić ?

    11 3 Odpowiedz
   • 21 kwi

    A Ty wierzysz Prokuraurze ?Naiwniaku.

    2 Odpowiedz
 • 21 kwi

  Nie chodzio to żeby ludzi zlinczować za to że sa chorzy. Bądźmy poważni. Chodziło mi o to żeby w tych miejscowościach inni byli bardziej uważni i np większą zwracali uwagę na tych co nie przestrzegają zasad. I moim zadaniem to nie jest temat do smiechu. Za rowno ja i pewnie wiekszość chce wrócić do normalnosci. Ja też chce wrócić do pracy, i innych rzeczy do których byłam przyzwyczajona. A nie zeby to sie ciągło i ciągło. A co do tego zakladu piwinna sie tym zajać prokuratura.

  13 1 Odpowiedz

Zobacz więcej