Koronawirus

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?

Od tygodnia wśród mieszkańców powiatu myślenickiego nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W Małopolsce w tym czasie przybyło 55 przypadków

W ostatnim tygodniu nie zmienia się liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców powiatu myślenickiego. Od 16 maja utrzymuje się na poziomie 148, co wciąż utrzymuje powiat na szczycie liczby zachorowań w Małopolsce. Więcej zachorowań (265) odnotowano tylko w mieście Kraków.

Od momentu, kiedy powiat myślenicki znalazł się na szczycie wojewódzkiej listy zakażeń na terenie Małopolski liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła o 55 przypadków.

Z danych Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach, na dzień 24 maja na godzinę 8 wynika, że mamy 148 osób zakażonych SARS CoV-2. W tej liczbie jest też 61 ozdrowieńców. Obecnie hospitalizowanych jest 9 osób, które mają wynik dodatni, natomiast 78 osób z potwierdzonym zakażeniem przebywa w izolacji.

Na kwarantannie przebywa 142 mieszkańców. Od dnia, w którym w powiecie myślenicki pojawił się wirus, w sumie było na niej 2414 osób. Aktualnie mamy także 50 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym, a 89 kolejnych objętych kwarantanną domową na podstawie decyzji PPIS. W sumie myślenicki SANEPID zlecił 492 badania w kierunku SARS CoV-2.

O ustabilizowaniu sytuacji informuje dzisiaj resort zdrowia. Ministerstwo informuje o 148 chorych w kraju oraz o tym, że w czasie ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 21 440 (wszystkie pozytywne przypadki), natomiast liczba zgonów wynosi 996.

Jak często pierzesz swoją maseczkę wielokrotnego użytku?

 • codziennie
 • co kilka dni
 • w ogóle jej nie piorę
 • wyrzucam kiedy się zbrudzi
 • noszę jednorazowe maseczki
 • Zobacz wyniki
 • codziennie codziennie 46%
 • co kilka dni co kilka dni 18%
 • w ogóle jej nie piorę w ogóle jej nie piorę 23%
 • wyrzucam kiedy się zbrudzi wyrzucam kiedy się zbrudzi 4%
 • noszę jednorazowe maseczki noszę jednorazowe maseczki 10%
 • Głosów: 938

 

Kiedy ściągniemy maseczki?

 „Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej”zapowiada Łukasz Szumowski. Minister zdrowia zaznacza też, że ostateczna decyzja będzie zależeć od sytuacji w danym województwie.

Maseczki nie będą już obowiązkowe, ale nie wszędzie. Minister zapowiedział, że ściągniemy je „regionalnie niedługo”, co oznacza, że obowiązek noszenia maseczek może zależeć od liczby zakażeń odnotowanej w danym terenie.

Obowiązek zasłaniania ust o nosa w przestrzeni publicznej rząd wprowadził od 16 kwietnia i ma obowiązywać do odwołania. Pamiętać o tym należy m.in. na ulicach, w sklepach, stacjach benzynowych, na targowiskach, w galeriach, kościołach, urzędach czy autobusach.

Powiązane tematy

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim
Koronawirus 21

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim

Druga fala epidemii nadejdzie jesienią, społecznej kwarantanny nie będzie, ale wróci obowiązek noszenia maseczek – w wywiadzie dla PAP przewiduje minister zdrowia. W powiecie myślenickim powoli, ale wzrasta liczba zachorowań. W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Szumowski przewiduje, że druga fala epidemii nadejdzie jesienią, r...

Jarosław Szlachetka zdaje raport z działań w czasie koronawirusa. Jak pracował urząd i jaką ocenę wystawiacie mu za ten okres?
Koronawirus 42

Jarosław Szlachetka zdaje raport z działań w czasie koronawirusa. Jak pracował urząd i jaką ocenę wystawiacie mu za ten okres?

Burmistrz miasta i gminy Myślenice zdał raport z działań podjętych w czasie koronawirusa. Mimo, że stan pandemii w kraju nie został odwołany, było to pierwsze posiedzenie radnych w czasie walki z SARS-CoV2. Jak urząd przepracował ten okres, jakie decyzje podejmował burmistrz i jak oceniacie jego pracę?   Wciąż nie ogłoszono zakończenia walki z k...

Komentarze

 • Dagmara 25 maj

  jedyną i realną zaraz w Polsce jest pis

  11 13 Odpowiedz
 • 25 maj

  PiS to złoooo

  11 10 Odpowiedz
 • 25 maj

  Niezmiernie ciekawy wykład:

  "TEATRY III WOJNY - ATAK BIOLOGICZNY TRWA - dr hab. inż. Jerzy Pisarek"

  https://www.youtube.com/watch?v=VmpqaiT0f78

  Przy okazji:

  "Polska się zadłuża

  Po kwietniu br. budżet Polski miał deficyt w wysokości 18,9 mld zł, wobec 9,4 mld zł w marcu br. Wyższe wykonanie wydatków wynika z uruchamiania środków m.in. w ramach rezerw budżetu państwa na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem koronawirusa. (...)"

  https://www.wiesci24.pl/2020/05/25/coraz-wiekszy-deficyt-budzetowy/

  2 1 Odpowiedz
 • 26 maj

  Eskerci mówią że maseczki chronią nas tylko przez 20 minut więc noszenie ich nie ma sensu
  Nie ma obowiązku noszenia maseczek gdy komuś się ciężko oddycha
  Można tak wyczytać na gov.
  Szumowski to ten co mówił że maseczki nic nie dają później zmienił zdanie a jak przyszedł bez maseczki to mówił że nie musi nosić bo nie ma objawów ? XD

  10 2 Odpowiedz
 • 27 maj

  Czereśnie biją w tym roku rekordy jeśli chodzi o ceny owoców. Najdroższe kupić można na krakowskim rynku. W Warszawie ceny wcale nie wyglądają lepiej. Za czereśnie na bazarku pod Halą Mirowską zapłacimy 60-69 zł za kg, za truskawki – 35-43 zł za kg, a za młodą fasolkę – do 55 zł za kg. Skąd tak wysokie ceny? Wszystko to wina suszy oraz braku rąk do pracy w rolnictwie – z powodu koronawirusa ograniczono przemieszczanie się ludności, a to oznacza mniej pracowników sezonowych zarówno z kraju, jak i spoza niego (...)

  Sytuację postanowił rozwiązać minister Ardanowski, który wczoraj w rozmowie z RMF FM wskazał, że w rolnictwie powinni zatrudnić się nauczyciele i uczniowie. Dyskusja dotyczyła testów na koronawirusa, które nie będę przeprowadzane wśród nauczycieli, ale mają być przeprowadzane wśród pracowników sezonowych. Na pytanie, jak to wytłumaczyć, Ardanowski odpowiedział: - Ja zresztą zaapelowałem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, czy to są ci, którzy nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież, a może ci nauczyciele, którzy nie będą pracowali, żeby ludzie po kilka, kilkanaście dni, również pracowali u rolników.

  2 1 Odpowiedz
 • 29 maj

  No widzą że ludzie maja oczy...uszy i mózg.... widza co sie dzieje.. ściagaja kagańce.... nie dajmy sie zastraszyc i zmanipulować.. pseudo pandemia nas wiele nauczyła..wiedzielismy że dla lekarzy najwazniejsze sa pieniadze no ..dla wiekszości ...((są i oczywiście tacy. z powołania )).. a teraz to potwierdzili.. nadal kłamia .. bo maja wieksza kase ale ile można?? ile ludzi zmarło z powodu braku opieki - to wina zakłamanej służby zdrowia.. niestety...może musza wykonywac polecenia ale w Niemczech, USA, we Włoszech coraz wiecej lekarzy mówi że to oszustwo w Polsce może kilkadziesiat lekarzy ale oczywiście ich wywiady znajdziemy w mediach niesponsorowanych gdyz wczesniej opłacone maja siać panike!! sam Szumowski powiedział że w szczycie pandemie mieli 80% wolnych łóżek i 90% wolnych respiratorów.. chyba że znów sie pomylił jak z maseczkami... gada jak mu góra każe!! naukowcy i lekarze nie opłaceni pzez WHO mówia zgodnie że a pandemia to najwieksze światowe oszustwo wywołane przez elity tego świata.. a wiec WHO!!! ile ludzi zmarło z powodu braku opieki?? bo że nikt nie zmarł z powodu koronawirusa to wiemy..(ale za wpisanie wiele wieksza kasa.. tak samo jak za pacjenta niby z wirusem.. ). wpisywali bez sekcji zwłok... więc ..jasnowidze?? mozliwe bo nawet date 2 fali za niedługo poda..pan Sz... ale wiemy że na jesień jest grypa.. juz Polacy nie dadza sie zamknąć i nie pozwolą sie trzymać za pysk - miejmy nadzieje.. a jak ktos sie boi niech po prostu pozostanie w domu !!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja
Koronawirus 18

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 30 maja 2020 r., czyli od soboty, zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, o ile zostanie zachowany dystans społeczny (2 m) Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie to kolejny, czwarty już etap odmrażania kraju. Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie wice...

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie
Koronawirus 3

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie

„Maseczki nie będą już obowiązkowe, ale nie wszędzie” – w programie "Graffiti" na antenie Polsat News zapowiedział minister zdrowia „Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej” – w programie „Graffiti” Łukasz Szumowski zaznaczył też, że ostateczna decyzja będzie zal...

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem
Myślenice 0

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem

Pozyskane opryskiwacze spalinowe oraz sprzęt zabezpieczający strażaka przeznaczone są do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie związane z przekazaniem sprzętu dla...

Jak można pomóc biznesowi i czy debata na ten temat ma sens? Burmistrz wyjaśnia, przedsiębiorcy odpowiadają i proponują rozwiązanie
Myślenice 4

Jak można pomóc biznesowi i czy debata na ten temat ma sens? Burmistrz wyjaśnia, przedsiębiorcy odpowiadają i proponują rozwiązanie

Pomagać - nie pomagać i czy w ogóle warto debatować m.in. na temat umorzenia podatku od nieruchomości w ramach pomocy przedsiębiorcom w czasie pandemii? To jeden z dylematów jaki próbowali rozwiązać radni podczas ostatniej sesji   Podczas XXIII sesji rady miejskiej, która odbyła się w formie wideokonferencji w jednym z punktów porządku obrad znal...

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Myślenice 9

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sp...