Tenczyn

Woda podmyła nie tylko domy i mosty. Zniszczyła boisko LKS "Topór"

Woda podmyła nie tylko domy i mosty. Zniszczyła boisko LKS "Topór"

Woda jaka przeszła przez Tenczyn zabrała ze sobą część boiska, ławki rezerwowych, słupy oświetleniowe i ogrodzenie 

Nawałnica, która przeszła przez tą miejscowość uszkodziła w znaczny sposób domy i okoliczne mosty. Ucierpiało też boisko piłkarskie klubu, gdzie rwąca woda zabrała ze sobą ławki rezerwowych, słupy oświetleniowe i część ogrodzenia.

Woda spowodowała stopniowe osuwanie się ziemi, wskutek czego zniszczone i porwane z nurtem zostały ogrodzenie i odnowione w niedawnym czasie oświetlenie boiska, a także ławki rezerwowych oraz część placu gry. W efekcie tych zdarzeń, możliwości treningowe na boisku zostały ograniczone, a rozgrywanie spotkań ligowych stało się niemożliwe.

Przywrócenie boiska do stanu poprzedniego wymaga ogromu pracy i poniesienia dużych kosztów. Swoją pomoc zadeklarował wójt Kazimierz Szczepaniec; pokrycie kosztów prac przewyższa możliwości finansowe zarówno klubu jak i gminy.

Zarząd klubu razem z kibicami i zawodnikami proszą o wsparcie. W ramach portalu pomocowego powstała specjalna akcja pt. „Odbudowa zniszczonego boiska sportowego”, gdzie każdy może wesprzeć klub. Łączny koszt odbudowy boiska i regulacji rzeki wyceniany jest na nawet kilkaset tysięcy złotych.

Topór Tenczyn to klub piłkarski, zrzeszający lokalną młodzież, dzieci i dorosłych, którzy występują w rozgrywkach ligowych organizowanych przez podokręg myślenicki. Poza wydarzeniami sportowymi na boisku odbywały się spotkania społeczno-kulturalne, jak m.in. Dożynki Powiatowe, które miały miejsce w 2019 roku.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej