Koronawirus

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł

Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego, aby wspólnie kupić przenośny respirator m.in. dla myślenickiego szpitala.

Fundacja Akuratna we współpracy z firmą krawiecką As-Garnitex i Stowarzyszeniem Sportownia do wspólnej pomocy szpitalowi z Myślenic i Krakowa namawiali nie tylko mieszkańców powiatu myślenickiego i Małopolski, ale również całego kraju.

Firma As-Garnitex przekazała 10 tysięcy wykrojów maseczek wykonanych w 100% z bawełny, które z kolei trafiły do szwaczek (wolontariuszek), dzięki którym powstały akcyjne maseczki. Każdy mógł zakupić dowolną ich ilość w formie cegiełki.

Krystian Stopka z Fundacji Akuratna: W ramach akcji zakupiliśmy i przekazaliśmy dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach przenośny respirator Philips Respironics V60. To sprzęt przenośny, więc może być używany na każdym szpitalnym oddziale. Koronawirus atakuje płuca i odbiera oddech. Wówczas tylko respirator może uratować ludzkie życie.

W ramach zbiórki do Dziecięcego Oddziału Zakaźnego Szpitala im. S. Żeromskiego z Krakowa trafił podgrzewany materac, który będzie używany w trakcje reanimacji dzieci lub podczas innych interwencji w stanie zagrożenia życia oraz 20 specjalistycznych stetoskopów dla kadry lekarskiej tego oddziału.

 Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia: Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji: naszym najwspanialszym krawcowym, partnerom, wolontariuszom i ambasadorom, mediom i wszystkim którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję, że dobro okazane w ramach akcji, wróci do Was z podwójną siłą.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 6 lip 2020

  Dobro powraca.
  Dzielmy się nim.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2020

  👍

  3 Odpowiedz
 • 6 lip 2020

  Gdzie są nasze pieniądze ze składek i dlaczego trzeba zbierać na szpitale

  19 Odpowiedz
 • 7 lip 2020

  Jesteście wspaniali!Muszę jednak powiedzieć, że państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązkow. Kasuje pieniądze na ubezpieczenia zdrowotne od pracujacych i od biednych emerytów.Chciałabym dożyć czasów takich,w których rodzice nie musieliby żebrać na operacje swoich dzieci za granicą.Żebranie na operacje dla dzieci potrzebujących pomocy jest hańbą dla naszego kraju.Myślę, że jest to temat dla kandydat.ów na prezydenta.

  8 Odpowiedz
 • 8 lip 2020

  Oglądam wystąpienia Pana Prezydenta.Jest tam bardzo dużo Duda 2020. Nie lepiej byłoby dać kasy na biedne dzieci.Zamiast na te banery. Panie Prezydencie miej Pan litość.

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Teraz fala szczepień?
Koronawirus 1

Teraz fala szczepień?

Po tym, jak opadła trzecia fala pandemii koronawirusa, wezbrała kolejna. Tym razem w postaci powszechnych szczepień W ostatnich tygodniach trzeciej fali koro...