Sumo

Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz z medalami. Walczą o awans do Mistrzostw Europy

Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz z medalami. Walczą o awans do Mistrzostw Europy

Puchar Polski Juniorów – Siedlce 2020 to kolejne eliminacje do Mistrzostw Europy. Zawodny Dalinu Myślenice w swoich kategoriach wywalczyli brązowe medale

W turnieju uczestniczyło 110 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Zawody przeprowadzono pomimo zaostrzonego rygoru sanitarnego nakazującego m.in. zakładanie maseczek podczas pobytu na hali sportowej, odkażanie rąk przed i po każdej walce oraz mycie maty podczas przerwy na zmianę kategorii wagowych. Zawody odbyły się bez udziału publiczności.

Turniej był kolejną eliminacją do Mistrzostw Europy. KS Dalin w towarzystwie trenera Roberta Proszkowca reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg i Jan Mastela w kat. wagowych do 90 i 100 kg. Oboje wywalczyli brązowe medale – w tym Janek dwa (w obydwu kategoriach wagowych). Wygrali po trzy walki, a dwie przegrali.

Krzysiek w swojej grupie eliminacyjnej wygrał z dwoma faworytami, którzy prowadzą w rankingu do reprezentacji na Mistrzostwa Europy, lecz nie wykorzystał szansy przesunięcia się na premiowane miejsce przegrywając w półfinale z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

Z kolei Janek Mastela w drugiej walce uległ kontuzji i w kolejnych walczył przede wszystkim z bólem. Dzięki kolejnym punktom rankingowym nadal zajmuje pierwsze miejsce w kat. do 90 kg, natomiast Krzysiek trzecie w kat. do 60 kg (nie uczestniczył w zawodach w Krotoszynie w grudniu ub. roku).

Ostatnie zawody podczas których będzie można poprawić swoją zdobycz punktową odbędą się w Myślenicach 27 września. Będą to Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej