Sumo

Dawid Malik z Pucharu Polski wrócił z brązowym medalem

Dawid Malik zajął trzecie miejsce podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo rozgrywanych w Kielcach

Młodzi zawodnicy sekcji zapaśniczej i sumo Dalinu wzięli udział w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Kielcach. Na zawody wyjechała trójka reprezentantów myślenickiego klubu: młodzicy – Dawid Malik w kat wagowej do 45 kg, Kacper Żelazny (kat. + 70 kg) oraz kadet Mikołaj Łętocha (kat. do 60 kg).

Dawid Malik zajął 3 miejsce w swojej kategorii. Kacper Żelazny zajął 7 miejsce, a Mikołaj Łętocha 9, przy czym Kacper był najmłodszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej. W zawodach uczestniczyło łącznie 172 zawodników z 27 klubów całej Polski.

W niedzielę 27 września w hali sportowej na Zarabiu w Myślenicach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. Dalin reprezentować będą: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg i Jan Mastela w kat. do 80 kg. Otwarcie zawodów o godz. 12.