Sumo

Podwójny brąz dla Jana Masteli na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Jan Mastela jako jedyny reprezentant Dalinu Myślenice podczas Młodzieżowych MIstrzstow Polski w Sumo dwa razy stanął na podium. Najpierw w grupie wiekowej U21, a następnie U23. Za każdym razem odbierał brązowy medal

W zawodach uczestniczyło 156 zawodników z całej Polski. Dalin tym razem reprezentował tylko Jan Mastela, który walczył w dwóch grupach wiekowych U21 i U23 w kategorii wagowej do 85 kg. W obydwu grupach stanął na wysokości zadania zdobywając brązowe medale.

W grupie młodszej – do 21 lat w eliminacjach wygrał dwie walki: z Aleksandrem Raczkiem z Wrocławia i z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku. W półfinale przegrał z Piotrem Sikorą z Kobylina, a w walce o brązowy medal pokonał Mikołaja Mrowińskiego z Krotoszyna.

W grupie starszej – do 23 lat również wygrał dwie walki - z Filipem Bednarkiem z Bielawy i z Maciejem Nowakowskim z Lubziny, następnie przegrał pojedynek o wejście do finału z Bartoszem Maćkowiakiem z Krotoszyna zajmując również trzecie miejsce.

Sukces Janka był szczególnie cenny w młodszej grupie wiekowej, w której walczyło 14 zawodników, w tym trzech medalistów Mistrzostw Europy. Właśnie z jednym z nich Piotrem Sikorą stoczył porywającą walkę o wejście do finału.

We wrześniu Jana Mastelę czekają jeszcze dwa starty. Pierwszy to Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach, które odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 14-16 września oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo, które rozegrane zostaną w Myślenicach 27 września.