Okolice

Policja na tropie crossowców i kierowców quadów

Policja na tropie crossowców i kierowców quadów

Przez dwa dni ostatniego weekendu (3-5 czerwca) policjanci, strażnicy graniczni oraz leśnicy patrolowali lasy w poszukiwaniu crossowców i kierowców quadów

fot. KPP Myślenice

Zmotoryzowane patrole ujawniły kilka wykroczeń polegających na niezgodnym z przepisami wjazdem pojazdem silnikowym do lasu. Ich sprawcy byli karani mandatami. Działania służb pokrzyżowały występujące miejscami obfite opady deszczu i burze. Funkcjonariusze zapowiadają, że tego rodzaju akcje będą organizowane cyklicznie i w różnych miejscach.

Akcja była wynikiem zapowiadanej w maju walki z właścicielami quadów i crossów wjeżdżającymi do lasów na terenie powiatu. – Nie będzie taryfy ulgowej dla łamiących przepisy – zapowiadali przedstawiciele służb mundurowych.

Zgodnie z prawem uprawnienia do wjazdu do lasu mają: pracownicy nadleśnictw, osoby nadzorujące gospodarkę leśną, straż graniczna, policja, myśliwi mający licencję oraz właściciele lasów prywatnych o ile poruszają się po swoim terenie.

Policja zapowiada kolejne zorganizowane akcje, podczas których będą karane osoby nielegalnie poruszające się po lasach. Akcje będą dobywać się cyklicznie w różnych miejscach.

Powiązane tematy

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani
Miasto 128

Policja: Wjeżdżający do lasu będą karani

Nie będzie taryfy ulgowej dla wjeżdżających quadami i crossami do lasów – zapowiada policja. Na specjalnym spotkaniu w komendzie służby mundurowe opracowały sposób zwalczania tego zjawiska

Komentarze (72)

 • Brak zdjęcia
  8 cze 2011

  Może zamiast się skupić na marginalnym problemie quadów, Policja powinna się skupić na rabunkowej gospodarce leśnej, szczególnie lasów bukowych oraz na pijanych myśliwych ganiających po lesie z bronią palną. Spotkałem się raz z myśliwym który mierzył do mnie z broni. Był tak pijany że wziął mnie za zwierzynę.

  46 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2011

  a co z tymi co wjezdzaja zeby krasc chojne? mam na mysli pol rudnika i czesc jasienicy?

  42 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 cze 2011

  i tak bedziemy jezdzic hahaha

  33 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 cze 2011

  hahahahaha i oni myślą, że coś to da? Zamiast urządzać bezsensowne akcje, marnujące bądź, co bądź nasze pieniądze, mogliby zaproponować jakąś alternatywę dla tych ludzi, a nie tylko karać, karać i karać. Pokażcie mi osobę, która po otrzymaniu mandatu nie wjedzie drugi raz do lasu.

  39 21 Odpowiedz
 • 7 cze 2011

  powinni się wziąć za szczeniaków z Trzemeśni i Poręby co jeżdżą na pseudo crossach bez żadnych dokumentów.

  38 23 Odpowiedz

Zobacz więcej