Myślenice

Ulica Kniaziewicza przejdzie remont. Powstaną tam nowe miejsca parkingowe

Ulica Kniaziewicza przejdzie remont. Powstaną tam nowe miejsca parkingowe

Chodnik po prawej stronie, przebudowa zjazdów i nowa nawierzchnia oraz wyznaczone miejsca parkingowe, to najważniejsze zmiany jakie przejdzie ulica Kniaziewicza w Myślenicach

Drogę przebuduje konsorcjum firm Profexim i Bildex. Droga przejdzie remont na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową przy ul. Dąbrowskiego, w kierunku skrzyżowania z ul. Średniawskiego.

Prace obejmą m.in. budowę prawostronnego chodnika oraz przebudowę istniejącego, a także budowę i przebudowę zjazdów. Modernizacji ulegnie także nawierzchnia. Wybudowane zostanie oświetlenie uliczne oraz kanał technologiczny.

Jak informuje gmina; „wprowadzona zostanie nowa stała organizacja ruchu uwzględniająca nowe miejsce parkingowe”. Gmina nie informuje o tym, czy miejsca będą płatne, czy darmowe. Dzisiaj mieszkańcy parkują samochody po prawej stronie jezdni, która należy do jednej z najszerszych ulic na terenie Myślenic.

Przebudowa ma kosztować 647 tys. zł brutto, przy wsparciu środków zewnętrznych pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie przeszło 485 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 17 sie 2020

  MIejsca parkingowe będą płatne. To każdy wie, nawet ten, kto nie ukończył nawet AWF-u .

  31 7 Odpowiedz
 • 17 sie 2020

  tak za nasze wybuduja a pozniej beda czerpac korzyści jak dla mnie to zalaruje zorganizowana grupa przestępcza

  19 4 Odpowiedz
  • 17 sie 2020

   Paweł, powiedz, że PIS jest zorganizowaną grupą przestepczą i tak ma on to określenie w nosie. Ja tak piszę i nie martwię się. Prof. Sadurski, Polak wykładający w Sydney wygrał proces za takie słowa.W polskim sądzie.

   9 8 Odpowiedz
 • Zofia 17 sie 2020

  I znowu miejsca za które się będzie płacić? W tych Myślenicach na każdym kroku chcą pieniadze

  18 3 Odpowiedz
 • 17 sie 2020

  Zofio, najlepiej omijać to miasteczko szerokim łukiem.

  12 8 Odpowiedz
 • 17 sie 2020

  To teraz jeszcze czas zrobić płatny na Zarabiu i pod wiaduktem :P

  17 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2020

  W tym ,w którym fajną fuchę ma mama sekretarza gminy. Pitali.Amen.

  8 5 Odpowiedz
 • 18 sie 2020

  I PENDOLINO DO GIZYCKA i stacja krzesełkowo na mierzej TAY PEY i mienszynarodowy port wodny rabisko CITY miazdko ^^ WoooW asz kce sie SZYĆ

  3 2 Odpowiedz
 • 18 sie 2020

  A czy to prawda ,że Myślenice zostały odłaczone od oglomeracji kraowskiej i własnie dlatego nie mają połączenia z miastem metropolitarnym ani PKS ani PKP a slyszałem ,że nawet samochody osobowe na rejesteracjach myślenickich będą mogły dojeżdzać tylko do granic Krakowa

  3 7 Odpowiedz
 • 18 sie 2020

  I tak powinno być. Głosowaliście na PIS, to nie płaczcie. Nie znaczy,że inni są lepsi.

  7 6 Odpowiedz
 • 19 sie 2020

  Ta ulica to koszmar jeśli chodzi o bezpieczne przejście dla pieszych, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre samochody rozpędzają się tam jakby chciały przeskoczyć ten odcinek, a pasy są dość szerokie. Oprócz dbania o same samochody, przydałaby się sygnalizacja górna informująca o tym przejściu, może choć trochę by pomogło

  8 1 Odpowiedz
  • 20 sie 2020

   Zgadzam się w stu procentach, niektórzy traktują tą ulicę jak przedłużenie zakopianki i pędzą jak szaleni a potem zaskoczenie bo są przejścia dla pieszych. Przez zaparkowane samochody nie uznające odległości od przejścia dla pieszych nie widać tez nadjeżdżających samochodów z dołu, które oczywiście rozpędzają się aby wjechać na tą górkę i znowu zaskoczenie-przejście dla pieszych! Powinny być wysepki na przejściach pomiędzy pasami żeby pieszy mial gdzie uskoczyć przed nadjeżdzającym pojazdem.

   4 3 Odpowiedz
   • 27 sie 2020

    Myślę, że to Ty traktujesz tę ulicę, jako przedłużenie ul. Sobieskiego albo Jordana. Zależy skąd jedziesz. Babo, tam od zakopianki dzieli TĘ ulicę rondo. Nie widziałam tam nikogo traktującego tę ulicę jak przedłużenie zakopianki.Jak widać jesteś wyjątkiem. UMiG nie musi p0dpierać się aż tak prymitywnym wpisem, bo to żenada. Będą nas kasować i tyle.

    2 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2020

  Raczej chodzi tu o strzyżenie owieczek. Za parkowanie. Poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców będzie ten sam. Proste jak konstrucja cepa. Dotąd nie widziałam żadęgo zagrożenia na tej ulicy. Poza (dla UMIG) niepłatnymi miejscami postojowymi. BRAWO RADO, BRAWO BURMISTRZ, BRAWO PIS !

  3 2 Odpowiedz
 • 28 sie 2020

  Wkurzam się na łupienie kierowców za parkowanie w mieście... Zmieniłam zdanie. Trzeba ich łupić.Zauważyłam, że młodym ludziom nie chce podejść się paru metrów do celu. Nie chce się im ruszyć ciałą, niech płacą.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej