Myślenice

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

Są pasy, miejsca parkingowe i prędkościomierz. Oceniacie ulicę Kniaziewicza po remoncie

Przejścia i wysepki dla pieszych, kilkanaście miejsc parkingowych, znaki pionowe i poziome, a nawet prędkościomierz. Tak wygląda dzisiaj ulica Kniaziewicza, którą określacie mianem "slalomu". Dlaczego?

 

Remont ul. Kniaziewicza w Myślenicach rozpoczął się w październiku 2020 r. i miał potrwać do końca listopada. Tak się jednak nie stało, a wykonawca otrzymał nowy termin na dokończenie prac, który mija 31 maja.

Na ul. Kniaziewicza wciąż widnieją odblaskowe znaki ostrzegawcze, ale ruch na drodze został przywrócony, a w sobotę malowano pasy. W ramach remontu wymieniona została nawierzchnia, a prace objęły odcinek drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową przy ul. Dąbrowskiego, w kierunku skrzyżowania z ul. Średniawskiego. W ramach robót powstał chodnik po prawej stronie drogi i przebudowane zostały zjazdy oraz zamontowane nowe oświetlenie.

Jak w październiku zapowiadali urzędnicy; „Po zakończeniu prac wprowadzona zostanie nowa stała organizacja ruchu uwzględniająca nowe miejsce parkingowe”.

Przedstawiciele gminy jak dotąd nie sprecyzowali, czy nowe miejsca parkingowe będą płatne, a łącznie wyznaczonych zostało ich kilkanaście oraz dodatkowe dwa dla osób niepełnosprawnych. Do tej pory mieszkańcy wykorzystywali szerokość drogi do tego, aby parkować samochody wzdłuż jednego z jej poboczy.

 

„Slalomem” przez Kniaziewicza

Kilka dni temu, po tym jak na Kniaziewicza wrócił ruch, efekt prac zaczęliście oceniać na forum - nazywając ulice „slalomem”. Zwracacie uwagę, że o ile przed remontem, drogą można było poruszać się prosto, to zmiana organizacji, budowa miejsc parkingowych oraz wysepek dla pieszych sprawiła, że kierowcy muszą zmieniać tor jazdy. 

Dzisiaj przez ulicę Kniaziewicza przebiegają linie rozdzielające dwa pasy ruchu. Po obu jej stronach zostały wydzielone miejsca parkingowe, które określają znaki pionowe oraz poziome. Kolorowy wyświetlacz podaje prędkość z jaką samochody pokonują wspomniany odcinek.

W ramach prac na ul. Kniaziewicza znalazły się dwie wysepki dla pieszych, a dodatkowe przejście oraz oznakowanie utworzono również na ul. Średniawskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (34)

 • mysleniczaninzdziada 26 kwi 2021

  Ta droga to świetny kandydat do programu „absurdy drogowe” na Tvn turbo

  82 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 26 kwi 2021

  Pelen przepych ??? za burmistrza z pis jest tak dobrze ze mamy wszyatkie mozliwe opcje na stu metrach ??? fotoradary, wyspy, znaki, przejscia, swiatla, jeszcze trzeba dodac estakade i parkomaty

  74 14 Odpowiedz
 • 26 kwi 2021

  Kierowcy Muszą się przyzwyczaić, zwolnić a nie jechać 80, teraz poprosimy o remont na osiedlu bo dziury tu takie że można koła pourywać, no i pasowało by tu jakoś ucywilizowac parkowanie, może wzorem Krakowa wprowadzić strefy ?, chodniki, zakręty skrzyżowania kierowcy parkuja jak chca bo policja i sm mają to w ##$#

  38 13 Odpowiedz
 • mirek@ 26 kwi 2021

  bliskosc samochodow po prawej i lewej stronie i do tego zmiana kierunku pasa ruchu w przyszlosci beda generowac kolizje. wystarczy ze jeden z drugim zaparkuje niedbale albo za duze auto i ono juz bedzie wystawac na ta czesc do jazdy. jak na moje oko lada dzien mozecie sie tam spodziewac parkomatow

  36 11 Odpowiedz
 • 26 kwi 2021

  Jak jechałem pierwszy raz tamtędy po remoncie to się w słoneczny dzień prawie rozwaliłem o ten wystający krawężnik od ulicy Sikorskiego (na głównym zdjęciu jest po lewej).
  Tam powinni zrobić licznik kto ile razy rozwali koło o niego.

  30 4 Odpowiedz

Zobacz więcej