Myślenice

Jedna interwencja i 8 mandatów. Policja kontroluje kierowców na Zarabiu

Jedna interwencja i 8 mandatów. Policja kontroluje kierowców na Zarabiu

Osiem mandatów na łączną kwotę 1550 zł to wynik kontroli drogowej jaką policjanci przeprowadzili na Zarabiu.

Ignorowanie zakazu, kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu, czy brak wymaganych dokumentów to tylko niektóre z wykroczeń, których dopuściło się czterech kierowców

W tym roku policja szczególnie interesuje się młodymi kierowcami, którzy poruszają się po Zarabiu. Najczęściej patrole myślenickiej drogówki można spotkać na parkingu w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej, na ul. Parkowej, Zdrojowej i tzw. „małpim gaju”. Podczas jednego z takich patroli policjanci przeprowadzili kontrole czterech samochodów.

- Funkcjonariusze stwierdzili liczne nieprawidłowości techniczne. Dodatkowo kierowcy popełnili szereg wykroczeń takich jak: niestosowanie się do znaków zakazu, brak wymaganego wyposażenia, brak dokumentów, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez ważnych badań technicznych – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Mundurowi zakończyli interwencję z trzema zatrzymanymi dowodami rejestracyjnymi, a kierowcy otrzymali w sumie osiem mandatów karnych na łączną kwotę 1550 złotych. Najstarszy z nich miał 26 lat, a najmłodszy 19. Wśród ukaranych mandatem znalazła się również 24-letnia kobieta.

Policja apeluje o jazdę zgodną z przepisami i przypomina, że w stosunku do nieodpowiedzialnych kierowców nadal stosowana będzie zapowiadana w lipcu zasada „zero tolerancji”.

"Małpi Gaj" to jedno z ulubionych miejsc do których docierają fani jazdy w kółko. Parking znajdujący się na końcu ul. Parkowej to również punkt nawrotowy, czemu do tej pory sprzyjała jednokierunkowa ulica prowadząca przez park linowy znajdujący się za parkingiem.

Niedawno gmina postawiła zakaz ruchu wraz z tablicą informującą o tym, że tą drogą mogą poruszać się wyłącznie „służby miejskie, policja, straż miejska i obsługa techniczna parku linowego”. Jednocześnie droga od drugiej strony, prowadząca wzdłuż nieczynnego campingu stała się dwukierunkowa.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 2 wrz

  Najlepiej trzepać kase zamiast być tam gdzie jest niebezpiecznie!!!

  30 19 Odpowiedz
 • 2 wrz

  Jestem za a nawet przeciw!

  6 5 Odpowiedz
 • 2 wrz

  Brawo policja , małpi gaj stał się miejscówką lansujących się prymitywów starymi truposzami

  33 10 Odpowiedz
  • 3 wrz

   W wolnym kraju każdy się lansuje czym chce

   13 11 Odpowiedz
   • 3 wrz

    W wolnym kraju niech się każdy lansuje czym chce, ale zgodnie z prawem tak aby nie uprzykrzać życia innym przelotowymi wydechami, łysymi oponami i nadmierną prędkością w miejscu szczególnie niebezpiecznym z racji na spacerujące dzieci.

    24 3 Odpowiedz
    • 3 wrz

     W normalnym kraju (żadnym należącym do komuszej unji) np USA nikt niema problemu z przelotowym wydechem, czy wielkim kopcącym silnikiem. Ale u nas dowodzik zabiorą. Lepiej siedziec w domach albo robić to co Don Kaczino rozkaże.

     7 13 Odpowiedz
    • 3 wrz

     Jeżeli chcesz żeby "prawo" nakazywało czy ograniczało to jaki to jest wolny kraj?
     Komuno wróć?

     4 5 Odpowiedz
  • 3 wrz

   Ty się lansujesz tu to czemu ktis nie może na małpim ?

   2 1 Odpowiedz
 • mirek@ 3 wrz

  w tym miescie nic nie wolno tylko praca-kosciol-spacer na zarabie i tak w kolko

  9 10 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 3 wrz

  wiecej mandatow wiecej kar wszystkiego zakazac

  8 4 Odpowiedz
 • 4 wrz

  To jest prawda, że ludzie nie muszą tam stać autami, ale po co odrazu mandaty ladowac. Nie dosc, że to mlodziez, kasy nie mają to jeszcze mandatuja, i na miasto-info wrzucaja, bez sensu artykul. Nie ma w tym nic przelomowego, trzeba bylo zamknac wjazd na malpi gaj, a nie mandatować.

  2 5 Odpowiedz
  • 4 wrz

   O ile mi wiadomo parking kest miejscem do parkowania samochodów więc ludzie nie muszą a mogą tam stać autami. I takie pytanie w czym to, przeszkadza że sie tam stoi?? Robią ci ludzie tam krzywdę innym czy, o co chodzi?

   3 1 Odpowiedz
 • 4 wrz

  Ogolem. Mi to nic nie przeszkadza. Miastu najwidoczniej przeszkadza, a konkretnie ludziom, którzy tam spaceruja, bo to oni zlozyli zazalenie. Pewnie dlatego, że doszli do wniosku, że samochod produkoje spaliny, i troje im dzieci.

  1 1 Odpowiedz
 • 5 wrz

  Świetna robota
  Czuje się bezpieczniej. Brawo!!!... Porażka na całego...

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej