Myślenice

Złe wiadomości dla fanów jazdy samochodem bez celu. Zmiany w „małpim gaju”

Złe wiadomości dla fanów jazdy samochodem bez celu. Zmiany w „małpim gaju”

Fanów tzw. cruisingu, czyli krążenia lub jak kto woli jazdy samochodem bez celu czekają utrudnienia w „małpim gaju” na Zarabiu. Gmina postawiła tam zakaz wjazdu

Popularna jazda dla przyjemności z każdym rokiem zyskuje na popularności. Na temat motomanii pisaliśmy już wielokrotnie. Najbardziej kontrowersyjne jej odłamy to driftujący na parkingach młodzi kierowcy lub głośne, przerobione samochody palące gumę w różnych miejscach. Jednak taki sposób na spędzanie czasu przez młodych ludzi dotyczy również jazdy samochodem bez celu, na zachodzie zwanej cruisingiem.

Jednym z ulubionych miejsc do których docierają fani jazdy w kółko jest parking na Zarabiu w Myślenicach, popularnie nazywany „małpim gajem”. To miejsce spotkań oraz punkt nawrotowy, czemu do tej pory sprzyjała jednokierunkowa ulica prowadząca przez park linowy znajdujący się za parkingiem.

Zarabie jako miejsce do weekendowego wypoczynku oceniam na:

 • celujący
 • bardzo dobry
 • dobry
 • dostateczny
 • dopuszczający
 • niedostateczny
 • Zobacz wyniki
 • celujący celujący 10%
 • bardzo dobry bardzo dobry 16%
 • dobry dobry 25%
 • dostateczny dostateczny 19%
 • dopuszczający dopuszczający 12%
 • niedostateczny niedostateczny 18%
 • Głosów: 1336

Na wjeździe do niego gmina postawiła zakaz ruchu wraz z tablicą informującą o tym, że tą drogą mogą poruszać się wyłącznie „służby miejskie, policja, straż miejska i obsługa techniczna parku linowego”. Jednocześnie droga od drugiej strony, prowadząca wzdłuż nieczynnego campingu stała się dwukierunkowa.

Złe informacje dla fanów motomanii, to zarazem dobre wiadomości dla rodziców z dziećmi korzystających z parku linowego. Tworzące go przeszkody znajdują się nad drogą, a samochody spowalniane przez dwa progi zwalniające poruszały się między osobami korzystającymi z parku.

Ten temat poruszacie również na forum:

Powiązane tematy

Komentarze

 • Jacek Karwatowski 7 sie

  najlepiej wszystkiego zabronic a jak jezdzic tylko na wybory i do kosciola. to po co w takim razie te progi dla policji i strazy miejskiej zeby za szybko nie nawracali?

  43 29 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 7 sie

  zamiast stawiac znaki lepiej by bylo oprozniac kosze na zarabiu w weekendy

  56 8 Odpowiedz
 • 7 sie

  Jeżeli chodzi o temat koszy na śmieci to jest ich w całym mieście stanowczo za mało , a te które są to kipią swoją zawartością .

  43 4 Odpowiedz
 • 7 sie

  Brawo władza, nie będą gnojki mieć przyjemności. Aż się boję jak pomyślę jakie jeszcze przyjemności mogą wam przeszkadzać

  24 14 Odpowiedz
 • 7 sie

  Parking na małpim, powinien zostać zlikwidowany lub przeznaczony tylko dla osób korzystających z parku linowego. W obecnym układzie ten pseudo parking, generuje tylko niepotrzebny ruch samochodów na całym zarabiu.

  32 27 Odpowiedz
 • 7 sie

  Pragnę zwrócić uwagę, że drugi "małpi" tworzy się na dużym parkingu na Zarabiu obok stadionu Dalinu.

  21 2 Odpowiedz
  • 7 sie

   Dlatego ten parking powinien być płatny, kasa dla miasta i problem z głowy, proste dla innych ale nie dla Myślenic. Jest tyle samochodów, że nie da się dłużej udostępniać bezpłatnego parkowania. Większość samochodów, które tam parkują są z poza M-ce, przyjeżdżasz do M-ce chcesz zaparkować, zapłać 10-20zł za cały dzień, a kasę przeznaczmy na sprzątanie i remonty zarabia. Aut mniej, więcej kasy dla Zarabia.

   17 37 Odpowiedz
 • 7 sie

  To teraz pewnie będzie parking koło Orła :)

  18 1 Odpowiedz
 • 7 sie

  To po cholere ten parking jak nie można tam wjechać. Śmieszni ci ludzie co mają teraz tą chwilową władze.Nie umieją problemu rozwiązać to zakazują,tak jak wjazdu na Chełm.

  26 10 Odpowiedz
  • 7 sie

   A po co chcesz na Chełm wyjeżdżać ? Byłem ostatnio na górnej stacji wyciągu, butelek i puszek pełno. niektórzy znaleźli sobie miejsce gdzie można wyjechać autem i w pięknych okolicznościach przyrody wypić kilka browarów, zrobić flaszkę... wieczorem stoją 2-3 auta zaparkowane, a w nich Polski kwiat młodzieży delektuje się trunkiem... dramat

   30 10 Odpowiedz
 • 7 sie

  Do znajomych.

  10 3 Odpowiedz
  • 7 sie

   No to jest problem, ale mniejszy od śmieci wzdłuż drogi na Chełm i tego co można znaleźć na górnej stacji wyciągu.

   11 8 Odpowiedz
 • 7 sie

  Teraz już spokojnie radiowozy będą się tam zjeżdżać na papieroska. Bez obawy, że ktoś podjedzie i to zarejestruje.

  23 3 Odpowiedz
 • 7 sie

  Dirty_affair
  -To że ty znajomych nie masz to nie znaczy że inni też nie mają. I nie trzeba mieć duzo więcej inteligencji niz ty żeby skumać że skoro na zarabiu są 2 duże parkingi to ludzie będą się tam gromadzić.
  -Jak chcesz płacić za parkingi to plać nikt Ci nie broni.
  Hmmm idąc twoim tokiem rozumowania wprowadźmy płatne parkingi przed kościołem.
  - na Chełm może po to ludzie jadą bo chcą popatrzeć na myslenice z góry. A to że tam koszy prawie że nie ma to już 2 sprawa
  - tak jak pisałem to że ty nie masz znajomych to nie zabraniaj czegoś innym jak np. Picia browarka czy "trunku" czy spotykania się na zarabiu.

  Ahh jak to dobrze ze stare komuchy umierają bo za 30 lat jak dzisiejsza młodzież nie zacofana bardziej inteligetna będzie rządziła państwem to w końcu każdy poczuje że Polska wstaje z kolan a nie tak jak dziś stacza się na dno....

  12 15 Odpowiedz
  • 7 sie

   Mówisz o parkowaniu płatnym pod kościołem?
   Jest projekt bezpłatnego oddania kościołowi plac pod kościołem , a wtedy kto wie: co łaska, ale wszyscy dają dychę.

   10 2 Odpowiedz
  • 7 sie

   Młody jesteś a już nie nadążasz za zmianami.
   Za niedługo będziesz jeździł elektrycznym samochodem, po Zarabiu 30km/h, czy Ci się to podoba czy nie, tak będzie...
   Już dziś możesz zacząć się zastanawiać jak będzie latać bokiem BMka, z silnikiem 1.0 R3 + 4 baterie w każdym kole :D
   Mild hybrid mówi ci to coś ? :)

   8 14 Odpowiedz
   • 8 sie

    A co z miejscami postojowymi dla tych tych elektryków? w powietrzu?
    Bo mam z tym problem!

    7 4 Odpowiedz
    • 8 sie

     A co z stacjami ładowania? I przecie elektryki nie załadują się w 5 min jak auto zwykle tylko w kilka godzin

     5 Odpowiedz
   • 8 sie

    Przy obecnej minimalnej krajowej i inflacji a także cenach podstawowych produktów mnie na to nie stać i długo nie będzie a także zanim elektryki zaczną każdego ineteresowac to też chwilę musisz poczekać.

    A po za tym co ma 1 do drugiego???

    6 1 Odpowiedz
 • 7 sie

  Czy są zamontowane tabliczki informujące o zmianie organizacji ruchu w części Zarabia, między Banderozą a Reklińcem ?

  W weekendy zaskoczeni zmianami przyjezdni kierowcy, mogą na Małpim przed znakiem zawracać, a tam zonk - zaparkowane samochody.
  MOŻE SIĘ ZROBIĆ NIEZŁY BURDEL.

  14 2 Odpowiedz
 • 8 sie

  Nie powiem, żeby to było złe rozwiązanie. Bo za dużo tych samochodów w tej okolicy. A ten malpi gaj wcale nie taki duży.

  5 6 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 8 sie

  Brudny romans (dirty_affair) nie mieszka w Myślenicach do czego sam się przyznał 2 lata temu - czemu szczeka?

  https://forum.miasto-info.pl/myslenice/14365,przeprowadzka-myslenice-jako-miasto-do-zamieszkania-z-rodzina-wasze-opinie.html#p175666

  "dirty_affair 19 paź 2018
  Mieszkałem 26 lat w Myślenicach, teraz przyjeżdżam tu tylko w odwiedziny.
  Obecnie żyje i pracuje w Katowicach, mieszkam w samym centrum miasta, do głównych kanałów komunikacyjnych mam 5-10 minut(dworzec PKP, autostrada). Basen, Aquapark, kino dojazd do 20 minut. Do strefy rekreacji, parków wystarczy, że przejdę przez ulicę.
  Według mnie jedynym atutem Myślenic są otaczające lasy i góry, no i wiecznie zarezerwowany przez szkoły i sekcje basen. Myślenice maja ogromny problem z komunikacją do Krakowa co powoduje, że jeśli ktoś nie ma pomysłu na pracę w Myślenicach, szybko odczuje jak słabo skomunikowane są Myślenice i to nie tylko z Krakowem ale z każdym innym większym miastem. Kiedy 15 lat temu studiowałem na Politechnice Krakowskiej dojazd na uczelnie zajmował mi ok. 45 minut w godzinach porannego szczytu, praktycznie nie opłacało się mieszkać podczas studiów w Krakowie. Dziś dojazd do centrum to 1,5h. Więc jeśli ktoś chce mieszkać w Myślenicach i pracować w Krakowie, dziennie będzie tracił do 3h na dojazdy + oczywiście koszty. Życie zawodowe bardzo szybko weryfikuje jak zły jest dojazd z Myślenic do Krakowa, w pewnym momencie człowiek łapie się na tym, że wyjeżdża o świecie i wraca wieczorem pracując tylko na etacie, a dom w Myślenicach staje się tylko sypialnią i całe te otaczające Myślenice góry i lasy można sobie wsadzić…. Bo przecież kiedy człowiek ma z tego korzystać ? w Nocy ?
  W każdy słoneczny weekend przyjeżdżam do Myślenic, bardzo lubię to miasto ponieważ w nim się urodziłem i wychowałem, ale poza weekendową rekreacją miasto nie ma nic do zaoferowania swoim mieszkańcom. Praca, zarobki w Myślenicach, szkoda gadać…
  Przeprowadzając się z Wieliczki do Myślenic wpadniesz z deszczu pod rynnę, wykończą Was dojazdy i tragiczny rynek pracy."

  32 1 Odpowiedz
  • 8 sie

   A czemu myslenice są smutnym miastem? Właśnie przez takich jak on bo im nic nie pasuje...

   Ja się nie dziwię dlaczego w Słowacji wola robić złoty aut https://facebook.com/events/s/tuning-show-bardejov-8-2020/2576547395940772/?ti=cl
   . Bo w Polsce zaraz takie prukwy by dzwoniły do smutnych panów poruszającymi się niebieskimi wozami i by zaraz LEGALNEGO ZLOTU NIE BYŁO jak na przykład https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/imprezy/newsamp-skandal-na-torze-poznan-przerwali-impreze-bo-bylo-za-glosno,nId,2601483

   18 5 Odpowiedz
  • 9 sie

   I co w zawiązku z tym ? Myślałem, że pojechałeś protestować do Warszawy w obronie Margot, a ty forum pilnujesz

   5 21 Odpowiedz
   • DajMI MINUSY! 9 sie

    Nie wiem czy wiesz, ale Konfederacja nie jest zainteresowana gazem LPG. A teraz zajmij się swoim Śląskiem misiu.

    21 2 Odpowiedz
    • 10 sie

     Tu płacę podatki tu sobie piszę. Na tym forum jest wyjątkowy klimat, dlatego tu jestem.

     2 10 Odpowiedz
     • DajMI MINUSY! 10 sie

      Nie kłam, nie płacisz tu podatków skoro mieszkasz w Katowicach od wielu lat.

      12 1 Odpowiedz
      • 10 sie

       Mając nieruchomości w różnych miastach, to ja decyduje gdzie chcę płacić podatek, wybrałem Myślenice :)
       Mieszkam tu i tam, w zależności od temperatury i zachmurzenia. Dziś widziałem burmistrza Szlachetke który doglądał postęp prac na rynku :) kilku mieszkańców podeszło do niego, zrobiono kilka fotek. Pewnie za dzień lub dwa ukarze się artykuł z nadzoru burmistrza :)

       3 6 Odpowiedz
       • DajMI MINUSY! 10 sie

        A jak te Twoje fantasmagorie mają się do Twoich słów sprzed dwóch lat?

        Cytaty:
        |Według mnie jedynym atutem Myślenic są otaczające lasy i góry, no i wiecznie zarezerwowany przez szkoły i sekcje basen. Myślenice maja ogromny problem z komunikacją do Krakowa co powoduje, że jeśli ktoś nie ma pomysłu na pracę w Myślenicach, szybko odczuje jak słabo skomunikowane są Myślenice i to nie tylko z Krakowem ale z każdym innym większym miastem. |
        |Życie zawodowe bardzo szybko weryfikuje jak zły jest dojazd z Myślenic do Krakowa, w pewnym momencie człowiek łapie się na tym, że wyjeżdża o świecie i wraca wieczorem pracując tylko na etacie, a dom w Myślenicach staje się tylko sypialnią i całe te otaczające Myślenice góry i lasy można sobie wsadzić…. Bo przecież kiedy człowiek ma z tego korzystać ? w Nocy ?|
        | ale poza weekendową rekreacją miasto nie ma nic do zaoferowania swoim mieszkańcom. Praca, zarobki w Myślenicach, szkoda gadać…
        Przeprowadzając się z Wieliczki do Myślenic wpadniesz z deszczu pod rynnę, wykończą Was dojazdy i tragiczny rynek pracy."|

        Rozumiem, że jesteś klasycznym "letnikiem" i nic więcej do zaoferowania miastu i gminie nie masz. A znajomością z Szlachetką, to się nie chwal, bo już niejedne trole polityczne jak bagietka i mohikanin, go krytykowały na tym forum w latach 203, 2014 by teraz bez wazeliny wchodzić.
        Więc, żaden argument.

        Sugeruje trochę godności i nie kłamanie. Tak po prostu
        Bez odbioru.

        7 Odpowiedz
        • 10 sie

         Wklejasz w kółko moją odpowiedź na pytanie jednego z forumowiczów czy lepiej osiedlić się w Myślenicach czy w Wieliczce o ile dobrze pamiętam. Temat dotyczył komunikacji z Krakowem z tych miast.
         Nie rozumiem twojego nawracania do tej sprawy.
         Puki co więcej czasu mieszkam w Myślenicach a ty nie rozumiesz tego, że można nie być przyspawanym do jednego miejsca.

         Weź się chłopie ogarnij.

         1 7 Odpowiedz
         • DajMI MINUSY! 10 sie

          Będę ją wklejać tak długo jak mi się będzie podobać, jak ci przeszkadza, że ktoś cytuje Twoje własne wypowiedzi z publicznego forum - to nie pisz :)
          Uśmiechnij się i nie pisz głupot, nikt ich nie będzie potem cytować w kółko.

          6 1 Odpowiedz
   • 9 sie

    Widzę że gdy nie masz sensownej odp. To zmieniasz temat 😂. No ale odpowiem ci: to źle myślałeś.

    2 2 Odpowiedz
 • 9 sie

  dwa klucze 13mm raba jest nie daleko po problemie :)

  3 2 Odpowiedz
 • 10 sie

  Ja bym zajęła się innym problemem jazdy bez celu. Gdy nocuje w Myślenicach na Zarabiu, przyjeżdżając na weekend, od wieczora do nocy słychać bardzo często ryk motorów. Ostatnio było to tak uciążliwe, że nie dalo się spać. Zakłócają ciszę nocną, a mieszkajac na wzniesieniu, słychać to bardzo głośno. Może by tak pomyśleć o zakazie jeżdżenia motorami w tych godzinach?

  5 7 Odpowiedz
  • 10 sie

   No to już podpadłaś, bo masz lokum na Zarabiu. Czyli odstajesz od reszty bo nie jesteś weekendowym blokersem
   Twoje racje nie są słuszne, bo ryku motorów blokersi wtedy (noc) nie słyszą.
   Gdyby ryk motorów był w niedzielę w momencie gdy idą z dziećmi na spacer, oj to zgroza, radary, progi zwalniające, zakazy itd. Nawet im nie przeszkodzi S7 z ogłuszającymi ciężarówami, bo w niedzielę nie jeżdżą, a w zwykły dzień niech dają w dupę tym posiadaczom z Zarabia.

   7 Odpowiedz

Zobacz więcej