Pcim

W nocy płonął dom w Pcimiu. Strażacy walczyli z ogniem do świtu

W nocy płonął dom w Pcimiu. Strażacy walczyli z ogniem do świtu

W nocy strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze poddasza jednego z domów w Pcimiu. W walce z ogniem wzięły udział 4 zastępcy straży

W nocy, o godzinie 2.34 wpłynęło do SKKP PSP w Myślenicach zgłoszenie o pożarze poddasza w jednym z domów w Pcimiu. Dyżurny zadysponował do działań siły i środki PSP – JRG Myślenice oraz jednostki OSP Pcim, Stróża i Trzebunia.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, mieszkańcy domu znajdowali się poza domem. Dodatkowo zagrożony był zlokalizowany w odległości 6 metrów budynek gospodarczy.

- Strażacy oświetlili miejsce pożaru, trzy roty gaśnicze zabezpieczone w sprzęt ochrony dróg oddechowych pracowały na poddaszu budynku i podały trzy prądy wody na źródło ognia. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była ewakuacja mienia zagrożonego zalaniem znajdującego się na drugiej kondygnacji w miejsce bezpieczne na parterze – działania straży relacjonuje bryg. Roman Ajchler.

Po ugaszeniu pożaru wyniesiono nadpalone drewniane elementy konstrukcji dachu, wyposażenia budynku, przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia mieszkalne przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając dalszego zagrożenia. Działania zakończono o godzinie 4.55.

Komentarze

Zobacz więcej