Koronawirus

Pięciu nauczycieli z koronawirusem. I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach przechodzi na naukę zdalną

Pięciu nauczycieli z koronawirusem. I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach przechodzi na naukę zdalną

U pięciu nauczycieli w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach potwierdzono zakażanie koronawirusem. Dwunastu kolejnych trafiło na kwarantannę. Dyrektor ogłosił przejście na naukę zdalną

Od wtorku 29 września do 11 października wszystkie klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach będą uczyć się zdalnie. „Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym według harmonogramu zgodnego z planem lekcji” – czytamy w ogłoszeniu Jacka Ślósarza dyrektora ZSO .

Taka decyzja zapadła po tym jak u pięciu nauczycieli potwierdzono zakażenie wirusem SARS-Cov-2, a kolejnych 12 zostało objętych kwarantanną. W ostatnich dniach frekwencja w szkole wynosiła ok. 70%. Jak informuje wicestarosta Rafał Kudas; Zarząd Powiatu w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjął decyzję objęciu całej szkoły nauczaniem w trybie zdalnym.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Rano pisaliśmy o tym, że powiat myślenicki dzieli krok od objęcia tzw. „czerwoną strefą”. W myślenickim liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa rosną regularnie od przeszło trzech tygodni. Kiedy 17 września ministerstwo zdrowia umieściło nas w tzw. „żółtej strefie” liczba zachorowań wynosiła 402 – dzisiaj jest ich o 174 więcej. Jak podkreśla wicestarosta „spełniamy minimalne kryteria czerwonej strefy” i możemy do niej trafić lada dzień.

W czasie minionej doby w Małopolsce zanotowano 134 kolejne przypadki zakażania koronawirusem SARS-CoV-2. Najwięcej pochodziło z Krakowa (38) i powiatu myślenickiego (20). Od początku zmagań z koronawirusem w województwie odnotowano 10844 przypadki z których 8394 stanowią ozdrowieńcy. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 191 osób.

Powiązane tematy

Komentarze (36)

 • OKOKI 28 wrz 2020

  Do wyborów obostrzenia ,zakazy ,nakazy ,pomoc finansowa jak wybory wygrali to róbta co chceta ,zdychajcie ,chorujcie , tracie dochody z powodu wirusa ,rząd i tak się wyżywi.

  46 8 Odpowiedz
 • 29 wrz 2020

  Oczywiście rację mogą mieć tylko madki ukochanych Brajanków co to same sobie z nimi nie radzą więc walą ile wlezie po nauczycielach... No w sumie przecież na złość tępym niuniom ci nauczyciele pozarażali się tym wirusem co go nie ma... Wolą zdychać niż uczyć takie to lenie..... Nie to co reszta wzorowego i pracowitego społeczeństwa.

  31 3 Odpowiedz
 • 30 wrz 2020

  Belgijscy lekarze, naukowcy, pracownicy służby zdrowia i obywatele nie zgadzając się z polityką głównego nurtu w sprawie stosowanych obostrzeń dotyczących koronawirusa napisali list do władz. Pismo naukowców i medyków zostało podpisane przez 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli.
  Wzywają rzad do natychmiastowego zaprzestania wszelkich obostrzeń apelując o przywrócenie normalnego demokratycznego ładu, struktur prawnych i wszystkich swobód obywatelskich. Apelują o uczciwą i otwartą debatę wszystkich specjalistów bez jakiejkolwiek formy cenzury.
  Stwierdzają, że lekarstwo nie może być gorsze niż sama choroba. Podkreślają, że środki ostrożności wprowadzone w związku z wirusem będą miały o wiele gorsze dalekosiężne skutki i mogą pochłonąć znacznie więcej ofiar niż sam koronawirus.
  Więcej można przeczytać np. na stronach nczas lub dorzeczy lub w telewizji w Realu24

  30 9 Odpowiedz
 • 29 wrz 2020

  Patrząc na poprzednie komentarze Bolka i Aleburzy można tylko z politowaniem pokonać głową nad bezcenną głupotą naszego społeczeństwa....

  33 19 Odpowiedz
 • 29 wrz 2020

  Ci co chcieli łopatologicznie wytłumaczyć, min. Tobie, że pandemia to ściema, nie twierdzili, że wirusa nie ma. Usiłowali wytłumaczyć, że nie jest tak zabójczy jak go kreują w mediach, a obostrzenia wprowadzone nie są adekwatne do zagrożenia. Śmiertelność na tym samym poziomie co w poprzednich latach, a wśród ludzi dalej psychoza śmierci.
  Znam kilka osob, które przechodziły tą “śmiertelną zaraze” - gorączka, bóle mięśni, czasem biegunka. Po kilku dniach przechodziło. Ale strach i korona psychoza w otoczeniu tych osób nie do opisania.
  Dla ludzi nie wirus jest zagrożeniem, ale Ci, którzy próbują z nim walczyć...

  26 4 Odpowiedz

Zobacz więcej