Koronawirus

Pięciu nauczycieli z koronawirusem. I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach przechodzi na naukę zdalną

Pięciu nauczycieli z koronawirusem. I Liceum Ogólnokształcące w Myślenicach przechodzi na naukę zdalną

U pięciu nauczycieli w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach potwierdzono zakażanie koronawirusem. Dwunastu kolejnych trafiło na kwarantannę. Dyrektor ogłosił przejście na naukę zdalną

Od wtorku 29 września do 11 października wszystkie klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach będą uczyć się zdalnie. „Zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym według harmonogramu zgodnego z planem lekcji” – czytamy w ogłoszeniu Jacka Ślósarza dyrektora ZSO .

Taka decyzja zapadła po tym jak u pięciu nauczycieli potwierdzono zakażenie wirusem SARS-Cov-2, a kolejnych 12 zostało objętych kwarantanną. W ostatnich dniach frekwencja w szkole wynosiła ok. 70%. Jak informuje wicestarosta Rafał Kudas; Zarząd Powiatu w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjął decyzję objęciu całej szkoły nauczaniem w trybie zdalnym.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Rano pisaliśmy o tym, że powiat myślenicki dzieli krok od objęcia tzw. „czerwoną strefą”. W myślenickim liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa rosną regularnie od przeszło trzech tygodni. Kiedy 17 września ministerstwo zdrowia umieściło nas w tzw. „żółtej strefie” liczba zachorowań wynosiła 402 – dzisiaj jest ich o 174 więcej. Jak podkreśla wicestarosta „spełniamy minimalne kryteria czerwonej strefy” i możemy do niej trafić lada dzień.

W czasie minionej doby w Małopolsce zanotowano 134 kolejne przypadki zakażania koronawirusem SARS-CoV-2. Najwięcej pochodziło z Krakowa (38) i powiatu myślenickiego (20). Od początku zmagań z koronawirusem w województwie odnotowano 10844 przypadki z których 8394 stanowią ozdrowieńcy. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 191 osób.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 wrz

  Kościuszko padł jako pierwszy...

  21 5 Odpowiedz
 • 28 wrz

  Kurcze, ten COVID naprawdę jest?
  Tyle na miastoinfo tekstów przeczytałem, że to bujda, teorie spiskowe podawane tu przez wielu -uwierzyłem, że COVID to jakiś grzyb niejadalny albo pleśń i że występuje tylko u innych.

  20 23 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Ci co chcieli łopatologicznie wytłumaczyć, min. Tobie, że pandemia to ściema, nie twierdzili, że wirusa nie ma. Usiłowali wytłumaczyć, że nie jest tak zabójczy jak go kreują w mediach, a obostrzenia wprowadzone nie są adekwatne do zagrożenia. Śmiertelność na tym samym poziomie co w poprzednich latach, a wśród ludzi dalej psychoza śmierci.
   Znam kilka osob, które przechodziły tą “śmiertelną zaraze” - gorączka, bóle mięśni, czasem biegunka. Po kilku dniach przechodziło. Ale strach i korona psychoza w otoczeniu tych osób nie do opisania.
   Dla ludzi nie wirus jest zagrożeniem, ale Ci, którzy próbują z nim walczyć...

   26 4 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Widzę Bono że prowadzisz politykę ośmieszania ludzi, z których argumentami nie bardzo umiesz dyskutować... Możesz mnie nazywać "zwolennikiem teorii spiskowych", "foliarzem", "płaskoziemcą" czy "antyszczepionkowcem", ale to nadal nie zmieni faktu, że wirus sars-cov-2 nie różni się wiele od grypy i równie dobrze może być jej kolejną mutacją, natomiast w testach genetycznych wychodzą cuda, co potwierdza sam sanepid. Nie trzeba tworzyć "teorii spiskowych" ani w ogóle żadnych teorii tam, gdzie są fakty.

   19 1 Odpowiedz
   • 30 wrz

    No przecież nie użyłem wobec ciebie tych przymiotów.
    Też uważam że to ściema ten wirus, dlatego w niedzielę wycałowałem wszystkich bliskich na weselu, plułem się w dyskusji z innymi i dzisiaj środa a mnie nic nie jest.
    Zrzucam maskę i nie będę robił ze siebie durnia, który mówi niewyraźnie i nie będę powtarzał po dwa razy swoich słów.
    nawet się wybieram do kolegi który jest na kwarantannie i tylko go czyściło i miał temperaturę, aby złapać bakterie od niego i nabrać odporności.

    4 7 Odpowiedz
    • 5 paź

     Za nie przestrzeganie obostrzen i robienie sobie zartow z pandemii oraz narazajac siebie, swoich znajomych a ta droga tez innych osob powinienes poniesc odpowiedzialnosc karna a wypisywanie bredni na forum (a robisz to juz od dluzszego czasu) nie ujdzie ci plazem. Myslisz ze ci wszystko wolno? W koncu sie dowiedza kim jestes i go....wno kogos obchodzi czy chcesz nosic maseczke czy nie ale nie narazaj innych zeby zachorowali. To jest czas pandemii i za kontakt z osoba na kwarantannie sa surowe kary ale ty przeciez wszystko wiesz najlepiej co?

     2 3 Odpowiedz
 • OKOKI 28 wrz

  Do wyborów obostrzenia ,zakazy ,nakazy ,pomoc finansowa jak wybory wygrali to róbta co chceta ,zdychajcie ,chorujcie , tracie dochody z powodu wirusa ,rząd i tak się wyżywi.

  46 8 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Zarówno przed jak i po wyborach z na tej pandemii skubane są grube pieniądze. To taka bardziej legalna forma łapówek i prania kasy.

   15 Odpowiedz
 • 28 wrz

  Ciekawe ile zapłacili tym nauczyciela :D

  19 27 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 29 wrz

  Nie wygląda to dobrze ta zima będzie straszna

  16 10 Odpowiedz
 • 29 wrz

  RoZprzestrzeniasz

  9 14 Odpowiedz
 • 29 wrz

  No to życzenie dyrektora Ślósarza się spełniło, przecież jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego latał po wszystkich urzędach, że on chce zdalne nauczanie, nie udało się to chodził wszędzie bez maseczki i nawet spotykał się z ludzmi zakażonymi , Pan Slósarz powinien być odwołany jako dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach.

  30 26 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Sezon grzybowy, pewnie się w lesie zarazili

  11 7 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Jestem matką jednego z dziecka z Liceum i jestem wkurzona, my rodzice nie chcemy zamkniecia szkoły. Myślenice są małym miastem i też słyszałam o postawie pana dyrektora, który groził sądem w sierpniu jeśli otworzą szkołe, skanadal

  30 29 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Juz się pewnie zmęczyły nieroby bo przecież pół roku płatnego urlopu to za mało :D dajcie im jeszcze podwyżki i zdalne nauczanie żeby bidulki za ciężko nie miały...

  41 46 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Patrząc na poprzednie komentarze Bolka i Aleburzy można tylko z politowaniem pokonać głową nad bezcenną głupotą naszego społeczeństwa....

  33 19 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Pusta głową łatwo się kiwa

   4 15 Odpowiedz
   • 29 wrz

    Zdecydowanie lepiej się kiwa, jeśli w środku przewala się głupota, która nadaje pędu.

    7 4 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Widzę se szalenie zmęczonego (oddychaniem) nauczyciela zabolała prawda :D bardzo dobrze, ktoś wam musi to w koncu uzmysłowić jakie społeczeństwo ma o was zdanie...

   21 28 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Miało być pokiwać głową nad bezdenną głupotą......

  8 11 Odpowiedz
  • 29 wrz

   Bezdennie pustą

   2 12 Odpowiedz
   • 29 wrz

    Oczywiście rację mogą mieć tylko madki ukochanych Brajanków co to same sobie z nimi nie radzą więc walą ile wlezie po nauczycielach... No w sumie przecież na złość tępym niuniom ci nauczyciele pozarażali się tym wirusem co go nie ma... Wolą zdychać niż uczyć takie to lenie..... Nie to co reszta wzorowego i pracowitego społeczeństwa.

    31 3 Odpowiedz
 • 29 wrz
  18 10 Odpowiedz
 • 29 wrz

  Rzeczowe wyjaśnienia Profesora Rutkowskiego
  https://www.youtube.com/watch?v=ypoYBqoqxd8
  2:57 - to jest sprzeczne z wiedzą biologiczną
  5:20 - nakaz cenzury
  10:33 - pandemia strachu
  15:06 - dwie prace lekarzy dotyczące tematu:
  - Radosław Kaźmierski "Wpływ czynności zaburzeń mózgu na serce. Czy można umrzeć ze strachu?"
  https://journals.viamedica.pl/polski_przeglad_neurologiczny/article/view/49737/37736
  - Janusz Heitzman "Wpływ pandemii covid 19 na zdrowie psychiczne"
  http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_2_2020/187Heitzman_PsychiatrPol2020v54i2.pdf

  23 10 Odpowiedz
 • 30 wrz

  Wszyscy, którzy przeszli "dolegliwość" pn. "COVID" jednogłośnie mówią, że jest to łagodniejszy objaw grypy. Skąd zatem to wielkie HALO?
  Czy ktoś kiedyś zamykał świat z powodu panującej grypy przy której śmiertelność była wiele większa niż teraz?!

  27 13 Odpowiedz
 • 30 wrz

  Belgijscy lekarze, naukowcy, pracownicy służby zdrowia i obywatele nie zgadzając się z polityką głównego nurtu w sprawie stosowanych obostrzeń dotyczących koronawirusa napisali list do władz. Pismo naukowców i medyków zostało podpisane przez 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli.
  Wzywają rzad do natychmiastowego zaprzestania wszelkich obostrzeń apelując o przywrócenie normalnego demokratycznego ładu, struktur prawnych i wszystkich swobód obywatelskich. Apelują o uczciwą i otwartą debatę wszystkich specjalistów bez jakiejkolwiek formy cenzury.
  Stwierdzają, że lekarstwo nie może być gorsze niż sama choroba. Podkreślają, że środki ostrożności wprowadzone w związku z wirusem będą miały o wiele gorsze dalekosiężne skutki i mogą pochłonąć znacznie więcej ofiar niż sam koronawirus.
  Więcej można przeczytać np. na stronach nczas lub dorzeczy lub w telewizji w Realu24

  30 9 Odpowiedz
 • 5 paź

  Nie sluchajcie tych uzytkownikow "bono" albo "luna" i jeszcze kilka innych madralow. Chcecie sluchac ich czy lekarzy lub wirusologow bo wirus jest obecny a Wy macie w Rodzinach starszych bliskich albo bliskich z problemami zdrowotnymi dla ktorych zakazenie tym wirusem mogloby byc zabojcze. Dla kazdego z nas ten wirus moze byc grozny i nie wiadomo jak kto bedzie te chorobe przechodzil. To nie jest zadna psychoza tylko realne zagrozenie. Mam w czterech literach opinie takich jak niejaki bono czy luna a za nieprzestrzeganie obostrzen tacy powinni byc surowo karani. Jak zaplaca raz czy drugi to odechce sie im opowiadania tych bredni na forum. Nie pozwolmy aby przez nasza nieodpowiedzialnosc cierpieli nasi bliscy i my sami i sluchajmy jedynie tych ktorzy mowia prawde.

  6 17 Odpowiedz
 • 5 paź

  Paulo12 tylko Ci lekarze na których powołujesz się w powyższym wpisie pracując w szpitalu czy państwowej przychodni udzielają teleporady. Natomiast po pracy etatowej idą do prywatnego gabinetu i tam przyjmują już osobiście. Gdyby wirus był taki groźny jak go media malują, to nikt z lekarzy by tak nie ryzykował. Po prostu w placówce państwowej są odgórne procedury i nie ma wyjścia. Natomiast przyjmując prywatnie można działać zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, naukową i własnym sumieniem.

  17 2 Odpowiedz

Zobacz więcej