Sumo

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Myślenicach: Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela z medalami

W Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Sumo organizowanych w Myślenicach wzięło udział 98 zawodników z 28 klubów. Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela z Dalinu Myślenice którzy zdobyli złoty i brązowy medal

W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 28 klubów z całej Polski (łącznie z kategoriami Open 151 zawodników i zawodniczek. Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela, którzy zdobyli złoty i brązowy medal. Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 55 kg i zajął 1 miejsce, natomiast Janek tradycyjnie w dwóch kategoriach (do 85 kg i Open) zajmując odpowiednio 3 i 9 miejsce.

Krzysztof Szpakiewicz stoczył dwie zwycięskie walki w rundzie eliminacyjnej z Tymoteuszem Ratajczykiem z Krotoszyna i z Dawidem Leskiem z Kobylina. W półfinale pokonał Krzysztofa Sitka z Gnojnicy, a w walce finałowej Patryka Wilczaka z Kielc.

Jan Mastela również stoczył cztery walki. Już w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę Piotra Sikorę z Kobylina i przegrał. W repasażach pokonał Mateusza Mazurowskiego z Bielawy i Patryka Kostrzewskiego z Siedlec, a następnie w małym finale o brązowy medal Dawida Zalasa z Wrocławia.

W kategorii wagowej Open w pierwszej walce pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku, następnie przegrał z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna. W kolejnej – trzeciej walce wygrał z Kamilem Sawickim z Pyrzyc, a w ostatniej przegrał z Jakubem Siemińskim z Poznania, zajmując dziewiąte miejsce.

Pomimo braku trzeciego zawodnika trener Robert Proszkowiec zgłosił myśleniczan do turnieju drużynowego. W pierwszej rundzie natrafili na faworytów zespół TAR Krotoszyn. Pomimo, że Janek stoczył zwycięską walkę z Mikołajem Mrowińskim, to Krzysiek nie miał szans w pojedynku ze znacznie cięższym Dominikiem Palczewskim, a żeby zwyciężyć potrzebne są dwie wygrane walki.

W repasażach zaliczyli zwycięstwo walkowerem z zespołem z Bielawy, a następnie przegrali z klubem Samson Kobylin. Ostatecznie Dalin Myślenice zajął 9 miejsce na 11 startujących zespołów.