Polityka

Wacław Żarski: "Wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury". Proponuje protest w formie petycji

Wacław Żarski: "Wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury". Proponuje protest w formie petycji

"Drodzy protestujący (…) nie umniejszam waszego prawa do wyrażania swoich emocji, ale po pierwsze wyartykułujcie problem, czyńcie to w sposób inteligentny, jeżeli nie znacie innych form przekazu niż wulgaryzmy, to nie zabierajcie tam swoich małych dzieci”

- protest myśleniczan komentuje Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice

 

Od czwartku 22 października na terenie całego kraju trwają protesty mieszkańców po tym jak tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. Trybunał stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Po sobotnim proteście jaki miał miejsce w Myślenicach głos w sprawie zabrał Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice, który na to stanowisko kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice: Trudno nie zareagować. Przez przypadek obejrzałem fragment filmiku z dzisiejszego protestu w Rynku w Myślenicach. Drodzy protestujący nie dowiedziałem się przeciw czemu protestujecie co prawda nie umniejszam Waszego prawa do wyrażania swoich emocji również w formie protestu, ale po pierwsze: wyartykułujcie problem.

Po drugie; czyńcie to w sposób inteligentny. Po trzecie; jeżeli nie znacie innych form przekazu niż wulgaryzmy, to nie zabierajcie tam swoich małych dzieci. Po czwarte; istnieją znane formy sprzeciwu wobec aktów prawnych z którymi się nie zgadzacie, ot choćby forma petycji.

Żyjemy w tym samym mieście ale wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury. Mimo wszystko uczestników protestu pozdrawiam i życzę głębokiej refleksji.

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 24%
 • nie popieram nie popieram 69%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 1606

Powiązane tematy

Komentarze

 • mknp@o2.pl 26 paź

  Mam podobne zdanie, całym sercem popieram wszelkie ruchy mające na celu walczyć o większe prawa, w tym o legalizację aborcji.
  Jestem również zwolennikiem aborcji na życzenie, jednak chciałbym protest na poziomie, nie chcę uczestniczyć w czymś co wygląda jak grupka kiboli, która rozgrzewa się przed spotkaniem z drugą grupką kiboli.

  Obawiam się również o wizerunek akcji i projektów promujących prawo do aborcji, chcę aby takie akcje były traktowane poważnie, a jak można oceniać projekty, których zwolennicy wychodzą na ulicę tylko po to, żeby sobie poprzeklinać.

  11 16 Odpowiedz
  • 26 paź

   Toś miał waćpan niezwykłe szczęście że Twa rodzicielka takim sposobem antykoncepcyji "na życzenie" się nie posługiwala

   13 8 Odpowiedz
   • mknp@o2.pl 26 paź

    Niewątpliwie miałem szczęście, sam też unikałbym takich metod antykoncepcji w moich związkach.
    Jednak uważam, że aborcja na życzenie mogłaby rozwiązać wiele problemów społecznych. Jest to temat na dłuższą rozmowę, poważnie zastanawiałem się nad zasadnością stosowania aborcji na życzenie, bardzo długo nie byłem w stanie opowiedzieć się po żadnej ze stron, ostatecznie jednak uznałem aborcję na życzenie za zasadną.
    Nie jestem jednak żadnym autorytetem w tej dziedzinie, a jest to kwestia bardzo trudna i skomplikowana. Możliwe że się mylę, ale na dzień dzisiejszy mam właśnie takie poglądy.

    7 6 Odpowiedz
 • 26 paź

  Brawo Panie Wójcie. Popieram Pana wypowiedź.

  23 20 Odpowiedz
 • Marta 26 paź

  no w formie petycji heheh ciekawe co byscie z ta petycja zrobili

  24 8 Odpowiedz
 • 26 paź

  🙈

  Ale się wójt wychylił i kogo broni, kolegów którzy niedawno wydalili go z partii? Co chce ugrać?

  Proszę wcześniej postudiować wypowiedzi Pawłowicz, albo tego co chciał wieszać posłów PO na szubiennicy. Albo te wypowiedzi niektórych że LGBT to nie są ludzie. Gdzieś pan wytedy był? Gdzie rynsztok? Kogo bronisz?

  I proszę nie zapominać kto jest głównym inicjatorem mowy nienawiści.

  Płakać, czy śmiać, płakać czy śmiać...

  30 9 Odpowiedz
 • 26 paź

  Napiszcie petycję od razu do Jarka, to nie da jej nawet powąchać kotowi. Dostałeś 500 plus, wziąłeś 13 emeryturę, zagłosowałeś na PiS-to nie masz nic do gadania. Jestem Jarek Wszechmogący:)

  22 5 Odpowiedz
 • 26 paź

  Jak ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia to zalecam jednak milczeć. Co Pana wójta obchodzi, czy rodzice używają wulgarnych słów przy swoich dzieciach? Po pierwsze każde dziecko zetknie się kiedyś z wulgaryzmem, jak nie w domu to gdzie indziej, po drugie to wcale nie oznacza, że zacznie ono rynsztokowego słownictwa używać. A nawet gdyby zaczęło, to nadal nie świadczy o człowieku. O człowieku świadczą jego czyny a nie słowa. Kwiecistą i nienaganną mową mogą się pochwalić nawet niejedni kryminaliści i zbrodniarze, a przykląć sobie zdarzało się nawet świętym. Innymi słowy Panie wójcie, jeśli chce pan dyskredytować oponentów, to proszę znaleźć jakieś mocniejsze zarzuty, bo czepianie się "kultury" wypowiedzi jest śmieszne i nic z niego rzeczowego nie wynika. Dodam też, że w wieku filmach i sztukach teatralnych wulgaryzmy są środkiem wyrazu. Kulturalny i inteligentny człowiek to nie taki, który zawsze prawi piękną polszczyzną, ale taki, który umie dostosować język wypowiedzi do sytuacji i charakteru wystąpienia.

  P.s- polonistą nie jestem ale wydaje mi się, że "umniejszać komu? czemu?" a nie "kogo? co?"

  16 8 Odpowiedz
 • Magdalena 26 paź

  Ej no dajcie spokój, biedny pan wójt poczuł się urażony, bydlaki!

  8 8 Odpowiedz
 • 27 paź

  Najpierw to niech mu będzie wstyd za własne postępowania nieetyczne wobec mieszkańców gminy, kontynuuje tylko działania byłego wójta Marka G.i tak jak on traktuje ludzi metodami z tzw.buta, nie liczy się ze społecznym zdaniem mieszkańców gminy,robi co mu się żywnie podoba, wywłaszcza właścicieli nieruchomości, nęka rencistów wyciągając nienależne gminie pieniądze gdzie rozpoczyna nowe inwestycje dewastując zmodernizowaną wcześniej szkołę,z wodociągu płynie zanieczyszczona często woda niezdatna do picia.O powszechnym "kolesiowskim" załatwianiu spraw urzędowych nie wspominając gdyż pana wójta dom rodzinny przecież znajduje się w miejscowości Czasław:)Wyrugował przedszkole gminne z Czasławia bo Stowarzyszenie wsi Czasław ma zapotrzebowanie na siedzibę akuratnie w budynku tegoż przedszkola:)To jest chytry i przebiegły lis i wilk razem wzięty w owczej skórze:)

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej