Polityka

Wacław Żarski: "Wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury". Proponuje protest w formie petycji

Wacław Żarski: "Wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury". Proponuje protest w formie petycji

"Drodzy protestujący (…) nie umniejszam waszego prawa do wyrażania swoich emocji, ale po pierwsze wyartykułujcie problem, czyńcie to w sposób inteligentny, jeżeli nie znacie innych form przekazu niż wulgaryzmy, to nie zabierajcie tam swoich małych dzieci”

- protest myśleniczan komentuje Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice

 

Od czwartku 22 października na terenie całego kraju trwają protesty mieszkańców po tym jak tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. Trybunał stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Po sobotnim proteście jaki miał miejsce w Myślenicach głos w sprawie zabrał Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice, który na to stanowisko kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Wacław Żarski, wójt gminy Raciechowice: Trudno nie zareagować. Przez przypadek obejrzałem fragment filmiku z dzisiejszego protestu w Rynku w Myślenicach. Drodzy protestujący nie dowiedziałem się przeciw czemu protestujecie co prawda nie umniejszam Waszego prawa do wyrażania swoich emocji również w formie protestu, ale po pierwsze: wyartykułujcie problem.

Po drugie; czyńcie to w sposób inteligentny. Po trzecie; jeżeli nie znacie innych form przekazu niż wulgaryzmy, to nie zabierajcie tam swoich małych dzieci. Po czwarte; istnieją znane formy sprzeciwu wobec aktów prawnych z którymi się nie zgadzacie, ot choćby forma petycji.

Żyjemy w tym samym mieście ale wstyd mi że wśród mieszkańców znajdują się osoby o tak niskim poziomie kultury. Mimo wszystko uczestników protestu pozdrawiam i życzę głębokiej refleksji.

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 26%
 • nie popieram nie popieram 67%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 2076

Powiązane tematy

Przewodnicząca na językach
Polityka 3

Przewodnicząca na językach

Ewa Wincenciak-Walas to w ostatnich miesiącach jedno z najgorętszych nazwisk w lokalnej polityce. Przewodnicząca myślenickiego PO odmieniana była przez wszyst...

Komentarze (10)

 • Brak zdjęcia
  26 paź 2020

  ?

  Ale się wójt wychylił i kogo broni, kolegów którzy niedawno wydalili go z partii? Co chce ugrać?

  Proszę wcześniej postudiować wypowiedzi Pawłowicz, albo tego co chciał wieszać posłów PO na szubiennicy. Albo te wypowiedzi niektórych że LGBT to nie są ludzie. Gdzieś pan wytedy był? Gdzie rynsztok? Kogo bronisz?

  I proszę nie zapominać kto jest głównym inicjatorem mowy nienawiści.

  Płakać, czy śmiać, płakać czy śmiać...

  30 9 Odpowiedz
 • 26 paź 2020

  Napiszcie petycję od razu do Jarka, to nie da jej nawet powąchać kotowi. Dostałeś 500 plus, wziąłeś 13 emeryturę, zagłosowałeś na PiS-to nie masz nic do gadania. Jestem Jarek Wszechmogący:)

  22 5 Odpowiedz
 • Marta 26 paź 2020

  no w formie petycji heheh ciekawe co byscie z ta petycja zrobili

  24 8 Odpowiedz
 • 26 paź 2020

  Brawo Panie Wójcie. Popieram Pana wypowiedź.

  23 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 paź 2020

  Jak ktoś nie ma nic mądrego do powiedzenia to zalecam jednak milczeć. Co Pana wójta obchodzi, czy rodzice używają wulgarnych słów przy swoich dzieciach? Po pierwsze każde dziecko zetknie się kiedyś z wulgaryzmem, jak nie w domu to gdzie indziej, po drugie to wcale nie oznacza, że zacznie ono rynsztokowego słownictwa używać. A nawet gdyby zaczęło, to nadal nie świadczy o człowieku. O człowieku świadczą jego czyny a nie słowa. Kwiecistą i nienaganną mową mogą się pochwalić nawet niejedni kryminaliści i zbrodniarze, a przykląć sobie zdarzało się nawet świętym. Innymi słowy Panie wójcie, jeśli chce pan dyskredytować oponentów, to proszę znaleźć jakieś mocniejsze zarzuty, bo czepianie się "kultury" wypowiedzi jest śmieszne i nic z niego rzeczowego nie wynika. Dodam też, że w wieku filmach i sztukach teatralnych wulgaryzmy są środkiem wyrazu. Kulturalny i inteligentny człowiek to nie taki, który zawsze prawi piękną polszczyzną, ale taki, który umie dostosować język wypowiedzi do sytuacji i charakteru wystąpienia.

  P.s- polonistą nie jestem ale wydaje mi się, że "umniejszać komu? czemu?" a nie "kogo? co?"

  16 8 Odpowiedz

Zobacz więcej