Miasto

Zarabie: Trwa odbudowa, Dni Myślenic coraz bliżej

Zarabie: Trwa odbudowa, Dni Myślenic coraz bliżej

Rok po wielkiej wodzie jaka przeszła przesz Zarabie nadal trwa odbudowa infrastruktury. Równolegle budowane jest rondo na skrzyżowaniu ul. Mostowej i Piłsudskiego. A to wszystko na niespełna dwa miesiące przed imprezą przyciągająca kilka tysięcy osób – Dniami Myślenic zaplanowanymi na 30-31 lipca

W ramach rewitalizacji Parku miejskiego, która rozpoczęła się w lutym, do tej pory wykonano alejkę prowadzącą od ul. Mostowej do wiszącego mostu. Na terenie parku mają powstać jeszcze dodatkowe alejki, plac zabaw i zdrój wodny. Jak podaje Gazeta Myślenicka plany zakończenia prac w parku obejmowały koniec czerwca 2011 roku, jednak do przetargu zgłosiły się firmy, które oferowały wykonanie zadania za kwoty przewyższające budżet na ten cel i w konsekwencji gmina ogłosiła kolejny przetarg w ramach którego, prace mają być wykonane do końca sierpnia.

W Gazecie Myślenickiej czytamy, że dobiega końca odbudowa ul. Parkowej i muru oporowego na Górnym Jazie. Mają się zakończyć 15 czerwca, natomiast wymiana oświetlenia 29 lipca. W planach jest również remont mostu wiszącego oraz wykonanie odwodnienia ulic Zamkowej i Wczasowej.

Równolegle na skrzyżowaniu ul. Mostowej i Piłsudskiego trwają prace nad budową ronda. Wykonuje je Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ulica Mostowa wraz z rondem ma być gotowa do 30 czerwca. To główny trakt prowadzący na Zarabie, którym podczas Dni Myślenic poruszać się będą nie tylko setki samochodów, ale i tysiące pieszych.

Czy Zarabie będzie gotowe na Dni Myślenic?

 Dni Myślenic 2011 zaplanowano na dni 30-31. Jako gwiazdy wieczoru wystąpią zespoły Feel i Dżem. W jednej z ankiet pytamy was, czy Zarabie będzie gotowe na przyjęcie kilku tysięcy osób podczas Dni Myślenic. Jak dotąd przeważa negatywne podejście: 35% ankietowanych twierdzi, że raczej się to nie uda, 22% zdecydowanie twierdzi, że Zarabie nie będzie gotowe. Zdecydowanie w gotowość Zarabia wierzy 10% ankietowanych, 19% twierdzi, że dzielnica raczej będzie gotowa, natomiast 14% nie ma zdania w tej kwestii.

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (38)

 • Brak zdjęcia
  6 cze 2011

  prace zakoncza się na koniec sierpnia? buhahah czemu mnie to nie dziwi? W tym mieście wszystko rozciąga się w czasie , a dotrzymanie terminu staje się nieosiągalne.
  Co mnie interesuje ze przetargu zadna firma nie wygrała? Mogli to zrobić wcześniej, ale po co?
  Bedziemy sie kolejny rok kisić w domach! Dziękujemy za to władzom miasta Myślenice.

  25 5 Odpowiedz
 • 6 cze 2011

  [quote=mysleniczanin15] Może przestaniecie w końcu narzekać i zaczniecie cieszyć się z tego co w ogóle mamy, hę? Ciekaw jestem czy jeśli otrzymalibyście do własnych rąk ową 'obdudowę' poszłoby to wszystko szybciej, taniej i sprawniej.. [/quote]

  Po pierwsze to nikt z urzędu nie pytał mieszkańców jak widzieli by Zarabie po rewitalizacji. Narzucono i ustalono odgórny projekt który, jak w powyższym poście ktoś dobrze napisał - zminimalizował kolejne zagrożenie powodziowe. Ciekawy przetarg z mega kosztami przy których firmy nie nadążają z wywiązaniem się z terminów biorąc za to ciężkie miliony. I ja jeszcze mam złapać się za łopatę? Nic dla nas bez nas! Ktoś sam ustalał decydował i wdrażał to teraz niech ponosi konsekwencje. Powinna być jeszcze kara za niedotrzymanie terminów zarówno dla urzędu jak i wykonawcy. A o przekręcie przy Siedmiu Smakach to już nie wspomnę, to się nadaję na osobny artykuł.

  16 3 Odpowiedz
 • 6 cze 2011

  WAKACJE 2011

  …..usiądziemy sobie na nowych ławeczkach, albo rozłożymy kocyk na klepisku i zamiast wsłuchiwać się w śpiew ptaków i szum wody będziemy delektować się odgłosami młota pneumatycznego i koparek ....zamiast oddychać świeżym powietrzem, będziemy wdychać opary gorącego asfaltu…

  Urlop niedługo-miałam gdzieś pojechać, ale chyba zostanę jednak w Myślenicach!!

  16 6 Odpowiedz
 • 6 cze 2011

  A czy czasem most wiszący nie był jakoś niedawno remontowany?

  12 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2011

  A co zrobiono by przyszła wielka woda nie weszła na tereny plaży trawiastej i do parku? Wydano masę kasy na remonty, ile wydano na przeciwdziałanie skutkom powodzi na odcinku o którym mowa?
  Utopione pieniądz i ciężka praca szkoda.

  9 2 Odpowiedz

Zobacz więcej