Piłka nożna

Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla Dzieci wygrywają Orliki Myślenice

Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla Dzieci wygrywają Orliki Myślenice
Fot. Łukasz Miętka

Zwycięzcą pierwszej edycji Pesmenpol Orzeł Cup organizowanego przez Klub Sportowy Orzeł Myślenice została szkółka piłkarska Orliki Myślenice, która w finale pokonała Wiatr Ludźmierz 3:2

W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów z różnych stron Małopolski, ale też drużyny ze Śląska i Podkarpacia. Rozgrywki w kategorii orlików były rozgrywane na czterech boiskach równocześnie, fazę pucharową poprzedziły eliminacje grupowe, a każdy z zespołów rozegrał łącznie po sześć meczów.

- Najważniejsza dla nas była rywalizacja sportowa, mali piłkarze mogli spędzić dużo czasu na murawie, a na koniec wszyscy otrzymali medale. Najlepsze drużyny otrzymały ponadto puchary i nagrody – mówi mówi Marek Pajka, koordynator rozgrywek z klubu Orzeł Myślenice.

Po meczach eliminacyjnych dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Grupy Złotej w fazie pucharowej, natomiast drugi i trzeci zespół rywalizował w Grupie Srebrnej. Taki system rozgrywek spowodował, że wszyscy uczestnicy rozegrali taką samą liczbę meczów.

W pierwszym półfinale Orliki Myślenice zremisowały ze Spartą Leżajsk 4:4 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy gospodarzy turnieju. W drugim półfinale Wiatr Ludźmierz pokonał po emocjonującym meczu Okocimski Brzesko.

W finale Orliki Myślenice zmierzyły się z Wiatrem Ludźmierz i ostatecznie gospodarze prowadzeni przez Jacka Łętochę wygrali 3:2.

W rozgrywkach brały też udział drużyny reprezentujące szkółkę Wisły Kraków – Wiślacka Szkoła Futbolu, Hutnika Kraków, Pogoni Kraków, Karpat Siepraw, Raby Dobczyce, Dziecanovii Dziekanowice, Szkoły Futbolu Staniątki, czy Liska Milówka z Województwa Śląskiego.

Drużyna Marzeń: Albert Kołodziejczyk (Orliki Myślenice), Kamil Kościółek (Okocimski Brzesko), Filip Jania (Orliki Myślenice), Franciszek Szpil (Okocimski Brzesko), Bartłomiej Koczur (Wiatr Ludźmierz), Piotr Niemczyk (Sparta Leżajsk), Mateusz Michalak (Wiatr Ludźmierz).

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1.     Orliki Myślenice
2.     Wiatr Ludźmierz
3.     Okocimski Brzesko
4.     Sparta Leżajsk
5.     Karpaty Siepraw I
6.     Raba Dobczyce I
7.     Pogoń Kraków
8.     Hutnik Kraków
9.     Wiślacka Szkoła Futbolu I
10.  Wiślacka Szkoła Futbolu II
11.  Orliki Myślenice II
12.  Raba Dobczyce II
13.  Karpaty Siepraw II
14.  Dziecanovia Dziekanowice
15.  Lisek Milówka
16.  Szkoła Futbolu Staniątki

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej