Okolice

Cztery włamania w dwa tygodnie. Krótszy dzień sprzyja złodziejom. Policja apeluje o czujność

Cztery włamania w dwa tygodnie. Krótszy dzień sprzyja złodziejom. Policja apeluje o czujność

W ostatnich dwóch tygodniach, na terenie powiatu myślenickiego włamywacze dali o sobie znać cztery razy. Złodzieje wykorzystują szybko nadchodzący zmrok i nieobecność domowników, a policja apeluje o czujność

Tylko w ostatnich dwóch tygodniach na terenie powiatu myślenickiego włamywacze dali o sobie znać cztery razy. W trzech przypadkach ich działania zakończyły się kradzieżą. W Myślenicach i Jaworniku łupem złodziei padła gotówka, w Czechówce z pomieszczenia gospodarczego zniknęły elektronarzędzia, natomiast w Stróży próba włamania okazała się nieskuteczna.

Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywaczy. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w czasie gdy zapada zmrok, a mieszkańcy nie wrócili jeszcze z pracy.

Policja apeluje o wzmożenie sąsiedzkiej czujności, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów w okolicy należy zadzwonić pod numer 112.

Kiedy dzwonić po policję? – Na przykład gdy usłyszymy hałasy w mieszkaniu sąsiadów, wiedząc, że wyjechali, albo zobaczymy nieznajomego kręcącego się wokół domu sąsiada, próbującego otwierać drzwi lub okna. Naszą czujność powinna wzbudzić obecność w naszej okolicy lub przy posesji obcego samochodu – warto zapmiętać numery rejestracyjne zaparkowanego pojazdu, zapisać je lub zrobić zdjęcie – zwraca uwagę Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji. Jak mówi; pomocne możę być zapamiętanie jak największej liczby szczegółów rysopisu osób będących w środku, ich ubioru i cech charakterystycznych. Jednym słowem; kiedy widzimy podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i naszej okolicy – reagujmy.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 17 lis 2020

  Dlatego każdy obywatel powinien mieć prawo do posiadania broni z ostrą amunicją do obrony własnej przed takimi degeneratami

  23 11 Odpowiedz
  • 18 lis 2020

   No właśnie w Texasie bym z@jebau z Beretty 92FS a u nas to wygląda tak że złodziejowi ułatwia się opędzlowanie swoje domostwa by czasem nic mu się nei stało !!! Żenada to polskie "prawodastwo"

   5 3 Odpowiedz
   • 18 lis 2020

    Ogólnie nie rozumiem ludzi którzy bronią złodziei, nie tylko prawo ale i ludzie którzy uważają że w razie napadu powinno się pozwolić na rabunek, i czekać aż nasza wspaniała policja znajdzie sprawcę, bo samemu nie wolno wymierzyć sprawiedliwość gdy ktoś na naszych oczach nas okrada

    12 Odpowiedz
 • 17 lis 2020

  czy można złodziejowi uciąć rękę?

  20 3 Odpowiedz
 • 19 lis 2020

  dlatego powinna byc legalna bron :)

  4 3 Odpowiedz

Zobacz więcej