Dobczyce

Przez miesiąc kradł co popadnie. Teraz 63-latek w areszcie czeka na wyrok

Przez miesiąc kradł co popadnie. Teraz 63-latek w areszcie czeka na wyrok
Zdjęcie z monitoringu przedstawiające mężczyznę, który dopuścił się kradzieży i włamać na terenie powiatu myślenickiego Fot. KPP Myślenice

Przez ostatni miesiąc włamywał się, kradł co popadnie i oszukiwał. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok

W dniu 21 września policjanci z Dobczyc przyjęli zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w jednym z lokali w gminie Raciechowice. Łupem nieznanego mężczyzny padł sprzęt AGD, telefon komórkowy oraz biżuteria. Pokrzywdzony straty oszacował na niemal 3 tys. zł.

Mieszkańcy w mediach społecznościowych udostępniali wizerunek przestępcy, ostrzegając się wzajemnie. Kryminalni z Dobczyc po obejrzeniu nagrania z monitoringu rozpoznali mężczyznę. Okazało się, że całkiem niedawno mieli z nim do czynienia. To ten sam człowiek, który w nocy z 5 na 6 września w Dobczycach ukradł rowery , które następnie próbował sprzedać.

W toku prowadzonych czynności i poszukiwań złodzieja policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie więcej przestępstw; 13 września w Dobczycach oszukał kobietę, pobierając od niej 800 złotych, jako zaliczkę za pomoc w uzyskaniu pracy, a ostatnim z jego występków okazała się kradzież z włamaniem, której dopuścił się 28 września w Osieczanach. Z budynku gospodarczego ukradł m.in. elektronarzędzia i piłę spalinową, powodując straty przekraczające 2 tys. zł.

63-latek od ostatniego spotkania z policjantami zmieniał miejsce zamieszkania, jednak policjanci szybko ustalili, że mężczyzna przebywa na terenie miasta i myśleniccy kryminalni złożyli mu niespodziewaną wizytę.

- Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Kara ta może być zwiększona z uwagi na działania w recydywie – podejrzany odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa w innych województwach – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Peeling do twarzy
Lifestyle 0

Peeling do twarzy

Peeling jest jednym z elementów dbania o stan cery. To złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, zadbana, promienna. Poprawia się...