Myślenice

Doktor Paweł Ślęczka z Tytułem Honorowym „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego”

Doktor Paweł Ślęczka z Tytułem Honorowym „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego”
Doktor Paweł Ślęczka został wyróżniony Tytułem Honorowym "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego" Fot. Piotr Jagniewski

Rada powiatu jednogłośnie postanowiła przyznać Doktorowi Pawłowi Ślęczce Tytuł Honorowy "Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego".

"Takim wyróżnieniem, oddajemy cześć wszystkim ludziom związanym z służbą zdrowia" - uzasadniano przez głosowaniem

 

Doktor Paweł Ślęczka pracuje w myślenickim szpitalu od 1998. Współpracował z nieżyjącym już ordynatorem Jerzym Krzywoniem, który w 2007 roku w Myślenicach stworzył oddział ortopedii, skompletował zespół ludzi do dzisiaj zapewniających opiekę urazowo-ortopedyczną na terenie powiatu myślenickiego.

Od 2014 roku funkcję ordynatora oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej pełni Paweł Ślęczka. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu urazów i schorzeń ruchu. Niejednokrotnie udowodnił swoje kompetencje przeprowadzając skomplikowane operacje, ratując życie i zdrowie mieszkańców.

Doktor Ślęczka stał m.in. na czele zespołu lekarzy, którzy w 2014 roku przeprowadzili przeszczep łąkotki od zmarłego dawcy. Był to pierwszy tego typu zabieg przeprowadzony w Małopolsce, w szpitalu publicznym - w dodatku powiatowym. W całej Polsce wykonuje się zaledwie kilka takich operacji rocznie.

„To był trudny zabieg, głównie z powodów techniczno-organizacyjnych. Wszystko było robione metodą artroskopową, czyli przez tzw. 'dziurkę od klucza'. Operacja wymagała długiego planowania i przemyślenia. Ortopedia jest dla mnie pasją, jednak są zabiegi wymagające nie tylko dużego zaangażowania nas - lekarzy, ale odpowiedniego sprzętu" – mówił wówczas Paweł Ślęczka.

Uważamy, że w roku tak ciężkim dla nas wszystkich - przez uhonorowanie doktora Pawła Ślęczki takim wyróżnieniem, oddajemy cześć wszystkim ludziom związanym z służbą zdrowia.

Wniosek o wyróżnienie doktora został zgłoszony przez burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Tytułu Honorowego „Zasłużony dla Powiatu Myślenickiego” poprzedziła opinia przewodniczącego komisji rolnictwa, promocji i rozwoju powiatu:

- Uważamy, że w roku tak ciężkim dla nas wszystkich, przez uhonorowanie doktora Pawła Ślęczki takim wyróżnieniem, oddajemy cześć wszystkim ludziom związanym z służbą zdrowia – uzasadniał Maciej Ostrowski. W podjęciu decyzji podczas dzisiejszego głosowania radni byli jednogłośni. 

Artykuł premierę miał w papierowym wydaniu magazynu MiastoInfo:

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej