WOŚP

Anna Nodzyńska-Papierz: Zbiórka nadspodziewanie wysoka. Wstępna kwota przekazana na WOŚP to 143 tys. zł

Anna Nodzyńska-Papierz: Zbiórka nadspodziewanie wysoka. Wstępna kwota przekazana na WOŚP to 143 tys. zł
Fot. Piotr Jagniewski

„Zbiórka nadspodziewanie wysoka. W takich uwarunkowaniach pandemicznych to niebywała kwota wstępnie szacowana na 143 092 zł”

– 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumowała Anna Nodzyńska-Papierz, organizatorka myślenickiego sztabu.

 

Od rana w całej Polsce oraz wielu krajach świata trwał 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Z powodu pandemii większość wydarzeń odbywała się online, ale to nie przeszkodziło w tym, aby w Myślenicach WOŚP zagrał po raz 22 z rzędu.

W tym roku po raz pierwszy myślenicki sztab WOŚP stacjonował w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Tu działało studio telewizyjne, a ze sceny prowadzona była transmisja koncertów. Na rzecz WOŚP zagrały zespoły Psychodela, HighSanity, Kontrkultura, LiskY, HellHeaven, The Bastard i Monsters Under My Bed. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Kacper Jaśkowiec.

 

"To jest miejsce, gdzie się bawią i tworzą dobro wszyscy, bez podziałów"

MOKiS stanowił główną bazę dla wolontariuszy, którzy przynosili puszki z zebranymi datkami. Pieniądze były liczone przez cały dzień w specjalnie wydzielonej strefie. Zawartość puszek jaką przeliczono w myślenickim sztabie to 143 tys. zł. Kwota ta nie obejmuje e-skarbonki oraz aukcji internetowych, które będą trwać przez kilka najbliższych dni.  

Anna Nodzyńska-Papierz, szefowa myślenickiego sztabu WOŚP: Szczęśliwie wszyscy wolontariusze wrócili do sztabu bez problemów. To zawsze kamień, który spada z serca organizatorów. Zbiórka nadspodziewanie wysoka, wstępnie oceniamy, że to ok. 70% proc. zeszłorocznej kwoty. W takich uwarunkowaniach pandemicznych to niebywale wysoka suma szacowana na 143 092 zł.

Dziękujemy wszystkim. Wolontariuszom najbardziej, to oni wykonują najtrudniejszą, najbardziej niewdzięczną pracę, często marznąć i pomagając podczas pracy w sztabie. Mam nadzieję, że są szczęśliwi i mają poczucie pracy dla dobra innych, myślę że się dobrze bawili.

Nie byłoby tego finału bez ludzi i instytucji, którzy się do tego podłączyli ponad wszelkimi podziałami. To jest miejsce, gdzie się bawią i tworzą dobro wszyscy, bez podziałów –tak wygląda ten jeden rewelacyjny dzień i życzyłabym sobie, żeby stanowił tendencję dla całego roku.

- Kwesta uliczna się skończyła, ale wciąż trwają licytacje na allegro. Do jutra działa też nasza e-skarbonka. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć WOŚP, serdecznie zapraszam – namawia Aleksandra Papierz-Rykała.

Wśród myślenickich aukcji można znaleźć m.in. koszulkę z autografem legendy reprezentacji Polski, Wisły Kraków oraz Borusii Dortmund - Kuby Błaszczykowskiego, piłkę z autografami rekordzistów Guinessakoszulkę z podpisem Marcina Gortata , góralską suknię ślubną, obrazy, rękodzieła, gadżety WOŚP i wiele innych. 

Wśród aukcji nie zabrakło też politycznego akcentu. Starosta Józef Tomal wystawił pod młotek własnoręcznie upieczone ciasto, natomiast burmistrz Jarosław Szlachetka oferuje spotkanie dla 2 osób w formie kolacji.

 

Tyle przekazaliśmy* na WOŚP w ostatnich latach:

2010 - 72.000 zł
2011 - 77.500 zł
2012 - 74.000 zł
2013 - 81.200 zł
2014 - 92.300 zł
2015 - 82.000 zł
2016 - 93.495 zł
2017 - 124.140 zł
2018 - 133.187 zł
2019 - 170.528 zł
2020 - 205.000 zł
2021 – 143.000 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • mysleniczaninzdziada 31 sty 2021

  BRAWO!!!! znowu się udało, gratulacje dla Pani Ani i wszystkich biorących udział w akcji. "To jest miejsce, gdzie się bawią i tworzą dobro wszyscy, bez podziałów" - pieknie powiedziane

  33 6 Odpowiedz
 • 1 lut 2021

  Caritas buduje szpitale, domy samotnych matek itp. i pomaga przez cały rok. Jurek robi akcje raz w roku. Nie uważasz ze to całkiem inny kaliber? Po co nakręcasz aferę?
  Nie można się po prostu cieszyć ze kasa została zebrana na szczytny cel? Mam wrażenie, że niektórzy bez dramy żyć nie potrafią...

  25 10 Odpowiedz
 • 31 sty 2021

  Brawo dla wszystkich - pokazaliśmy, że możemy nawet w tych trudnych czasach, ponad podziałami.
  Niesmakiem na pewno pozostanie post jednego z myślenickich księży na Facebooku.

  27 14 Odpowiedz
 • 1 lut 2021

  Ale co w związku z tym? Ksiądz nie ma prawa mieć swojego zdania na dany temat? Bo nie rozumiem? Ty masz prawo się wypowiadać na różne tematy tak samo jak on.
  Sam zawsze wspierałem orkiestrę i gdzieś mam Jurka sprawozdania finansowe ale to „wynoszenie go na ołtarze” zahacza już o absurd.

  Niech każdy pomaga tak jak chce. Byleby pomagał a nie pisał tylko o tym. Osobiście znam ludzi, którzy rocznie kilkadziesiąt tysięcy złotych na cele charytatywne przeznaczają ale Jurkowi się nie dorzucą (mają jak najbardziej do tego prawo - ich pieniądze) i później są obrażani przez tych co piątaka do puszki wrzucili „bo jak to na chore dzieci na WOŚP nie dali”. Jak już wspomniałem, zamiast kręcić aferę tam gdzie jej nie ma zrozum, że każdy ma prawo do własnego zdania. I każdy będzie robił ze swoimi pieniędzmi to co zechce. A co do Caritasu to tematu rozwijać mi się nie chce, ale jeżeli ktoś uważa, że mało ta instytucja robi/zrobiła tzn. że jest po prostu ignorantem.

  19 7 Odpowiedz
 • 1 lut 2021

  A ja uważam, że mamy dziadowskie państwo. Ono powinno zabezpieczyć opiekę takiej osobie jaką ja jestem, a przede wszystkim chorym dzieciom.. Pracuję i sporo płacę podatków i na opiekę zdrowotną. Ale Państwo jest, jakie jest. A Jurka Owsiaka popieram.

  19 8 Odpowiedz

Zobacz więcej