Myślenice

Mieli pić alkohol na pobliskim placu i uszkodzić płytę z epitafium. Co się stało przed wejściem do kościoła w Myślenicach?

Mieli pić alkohol na pobliskim placu i uszkodzić płytę z epitafium. Co się stało przed wejściem do kościoła w Myślenicach?
Fot. facebook.com

W nocy przy kościele parafialnym NNMP w Myślenicach grupa młodych ludzi miała pić alkohol, a następnie uszkodzić płytę z epitafium wmurowane w ścianę budynku

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca. Władze parafii zgłosiły sprawę na policję, która nad ranem zabezpieczyła wejścia do kościoła oraz nagrania z monitoringu. Jak dotąd Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach nie wydała oficjalnej notatki na ten temat, ale jak czytamy w mediach „trwają czynności w tej sprawie”.

Nie udostępniono również nagrania z monitoringu. Do sieci trafiły tylko stopklatki zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną przed głównym wejściem do kościoła. Widać na nich cztery osoby, które jak ustalił Dziennik Polski; w nocy na placu kościelnym miały pić alkohol, a następnie szarpać za klamkę, pozrywać wiszące tam kartki mówiące o obostrzeniach i uszkodzić tablicę z epitafium.

Sprawdziliśmy to na miejscu. Faktycznie, na zabytkowej płycie nagrobkowej, a konkretnie na wyrzeźbionej w niej czaszce - znajdującej się przy wejściu do kościoła widać uszkodzenia.

Wieża kościoła w obecnym kształcie powstawała w dwóch etapach. W pierwszym dobudowano do masywu kościoła wieżę w 1543 roku. Na przełomie wieków XIX i XX, kiedy proboszczem parafii był ks. Antoni Dobrzański dobudowano górną cześć z cegły w stylu neogotyckim, według projektu Sas Zubrzyckiego.

W 2011 roku wieża kościoła przeszła remont w ramach którego wymieniono część ceglaną, okna, odnowiono kamienne fundamenty i pomalowano ściany. Po czterech stronach wieży zainstalowano też tarcze zegara.

Kościół znajduje się w centrum miasta. Do parafii NNMP należy ponad 11 tys. mieszkańców Myślenic z ponad 60 ulic miasta.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 3 mar 2021

  Włodarz Myślenic jak i część tutaj komentujących już patrząc na kilka zdjęć jest w stanie stwierdzić, jakie były pobudki małolatów. Nie widzą rozpuszczonych, lekko odurzonych nastolatków, ale lewicującą młodzież ze strajku kobiet... Ciekawy jestem, czy jeśli okaże się, że rodzice tych dzieci to żarliwi katolicy i wyznawcy jedynej słusznej opcji usłyszymy od kogokolwiek "przepraszam". Raczej wątpię.

  59 34 Odpowiedz
 • 3 mar 2021

  Ciekawe co na to Ewunia, ta która zawsze angażuje się w różne czarne marsze itp? Która po ostatnich „strajkach” na rynku prowadziła orszak.... pod kościół gdzie były jakieś dymy? Dalej będzie udawała że jej to nie dotyczy? Dalej będzie podburzyć ludzi i nastawiać jednych przeciwko drugim? Po cichu hejtuje kościół i podburza ludzi ale jak można się polansować to nagle ze święconką w pierwszym rzędzie stoi ??? Hipokrytka i manipulantką.

  73 61 Odpowiedz
 • 3 mar 2021

  Redakcjo nie manipulujcie tytułem tylko nazywajcie rzeczy po imieniu. Lewacka młodzież (dzicz) profanuje miejsce kultu miliona Polaków.
  Co by się stało gdyby to był meczet ? No właśnie. Czasami żałuje że katolicy nie są takimi radykałami.
  Jak ja żałuje, że nie przechodziłem tamtędy. Jak matka z ojcem szacunku nie nauczyli to nauczą ich inni. A potem tępe Julki płaczą w internetach że je ktoś obraża. Policjo działaj i przed wymiar sprawiedliwości z niewychowanym gówniarstwem !

  68 60 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 3 mar 2021

  Wy czekacie na rozwiązanie sprawy i oficjalne komunikaty a co śmieszniejsze media już wiedzą że to atak na kosciol protestujących przeciwko aborcji ?? w ogóle to niech bolek obejrzy zdjęcia wskaże winnych i do więzienia po co w ogóle cokolwiek wyjaśniać? ??‍♂️??‍♂️??‍♂️??‍♂️

  35 12 Odpowiedz
 • 3 mar 2021

  Na tym etapie nie został udostępniony zapis z monitoringu, aby jednoznacznie stwierdzić co dokładnie wydarzyło się w tym miejscu, kto i czy w ogóle pił alkohol oraz które z osób przedstawionych na stopklatkach z monitoringu brały udział w niszczeniu epitafium. Obecnie trwa postępowanie w tej sprawie i czekamy na oficjalny komunikat oraz wyjaśnienia Komendy Powiatowej Policji. Mamy nadzieję, że pozwoli on na wyjaśnienie wszystkich kwestii. Pozdrawiamy.

  31 10 Odpowiedz

Zobacz więcej