Droginia

Namalował kwiatka na budynku OSP w Drogini. Zatrzymała go policja

Namalował kwiatka na budynku OSP w Drogini. Zatrzymała go policja

Policjanci zatrzymali 34-latka, który namalował kwiatka na elewacji budynku OSP w Drogini. Straty oszacowano na 9 tys. zł. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

 

We wtorek, 23 marca do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Drogini, który zawiadomił, że ktoś zniszczył elewację budynku OSP. Rzeczoznawca oszacował straty na niemal 9 tys. zł.

Autor „malunku” został nagrany przez kamery monitoringu, a jego identyfikacja nie była trudna. Strażacy już mieli swoje podejrzenia, które wkrótce zostały potwierdzone przez policjantów.

- Jeszcze tego samego dnia wieczorem, 34-letni mieszkaniec gminy Myślenice został zatrzymany w swoim domu przez policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli sprzęt, który posłużył do wykonania grafiki. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 24 mar 2021

  Niech zmyje swoje dzieło i pomaluje ścianę na swój koszt,będziemy utrzymywać takiego artystę od 3 miesięcy do 5 lat w więzieniu? Przecież to absurd ?

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 mar 2021

  Poprawić trochę, dorysować inne i będzie piękny mural. Nie cudujmy :) zawsze też można umyć. Nie wiem kto szacował te 9 tys ale ja mniej dałam za puc na całej chałpie.

  26 6 Odpowiedz
 • 24 mar 2021

  Pewnie zapił, Dzień Kobiet był 2 tygodnie temu.
  Najdroższy kwiatek dla pięknej druhny z OSP.

  19 7 Odpowiedz
 • 24 mar 2021

  Chłopak spróbował pewnie nowego rodzaju zmodyfikowanej konopi indyjskiej I w ekstazie uwiecznił jej wizerunek na ścianie OSP.

  16 2 Odpowiedz
 • OKOKI 24 mar 2021

  Kwiatek ładny , ja bym to zostawił :)

  16 4 Odpowiedz

Zobacz więcej